Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#66051 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Image
Djewojka
Posts: 304
Joined: 25/05/2009 04:19

#66052 Re: Zeničani

Post by Djewojka »

gentoo wrote: 24/04/2024 10:38
ZoomZoomKiwi wrote: 24/04/2024 10:25 Kontejnere etažnih vlasnika kao i kante u privatnim kućama moraju nastaviti raditi jer su to individualni ugovori sa vlasnicima nekretnina.

Gradske javne kante kao i košenje, pranje ulica i ostalo održavanje, e to ne moraju, to je predmet ugovora s gradom.
Pa to je svakako totalno drugacija info od "grad od danas zatrpan smecem" ili kako je vec to predstavljeno. Tih "gradskih" kanti i onako nema.. od drvenog do jalijskog mosta imaju 3 na banderama. Na kamberovica takodje nesto slicno :lol:
Zašto su ukinuli kante, ranije su bile na svakoj banderi
User avatar
gentoo
Posts: 4592
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#66053 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Evo maloprije sam na bulevaru vidio onog pjesaka sa kantom i metlom kako prazni i te kante na banderama :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#66054 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Onda su se jutros 'nako vozali :mrgreen:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66055 Re: Zeničani

Post by anex »

Na Kembridžu trimeri rade... :thumbup:
Ovo je strašenje, ono malo 'naš...
scarr
Posts: 585
Joined: 28/01/2019 23:34

#66056 Re: Zeničani

Post by scarr »

ShnjaZZZ wrote: 24/04/2024 11:00 Ovaj grad neće preživjeti još 4 godine Fuada Kasumovića, a jedini protukandidat mu je SDA.
Ovaj grad ne živi već duže vrijeme..
Ovo su izdisaji
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#66057 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

anex wrote: 24/04/2024 14:12 Na Kembridžu trimeri rade... :thumbup:
Ovo je strašenje, ono malo 'naš...
Znači nisam ih odavno vidio da ih ima više na cesti da rade hahaha, ja ne znam šta je ovo :mrgreen:
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#66058 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Isto je fudo radio i sa ciscenjem snijega, s tim da je ove godine imao srece pa nije bilo snijega pa mu se taj blef i isplatio. Vidjecemo kako ce sada proci.

U sustini, ovo je fudina taktika za svaku tematiku i problematiku, a na kraju se sve svede na isto - potpisu se ugovori, malo se ustedi para, narod popuši uslugu. Isto je bilo i sa zenicatransom, celikom, kosarkom, sportom, pozoristem, bolnicom, snijegom, albom, kantonom.. name it..
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#66059 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

scarr wrote: 24/04/2024 14:18
ShnjaZZZ wrote: 24/04/2024 11:00 Ovaj grad neće preživjeti još 4 godine Fuada Kasumovića, a jedini protukandidat mu je SDA.
Ovaj grad ne živi već duže vrijeme..
Ovo su izdisaji
Zivi grad i zivjece. Samo ne onako kako ti zamisljas. Ja sam proslih godina galamio kako u gradu nema nekih desavanja, nema mnogo objekata za live muzikom, nema ovo nema ono... i na kraju sam shvatio da nema zato sto nema potraznje. Neki drugi ljudi tu sada zive, sa drugim vrijednostima. I da, istna je da je ona nekadasnja Zenica na samrtnoj postelji ali to je tako. I grad evoluira kao i sve ostalo u prirodi. Jel na dobro ili na gore... ovisi o posmatracu. Meni se cini da se Zenica u posljednjih 10 godina dosta okrenula religiji, tacnije Islamu. Ljudi koji nikada nisu isli u dzamiju sada idu. Da apsurd bude veci, sad meni trune sto ne idem a smijali mi se kad sam isao.

I to je normalno. Grad cine njegovi stanovnici a onakav je kakve vrijednosti oni imaju.
User avatar
Mirzareli
Posts: 1219
Joined: 18/03/2013 20:34

#66060 Re: Zeničani

Post by Mirzareli »

rikta123 wrote: 24/04/2024 09:14 Sta je reci robovi, koga ce doFu angazovati za komunalce? ode Albica laganini sto bi rekao real madrid :D
Alba je kriminalna naplaćuju uslugu pod m2 uslugu ,a ne broju članova to nema u pm.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#66061 Re: Zeničani

Post by doff »

Mirzareli wrote: 24/04/2024 17:22
rikta123 wrote: 24/04/2024 09:14 Sta je reci robovi, koga ce doFu angazovati za komunalce? ode Albica laganini sto bi rekao real madrid :D
Alba je kriminalna naplaćuju uslugu pod m2 uslugu ,a ne broju članova to nema u pm.
Za obračun nije kriva Alba, nego Odluka o komunalnom redu koja definiše obračun skupljanja i odvoz smeća. Koliko sam shvatio, oni traže da se izmjeni obračun i da se vrši broju članova domaćinstva
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66062 Re: Zeničani

Post by anex »

Novac je, prema navodima Tužilaštva, dobila Aida Halać iz Zenice koja je vlasnica teretane, a radi i u Kantonalnoj bolnici Zenica. Ona je dobivala iznose za renoviranje teretane, kao i za polaganje tog ispita u Beogradu, a tužilac je istakao detalj iz Sky prepiske u kojem se navodi da su za jedan dan u Beogradu potrošili 15.000 KM te da Halać pita Smajlovića “Da li je brat ljut zbog toga”, te da on odgovara da nije.

https://www.zenicablog.com/tuzilastvo-b ... Wt9-cjy6Ms
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#66063 Re: Zeničani

Post by belfy »

Mirzareli wrote: 24/04/2024 19:10
anex wrote: 24/04/2024 18:24 Novac je, prema navodima Tužilaštva, dobila Aida Halać iz Zenice koja je vlasnica teretane, a radi i u Kantonalnoj bolnici Zenica. Ona je dobivala iznose za renoviranje teretane, kao i za polaganje tog ispita u Beogradu, a tužilac je istakao detalj iz Sky prepiske u kojem se navodi da su za jedan dan u Beogradu potrošili 15.000 KM te da Halać pita Smajlovića “Da li je brat ljut zbog toga”, te da on odgovara da nije.

https://www.zenicablog.com/tuzilastvo-b ... Wt9-cjy6Ms
Aida Halac pogana lezbejka uhvaecena kako se liže sa drugim ženama ..


kakav ti je ovo upis hljeba ti? jel' je ovako branis ili je nesto trece? znas onaj vic "nemoj me babo vise branit'?"

P.S. sto mi napisano izgleda kao da sam boldovao, a nisam (vidim i kod ostalih je ispalo tako u zadnjih par postova). @gentoo, sta sada prckas?
saraxy
Posts: 141
Joined: 08/01/2017 21:00

#66064 Re: Zeničani

Post by saraxy »

@Mirzareli Čemu ova uvrede?
Text je poprilično dobro napisan, da se može izvići dobar komentar....Čemu ove homofobne uvrede??
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#66065 Re: Zeničani

Post by belfy »

sada mi naumpade jos jedna stvar koju ne razumijem kod nas. placanje stanicne usluge na autobuskoj. prije je bila 1 KM, pa onda 1,5 KM, a sada je 2KM. sta spada u tu uslugu? dok je bila 1 KM mislim da se za nju moglo u wc, a sada nisam siguran. ono, imas povratnu kartu gdje sa mjesta polaska ti niko ne naplati nista (a vole pare vise nego mater), a onda u povratku ti kaze moras platiti stanicnu uslugu... eh, sada, da bude jos interesantnije, pri placanju iste pitam sa kojeg perona polazi moj autobus, a djevojka iza saltera se osvrce (valjda ne bi li joj neko rekao) da bi mi rekla da taj prevoznik ne vozi taj dan uredno mi izdajuci racun za, tu istu, stanicnu uslugu... ja se uredno ukrcao na bus za koji ona ne zna ni da bi trebao biti tu, a isti operise duuugi niz godina.

cijenio bih ako bi ovo neko mogao realno da obrazlozi. znaci - platis uslugu necega (za sto niko ne zna sta je), a ne dobijes nista. tacnije - dobijes samo pogresne informacije... zna li iko?
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66066 Re: Zeničani

Post by anex »

Cuj 2 KM.
Nisam znao...
A to da dobiješ pogrešne informacije, to je normala...
Ima ona stara što radi, mala žena, to je katastrofa...ona ti proda kartu za npr. Kakanj i kaže ide za 20 minuta, nema prije.
Ti odeš na peron i sačekaš, a pored tebe 3 busa odu za Kakanj a ti moraš sa kartom čekati svoj bus... :lol:
Tako da, niša novo na AS Zenica.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#66067 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Servisne informacije

Image
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#66068 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Nisu morali bulevar blokirat, od bulevara do kruznog bi bilo koliko-toliko ok, zbog ulaza.
scarr
Posts: 585
Joined: 28/01/2019 23:34

#66069 Re: Zeničani

Post by scarr »

apsidejzi wrote: 24/04/2024 16:08
scarr wrote: 24/04/2024 14:18
ShnjaZZZ wrote: 24/04/2024 11:00 Ovaj grad neće preživjeti još 4 godine Fuada Kasumovića, a jedini protukandidat mu je SDA.
Ovaj grad ne živi već duže vrijeme..
Ovo su izdisaji
Zivi grad i zivjece. Samo ne onako kako ti zamisljas. Ja sam proslih godina galamio kako u gradu nema nekih desavanja, nema mnogo objekata za live muzikom, nema ovo nema ono... i na kraju sam shvatio da nema zato sto nema potraznje. Neki drugi ljudi tu sada zive, sa drugim vrijednostima. I da, istna je da je ona nekadasnja Zenica na samrtnoj postelji ali to je tako. I grad evoluira kao i sve ostalo u prirodi. Jel na dobro ili na gore... ovisi o posmatracu. Meni se cini da se Zenica u posljednjih 10 godina dosta okrenula religiji, tacnije Islamu. Ljudi koji nikada nisu isli u dzamiju sada idu. Da apsurd bude veci, sad meni trune sto ne idem a smijali mi se kad sam isao.

I to je normalno. Grad cine njegovi stanovnici a onakav je kakve vrijednosti oni imaju.
Jos jedan filozof o religiji i Islamu. Ako je ovo evolucija, nabijem ja tu evoluciju. Nije samo do ugostiteljstva i live muzike. Sport na najnizim granama ikad, kultura katastrofa, nema nikakvih dešavanja, grad propada.

Urbani ljudi nemaju više sta da traže u Zenici, krezuba seljadija ima mjesta svakako, njima je Zenica Pariz
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#66070 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

scarr wrote: 24/04/2024 22:15
apsidejzi wrote: 24/04/2024 16:08
scarr wrote: 24/04/2024 14:18

Ovaj grad ne živi već duže vrijeme..
Ovo su izdisaji
Zivi grad i zivjece. Samo ne onako kako ti zamisljas. Ja sam proslih godina galamio kako u gradu nema nekih desavanja, nema mnogo objekata za live muzikom, nema ovo nema ono... i na kraju sam shvatio da nema zato sto nema potraznje. Neki drugi ljudi tu sada zive, sa drugim vrijednostima. I da, istna je da je ona nekadasnja Zenica na samrtnoj postelji ali to je tako. I grad evoluira kao i sve ostalo u prirodi. Jel na dobro ili na gore... ovisi o posmatracu. Meni se cini da se Zenica u posljednjih 10 godina dosta okrenula religiji, tacnije Islamu. Ljudi koji nikada nisu isli u dzamiju sada idu. Da apsurd bude veci, sad meni trune sto ne idem a smijali mi se kad sam isao.

I to je normalno. Grad cine njegovi stanovnici a onakav je kakve vrijednosti oni imaju.
Jos jedan filozof o religiji i Islamu. Ako je ovo evolucija, nabijem ja tu evoluciju. Nije samo do ugostiteljstva i live muzike. Sport na najnizim granama ikad, kultura katastrofa, nema nikakvih dešavanja, grad propada.

Urbani ljudi nemaju više sta da traže u Zenici, krezuba seljadija ima mjesta svakako, njima je Zenica Pariz
Filozof ili ne, to je tako. Muslimane ne interesuje sport. Tu se pije i psuje i ti ljudi ne idu na utakmice. Nema publike nema para. Nema para nema politicke volje. Sve je povezano. Seljaci su generalno vise religiozni, seljaci se naselili u Zenicu. Sve se uklapa. Nemoj misliti da ja omalovazam nekoga. jednostavno konstatujem.
scarr
Posts: 585
Joined: 28/01/2019 23:34

#66071 Re: Zeničani

Post by scarr »

apsidejzi wrote: 24/04/2024 22:32
scarr wrote: 24/04/2024 22:15
apsidejzi wrote: 24/04/2024 16:08
Zivi grad i zivjece. Samo ne onako kako ti zamisljas. Ja sam proslih godina galamio kako u gradu nema nekih desavanja, nema mnogo objekata za live muzikom, nema ovo nema ono... i na kraju sam shvatio da nema zato sto nema potraznje. Neki drugi ljudi tu sada zive, sa drugim vrijednostima. I da, istna je da je ona nekadasnja Zenica na samrtnoj postelji ali to je tako. I grad evoluira kao i sve ostalo u prirodi. Jel na dobro ili na gore... ovisi o posmatracu. Meni se cini da se Zenica u posljednjih 10 godina dosta okrenula religiji, tacnije Islamu. Ljudi koji nikada nisu isli u dzamiju sada idu. Da apsurd bude veci, sad meni trune sto ne idem a smijali mi se kad sam isao.

I to je normalno. Grad cine njegovi stanovnici a onakav je kakve vrijednosti oni imaju.
Jos jedan filozof o religiji i Islamu. Ako je ovo evolucija, nabijem ja tu evoluciju. Nije samo do ugostiteljstva i live muzike. Sport na najnizim granama ikad, kultura katastrofa, nema nikakvih dešavanja, grad propada.

Urbani ljudi nemaju više sta da traže u Zenici, krezuba seljadija ima mjesta svakako, njima je Zenica Pariz
Filozof ili ne, to je tako. Muslimane ne interesuje sport. Tu se pije i psuje i ti ljudi ne idu na utakmice. Nema publike nema para. Nema para nema politicke volje. Sve je povezano. Seljaci su generalno vise religiozni, seljaci se naselili u Zenicu. Sve se uklapa. Nemoj misliti da ja omalovazam nekoga. jednostavno konstatujem.
Nema publike zato sto je sport srozan na najnize grane, zato sto je unistena kultura odlaska na utakmice, izmedju ostalog zato što Zenica nema nijednog jebenog prvoligasa u nekom sportu osim u ženskoj košarci.
A te seljake ja omalovazavam vrlo rado, i carsija je kriva sto ih nije postavila na svoje mjesto kad je trebalo, sa stokom se ne može drugačije.
Pritom ne mislim na čovjeka sa sela, već seljaka u glavu, a takvih ima dosta koji su rođeni i odrastaju u Zenici.

Prava kasaba, neki dan izveo raju iz Tuzle da nešto pojedemo, tačno me sramota bila nemam gdje ljude odvest a da nije Dubrovnik koji uopšte više nije na nekadašnjem nivou ni uslugom ni kvalitetom. O ostalim kvazi restoranima i objektima uopšte ne bih trošio riječi.
saraxy
Posts: 141
Joined: 08/01/2017 21:00

#66072 Re: Zeničani

Post by saraxy »

Mirzareli wrote: 24/04/2024 22:42
saraxy wrote: 24/04/2024 20:30 @Mirzareli Čemu ova uvrede?
Text je poprilično dobro napisan, da se može izvići dobar komentar....Čemu ove homofobne uvrede??
Pa cura je lezbaca to je cinjenica...Necu reci da hadzinica logicno,znam sta govorim..Nisu uvrede vec govorim kako jest.
Sam način izgovora i ophođenje je uvredljivo. I nije u redu da udaraš tako nisko i primitivno kako bi nekog omalovažio na sexualnoj osnovi. Ne vidim, čemu uopće potencirati od njih (koliko - 23) uhapšenih nečiju sexualnu orjentaciju.
Sve i da jeste pripadnik lgbt orjentacije nije tema rasprave i ne bi trebala da bude.
Imaš, širok spektar za komentarišanje ti se kačiš za primitivizam i pričaš s kim neko se valja u krevetu...Da li je musko ili žensko!
Last edited by saraxy on 24/04/2024 23:08, edited 1 time in total.
Djewojka
Posts: 304
Joined: 25/05/2009 04:19

#66073 Re: Zeničani

Post by Djewojka »

saraxy wrote: 24/04/2024 23:05
Mirzareli wrote: 24/04/2024 22:42
saraxy wrote: 24/04/2024 20:30 @Mirzareli Čemu ova uvrede?
Text je poprilično dobro napisan, da se može izvići dobar komentar....Čemu ove homofobne uvrede??
Pa cura je lezbaca to je cinjenica...Necu reci da hadzinica logicno,znam sta govorim..Nisu uvrede vec govorim kako jest.
Sam način izgovora i ophođenje je uvredljivo. I nije u redu da udaraš tako nisko i primitivno kako bi nekog omalovažio na sexualnoj osnovi. Ne vidim, čemu uopće potencirati od njih (koliko - 23) uhapšenih nečiju sexualnu orjentaciju.
Sve i da jeste pripadnik lgbt orjentacije nije tema rasprave i ne bi trebala da bude.
Imaš, širok spektar za komentarišanje ti se kačiš za primitivizam i pričaš s kim neko se valja u krevetu...Da li je musko ili žensko!
Aida je gej od srednje škole kad je igrala zenski fudbal. Bila je često u grupi nogometašica sličnih sklonost u tom dobu. Aida i ne krije svoje opredjeljenje. Ona se fura na Anu Brnabić.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#66074 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

anex wrote: 24/04/2024 18:24 Novac je, prema navodima Tužilaštva, dobila Aida Halać iz Zenice koja je vlasnica teretane, a radi i u Kantonalnoj bolnici Zenica. Ona je dobivala iznose za renoviranje teretane, kao i za polaganje tog ispita u Beogradu, a tužilac je istakao detalj iz Sky prepiske u kojem se navodi da su za jedan dan u Beogradu potrošili 15.000 KM te da Halać pita Smajlovića “Da li je brat ljut zbog toga”, te da on odgovara da nije.

https://www.zenicablog.com/tuzilastvo-b ... Wt9-cjy6Ms

Piše i da je dobila 1.500 KM za kampanju da bi ušla u gradsko vijeće Zenica.
S obzirom da su imali namjeru "preuzeti državu" da li je uvlačila u ovu mrežu glavnog u Zenici?
Djewojka
Posts: 304
Joined: 25/05/2009 04:19

#66075 Re: Zeničani

Post by Djewojka »

kuglanje_ze wrote: 24/04/2024 23:26
anex wrote: 24/04/2024 18:24 Novac je, prema navodima Tužilaštva, dobila Aida Halać iz Zenice koja je vlasnica teretane, a radi i u Kantonalnoj bolnici Zenica. Ona je dobivala iznose za renoviranje teretane, kao i za polaganje tog ispita u Beogradu, a tužilac je istakao detalj iz Sky prepiske u kojem se navodi da su za jedan dan u Beogradu potrošili 15.000 KM te da Halać pita Smajlovića “Da li je brat ljut zbog toga”, te da on odgovara da nije.

https://www.zenicablog.com/tuzilastvo-b ... Wt9-cjy6Ms
Piše i da je dobila 1.500 KM za kampanju da bi ušla u gradsko vijeće Zenica.
S obzirom da su imali namjeru "preuzeti državu" da li je uvlačila u ovu mrežu glavnog u Zenici?
Samo 1500 KM, da nije neka greška. Biće prije 15.000
Post Reply