Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
piupiu
Posts: 16714
Joined: 05/01/2008 05:08

#32626 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

Hakiz wrote: 05/04/2024 13:45
piupiu wrote: 05/04/2024 13:33
Hakiz wrote: 05/04/2024 12:50 I najduži put počinje prvim korakom. Ili da dignemo ruke, zahmetli pos'o?
Pa, hajde. Muškarci su mahom ti koji drže konce u rukama - konce religije, politike, obrazovnih programa, samokontrole... za početak, kako da objasnimo muškarcima da nisu vlasnici ženskog tijela i da je tijelo dio mislećeg i osjećajućeg autonomnog bića? Možda muškarcima i nije bitno to što je silovanje nasilan, fizički i psihički destruktivan, ponižavajući i bolan čin, sve dok istjeruju svoje? Odakle da počnemo? Od seksualnog obrazovanja? :D
Spoiler
Show
Evo, na primjer od 16.30 ispod :D

Tako što bi muško vlasništvo nad ženskim tijelom učinili nebitnim. Vlasništvo ne bi proizveli poniženje, osjećaj žrtve i bespomoćnosti, ništa psihološki ili emotivno negativno ženi čije tijelo muškarac želi posjedovati, a tako bi vlasništvo nad tijelom izgubilo svrhu zbog kojeg bi ga muškarac želio.

A u isto vrijeme, kazna za pokušaj posjedovanja bi bila visoka.

I onda bi taj muškarac bio u situaciji da dobije visoku kaznu za nešta šta mu ne bi dalo rezultat zbog kojeg bi bio na tu kaznu spreman. Sam fizički čin nasilja je (sic) "nebitan", ali emotivni ili psihološki rezultat koji želi tim činom postići bi izostao.

A tada, vjerovatnoća dobijanja visoke kazne bez rezultata za koji je spreman na nju pristati bi ga, moguće, odvratila od činjenja tog čina.
Ja mislim da ti uopšte ne razumiješ koncept ljudske autonomije. Ja sam čovjek ženskog roda, moje tijelo pripada samo meni, napad na moje tijelo u bilo kom smislu je agresija, nasilje, ugrožavanje moje autonomije kao bića. Zamisli da tebe neko svaki put kad izadješ iz kuće mlatne štapom po glavi jer mu se tako svidja, jer tvoja autonomija kao ličnosti nije bitna, ti nisi bitan, ti treba na to da se privikneš, da se disociraš, da se poništiš, da potareš svoj strah i bol, da lebdiš iznad sebe da bi onaj ko želi da te mlatne štapom svaki dan kad izadješ iz kuće bio 'neutraliziran' tako što ti nećeš reagovati. Ono, zen, budizam, meditacija... nek mi sijeku uši, mene se to ne dotiče. Loš ti je ovaj početak.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58999
Joined: 03/08/2010 19:04

#32627 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

Hakiz wrote: 05/04/2024 13:53
kakavdanakneiskustvu wrote: 05/04/2024 13:52
Hakiz wrote: 05/04/2024 13:50

Ukidanje alimentacije bi pokazalo ko želi djecu stvarno, a ko ih želi kao sredstvo borbe.
pa ukidanje alimentacije bi dovelo do toga da imaš dijete i nemaš nikakvu obavezu oko njega,je li to ok?
Da.

A onda bi briga o djetetu bila izraz tvoje stvarne ljubavi prema njemu, ne zakonske obaveze.
šta kada neko ne želi plaćati izdržavanje a ima od čega plaćati?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58999
Joined: 03/08/2010 19:04

#32628 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

broj dva wrote: 05/04/2024 13:57
Hakiz wrote: 05/04/2024 13:53
kakavdanakneiskustvu wrote: 05/04/2024 13:52

pa ukidanje alimentacije bi dovelo do toga da imaš dijete i nemaš nikakvu obavezu oko njega,je li to ok?
Da.

A onda bi briga o djetetu bila izraz tvoje stvarne ljubavi prema njemu, ne zakonske obaveze.
Dok ne dođemo na taj stepen civilizacijskog razvoja da svi roditelji imaju tu stvarnu ljubav prema djetetu neka zakonske obaveze...
:thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58999
Joined: 03/08/2010 19:04

#32629 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

Hakiz wrote: 05/04/2024 15:12
broj dva wrote: 05/04/2024 14:55
Hakiz wrote: 05/04/2024 14:06

Zašto?

Želimdijete i vodit ću brigu o njemu bez obzira na to što druga strana neće.
Odlično, i tako treba da bude. Ali znaš da nije uvjek tako, znaš da ima ljudi koji zapostave ili ignorišu svoje obaveze.. Ako dovedeš novo biće na svjet imaš odgovornost prema djetetu, i super je kada roditelj želi i prihvata odgovornost a zakon je tu za one koji ne žele i na osnovu moralne obaveze mora da bude tu. Nema neke mudrolije, nema woke, nema feminizma, jednostavna obaveza roditelja.
Jah.
zar ne bi idealno bilo zajedničko rod. staranje i nakon razvoda braka,za onew roditelje koji to žele?

to podrazumijeva podjednak boravak djeteta kod oba roditelja,i automatskio nema potrebe za alimentacijom,time i dijete više nije alat u rukama roditelja,a to su većinom mame, koje određuju sve u djetetovom životu. očevi su tu da svaki drugi vikend skontaju kako u 48 sati svaki drugi vikend ugurati sve ono što bi htjeli da je pravde i da mogu više vremena biti sa svojom djec om.
Hakiz
Posts: 40872
Joined: 30/07/2015 20:01

#32630 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

piupiu wrote: 05/04/2024 15:15
Hakiz wrote: 05/04/2024 13:45
piupiu wrote: 05/04/2024 13:33

Pa, hajde. Muškarci su mahom ti koji drže konce u rukama - konce religije, politike, obrazovnih programa, samokontrole... za početak, kako da objasnimo muškarcima da nisu vlasnici ženskog tijela i da je tijelo dio mislećeg i osjećajućeg autonomnog bića? Možda muškarcima i nije bitno to što je silovanje nasilan, fizički i psihički destruktivan, ponižavajući i bolan čin, sve dok istjeruju svoje? Odakle da počnemo? Od seksualnog obrazovanja? :D
Spoiler
Show
Evo, na primjer od 16.30 ispod :D

Tako što bi muško vlasništvo nad ženskim tijelom učinili nebitnim. Vlasništvo ne bi proizveli poniženje, osjećaj žrtve i bespomoćnosti, ništa psihološki ili emotivno negativno ženi čije tijelo muškarac želi posjedovati, a tako bi vlasništvo nad tijelom izgubilo svrhu zbog kojeg bi ga muškarac želio.

A u isto vrijeme, kazna za pokušaj posjedovanja bi bila visoka.

I onda bi taj muškarac bio u situaciji da dobije visoku kaznu za nešta šta mu ne bi dalo rezultat zbog kojeg bi bio na tu kaznu spreman. Sam fizički čin nasilja je (sic) "nebitan", ali emotivni ili psihološki rezultat koji želi tim činom postići bi izostao.

A tada, vjerovatnoća dobijanja visoke kazne bez rezultata za koji je spreman na nju pristati bi ga, moguće, odvratila od činjenja tog čina.
Ja mislim da ti uopšte ne razumiješ koncept ljudske autonomije. Ja sam čovjek ženskog roda, moje tijelo pripada samo meni, napad na moje tijelo u bilo kom smislu je agresija, nasilje, ugrožavanje moje autonomije kao bića. Zamisli da tebe neko svaki put kad izadješ iz kuće mlatne štapom po glavi jer mu se tako svidja, jer tvoja autonomija kao ličnosti nije bitna, ti nisi bitan, ti treba na to da se privikneš, da se disociraš, da se poništiš, da potareš svoj strah i bol, da lebdiš iznad sebe da bi onaj ko želi da te mlatne štapom svaki dan kad izadješ iz kuće bio 'neutraliziran' tako što ti nećeš reagovati. Ono, zen, budizam, meditacija... nek mi sijeku uši, mene se to ne dotiče. Loš ti je ovaj početak.
Kada me počneš optuživati o nerazumijevanju, padne li ti na pamet da ti mene nisi razumjela?

Ne, naravno.

Hajde de.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17363
Joined: 31/03/2019 14:56

#32631 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 05/04/2024 13:45
piupiu wrote: 05/04/2024 13:33
Hakiz wrote: 05/04/2024 12:50 I najduži put počinje prvim korakom. Ili da dignemo ruke, zahmetli pos'o?
Pa, hajde. Muškarci su mahom ti koji drže konce u rukama - konce religije, politike, obrazovnih programa, samokontrole... za početak, kako da objasnimo muškarcima da nisu vlasnici ženskog tijela i da je tijelo dio mislećeg i osjećajućeg autonomnog bića? Možda muškarcima i nije bitno to što je silovanje nasilan, fizički i psihički destruktivan, ponižavajući i bolan čin, sve dok istjeruju svoje? Odakle da počnemo? Od seksualnog obrazovanja? :D
Spoiler
Show
Evo, na primjer od 16.30 ispod :D

Tako što bi muško vlasništvo nad ženskim tijelom učinili nebitnim. Vlasništvo ne bi proizveli poniženje, osjećaj žrtve i bespomoćnosti, ništa psihološki ili emotivno negativno ženi čije tijelo muškarac želi posjedovati, a tako bi vlasništvo nad tijelom izgubilo svrhu zbog kojeg bi ga muškarac želio.

A u isto vrijeme, kazna za pokušaj posjedovanja bi bila visoka.

I onda bi taj muškarac bio u situaciji da dobije visoku kaznu za nešta šta mu ne bi dalo rezultat zbog kojeg bi bio na tu kaznu spreman. Sam fizički čin nasilja je (sic) "nebitan", ali emotivni ili psihološki rezultat koji želi tim činom postići bi izostao.

A tada, vjerovatnoća dobijanja visoke kazne bez rezultata za koji je spreman na nju pristati bi ga, moguće, odvratila od činjenja tog čina.
U konkretnom primjeru, silovana je djevojcica od 14 godina. Probaj djetetu od 14 godina staviti do znanja da to silovanje ne znaci nista. Jednostavno pricas stvari koje nisi svjestan niti ih razumijes. Barem donekle. Ti si prejebao sve psihologe,neuropsihijatre,psihijaatre i dr.sa svojim teorijama o "uciniti nebitnim". Ako ucinis nebitnim silovanje i ne dadnes do znanja da je toliko bitno, svako ce silovati, samo u tvojoj perspektivi nece. Upravo ce silovati, kad ne znaci to nista.
Hakiz
Posts: 40872
Joined: 30/07/2015 20:01

#32632 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

vjeshalica wrote: 05/04/2024 22:44
Hakiz wrote: 05/04/2024 13:45
piupiu wrote: 05/04/2024 13:33

Pa, hajde. Muškarci su mahom ti koji drže konce u rukama - konce religije, politike, obrazovnih programa, samokontrole... za početak, kako da objasnimo muškarcima da nisu vlasnici ženskog tijela i da je tijelo dio mislećeg i osjećajućeg autonomnog bića? Možda muškarcima i nije bitno to što je silovanje nasilan, fizički i psihički destruktivan, ponižavajući i bolan čin, sve dok istjeruju svoje? Odakle da počnemo? Od seksualnog obrazovanja? :D
Spoiler
Show
Evo, na primjer od 16.30 ispod :D

Tako što bi muško vlasništvo nad ženskim tijelom učinili nebitnim. Vlasništvo ne bi proizveli poniženje, osjećaj žrtve i bespomoćnosti, ništa psihološki ili emotivno negativno ženi čije tijelo muškarac želi posjedovati, a tako bi vlasništvo nad tijelom izgubilo svrhu zbog kojeg bi ga muškarac želio.

A u isto vrijeme, kazna za pokušaj posjedovanja bi bila visoka.

I onda bi taj muškarac bio u situaciji da dobije visoku kaznu za nešta šta mu ne bi dalo rezultat zbog kojeg bi bio na tu kaznu spreman. Sam fizički čin nasilja je (sic) "nebitan", ali emotivni ili psihološki rezultat koji želi tim činom postići bi izostao.

A tada, vjerovatnoća dobijanja visoke kazne bez rezultata za koji je spreman na nju pristati bi ga, moguće, odvratila od činjenja tog čina.
U konkretnom primjeru, silovana je djevojcica od 14 godina. Probaj djetetu od 14 godina staviti do znanja da to silovanje ne znaci nista. Jednostavno pricas stvari koje nisi svjestan niti ih razumijes. Barem donekle. Ti si prejebao sve psihologe,neuropsihijatre,psihijaatre i dr.sa svojim teorijama o "uciniti nebitnim". Ako ucinis nebitnim silovanje i ne dadnes do znanja da je toliko bitno, svako ce silovati, samo u tvojoj perspektivi nece. Upravo ce silovati, kad ne znaci to nista.
Gdje piše da se silovanje učini nebitnim?

Ne može se dijalog voditi bijesom.
User avatar
piupiu
Posts: 16714
Joined: 05/01/2008 05:08

#32633 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

Hakiz wrote: 05/04/2024 17:53
piupiu wrote: 05/04/2024 15:15
Hakiz wrote: 05/04/2024 13:45

Tako što bi muško vlasništvo nad ženskim tijelom učinili nebitnim. Vlasništvo ne bi proizveli poniženje, osjećaj žrtve i bespomoćnosti, ništa psihološki ili emotivno negativno ženi čije tijelo muškarac želi posjedovati, a tako bi vlasništvo nad tijelom izgubilo svrhu zbog kojeg bi ga muškarac želio.

A u isto vrijeme, kazna za pokušaj posjedovanja bi bila visoka.

I onda bi taj muškarac bio u situaciji da dobije visoku kaznu za nešta šta mu ne bi dalo rezultat zbog kojeg bi bio na tu kaznu spreman. Sam fizički čin nasilja je (sic) "nebitan", ali emotivni ili psihološki rezultat koji želi tim činom postići bi izostao.

A tada, vjerovatnoća dobijanja visoke kazne bez rezultata za koji je spreman na nju pristati bi ga, moguće, odvratila od činjenja tog čina.
Ja mislim da ti uopšte ne razumiješ koncept ljudske autonomije. Ja sam čovjek ženskog roda, moje tijelo pripada samo meni, napad na moje tijelo u bilo kom smislu je agresija, nasilje, ugrožavanje moje autonomije kao bića. Zamisli da tebe neko svaki put kad izadješ iz kuće mlatne štapom po glavi jer mu se tako svidja, jer tvoja autonomija kao ličnosti nije bitna, ti nisi bitan, ti treba na to da se privikneš, da se disociraš, da se poništiš, da potareš svoj strah i bol, da lebdiš iznad sebe da bi onaj ko želi da te mlatne štapom svaki dan kad izadješ iz kuće bio 'neutraliziran' tako što ti nećeš reagovati. Ono, zen, budizam, meditacija... nek mi sijeku uši, mene se to ne dotiče. Loš ti je ovaj početak.
Kada me počneš optuživati o nerazumijevanju, padne li ti na pamet da ti mene nisi razumjela?

Ne, naravno.

Hajde de.
Pa objasni mi. Evo, nas dvije smo te razumjele isto. Ali možda nešto ne kontamo. S druge strane, mislim da ti ne kontaš koliko je visok broj žena koji su do 15. godine iskusile nasilje ili uopšte broj žena koje tokom života iskuse seksualno i fizičko nasilje, ne ono mama me istukla po guzi, nego silovanje i premlaćivanje. Taj broj u Bosni je ogroman. Žene prije svega žele garanciju fizičke sigurnosti, osnovno ljudsko pravo. Fizička sigurnost uključuje garanciju da ih se neće seksualno zlostavljati. O tome pričamo vjeshalica i ja.

Tu nema puno filozofske rasprave o tome da li treba da razviti neki zen-pristup vlasništvu nad tijelom. Vlasništvo, autonomija, sve su to konceptualne alatke - suština je nasilje nad drugim ljudskim bićem. A nasilje se dogadja jer ne priznaješ autonomiju drugom ljudskom biću i misliš da su tvoja prava nad njim iznad svih njegovih (u ovom slučaju njenih) prava.
Hakiz
Posts: 40872
Joined: 30/07/2015 20:01

#32634 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

piupiu wrote: 06/04/2024 03:14
Hakiz wrote: 05/04/2024 17:53
piupiu wrote: 05/04/2024 15:15

Ja mislim da ti uopšte ne razumiješ koncept ljudske autonomije. Ja sam čovjek ženskog roda, moje tijelo pripada samo meni, napad na moje tijelo u bilo kom smislu je agresija, nasilje, ugrožavanje moje autonomije kao bića. Zamisli da tebe neko svaki put kad izadješ iz kuće mlatne štapom po glavi jer mu se tako svidja, jer tvoja autonomija kao ličnosti nije bitna, ti nisi bitan, ti treba na to da se privikneš, da se disociraš, da se poništiš, da potareš svoj strah i bol, da lebdiš iznad sebe da bi onaj ko želi da te mlatne štapom svaki dan kad izadješ iz kuće bio 'neutraliziran' tako što ti nećeš reagovati. Ono, zen, budizam, meditacija... nek mi sijeku uši, mene se to ne dotiče. Loš ti je ovaj početak.
Kada me počneš optuživati o nerazumijevanju, padne li ti na pamet da ti mene nisi razumjela?

Ne, naravno.

Hajde de.
Pa objasni mi. Evo, nas dvije smo te razumjele isto. Ali možda nešto ne kontamo. S druge strane, mislim da ti ne kontaš koliko je visok broj žena koji su do 15. godine iskusile nasilje ili uopšte broj žena koje tokom života iskuse seksualno i fizičko nasilje, ne ono mama me istukla po guzi, nego silovanje i premlaćivanje. Taj broj u Bosni je ogroman. Žene prije svega žele garanciju fizičke sigurnosti, osnovno ljudsko pravo. Fizička sigurnost uključuje garanciju da ih se neće seksualno zlostavljati. O tome pričamo vjeshalica i ja.

Tu nema puno filozofske rasprave o tome da li treba da razviti neki zen-pristup vlasništvu nad tijelom. Vlasništvo, autonomija, sve su to konceptualne alatke - suština je nasilje nad drugim ljudskim bićem. A nasilje se dogadja jer ne priznaješ autonomiju drugom ljudskom biću i misliš da su tvoja prava nad njim iznad svih njegovih (u ovom slučaju njenih) prava.
Završiti ću sa ovim:

Poznata ti je izreka "Lakše je tražiti oprost nego dozvolu"?

A to znači, ako nekoga želiš spriječiti da nešta uradi, bolji rezultat ćeš imati oduzimanjem razloga da to uradi nego kaznom ako to uradi. Oduzimanje razloga je preventiva, neće to uraditi. Kazna je osveta nad već počinjenim djelom, načinjenom štetom. A u pravnom procesu osvete, traže se olakšavajuće okolnosti, "oprost".

I nemam više šta reći. Nisam u pravu, dobro, nastavit će se po starom. Ako vam je tako draže, OK što se mene tiče, meni ni u džep, ni iz džepa. Ja sam svoj doprinos borbi ponudio, odbijate ga, poštujem, hvala, do viđenja.
Seawolf
Posts: 7785
Joined: 14/06/2012 22:59

#32635 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Seawolf »

E, šta uradi nedostatak šelaka od onakva čovjeka.
John Cleese
Posts: 37581
Joined: 25/05/2010 18:30

#32636 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

:lol:
Hakiz
Posts: 40872
Joined: 30/07/2015 20:01

#32637 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Šta u ovom slučaju može da promijeni proglašavanje femicida posbnim krivičnim djelom:

https://www.klix.ba/vijesti/regija/musk ... /240406075
User avatar
vjeshalica
Posts: 17363
Joined: 31/03/2019 14:56

#32638 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 05/04/2024 23:55
vjeshalica wrote: 05/04/2024 22:44
Hakiz wrote: 05/04/2024 13:45

Tako što bi muško vlasništvo nad ženskim tijelom učinili nebitnim. Vlasništvo ne bi proizveli poniženje, osjećaj žrtve i bespomoćnosti, ništa psihološki ili emotivno negativno ženi čije tijelo muškarac želi posjedovati, a tako bi vlasništvo nad tijelom izgubilo svrhu zbog kojeg bi ga muškarac želio.

A u isto vrijeme, kazna za pokušaj posjedovanja bi bila visoka.

I onda bi taj muškarac bio u situaciji da dobije visoku kaznu za nešta šta mu ne bi dalo rezultat zbog kojeg bi bio na tu kaznu spreman. Sam fizički čin nasilja je (sic) "nebitan", ali emotivni ili psihološki rezultat koji želi tim činom postići bi izostao.

A tada, vjerovatnoća dobijanja visoke kazne bez rezultata za koji je spreman na nju pristati bi ga, moguće, odvratila od činjenja tog čina.
U konkretnom primjeru, silovana je djevojcica od 14 godina. Probaj djetetu od 14 godina staviti do znanja da to silovanje ne znaci nista. Jednostavno pricas stvari koje nisi svjestan niti ih razumijes. Barem donekle. Ti si prejebao sve psihologe,neuropsihijatre,psihijaatre i dr.sa svojim teorijama o "uciniti nebitnim". Ako ucinis nebitnim silovanje i ne dadnes do znanja da je toliko bitno, svako ce silovati, samo u tvojoj perspektivi nece. Upravo ce silovati, kad ne znaci to nista.
Gdje piše da se silovanje učini nebitnim?

Ne može se dijalog voditi bijesom.
Dijalog se ne vodi glupostima. Procitaj opet gluposti koje si napisao. Atak na tijelo zelis da ucinis nebitnim, a kad to postignes onda si i onaj psihicki dio ucinio nebitnim. Poenta pisanja tvojih gluposti se zasniva na cinjenici da nemas pojma kako psiha zapravo i funkcionise. Zelis se nametnuti svojim kontra teorijama kao bitan, a zapravo stavis do znanja da si veoma glup.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17363
Joined: 31/03/2019 14:56

#32639 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 06/04/2024 10:33
Završiti ću sa ovim:

Poznata ti je izreka "Lakše je tražiti oprost nego dozvolu"?

A to znači, ako nekoga želiš spriječiti da nešta uradi, bolji rezultat ćeš imati oduzimanjem razloga da to uradi nego kaznom ako to uradi. Oduzimanje razloga je preventiva, neće to uraditi. Kazna je osveta nad već počinjenim djelom, načinjenom štetom. A u pravnom procesu osvete, traže se olakšavajuće okolnosti, "oprost".

I nemam više šta reći. Nisam u pravu, dobro, nastavit će se po starom. Ako vam je tako draže, OK što se mene tiče, meni ni u džep, ni iz džepa. Ja sam svoj doprinos borbi ponudio, odbijate ga, poštujem, hvala, do viđenja.
Kako ces oduzeti razloge liku koji ciljano bira nasilje kao oblik funkcionisanja? Ili psihopati koji ima trajno poremecenu licnost i ne vidi problem da ubija,siluje,unakazi itd.
Oduzimanjem razloga neces sprijeciti niti je oblik preventive kod tako teskih dijela.
I kazna nije osveta, vec model stavljanja do znanja da normalno drustvo ne smije dozvoliti da pojedinci ga izoblice na svoj poremeceni nacin i na mora adekvatna satisfakcija postojati kod zrtve da se zastiti i ne prozivljava sekundarnu viktimizaciju kroz budalastine koje zagovaras, od strane'onih koji naprave zlodjelo i ima svoj znacaj. Doktore penologije sa Harvarda.

I u pravnom procesu, se traze olakotne okolnosti, ali ne znaci da postoje niti sa mogu biti uopce uzete u obzir prilikom odmjeravanja kazne.

Cisti primjer lika koji je ubio zenu na pijaci u Sarajevu, trebao bi sud da uzme kao olakotnu okolnost sto je "ozenjen i ima djecu". Zbog cega? Taj mu status daje za pravo da ubije brutalno nekoga ili?
Hakiz
Posts: 40872
Joined: 30/07/2015 20:01

#32640 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

https://www.klix.ba/magazin/showbiz/hrv ... 008?widget

Nigdje političari, ljekari, inžinjeri, pekari, policajci, sudije itd, piše se uglavnom o režiserima. To plan da se ide profesijama? Nije valjda da u srugim profesijama ima manje zlostavljanja :shock:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50545
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#32641 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Hakiz wrote: 07/04/2024 12:00
vjeshalica wrote: 06/04/2024 20:00
Hakiz wrote: 05/04/2024 23:55

Gdje piše da se silovanje učini nebitnim?

Ne može se dijalog voditi bijesom.
Dijalog se ne vodi glupostima. Procitaj opet gluposti koje si napisao. Atak na tijelo zelis da ucinis nebitnim, a kad to postignes onda si i onaj psihicki dio ucinio nebitnim. Poenta pisanja tvojih gluposti se zasniva na cinjenici da nemas pojma kako psiha zapravo i funkcionise. Zelis se nametnuti svojim kontra teorijama kao bitan, a zapravo stavis do znanja da si veoma glup.
Je li te to uhvatio PMS ili si histerična?

Od bijesa ne vidiš svoju glupost, nisi spodobna pročitati, kamo li shvatiti, napisano.

Eto, posvetio sam ti više vremena nego što vrijediš, pristojna osoba bi zahvalila za tu milost.
Odmori kratko. :)
Ne komunicira se tako.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17363
Joined: 31/03/2019 14:56

#32642 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 07/04/2024 12:06 https://www.klix.ba/magazin/showbiz/hrv ... 008?widget

Nigdje političari, ljekari, inžinjeri, pekari, policajci, sudije itd, piše se uglavnom o režiserima. To plan da se ide profesijama? Nije valjda da u srugim profesijama ima manje zlostavljanja :shock:
Sam je priznao da je zlostavljao saradnike i prijavio se na lijecenje.
Hakiz
Posts: 40872
Joined: 30/07/2015 20:01

#32643 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Eto dokaza onome o čemu govorim.

Nigdje nisam napisao da nije to uradio, nisam relativizovao, opravdavao. A odgovoreno mi kao da jesam.

I onda odgovor na nešta šta nisam napisao često dođe u obliku uvrede, na koju odgovorim istom mjerom i na kraju na meni se slome kola.

Nema veze šta napišem, to se ili ne čita ili se ne pokuša razumjeti, sama činjenica da ja pišem bude razlog uvredama. Na koje nekada i ne mogu odgovoriti, jer, vidi se.

Ali, moja šauma to može podnijeti.
User avatar
piupiu
Posts: 16714
Joined: 05/01/2008 05:08

#32644 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

Hakiz wrote: 06/04/2024 10:33 Završiti ću sa ovim:

Poznata ti je izreka "Lakše je tražiti oprost nego dozvolu"?

A to znači, ako nekoga želiš spriječiti da nešta uradi, bolji rezultat ćeš imati oduzimanjem razloga da to uradi nego kaznom ako to uradi. Oduzimanje razloga je preventiva, neće to uraditi. Kazna je osveta nad već počinjenim djelom, načinjenom štetom. A u pravnom procesu osvete, traže se olakšavajuće okolnosti, "oprost".

I nemam više šta reći. Nisam u pravu, dobro, nastavit će se po starom. Ako vam je tako draže, OK što se mene tiče, meni ni u džep, ni iz džepa. Ja sam svoj doprinos borbi ponudio, odbijate ga, poštujem, hvala, do viđenja.
Za jednog ateistu, imaš prilično religijski pristup ovoj temi - zaštiti muškarca od njegove civlizacijske obaveze da se kontroliše i odraste. :kiss:

Previše je ovaj tvoj argument ezoteričan za me, prvo materijalna baza (moje tijelo, moje vlasništvo), pa tek onda duhovna nadgradnja. :D :lol:
Hakiz
Posts: 40872
Joined: 30/07/2015 20:01

#32645 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

piupiu wrote: 07/04/2024 14:15
Hakiz wrote: 06/04/2024 10:33 Završiti ću sa ovim:

Poznata ti je izreka "Lakše je tražiti oprost nego dozvolu"?

A to znači, ako nekoga želiš spriječiti da nešta uradi, bolji rezultat ćeš imati oduzimanjem razloga da to uradi nego kaznom ako to uradi. Oduzimanje razloga je preventiva, neće to uraditi. Kazna je osveta nad već počinjenim djelom, načinjenom štetom. A u pravnom procesu osvete, traže se olakšavajuće okolnosti, "oprost".

I nemam više šta reći. Nisam u pravu, dobro, nastavit će se po starom. Ako vam je tako draže, OK što se mene tiče, meni ni u džep, ni iz džepa. Ja sam svoj doprinos borbi ponudio, odbijate ga, poštujem, hvala, do viđenja.
Za jednog ateistu, imaš prilično religijski pristup ovoj temi - zaštiti muškarca od njegove civlizacijske obaveze da se kontroliše i odraste. :kiss:

Previše je ovaj tvoj argument ezoteričan za me, prvo materijalna baza (moje tijelo, moje vlasništvo), pa tek onda duhovna nadgradnja. :D :lol:
Ali, ne.

Metode se ne isključuju, nadopunjavaju se.

A onda sam napisao duži odgovor, sjetio se da sam rekao da sam završio sa time, pa obrisao. Kako god hoćete, meni svejedno.
John Cleese
Posts: 37581
Joined: 25/05/2010 18:30

#32646 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

piupiu wrote: 07/04/2024 14:15 Previše je ovaj tvoj argument ezoteričan za me, prvo materijalna baza (moje tijelo, moje vlasništvo), pa tek onda duhovna nadgradnja. :D :lol:
To je respektabilan, racionalan i savrseno prihvatljiv stav, uz napomenu da, uzevsi u obzir brojnost heteroseksualnih pripadnika ljudske populacije suprotnog spola (a i pokoje homoseksualne pripadnice pomenute populacije) koji se pale iskljucivo na submisivnost, treba dozvoliti i izvjesni stupanj fleksibilnosti u individualnoj praksi - naime, kolizija neospornog prava na vlasnistvo nad predmetnom pokretnom imovinom i pokretackog poriva za tzv. posEdovanjem tEla o kojem je rijec, moze lako ugroziti neciji krhki libido i nepopravljivo kvalitativno ruinirati spolnu interakciju, sa nesagledivim posljedicama :| :D
User avatar
piupiu
Posts: 16714
Joined: 05/01/2008 05:08

#32647 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

John Cleese wrote: 07/04/2024 14:44
piupiu wrote: 07/04/2024 14:15 Previše je ovaj tvoj argument ezoteričan za me, prvo materijalna baza (moje tijelo, moje vlasništvo), pa tek onda duhovna nadgradnja. :D :lol:
To je respektabilan, racionalan i savrseno prihvatljiv stav, uz napomenu da, uzevsi u obzir brojnost heteroseksualnih pripadnika ljudske populacije suprotnog spola (a i pokoje homoseksualne pripadnice pomenute populacije) koji se pale iskljucivo na submisivnost, treba dozvoliti i izvjesni stupanj fleksibilnosti u individualnoj praksi - naime, kolizija neospornog prava na vlasnistvo nad predmetnom pokretnom imovinom i pokretackog poriva za tzv. posEdovanjem tEla o kojem je rijec, moze lako ugroziti neciji krhki libido i nepopravljivo kvalitativno ruinirati spolnu interakciju, sa nesagledivim posljedicama :| :D
:lol: :lol: :lol:

Ne brini, ima nade! Ja ti nisam baš upućena u pravnu problematiku, ali čujem da nešto pokušavaju da utvrde farmakologija i robotika. :D
Hakiz
Posts: 40872
Joined: 30/07/2015 20:01

#32648 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

https://www.youtube.com/shorts/I69blXUI6Q4

Spol, rod, trans, ravnopravnost, jednakost itd.
John Cleese
Posts: 37581
Joined: 25/05/2010 18:30

#32649 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

piupiu wrote: 07/04/2024 14:55
John Cleese wrote: 07/04/2024 14:44
piupiu wrote: 07/04/2024 14:15 Previše je ovaj tvoj argument ezoteričan za me, prvo materijalna baza (moje tijelo, moje vlasništvo), pa tek onda duhovna nadgradnja. :D :lol:
To je respektabilan, racionalan i savrseno prihvatljiv stav, uz napomenu da, uzevsi u obzir brojnost heteroseksualnih pripadnika ljudske populacije suprotnog spola (a i pokoje homoseksualne pripadnice pomenute populacije) koji se pale iskljucivo na submisivnost, treba dozvoliti i izvjesni stupanj fleksibilnosti u individualnoj praksi - naime, kolizija neospornog prava na vlasnistvo nad predmetnom pokretnom imovinom i pokretackog poriva za tzv. posEdovanjem tEla o kojem je rijec, moze lako ugroziti neciji krhki libido i nepopravljivo kvalitativno ruinirati spolnu interakciju, sa nesagledivim posljedicama :| :D
:lol: :lol: :lol:

Ne brini, ima nade! Ja ti nisam baš upućena u pravnu problematiku, ali čujem da nešto pokušavaje da utvrde farmakologija i robotika. :D
Ova se problematika tice iskljucivo izbora izmedju subjektivne rigidnosti i objektivne fleksibilnosti stavova o vlasnistvu i to u libidoloskom kontekstu u zdravih jedinki - robotika i farmakologija su tu nemocne :| :D
User avatar
piupiu
Posts: 16714
Joined: 05/01/2008 05:08

#32650 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

John Cleese wrote: 07/04/2024 15:12 Ova se problematika tice iskljucivo izbora izmedju subjektivne rigidnosti i objektivne fleksibilnosti stavova o vlasnistvu i to u libidoloskom kontekstu u zdravih jedinki - robotika i farmakologija su tu nemocne :| :D
Problem klasno neosviještenih propitivanja njemačke klasične filozofije je što još uvijek tumara oko pitanja da li je vlasništvo nad libidom uopće moguće ili je to samo iluzija koja proizlazi iz naše subjektivne želje za kontrolom nad nečim što je, po svojoj prirodi, neuhvatljivo?

Mi marksisti smo takodje sumnjičavi po pitanju čudesnih rješenja poput reklama za tablete koje obećavaju da je vlasništvo nad libidom dostižno za samo 19,99 konvertibilnih maraka, plus troškovi dostave i paušalna naknada za zadovoljstvo.

Stoga nam preostaje samo nacionalizacija libidinalnih resursa na kojima ćemo graditi pravednije, socijalističko društvo. Obećavamo da će redovi ispred Ureda za podnošenje zahtjeva za dodjelu kvote libidinalne energije neće biti dugi i da se na ostvarenje prava neće morati čekati jednako dugo kao i na stan. :D :run:
Post Reply