Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27651 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

glavno je udarani su pa nisu dobro popravljani :lol: :lol:
probook
Posts: 5042
Joined: 13/10/2013 22:38

#27653 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by probook »

citroen xm wrote: 20/01/2024 19:12 Turan mi je govno, ali ova Mazda ne liči ni na šta. Ne znam šta čovjeka treba natjerati da kupi ovo. C4 Pikaso ili 5008 bolji izbor svakako.
Moze i Ford Cmax ili ako mu treba jos vece onda Smax
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#27654 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

https://youtu.be/jxr-RCzTUWA?si=NGJCkFumbfY3Xc5K

Ova dvojca su smiješna oko f10
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#27655 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Evolution_IV wrote: 21/01/2024 09:11 glavno je udarani su pa nisu dobro popravljani :lol: :lol:
Mazde lešinarke se raspadaju od hrdje i ako nisu udarane.. :wink:
:-D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27656 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Seyfo wrote: 20/01/2024 23:38 Da taj,samo što ipak nešto zna. Ne bi mu toliki plaćali da ne zna. A da je iskompleksirani idiot, budala epskih razmjera, bez sumnje. Kojeg ipak mnogi iz regiona prate i plaćaju. Recimo imao sam jedan model kojeg je on testirao i njegove impresije su pogođene 100%.
Ljudi glasaju za učesnike Zadruge, pa me ne čudi da i njemu neko uplati za mišljenje. :-) Sve što sam počeo da čitam od njega, stao sam nakon maksimalno pola članka jer je besmisleno. Za mene je on klasičan internet sakupljač znanja i "forumski ratnik" jer ne znam kako bi drugačije nazvao takvog tipa.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27657 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

B6Redhell wrote: 21/01/2024 13:02
Evolution_IV wrote: 21/01/2024 09:11 glavno je udarani su pa nisu dobro popravljani :lol: :lol:
Mazde lešinarke se raspadaju od hrdje i ako nisu udarane.. :wink:
:-D
samo je vw oprostena hrdja, bio udaran

mazda je fabricki iz saolna struhla i kao takva je vecinom trajnija :sax:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#27658 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Seyfo wrote: 20/01/2024 23:38 Da taj,samo što ipak nešto zna. Ne bi mu toliki plaćali da ne zna. A da je iskompleksirani idiot, budala epskih razmjera, bez sumnje. Kojeg ipak mnogi iz regiona prate i plaćaju. Recimo imao sam jedan model kojeg je on testirao i njegove impresije su pogođene 100%.
Samoproglaseni veliki jebac prepisuje impresije sa stranih portala, doslovce cita one pro/contra stupce, slobodno uporedi, pojma on nema.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#27659 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

MehmedPasaMoric wrote: 20/01/2024 22:50
Throttle wrote: 20/01/2024 21:32 To je poslije udesa, lose odradjeno. Da si stavio pragove, oko brava, donji dio prednjih blatobrana i slicno, pa i nekako...na haubi ne hrdjaju ako je sve ok
Image

Jesam
https://www.instagram.com/reel/C2SU1-3L0k-/ @kabal1337 :cry:

@Evolution_IV o hljebu dragi, lik o deck-ovima u 1.6 porodicnim kutijama sa 100-ak konja :run:

Ti svi monovolumeni su ko jaje jajetu, neudobni, podupravljaju, ali je zato turan tih godista smece najvece.
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#27660 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

🤦🤦🤦🤦🤦🤦 evo botova
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#27661 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

A fakat je Touran toliko bezlično auto isto ko da je neko koristio AI da od Golfa napravi mpv a pri tome da uštedi maksimalno.
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#27662 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Euphoria »

Ima li neko iskustva sa Peugeot 2008? Koja verzija motora je najbolja? Koje probleme ima ako ih ima itd?
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#27663 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

beco wrote: 21/01/2024 18:25 A fakat je Touran toliko bezlično auto isto ko da je neko koristio AI da od Golfa napravi mpv a pri tome da uštedi maksimalno.
Image

Skroz korektno vozilo
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#27664 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

Naravno o ukusima se ne raspravlja ali i Picasso, Scenic, M5, 5008, Altea su 10x ljepši.
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#27665 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

beco wrote: 21/01/2024 18:38 Naravno o ukusima se ne raspravlja ali i Picasso, Scenic, M5, 5008, Altea su 10x ljepši.
naravno

Image

meet your maker
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27666 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 21/01/2024 18:33
beco wrote: 21/01/2024 18:25 A fakat je Touran toliko bezlično auto isto ko da je neko koristio AI da od Golfa napravi mpv a pri tome da uštedi maksimalno.
Image

Skroz korektno vozilo
vrhunsko
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#27667 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

Meni je mnogo bolji putnicki Caddy 2k, plus ima i klizna vrata... Inace mi se vise svidjaju putnicki panel vanovi od monovolumena, ne bih vozio monovolumen nema tih para :-)
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#27668 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

MehmedPasaMoric wrote: 21/01/2024 20:39 Meni je mnogo bolji putnicki Caddy 2k, plus ima i klizna vrata... Inace mi se vise svidjaju putnicki panel vanovi od monovolumena, ne bih vozio monovolumen nema tih para :-)
Sharan je dobro auto za troje djece, ali od 2016. na ovamo sa boljim limom i pouzdanijim motorom, adblue off i sluzi fino.

Onaj period 2005.-2015. neka hvala, a Turan je svakako besmisleno auto.
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#27669 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

MehmedPasaMoric wrote: 21/01/2024 20:39 Meni je mnogo bolji putnicki Caddy 2k, plus ima i klizna vrata... Inace mi se vise svidjaju putnicki panel vanovi od monovolumena, ne bih vozio monovolumen nema tih para :-)
vrlo rado bi vozio b250 4matic
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27670 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

kabal1337 wrote: 21/01/2024 18:33
beco wrote: 21/01/2024 18:25 A fakat je Touran toliko bezlično auto isto ko da je neko koristio AI da od Golfa napravi mpv a pri tome da uštedi maksimalno.
Image

Skroz korektno vozilo
Ne da je korektan,..ponajbolji auto u klasi.
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 3100
Joined: 18/03/2015 01:36

#27671 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Mea_parvitas »

Da li je bolji Mercedes C klasa 2017 ili Peugeot 508 2019 godiste, otprilike ista je cijena, a vezano za potrosnju goriva, cijenu odrzavanja, itd. Hvala.

A druga dilema bi bila koji benzinski motor nekog manjeg dzipa 2018o, tipa Tucson, Sportage, Qashqai, bi bio pogodan za ugradnju plina, a vezano za isplativost investicije, nisku potrosnju generalno, pogodna konstrukcija motora, dizni, za ugradnju plina. Hvalaaa
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#27672 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Mea_parvitas wrote: 21/01/2024 21:21 Da li je bolji Mercedes C klasa 2017 ili Peugeot 508 2019 godiste, otprilike ista je cijena, a vezano za potrosnju goriva, cijenu odrzavanja, itd. Hvala.

A druga dilema bi bila koji benzinski motor nekog manjeg dzipa 2018o, tipa Tucson, Sportage, Qashqai, bi bio pogodan za ugradnju plina, a vezano za isplativost investicije, nisku potrosnju generalno, pogodna konstrukcija motora, dizni, za ugradnju plina. Hvalaaa
508 sa 1.5 ne bih stapom dirao :lol:
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#27673 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

Nakon što se isključi adblue kod toga 1.5 HDi zar je to toliko loš motor? Koje još greške ima?
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27674 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

beco wrote: 21/01/2024 21:55 Nakon što se isključi adblue kod toga 1.5 HDi zar je to toliko loš motor? Koje još greške ima?
Motor zvani gutac kilometara..u kombinaciji sa automatom 8 brzina, k'o da je jaci motor u pitanju. :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27675 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

beco wrote: 21/01/2024 21:55 Nakon što se isključi adblue kod toga 1.5 HDi zar je to toliko loš motor? Koje još greške ima?
Lanac između bregastih.
Post Reply