Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#27601 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
truhlovina
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#27602 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ova plavkasta je sarena do jaja
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#27603 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moguće. Meni ionako kilometraža nije toliko bitna koliko dobro održavanje. Ionako kako god da biram znam da ću da se zeznem.preludezalude wrote: ↑19/01/2024 19:23 Ne mora znaciti da je vracan sat. Za 8 godina presla 91000 km. Sasvim moguce. To je 11000 km godisnje. Nije to premala kilometraza za te godine.
Ja kad budem prodavao svog Mercedesa i kad budem spomenuo da sam s njim prelazio samo 1000 km (hiljadu) godisnje, niko mi nece vjerovati. Zato se ne treba mnogo hvatati kilometraze vec gledati druge stvari.
- MehmedPasaMoric
- Posts: 2743
- Joined: 14/06/2017 17:07
#27604 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Bolja od mrtvog Turana u svakom slucajuEFD22 wrote: ↑19/01/2024 13:55 https://olx.ba/artikal/54799674
Nešto mi malo prešla za ove godine.
2019. u šestom mjesecu imala 91k km.
@Evolution_IV Je l' ovo isti motor k'o u tebe? Šta treba gledati, je li on 8v ili 16v kakav mu je razvod, mane?
Ima i ova https://olx.ba/artikal/48929570
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#27605 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
jest al u qrcu
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27606 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Turan mi je govno, ali ova Mazda ne liči ni na šta. Ne znam šta čovjeka treba natjerati da kupi ovo. C4 Pikaso ili 5008 bolji izbor svakako.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27607 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Reci da se salis..MehmedPasaMoric wrote: ↑20/01/2024 18:50Bolja od mrtvog Turana u svakom slucajuEFD22 wrote: ↑19/01/2024 13:55 https://olx.ba/artikal/54799674
Nešto mi malo prešla za ove godine.
2019. u šestom mjesecu imala 91k km.
@Evolution_IV Je l' ovo isti motor k'o u tebe? Šta treba gledati, je li on 8v ili 16v kakav mu je razvod, mane?
Ima i ova https://olx.ba/artikal/48929570
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27608 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
kutija na tockovima, sta je drugo Ćuran smetljiste 
ja bi corollu verso izabrao, @citroen xm onome kome su bitna klizna vrata radi djece i sjedalica, taj najmanje gleda izgled, neke imaju i elektricna vrata, pa na dugme otvara i zatvara...
ja bi corollu verso izabrao, @citroen xm onome kome su bitna klizna vrata radi djece i sjedalica, taj najmanje gleda izgled, neke imaju i elektricna vrata, pa na dugme otvara i zatvara...
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#27609 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ćuran za razliku od ove mazdine rugobe ima bolji motor. Tako da ga u startu sijeEvolution_IV wrote: ↑20/01/2024 19:18 kutija na tockovima, sta je drugo Ćuran smetljiste
ja bi corollu verso izabrao, @citroen xm onome kome su bitna klizna vrata radi djece i sjedalica, taj najmanje gleda izgled, neke imaju i elektricna vrata, pa na dugme otvara i zatvara...
Plus sto mazda hrdja
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27610 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ja a fauwe ne hrdjakabal1337 wrote: ↑20/01/2024 19:26Ćuran za razliku od ove mazdine rugobe ima bolji motor. Tako da ga u startu sijeEvolution_IV wrote: ↑20/01/2024 19:18 kutija na tockovima, sta je drugo Ćuran smetljiste
ja bi corollu verso izabrao, @citroen xm onome kome su bitna klizna vrata radi djece i sjedalica, taj najmanje gleda izgled, neke imaju i elektricna vrata, pa na dugme otvara i zatvara...
Plus sto mazda hrdja
bolji 1.6tdi recimo od 1.6 tdci jel, jest al kad bi se zajebavali
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#27611 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
mnogo manje, i na mnogo prakticnijim mjestima
bolji je pet puta
plus sto ima 2.0 TDI
bolji je pet puta
plus sto ima 2.0 TDI
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27612 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ma kako ne, sta ima kako si?
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27613 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Joj TDI
Mazda hrđa, ali VW je po tom pitanju lider.
Mazda hrđa, ali VW je po tom pitanju lider.
Većina porodica ima djecu pa baš i ne viđamo puno ovih grdoba na cesti. Niti ih je bilo, niti će ih biti, tako da se valjda može i bez kliznih vrata.Evolution_IV wrote: ↑20/01/2024 19:18
ja bi corollu verso izabrao, @citroen xm onome kome su bitna klizna vrata radi djece i sjedalica, taj najmanje gleda izgled, neke imaju i elektricna vrata, pa na dugme otvara i zatvara...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27614 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
moj kolega s posla se ne bi slozio da mozecitroen xm wrote: ↑20/01/2024 19:55
Većina porodica ima djecu pa baš i ne viđamo puno ovih grdoba na cesti. Niti ih je bilo, niti će ih biti, tako da se valjda može i bez kliznih vrata.Evolution_IV wrote: ↑20/01/2024 19:18
ja bi corollu verso izabrao, @citroen xm onome kome su bitna klizna vrata radi djece i sjedalica, taj najmanje gleda izgled, neke imaju i elektricna vrata, pa na dugme otvara i zatvara...
ma nema njih nigdje, taki auti
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#27615 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
nisi ti dobar
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27616 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#27617 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
halo bolan ..open deck guraj tutu u rikverc 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27618 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
a ti se kao razumijes u tip bloka i da je to bitno, jer ces gurat 5bar sa GTX55 turbom na 1.6 dizela i cupat preko 1500ks, pa ce ti se pocet dizat glava i zbog otvorenog tipa ce ti otic dihtung, pa ce uci rashladna u cilindre

zamisli imas motor kojem moras pod svaku cijenu gasit EGR i DPF da bi se vozao opusteno i pri tome savjet svakom da radi isto..
zamisli imas motor kojem moras pod svaku cijenu gasit EGR i DPF da bi se vozao opusteno i pri tome savjet svakom da radi isto..
- beco
- Posts: 5092
- Joined: 25/08/2004 14:22
#27619 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
1.6 tdi definitivno najgori dizel te i slične zapremine gori i od 1.6 tdci/hdi, gori od 1.5 dci, gori od 1.6 kia/Hyundai dizela, od hondinog 1.6 dizela od 1.6 jtd.
Možda je jedino 1.6 tdi bolji od 1.5 hdi.
Možda je jedino 1.6 tdi bolji od 1.5 hdi.
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#27620 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa ti kazes bolji je
po cemu odu mu podloske prije nego na 1.6 tdi
Open deck prije ce ti otici dihtung glave
Ti iz tvog 1.6 tdci da izvuces isti broj konja trebas zamijeniti veci broj dijelova.
Pa kad krenes u vece brojeve ti od svog bloka pravis ono sto je tdi u startu.
Prestani preseravat bgt
Ne znam ko te to slagao da moras gasiti EGR i DPF
moj prijatelj ima 1.6 TDi motor sa EGR-om i DPF-om i gura 200 ks
po cemu odu mu podloske prije nego na 1.6 tdi
Open deck prije ce ti otici dihtung glave
Ti iz tvog 1.6 tdci da izvuces isti broj konja trebas zamijeniti veci broj dijelova.
Pa kad krenes u vece brojeve ti od svog bloka pravis ono sto je tdi u startu.
Prestani preseravat bgt
Ne znam ko te to slagao da moras gasiti EGR i DPF
moj prijatelj ima 1.6 TDi motor sa EGR-om i DPF-om i gura 200 ks
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27621 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ti ga presaravas, koji cu kurac izvlacit konje iz malog dizelcica
jaka kvara, podloska dizne, odlaze zato sto niko ne mjenja odstojnike kad mijenja bakarne ispod dizne, to kad se uradi, traju koliko i dizne
need for speed dizel
, ja jedino cunu izvlacim po potrebi
jaka kvara, podloska dizne, odlaze zato sto niko ne mjenja odstojnike kad mijenja bakarne ispod dizne, to kad se uradi, traju koliko i dizne
need for speed dizel
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#27622 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
To samo govori koliko je bolji tvoj tdci
Tako je traju, iz fabrike dodju ti polovni dijelovi
Tako je traju, iz fabrike dodju ti polovni dijelovi
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27623 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
wanabe rejseru lupas ko maksim po diviziji, i ti polovni bolje idu iz fabrike nego ta ubleha...posto su dizne i hladnjak egr sa egrom za tdija?
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27624 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Joj, čipovanje 1.6 dizelaša
kažeš na 200 KS?
Podloška dizne je baš ono strašan kvar, ja ne znam kako to ljudi prežive
Podloška dizne je baš ono strašan kvar, ja ne znam kako to ljudi prežive
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27625 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Al pazi, cipovanje 1.6 jebenog TDI, u jebenom porodičnom vozilu. 
Uzmeš buraz S-Max sa 212 KS 2.0 TDCI i AWD pa ćemo onda pričati.
Kakav Touran to ni vehabije više ne kupuju
Uzmeš buraz S-Max sa 212 KS 2.0 TDCI i AWD pa ćemo onda pričati.
Kakav Touran to ni vehabije više ne kupuju
