Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27301 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

vozio sam ja dosta toga, sta sad imam pisat, koda ce nekog zanimat...u neka auta ne bi sjeo jer smatram da su smece, sto zbog predrasuda, sto zbog nacina na koji su izradjeni i kome su namjenjeni...
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27302 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ma ti si nas kralj,...sta ce ko tebi pricati?! :mrgreen: :kiss:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27303 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

normalno ba, od svega samo da mi je zenu postenu nac :-)

ovo cemo lako :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27304 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Samo odvrni DesignericuxPljugicu u Mazdi, bajo
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27305 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

hahaha gdje njih nadje 🤣

mozel sexi superstar :mrgreen:
izvrsni direktor
Posts: 14706
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#27306 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Evolution_IV wrote: 10/01/2024 20:02 u neka auta ne bi sjeo jer smatram da su smece, sto zbog predrasuda..
Evo moje liste, puskom me u njih natjerao ne bi . Dodje do grla povracotina svaki put kad ih vidim:
Image
Image
Image
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#27307 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Sta je ovo, Part 2 večeras na forumu, od sinoć se nastavlja :lol:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#27308 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Evolution_IV wrote: 10/01/2024 20:35 hahaha gdje njih nadje 🤣

mozel sexi superstar :mrgreen:
Živim život 200 na sat, slava i pareee :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27309 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ja bih Audi 80 B3 opet kupio kada bi se pojavila dobra prilika. To auto meni ni danas dizajnerski nije zastarilo. A o tom kvalitetu danas većina može samo da sanja.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27310 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

O tom kvalitetu i današnji Audi može samo da sanja.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27311 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Naravno, i njega ubrajam. To auto su uspjeli polomiti i uništiti samo najveći krkani. Imao sam 3 komada, B3 i B4, svaki, ali baš svaki od njih je nakon 25-30 godina imao originalni pod, pragove, šolje i blatobrane u fabričkom stanju. Vrata takođe. Brutalan kvalitet limarije, izdržljiva mehanika i kvalitetan interijer.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27312 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

izvrsni direktor wrote: 10/01/2024 21:02
Evolution_IV wrote: 10/01/2024 20:02 u neka auta ne bi sjeo jer smatram da su smece, sto zbog predrasuda..
Evo moje liste, puskom me u njih natjerao ne bi . Dodje do grla povracotina svaki put kad ih vidim:
Image
Image
Image
joj, ja ne smijem postavit nit moze stat na forum :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27313 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Meni askona i audi nisu ruzni. Lubenicara su svi kupovali radi gepeka, ova verzija sa slike mi nema neke logike.
izvrsni direktor
Posts: 14706
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#27314 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Ma nema veze sa objektivnim kvalitwtomm. Licne predrasude, raspali primjerci sa ulice, tipovi vozaca itd
User avatar
B6Redhell
Posts: 7812
Joined: 25/12/2010 04:56

#27315 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

ElRe wrote: 10/01/2024 19:37
B6Redhell wrote: 10/01/2024 18:52
Qler wrote: 10/01/2024 18:42 A i to su sve pickup, kad pogledaš statistike, nema eu ili usa auta na listi, samo Azija...
Sto se tice azije. Korejanci nisu bas nesto na glasu. I par japanskih.
.
Čitajući net, mislim da u USA od Gama i Kapa Hyundai motora, VAG V8 TDI Euro 6d i Jatco CVT mjenjača, nema većeg smeća.
Ja mislim da nema VAG v8 tdi u americi. Imaju ovi v6 tdi kao i kod nas. I nisu se lose pokazali.
Benzinci 4.2 kod audija su bili problematicni sa lancem
V10 tdi toureg je bio komplikovan motor. I kvarljiv. Niko ga nije znao a niti htio raditi. Ali zato upregne kamionete f150. Chervolete i dodge i vuca ko skule po putu. Nm brutalni…
betametazon
Posts: 1965
Joined: 22/06/2011 23:56

#27316 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by betametazon »

Throttle wrote: 10/01/2024 22:12 Meni askona i audi nisu ruzni. Lubenicara su svi kupovali radi gepeka, ova verzija sa slike mi nema neke logike.
Valjda preteca grand coupea, npr danasnjeg pasata cc?
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#27317 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

izvrsni direktor wrote: 10/01/2024 21:02
Evolution_IV wrote: 10/01/2024 20:02 u neka auta ne bi sjeo jer smatram da su smece, sto zbog predrasuda..
Evo moje liste, puskom me u njih natjerao ne bi . Dodje do grla povracotina svaki put kad ih vidim:
Image
Image
Image
Ja bih samo umjesto Ascone ubacio Golfa dvicu :D Ne sto je dvica lose auto, nego sto ih je vozao i kunto i panto i vozile se i za ovo i za ono...
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1508
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#27318 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hilmija frlj »

citroen xm wrote: 10/01/2024 21:38 Naravno, i njega ubrajam. To auto su uspjeli polomiti i uništiti samo najveći krkani. Imao sam 3 komada, B3 i B4, svaki, ali baš svaki od njih je nakon 25-30 godina imao originalni pod, pragove, šolje i blatobrane u fabričkom stanju. Vrata takođe. Brutalan kvalitet limarije, izdržljiva mehanika i kvalitetan interijer.
Ja bi danas glat vozio jednog B4 karavan. Idealno bi bilo 2.0 benzinac sa 115 KS.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27319 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

betametazon wrote: 10/01/2024 23:09
Throttle wrote: 10/01/2024 22:12 Meni askona i audi nisu ruzni. Lubenicara su svi kupovali radi gepeka, ova verzija sa slike mi nema neke logike.
Valjda preteca grand coupea, npr danasnjeg pasata cc?
Ma perspektiva tadasnjeg vozaca, ruzan a nema gepeka koji je bio glavni adut karavanu. Cak mi je karavan i ljepsi od ovog, mozda sto sam ih vise vidjao pa navikao. I passat b1 je bio u ovoj izvedbi, cak cesto i sa dvojim vratima.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7812
Joined: 25/12/2010 04:56

#27320 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Ma audi jaje nije los. Nisam im bio ljubitelj kad su bili na svakom koraku. Ali sad itekako ih cijenim. Kad vidim koje su rage i kvaliteta svega na njemu.

I mnogima se gadi G2. Mrzio ga ili ne ta auta su tegleci magarci kojima bespuca bosnaskih brda i planina nemogu nista 30+ godina. Licno to cijenim koliko god ih pljuvali

Ni LC nisu im ravni :D
Image
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27321 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

hilmija frlj wrote: 10/01/2024 23:20
citroen xm wrote: 10/01/2024 21:38 Naravno, i njega ubrajam. To auto su uspjeli polomiti i uništiti samo najveći krkani. Imao sam 3 komada, B3 i B4, svaki, ali baš svaki od njih je nakon 25-30 godina imao originalni pod, pragove, šolje i blatobrane u fabričkom stanju. Vrata takođe. Brutalan kvalitet limarije, izdržljiva mehanika i kvalitetan interijer.
Ja bi danas glat vozio jednog B4 karavan. Idealno bi bilo 2.0 benzinac sa 115 KS.
Je li to onaj, sto su kod nas govorili polu ajnspric?! :mrgreen:
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1508
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#27322 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hilmija frlj »

konektovan wrote: 10/01/2024 23:32
hilmija frlj wrote: 10/01/2024 23:20
citroen xm wrote: 10/01/2024 21:38 Naravno, i njega ubrajam. To auto su uspjeli polomiti i uništiti samo najveći krkani. Imao sam 3 komada, B3 i B4, svaki, ali baš svaki od njih je nakon 25-30 godina imao originalni pod, pragove, šolje i blatobrane u fabričkom stanju. Vrata takođe. Brutalan kvalitet limarije, izdržljiva mehanika i kvalitetan interijer.
Ja bi danas glat vozio jednog B4 karavan. Idealno bi bilo 2.0 benzinac sa 115 KS.
Je li to onaj, sto su kod nas govorili polu ajnspric?! :mrgreen:
Koliko znam ovaj je MPI, kod nas se taj naziv udomaćio za auta sa motronic ubrizgavanjem, sa jednom diznom kojom je upravljao procesor. Npr Golf 2 GT koji je imao motor 1.8 sa 90 konja.
Last edited by hilmija frlj on 10/01/2024 23:44, edited 1 time in total.
User avatar
SmoLe
Posts: 4882
Joined: 16/01/2014 13:16

#27323 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by SmoLe »

Kakvi su 1.4tsi motori?
Konkretno me zanima u golfu 7, 103kw, nacuo sam da su bili problematicni modeli do 2013te sa lancem, ovaj je remen kais.
Ovaj sto mi je zapao za oko je presao oko 265000, jel to puno? neka bliza iskustva? :wink:
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#27324 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

hilmija frlj wrote: 10/01/2024 23:44
konektovan wrote: 10/01/2024 23:32
hilmija frlj wrote: 10/01/2024 23:20

Ja bi danas glat vozio jednog B4 karavan. Idealno bi bilo 2.0 benzinac sa 115 KS.
Je li to onaj, sto su kod nas govorili polu ajnspric?! :mrgreen:
Koliko znam ovaj je MPI, kod nas se taj naziv udomaćio za auta sa motronic ubrizgavanjem, sa jednom diznom kojom je upravljao procesor. Npr Golf 2 GT koji je imao motor 1.8 sa 90 konja.
Ne bih rekao da je to motronic.
Seawolf
Posts: 9159
Joined: 14/06/2012 22:59

#27325 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

basicm wrote: 11/01/2024 00:08
hilmija frlj wrote: 10/01/2024 23:44
konektovan wrote: 10/01/2024 23:32

Je li to onaj, sto su kod nas govorili polu ajnspric?! :mrgreen:
Koliko znam ovaj je MPI, kod nas se taj naziv udomaćio za auta sa motronic ubrizgavanjem, sa jednom diznom kojom je upravljao procesor. Npr Golf 2 GT koji je imao motor 1.8 sa 90 konja.
Ne bih rekao da je to motronic.
U Golf II se ugrađivao 1.8 motor sa kodnom oznakom RP, koji je imao Mono-Jetronic sistem ubrizgavanja sa jednom diznom.

U Golf III su se ugrađivali 1.8 motori sa kodnim oznakama AAM, ABS, ADZ, ANN i ANP, koji su imali Mono-Motronic sistem ubrizgavanja sa jednom diznom.
Post Reply