Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
B6Redhell
Posts: 7812
Joined: 25/12/2010 04:56

#27276 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Qler wrote: 10/01/2024 18:07 Ma citroen je uvijek bio avangarda... Golf je samo raga koja je izdržljiva, i osim GTI ni jedan ne nudi nikakav užitak ili bilo šta u vožnji...

Meni je fascinantno kako se to sve razlikuje od podneblja do podneblja... Jaran sa sjevera Afrike se kune u Peugeot u japance. Ovi u Istri kažu nema ništa bolje od Fiata, kad sam bio u Kolumbiji, Renaulta ko drva... Opet drugi iz usa kaže brale samo Koreja, eventualno Japan, švabo najgori ovdje.


Tako da sve je relativno, al smijem se kladiti da ipak neko ovdje zna najbolje.

Interesantno.
Ja bas listam po fb. I lokalna tv kuca pita ovo na fb. I evo nekoliko stranica sa odg..
Image
Image
Image
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27277 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

nissan je izjebao citav svijet sa CVT govnima, zato ga i nece niko :lol:
izvrsni direktor
Posts: 14706
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#27278 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

MehmedPasaMoric wrote: 10/01/2024 18:03
izvrsni direktor wrote: 10/01/2024 15:05 po komsinicu iz zgrade do prije par mjeseci redovno dolazio neki strebercic sa ovom mazdom mps, lijepo vidjeti mps sto jest jest, al se vidi da je vrijeme pregazilo :D

sad dolazi neki sa cls-om, napredovala i ona
Mozda je u pitanju isti lik sto bi znacilo da je zapravo on napredovao :skoljka:
Gdje si vidio da mazdas predje na mercedesa? :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27279 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

:lol:

samo na lexusa moze prec :thumbup:
Seawolf
Posts: 9160
Joined: 14/06/2012 22:59

#27280 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Ja koji sam prodavao i Mazdu i Mercedesa, mogu navesti primjere dvojice koji su prešli sa CX-7 na GLK.
User avatar
Qler
Posts: 25826
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#27281 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Qler »

@B6Redhell vidiš većina nije za USA brands...
User avatar
B6Redhell
Posts: 7812
Joined: 25/12/2010 04:56

#27282 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Gm ford i stellanis haos.
Ali opet ih kupuju. Neki sto nemaju izbora. Jer te kuce su poprilicno velike i imaju svoje banke koje kreditiraju auta. Jer mnogi drugacije ne mogu kredita dobiti
User avatar
Qler
Posts: 25826
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#27283 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Qler »

A i to su sve pickup, kad pogledaš statistike, nema eu ili usa auta na listi, samo Azija...
User avatar
B6Redhell
Posts: 7812
Joined: 25/12/2010 04:56

#27284 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Qler wrote: 10/01/2024 18:42 A i to su sve pickup, kad pogledaš statistike, nema eu ili usa auta na listi, samo Azija...
Sto se tice azije. Korejanci nisu bas nesto na glasu. I par japanskih.

Americka vlada i vodeca trojka ne dozvoljava uvoz kineza. Jer su preplavili ostale grane privrede. Ali da im daju. Ja mislim da bi kinezi to sve poklopili prodajom ali na kratko vrijeme. Jer amerima daj samo da je jeftino.. generalnoj populaciji.. Dok ne skontaju sta su i kakva su auta.

Nesto se slicno desilo i sa korejcima. Imali su strasne prodajne rezultate. Pogotovo sto modele izbacuju svako 2 god. Sad su u padu. Jer reputacija nije gonila prodaju..
Last edited by B6Redhell on 10/01/2024 18:53, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27285 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Seawolf wrote: 10/01/2024 18:34 Ja koji sam prodavao i Mazdu i Mercedesa, mogu navesti primjere dvojice koji su prešli sa CX-7 na GLK.
Neji ljudi koji su vozili CX-7 presli su i na javnu kuhinju,.. :mrgreen: kakvo je to govno od auta. :-)
User avatar
B6Redhell
Posts: 7812
Joined: 25/12/2010 04:56

#27286 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

:thumbup: Hahahahha. Komentar vrh.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27287 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Imaju Citroen CX i GS parkirani ispred kuce u Nadiocima/Vitez kad se skrene prema Vlatko Ford servisu @EFD22 zna za to

@citroen xm

Bas su onako pojava skupa kad ih vidis
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27288 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 10/01/2024 18:56 Imaju Citroen CX i GS parkirani ispred kuce u Nadiocima/Vitez kad se skrene prema Vlatko Ford servisu @EFD22 zna za to

@citroen xm

Bas su onako pojava skupa kad ih vidis
To je od sefa servisa,..bar je nekad bio, a mozda je i nesto vise. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27289 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 10/01/2024 19:10
_BataZiv_0809 wrote: 10/01/2024 18:56 Imaju Citroen CX i GS parkirani ispred kuce u Nadiocima/Vitez kad se skrene prema Vlatko Ford servisu @EFD22 zna za to

@citroen xm

Bas su onako pojava skupa kad ih vidis
To je od sefa servisa,..bar je nekad bio, a mozda je i nesto vise. :mrgreen:
Od Vlatka?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27290 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Nije Vlatko. Znam, taj lik radi u Ovnak servisu. :thumbup: To pored CX-a je u stvari GA/GSA. A i Ovnak je imao CX-a i žutog GS-a.

Ovaj lik gore hejtuje da bi hejtovo, ništa drugo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27291 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

A dobro si, Ovnak drzi Citroen.
Je li to isti lik kao CM/Ovnak beauty?
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27292 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 10/01/2024 19:11
konektovan wrote: 10/01/2024 19:10
_BataZiv_0809 wrote: 10/01/2024 18:56 Imaju Citroen CX i GS parkirani ispred kuce u Nadiocima/Vitez kad se skrene prema Vlatko Ford servisu @EFD22 zna za to

@citroen xm

Bas su onako pojava skupa kad ih vidis
To je od sefa servisa,..bar je nekad bio, a mozda je i nesto vise. :mrgreen:
Od Vlatka?

Nisam siguran 100%,..ali jeste mu ime bilo sa V..ako me sjecanje dobro sluzi,...u ovnaku radio i bio voditelj ovlastenog servisa. Zaboravih gore napisati da je u pitanju ovnak.

@citroen xm
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27293 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 10/01/2024 19:16 A dobro si, Ovnak drzi Citroen.
Je li to isti lik kao CM/Ovnak beauty?
Koliko znam,..jesu od iste loze.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27294 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 10/01/2024 19:18
_BataZiv_0809 wrote: 10/01/2024 19:16 A dobro si, Ovnak drzi Citroen.
Je li to isti lik kao CM/Ovnak beauty?
Koliko znam,..jesu od iste loze.
Kalfadar

Jesu ljudi poduzetni
Ali jest i putovnica valjala
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27295 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 10/01/2024 18:52
Seawolf wrote: 10/01/2024 18:34 Ja koji sam prodavao i Mazdu i Mercedesa, mogu navesti primjere dvojice koji su prešli sa CX-7 na GLK.
Neji ljudi koji su vozili CX-7 presli su i na javnu kuhinju,.. :mrgreen: kakvo je to govno od auta. :-)
jeste, ja se sjecam da si imao 3 komada, 2.5 atmosferca, 2.2 dizela sa adblue i jednu 2.3 turbo

1.auto prvobitno zamisljen za amerikance
2.benzinski motori koji nisu za kokuze pa trose puno
3.jedan od prvih dizela sa adblue, experimentisali pa jebavalo ljude
4.jedan od prvih SUV tog tipa
5.opet se vracam na kokuza i ugradnju plina u te aute :lol: , kao i izbjegavanje ovlastenog, pa im nije u sklopu tsb mijenjan lanac, isti je mnogima preskup jer bi da se voze za dzabe papci itd...
User avatar
ElRe
Posts: 16892
Joined: 12/12/2011 11:28

#27296 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

B6Redhell wrote: 10/01/2024 18:52
Qler wrote: 10/01/2024 18:42 A i to su sve pickup, kad pogledaš statistike, nema eu ili usa auta na listi, samo Azija...
Sto se tice azije. Korejanci nisu bas nesto na glasu. I par japanskih.
.
Čitajući net, mislim da u USA od Gama i Kapa Hyundai motora, VAG V8 TDI Euro 6d i Jatco CVT mjenjača, nema većeg smeća.
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27297 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 10/01/2024 19:35
konektovan wrote: 10/01/2024 18:52
Seawolf wrote: 10/01/2024 18:34 Ja koji sam prodavao i Mazdu i Mercedesa, mogu navesti primjere dvojice koji su prešli sa CX-7 na GLK.
Neji ljudi koji su vozili CX-7 presli su i na javnu kuhinju,.. :mrgreen: kakvo je to govno od auta. :-)
jeste, ja se sjecam da si imao 3 komada, 2.5 atmosferca, 2.2 dizela sa adblue i jednu 2.3 turbo

1.auto prvobitno zamisljen za amerikance
2.benzinski motori koji nisu za kokuze pa trose puno
3.jedan od prvih dizela sa adblue, experimentisali pa jebavalo ljude
4.jedan od prvih SUV tog tipa
5.opet se vracam na kokuza i ugradnju plina u te aute :lol: , kao i izbjegavanje ovlastenog, pa im nije u sklopu tsb mijenjan lanac, isti je mnogima preskup jer bi da se voze za dzabe papci itd...
A koliko si ti ono imao mercedesa, lexusa, bmw, audija, citroena, peugeota, vw, skoda, nissana, mitsubishia, subarua, fiata, alfi..?! :-)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27298 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

27 komada od svakog i 14 iz komsiluka. Kao i vecina na forumu :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27299 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

takoe :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27300 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ima djecko puno iskustva s mastom,..mora mu se priznati.
Post Reply