Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- hilmija frlj
- Posts: 1511
- Joined: 09/12/2019 16:33
- Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine
#27251 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
6000-7000
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#27252 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Bolja je ona Mazda 3.sale07 wrote: ↑10/01/2024 11:40 valjal ovo sta
https://olx.ba/artikal/57718130
i koliko realno vrijedi
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#27253 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mazdasi: ako je ova nova: https://olx.ba/artikal/55383418 56000KM, kako ce stara 6-7 godina: https://olx.ba/artikal/56692585, biti 32000KM ????Laplace wrote: ↑10/01/2024 11:45Bolja je ona Mazda 3.sale07 wrote: ↑10/01/2024 11:40 valjal ovo sta
https://olx.ba/artikal/57718130
i koliko realno vrijedi![]()
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27254 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Opet gluposti!hilmija frlj wrote: ↑10/01/2024 11:25 Zašto je Mercedesa 124 proizvedeno više, iako je bio skuplji auto? Nije valjda da Citroen nije htio da proizvodi više, zbog eksluzivnosti?![]()
Naravno da je htio, svaki proizvođač želi da proizvede više.
XM je u prvoj seriji imao gaf sa masom te je elektronika znala da brljavi. Dok su to sredili sa serijom 1.5 izgubio je povjerenje. Sa druge strane nosio je dizajn i tehniku koja nije za svakoga, za razliku od Mercedesa koji je klasična tradicionalna poslovna limuzina. Na kraju, matično tržište Mercedesa je daleko veće nego kod Citroena, a i u svijetu se nametnuo kroz prethodne generacije kao poslovna limuzina br. 1.
Sve to stoji kao što stoji i to da kada šutneš prodajne brojke u stranu i uporediš direktno W124 i XM, XM je u svemu bolji. Udobniji, savremeniji daleko više nego što je razlika u godinama nastanka, kvalitetniji u interijeru, bolje vozne osobine... Jednostavno, za razliku od Mercedesa Citroen je prava avangarda. A ni cjenovno XM nije bio naivan nimalo.
DS, CX, XM ne daju gledati u sebe? Kada napišeš tako nešto, u rečenicu dodaj "što se mene tiče" jer u suprotnom pišeš nešto što veze nema.
- konektovan
- Posts: 51386
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27255 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Bolji ovaj golf od obje..lavic wrote: ↑10/01/2024 12:19Mazdasi: ako je ova nova: https://olx.ba/artikal/55383418 56000KM, kako ce stara 6-7 godina: https://olx.ba/artikal/56692585, biti 32000KM ????Laplace wrote: ↑10/01/2024 11:45Bolja je ona Mazda 3.sale07 wrote: ↑10/01/2024 11:40 valjal ovo sta
https://olx.ba/artikal/57718130
i koliko realno vrijedi![]()
https://olx.ba/artikal/56301352
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27256 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kako da ne, ima unibrow, to samo po sebi vrijedi 10 milja.


-
Free Spirit
- Posts: 410
- Joined: 03/02/2014 20:01
#27257 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Obavezno provjeri mjenjač, ako ima bilo kakvih luftova i pomjeranja kad daješ/puštaš gas (obično prvi simptomi kreću u prvoj i petoj/šestoj brzini), batali, čeka te noćna mora od popravaka. Par stranica prije sam ja pisao o zafrkancijama sa svojom. Ima još nekih boljki ali mjenjač im je redom problem.sale07 wrote: ↑10/01/2024 11:40 valjal ovo sta
https://olx.ba/artikal/57718130
i koliko realno vrijedi
Ja sam na kraju ispopravljao sve al mi je baš ohladilo auto, prvom prilikom ide prodaja
-
izvrsni direktor
- Posts: 14707
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27259 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
I 17 godina kasnije i dalje manje kW i Nm od Mazde 3 MPS predstavljene 2007. godine.
A ništa nije ljepši od ove ljepotice druge generacije iz 2010-2013.

-
izvrsni direktor
- Posts: 14707
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#27260 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Opet mazda 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27261 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Šta drugo 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27262 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
sine, sto se ti ne bi drogiro, jeftinije je
vidio, probao, usro se i tako...
vidio, probao, usro se i tako...
- hilmija frlj
- Posts: 1511
- Joined: 09/12/2019 16:33
- Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine
#27263 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
-
izvrsni direktor
- Posts: 14707
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#27264 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
po komsinicu iz zgrade do prije par mjeseci redovno dolazio neki strebercic sa ovom mazdom mps, lijepo vidjeti mps sto jest jest, al se vidi da je vrijeme pregazilo
sad dolazi neki sa cls-om, napredovala i ona
sad dolazi neki sa cls-om, napredovala i ona
Last edited by izvrsni direktor on 10/01/2024 15:54, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27265 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ma za pozeljet zena, nije sponzi nimalo 
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#27266 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
@citroen xm
Da, ruzni su, zato se nisu prodavali. Jednostavno. Dzaba kvalitet i inovacije i sve, kompletan paket nije prosao.
Btw, imao sam cx u familiji, druzili smo se malo, ono dok nije bio kod majstora. Tako da dzaba im sve.
Ovo oko mazde ne treba ni komentarisati
Da, ruzni su, zato se nisu prodavali. Jednostavno. Dzaba kvalitet i inovacije i sve, kompletan paket nije prosao.
Btw, imao sam cx u familiji, druzili smo se malo, ono dok nije bio kod majstora. Tako da dzaba im sve.
Ovo oko mazde ne treba ni komentarisati
-
izvrsni direktor
- Posts: 14707
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#27267 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Bila, al nije vise. da jeste, ostala bi na mazdi, zar ne
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27268 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pogledaj malo prodajne brojke CX-a, zatim i BX-a koji je znatno ružniji. Onda ćemo pričati kako nisu prihvaćeni. A sad idi gledaj svoj VW i pričaj o ružnoći.basicm wrote: ↑10/01/2024 15:10 @citroen xm
Da, ruzni su, zato se nisu prodavali. Jednostavno. Dzaba kvalitet i inovacije i sve, kompletan paket nije prosao.
Btw, imao sam cx u familiji, druzili smo se malo, ono dok nije bio kod majstora. Tako da dzaba im sve.
Ovo oko mazde ne treba ni komentarisati![]()
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#27269 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ni cx ni bx nema na cesti vec dugo dugo, da su prodavani i zanimljivi spasio bi to narod. Da nisu napravili c5 zadnji i c4 normalan bilo bi pa pa citroen. Ipak nisu ljudi telad da im se svasta prodaje.
Cx nisi mogao parkirati gdje si htjeo, isto kamila navali se spustiti i ispraviti tockove, ebe mu se sta je ispod njega. Nije imao radio,debilni raspored svega…na otpadu zavrsio, gdje mu je i mjesto.
Cx nisi mogao parkirati gdje si htjeo, isto kamila navali se spustiti i ispraviti tockove, ebe mu se sta je ispod njega. Nije imao radio,debilni raspored svega…na otpadu zavrsio, gdje mu je i mjesto.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27270 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nije imao radio
Isključuješ sam sebe kralju.
Nema ga na cestama BiH gdje se ljudi jebu za pola marke pa nije zanimljiv. Vauuu zamisli, nema auta tehnološki prenaprednog i starog 40-50 godina na cestama. Zato je Golf 2 prezanimljiv pa ga ljudi isključivo zbog toga održavaju u životu.
Kakvih se ovde gluposti čovjek nasluša. Sada mi je jasbo i zašto ga nisi mogao shvatiti.
Isključuješ sam sebe kralju.
Nema ga na cestama BiH gdje se ljudi jebu za pola marke pa nije zanimljiv. Vauuu zamisli, nema auta tehnološki prenaprednog i starog 40-50 godina na cestama. Zato je Golf 2 prezanimljiv pa ga ljudi isključivo zbog toga održavaju u životu.
Kakvih se ovde gluposti čovjek nasluša. Sada mi je jasbo i zašto ga nisi mogao shvatiti.
- MehmedPasaMoric
- Posts: 2743
- Joined: 14/06/2017 17:07
#27271 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mozda je u pitanju isti lik sto bi znacilo da je zapravo on napredovaoizvrsni direktor wrote: ↑10/01/2024 15:05 po komsinicu iz zgrade do prije par mjeseci redovno dolazio neki strebercic sa ovom mazdom mps, lijepo vidjeti mps sto jest jest, al se vidi da je vrijeme pregazilo![]()
sad dolazi neki sa cls-om, napredovala i ona
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#27272 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma citroen je uvijek bio avangarda... Golf je samo raga koja je izdržljiva, i osim GTI ni jedan ne nudi nikakav užitak ili bilo šta u vožnji...
Meni je fascinantno kako se to sve razlikuje od podneblja do podneblja... Jaran sa sjevera Afrike se kune u Peugeot u japance. Ovi u Istri kažu nema ništa bolje od Fiata, kad sam bio u Kolumbiji, Renaulta ko drva... Opet drugi iz usa kaže brale samo Koreja, eventualno Japan, švabo najgori ovdje.
Tako da sve je relativno, al smijem se kladiti da ipak neko ovdje zna najbolje.
Meni je fascinantno kako se to sve razlikuje od podneblja do podneblja... Jaran sa sjevera Afrike se kune u Peugeot u japance. Ovi u Istri kažu nema ništa bolje od Fiata, kad sam bio u Kolumbiji, Renaulta ko drva... Opet drugi iz usa kaže brale samo Koreja, eventualno Japan, švabo najgori ovdje.
Tako da sve je relativno, al smijem se kladiti da ipak neko ovdje zna najbolje.
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#27273 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sta se iskljucujem, nije imao radio, da. Ono debilno mjesto za radio bilo prazno.
Hajd sto ja nisam shvatio, nego sta bi vascijelom dunjaluku pa ih ne shvatise?
Nego hocu da budem avangardan pa proberem sebi nesto i forsiram, kako da ne. Evo gledamo mazdase isti fazon.
Kad nesto ne valja, onda ne valja.
Ja cu sebi probrati da mi se svidja talbot i pocecu vas ubjedjivati da je abu zemze.
Hajd sto ja nisam shvatio, nego sta bi vascijelom dunjaluku pa ih ne shvatise?
Nego hocu da budem avangardan pa proberem sebi nesto i forsiram, kako da ne. Evo gledamo mazdase isti fazon.
Kad nesto ne valja, onda ne valja.
Ja cu sebi probrati da mi se svidja talbot i pocecu vas ubjedjivati da je abu zemze.
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#27274 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa golf 4 bio bez radia, Jel i on smeće. Znači mogao si u fabrici platiti samo pripremu za player... Kakve to veze ima i sa čime?
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#27275 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Smece je bio jer se kvario non stop, 8 godina star, koplikovan za upotrebu i najvaznije, ruzan.
I ne znam zasto golf u poredbi. Ovaj je konkretno zamijenjem omegom i samo rijeci hvale za auto.

