Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
hilmija frlj
Posts: 1508
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#27251 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hilmija frlj »

6000-7000
User avatar
Laplace
Posts: 14680
Joined: 19/11/2012 18:37

#27252 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

sale07 wrote: 10/01/2024 11:40 valjal ovo sta
https://olx.ba/artikal/57718130

i koliko realno vrijedi
Bolja je ona Mazda 3. :D
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#27253 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by lavic »

Laplace wrote: 10/01/2024 11:45
sale07 wrote: 10/01/2024 11:40 valjal ovo sta
https://olx.ba/artikal/57718130

i koliko realno vrijedi
Bolja je ona Mazda 3. :D
Mazdasi: ako je ova nova: https://olx.ba/artikal/55383418 56000KM, kako ce stara 6-7 godina: https://olx.ba/artikal/56692585, biti 32000KM ????
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27254 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

hilmija frlj wrote: 10/01/2024 11:25 Zašto je Mercedesa 124 proizvedeno više, iako je bio skuplji auto? Nije valjda da Citroen nije htio da proizvodi više, zbog eksluzivnosti? :D
Opet gluposti!

Naravno da je htio, svaki proizvođač želi da proizvede više.

XM je u prvoj seriji imao gaf sa masom te je elektronika znala da brljavi. Dok su to sredili sa serijom 1.5 izgubio je povjerenje. Sa druge strane nosio je dizajn i tehniku koja nije za svakoga, za razliku od Mercedesa koji je klasična tradicionalna poslovna limuzina. Na kraju, matično tržište Mercedesa je daleko veće nego kod Citroena, a i u svijetu se nametnuo kroz prethodne generacije kao poslovna limuzina br. 1.

Sve to stoji kao što stoji i to da kada šutneš prodajne brojke u stranu i uporediš direktno W124 i XM, XM je u svemu bolji. Udobniji, savremeniji daleko više nego što je razlika u godinama nastanka, kvalitetniji u interijeru, bolje vozne osobine... Jednostavno, za razliku od Mercedesa Citroen je prava avangarda. A ni cjenovno XM nije bio naivan nimalo.
basicm wrote: 10/01/2024 11:34
Ima malo morgen, nije legao ni tada, ni sada, ni nikad. Ni cx niti bilo sta. Jednostavno su bili cudni, kao i c6 onaj. Ne daju gledati u sebe.
DS, CX, XM ne daju gledati u sebe? Kada napišeš tako nešto, u rečenicu dodaj "što se mene tiče" jer u suprotnom pišeš nešto što veze nema.
User avatar
konektovan
Posts: 51385
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27255 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

lavic wrote: 10/01/2024 12:19
Laplace wrote: 10/01/2024 11:45
sale07 wrote: 10/01/2024 11:40 valjal ovo sta
https://olx.ba/artikal/57718130

i koliko realno vrijedi
Bolja je ona Mazda 3. :D
Mazdasi: ako je ova nova: https://olx.ba/artikal/55383418 56000KM, kako ce stara 6-7 godina: https://olx.ba/artikal/56692585, biti 32000KM ????
Bolji ovaj golf od obje.. :mrgreen:

https://olx.ba/artikal/56301352
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27256 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Kako da ne, ima unibrow, to samo po sebi vrijedi 10 milja. :lol:
Image
Free Spirit
Posts: 410
Joined: 03/02/2014 20:01

#27257 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Free Spirit »

sale07 wrote: 10/01/2024 11:40 valjal ovo sta
https://olx.ba/artikal/57718130

i koliko realno vrijedi
Obavezno provjeri mjenjač, ako ima bilo kakvih luftova i pomjeranja kad daješ/puštaš gas (obično prvi simptomi kreću u prvoj i petoj/šestoj brzini), batali, čeka te noćna mora od popravaka. Par stranica prije sam ja pisao o zafrkancijama sa svojom. Ima još nekih boljki ali mjenjač im je redom problem.
Ja sam na kraju ispopravljao sve al mi je baš ohladilo auto, prvom prilikom ide prodaja
izvrsni direktor
Posts: 14707
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#27258 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Tišu
Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27259 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

izvrsni direktor wrote: 10/01/2024 14:19 Tišu
Image
I 17 godina kasnije i dalje manje kW i Nm od Mazde 3 MPS predstavljene 2007. godine.

A ništa nije ljepši od ove ljepotice druge generacije iz 2010-2013.

Image
izvrsni direktor
Posts: 14707
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#27260 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Opet mazda :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27261 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Šta drugo :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27262 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

sine, sto se ti ne bi drogiro, jeftinije je :D

vidio, probao, usro se i tako...
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1508
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#27263 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hilmija frlj »

EFD22 wrote: 10/01/2024 14:34
izvrsni direktor wrote: 10/01/2024 14:19 Tišu
Image
I 17 godina kasnije i dalje manje kW i Nm od Mazde 3 MPS predstavljene 2007. godine.

A ništa nije ljepši od ove ljepotice druge generacije iz 2010-2013.

Image
Golf 8 GTI ima veću specifičnu snagu po litri obujma od Mazde 3 MPS :D
izvrsni direktor
Posts: 14707
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#27264 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

po komsinicu iz zgrade do prije par mjeseci redovno dolazio neki strebercic sa ovom mazdom mps, lijepo vidjeti mps sto jest jest, al se vidi da je vrijeme pregazilo :D

sad dolazi neki sa cls-om, napredovala i ona
Last edited by izvrsni direktor on 10/01/2024 15:54, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27265 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ma za pozeljet zena, nije sponzi nimalo :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#27266 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

@citroen xm
Da, ruzni su, zato se nisu prodavali. Jednostavno. Dzaba kvalitet i inovacije i sve, kompletan paket nije prosao.
Btw, imao sam cx u familiji, druzili smo se malo, ono dok nije bio kod majstora. Tako da dzaba im sve.


Ovo oko mazde ne treba ni komentarisati :)
izvrsni direktor
Posts: 14707
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#27267 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Evolution_IV wrote: 10/01/2024 15:07 ma za pozeljet zena, nije sponzi nimalo :lol:
Bila, al nije vise. da jeste, ostala bi na mazdi, zar ne :-D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27268 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

basicm wrote: 10/01/2024 15:10 @citroen xm
Da, ruzni su, zato se nisu prodavali. Jednostavno. Dzaba kvalitet i inovacije i sve, kompletan paket nije prosao.
Btw, imao sam cx u familiji, druzili smo se malo, ono dok nije bio kod majstora. Tako da dzaba im sve.


Ovo oko mazde ne treba ni komentarisati :)
Pogledaj malo prodajne brojke CX-a, zatim i BX-a koji je znatno ružniji. Onda ćemo pričati kako nisu prihvaćeni. A sad idi gledaj svoj VW i pričaj o ružnoći. :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#27269 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Ni cx ni bx nema na cesti vec dugo dugo, da su prodavani i zanimljivi spasio bi to narod. Da nisu napravili c5 zadnji i c4 normalan bilo bi pa pa citroen. Ipak nisu ljudi telad da im se svasta prodaje.
Cx nisi mogao parkirati gdje si htjeo, isto kamila navali se spustiti i ispraviti tockove, ebe mu se sta je ispod njega. Nije imao radio,debilni raspored svega…na otpadu zavrsio, gdje mu je i mjesto.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27270 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Nije imao radio :lol:

Isključuješ sam sebe kralju.

Nema ga na cestama BiH gdje se ljudi jebu za pola marke pa nije zanimljiv. Vauuu zamisli, nema auta tehnološki prenaprednog i starog 40-50 godina na cestama. Zato je Golf 2 prezanimljiv pa ga ljudi isključivo zbog toga održavaju u životu.

Kakvih se ovde gluposti čovjek nasluša. Sada mi je jasbo i zašto ga nisi mogao shvatiti.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#27271 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

izvrsni direktor wrote: 10/01/2024 15:05 po komsinicu iz zgrade do prije par mjeseci redovno dolazio neki strebercic sa ovom mazdom mps, lijepo vidjeti mps sto jest jest, al se vidi da je vrijeme pregazilo :D

sad dolazi neki sa cls-om, napredovala i ona
Mozda je u pitanju isti lik sto bi znacilo da je zapravo on napredovao :skoljka:
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#27272 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Qler »

Ma citroen je uvijek bio avangarda... Golf je samo raga koja je izdržljiva, i osim GTI ni jedan ne nudi nikakav užitak ili bilo šta u vožnji...

Meni je fascinantno kako se to sve razlikuje od podneblja do podneblja... Jaran sa sjevera Afrike se kune u Peugeot u japance. Ovi u Istri kažu nema ništa bolje od Fiata, kad sam bio u Kolumbiji, Renaulta ko drva... Opet drugi iz usa kaže brale samo Koreja, eventualno Japan, švabo najgori ovdje.


Tako da sve je relativno, al smijem se kladiti da ipak neko ovdje zna najbolje.
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#27273 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Sta se iskljucujem, nije imao radio, da. Ono debilno mjesto za radio bilo prazno.
Hajd sto ja nisam shvatio, nego sta bi vascijelom dunjaluku pa ih ne shvatise?

Nego hocu da budem avangardan pa proberem sebi nesto i forsiram, kako da ne. Evo gledamo mazdase isti fazon.
Kad nesto ne valja, onda ne valja.
Ja cu sebi probrati da mi se svidja talbot i pocecu vas ubjedjivati da je abu zemze.
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#27274 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Qler »

Pa golf 4 bio bez radia, Jel i on smeće. Znači mogao si u fabrici platiti samo pripremu za player... Kakve to veze ima i sa čime?
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#27275 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Qler wrote: 10/01/2024 18:12 Pa golf 4 bio bez radia, Jel i on smeće. Znači mogao si u fabrici platiti samo pripremu za player... Kakve to veze ima i sa čime?
Smece je bio jer se kvario non stop, 8 godina star, koplikovan za upotrebu i najvaznije, ruzan.
I ne znam zasto golf u poredbi. Ovaj je konkretno zamijenjem omegom i samo rijeci hvale za auto.
Post Reply