Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27301 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
vozio sam ja dosta toga, sta sad imam pisat, koda ce nekog zanimat...u neka auta ne bi sjeo jer smatram da su smece, sto zbog predrasuda, sto zbog nacina na koji su izradjeni i kome su namjenjeni...
- konektovan
- Posts: 51386
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27302 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma ti si nas kralj,...sta ce ko tebi pricati?!

- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27303 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
normalno ba, od svega samo da mi je zenu postenu nac
ovo cemo lako
ovo cemo lako
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83396
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#27304 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Samo odvrni DesignericuxPljugicu u Mazdi, bajo
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27305 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
hahaha gdje njih nadje 
mozel sexi superstar
mozel sexi superstar
-
izvrsni direktor
- Posts: 14707
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#27306 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Evo moje liste, puskom me u njih natjerao ne bi . Dodje do grla povracotina svaki put kad ih vidim:Evolution_IV wrote: ↑10/01/2024 20:02 u neka auta ne bi sjeo jer smatram da su smece, sto zbog predrasuda..



-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#27307 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sta je ovo, Part 2 večeras na forumu, od sinoć se nastavlja 
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#27308 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Živim život 200 na sat, slava i pareee
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27309 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja bih Audi 80 B3 opet kupio kada bi se pojavila dobra prilika. To auto meni ni danas dizajnerski nije zastarilo. A o tom kvalitetu danas većina može samo da sanja.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27310 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
O tom kvalitetu i današnji Audi može samo da sanja.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27311 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Naravno, i njega ubrajam. To auto su uspjeli polomiti i uništiti samo najveći krkani. Imao sam 3 komada, B3 i B4, svaki, ali baš svaki od njih je nakon 25-30 godina imao originalni pod, pragove, šolje i blatobrane u fabričkom stanju. Vrata takođe. Brutalan kvalitet limarije, izdržljiva mehanika i kvalitetan interijer.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27312 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
joj, ja ne smijem postavit nit moze stat na forumizvrsni direktor wrote: ↑10/01/2024 21:02Evo moje liste, puskom me u njih natjerao ne bi . Dodje do grla povracotina svaki put kad ih vidim:Evolution_IV wrote: ↑10/01/2024 20:02 u neka auta ne bi sjeo jer smatram da su smece, sto zbog predrasuda..
![]()
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#27313 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni askona i audi nisu ruzni. Lubenicara su svi kupovali radi gepeka, ova verzija sa slike mi nema neke logike.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14707
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#27314 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma nema veze sa objektivnim kvalitwtomm. Licne predrasude, raspali primjerci sa ulice, tipovi vozaca itd
- B6Redhell
- Posts: 7813
- Joined: 25/12/2010 04:56
#27315 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja mislim da nema VAG v8 tdi u americi. Imaju ovi v6 tdi kao i kod nas. I nisu se lose pokazali.
Benzinci 4.2 kod audija su bili problematicni sa lancem
V10 tdi toureg je bio komplikovan motor. I kvarljiv. Niko ga nije znao a niti htio raditi. Ali zato upregne kamionete f150. Chervolete i dodge i vuca ko skule po putu. Nm brutalni…
-
betametazon
- Posts: 1965
- Joined: 22/06/2011 23:56
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#27317 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja bih samo umjesto Ascone ubacio Golfa dvicuizvrsni direktor wrote: ↑10/01/2024 21:02Evo moje liste, puskom me u njih natjerao ne bi . Dodje do grla povracotina svaki put kad ih vidim:Evolution_IV wrote: ↑10/01/2024 20:02 u neka auta ne bi sjeo jer smatram da su smece, sto zbog predrasuda..
![]()
- hilmija frlj
- Posts: 1511
- Joined: 09/12/2019 16:33
- Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine
#27318 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja bi danas glat vozio jednog B4 karavan. Idealno bi bilo 2.0 benzinac sa 115 KS.citroen xm wrote: ↑10/01/2024 21:38 Naravno, i njega ubrajam. To auto su uspjeli polomiti i uništiti samo najveći krkani. Imao sam 3 komada, B3 i B4, svaki, ali baš svaki od njih je nakon 25-30 godina imao originalni pod, pragove, šolje i blatobrane u fabričkom stanju. Vrata takođe. Brutalan kvalitet limarije, izdržljiva mehanika i kvalitetan interijer.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#27319 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma perspektiva tadasnjeg vozaca, ruzan a nema gepeka koji je bio glavni adut karavanu. Cak mi je karavan i ljepsi od ovog, mozda sto sam ih vise vidjao pa navikao. I passat b1 je bio u ovoj izvedbi, cak cesto i sa dvojim vratima.
- B6Redhell
- Posts: 7813
- Joined: 25/12/2010 04:56
#27320 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma audi jaje nije los. Nisam im bio ljubitelj kad su bili na svakom koraku. Ali sad itekako ih cijenim. Kad vidim koje su rage i kvaliteta svega na njemu.
I mnogima se gadi G2. Mrzio ga ili ne ta auta su tegleci magarci kojima bespuca bosnaskih brda i planina nemogu nista 30+ godina. Licno to cijenim koliko god ih pljuvali
Ni LC nisu im ravni

I mnogima se gadi G2. Mrzio ga ili ne ta auta su tegleci magarci kojima bespuca bosnaskih brda i planina nemogu nista 30+ godina. Licno to cijenim koliko god ih pljuvali
Ni LC nisu im ravni

- konektovan
- Posts: 51386
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27321 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Je li to onaj, sto su kod nas govorili polu ajnspric?!hilmija frlj wrote: ↑10/01/2024 23:20Ja bi danas glat vozio jednog B4 karavan. Idealno bi bilo 2.0 benzinac sa 115 KS.citroen xm wrote: ↑10/01/2024 21:38 Naravno, i njega ubrajam. To auto su uspjeli polomiti i uništiti samo najveći krkani. Imao sam 3 komada, B3 i B4, svaki, ali baš svaki od njih je nakon 25-30 godina imao originalni pod, pragove, šolje i blatobrane u fabričkom stanju. Vrata takođe. Brutalan kvalitet limarije, izdržljiva mehanika i kvalitetan interijer.
- hilmija frlj
- Posts: 1511
- Joined: 09/12/2019 16:33
- Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine
#27322 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Koliko znam ovaj je MPI, kod nas se taj naziv udomaćio za auta sa motronic ubrizgavanjem, sa jednom diznom kojom je upravljao procesor. Npr Golf 2 GT koji je imao motor 1.8 sa 90 konja.konektovan wrote: ↑10/01/2024 23:32Je li to onaj, sto su kod nas govorili polu ajnspric?!hilmija frlj wrote: ↑10/01/2024 23:20Ja bi danas glat vozio jednog B4 karavan. Idealno bi bilo 2.0 benzinac sa 115 KS.citroen xm wrote: ↑10/01/2024 21:38 Naravno, i njega ubrajam. To auto su uspjeli polomiti i uništiti samo najveći krkani. Imao sam 3 komada, B3 i B4, svaki, ali baš svaki od njih je nakon 25-30 godina imao originalni pod, pragove, šolje i blatobrane u fabričkom stanju. Vrata takođe. Brutalan kvalitet limarije, izdržljiva mehanika i kvalitetan interijer.![]()
Last edited by hilmija frlj on 10/01/2024 23:44, edited 1 time in total.
- SmoLe
- Posts: 4882
- Joined: 16/01/2014 13:16
#27323 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kakvi su 1.4tsi motori?
Konkretno me zanima u golfu 7, 103kw, nacuo sam da su bili problematicni modeli do 2013te sa lancem, ovaj je remen kais.
Ovaj sto mi je zapao za oko je presao oko 265000, jel to puno? neka bliza iskustva?
Konkretno me zanima u golfu 7, 103kw, nacuo sam da su bili problematicni modeli do 2013te sa lancem, ovaj je remen kais.
Ovaj sto mi je zapao za oko je presao oko 265000, jel to puno? neka bliza iskustva?
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#27324 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne bih rekao da je to motronic.hilmija frlj wrote: ↑10/01/2024 23:44Koliko znam ovaj je MPI, kod nas se taj naziv udomaćio za auta sa motronic ubrizgavanjem, sa jednom diznom kojom je upravljao procesor. Npr Golf 2 GT koji je imao motor 1.8 sa 90 konja.konektovan wrote: ↑10/01/2024 23:32Je li to onaj, sto su kod nas govorili polu ajnspric?!hilmija frlj wrote: ↑10/01/2024 23:20
Ja bi danas glat vozio jednog B4 karavan. Idealno bi bilo 2.0 benzinac sa 115 KS.![]()
-
Seawolf
- Posts: 9162
- Joined: 14/06/2012 22:59
#27325 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
U Golf II se ugrađivao 1.8 motor sa kodnom oznakom RP, koji je imao Mono-Jetronic sistem ubrizgavanja sa jednom diznom.basicm wrote: ↑11/01/2024 00:08Ne bih rekao da je to motronic.hilmija frlj wrote: ↑10/01/2024 23:44Koliko znam ovaj je MPI, kod nas se taj naziv udomaćio za auta sa motronic ubrizgavanjem, sa jednom diznom kojom je upravljao procesor. Npr Golf 2 GT koji je imao motor 1.8 sa 90 konja.
U Golf III su se ugrađivali 1.8 motori sa kodnim oznakama AAM, ABS, ADZ, ANN i ANP, koji su imali Mono-Motronic sistem ubrizgavanja sa jednom diznom.
