Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26801 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

haj ti polako oznaka jel, finih 10-11l/100km gradske a ubrzava samo u prvoj :D
tasmanian_devil wrote: 02/01/2024 23:28 Šta bi ste izabrali za mali gradski auto:

C4 1.6HDI: https://olx.ba/artikal/54761719
FIESTA 1.4 TDCI: https://olx.ba/artikal/57155256
208 1.4 HDI: https://olx.ba/artikal/57320598
fiesta :thumbup:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26802 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

tramvajtrojka wrote: 02/01/2024 23:40 skoda fabia 1.2 8-) najlogičniji izbor i ima najvise domacih primjeraka za prodaju jos ako se nadje fin primjerak prst u uho 8-)
HTP jel hahahhahah
Pa ta troši k’o 5.7 HEMI a ne ide.

Najgore auto na svijetu.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26803 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Tramvaj vauvau ratnik :lol:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17048
Joined: 27/04/2021 22:52

#26804 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by tramvajtrojka »

EFD22 wrote: 02/01/2024 23:45
tramvajtrojka wrote: 02/01/2024 23:40 skoda fabia 1.2 8-) najlogičniji izbor i ima najvise domacih primjeraka za prodaju jos ako se nadje fin primjerak prst u uho 8-)
HTP jel hahahhahah
Pa ta troši k’o 5.7 HEMI a ne ide.

Najgore auto na svijetu.
halo ne diraj mi u skodu :oops: njoj i pravoj dami se ne pita koliko troši :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26805 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

tramvajtrojka wrote: 02/01/2024 23:40 skoda fabia 1.2 8-) najlogičniji izbor i ima najvise domacih primjeraka za prodaju jos ako se nadje fin primjerak prst u uho 8-)
A po čemu je najlogičniji izbor? :D
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26806 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 02/01/2024 23:35 Fiestu.

C4 nije mali gradski auto, a taj e-HDI ima problema sa AdBlue.

A 208 je mušičav sav.
E hdi nema ad blue..
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26807 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Od 2014. ima.
tasmanian_devil
Posts: 29
Joined: 19/05/2014 14:07

#26808 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by tasmanian_devil »

EFD22 wrote: 03/01/2024 00:09 Od 2014. ima.
Ovaj je euro 5 i navodno je bez adblue, i ovaj model od 92ks trebao bi da je bez plivajućeg.
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#26809 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

E naso si mjesto gdje ces pitati :lol:
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#26810 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by noviclan »

EFD22 wrote: 02/01/2024 23:45
tramvajtrojka wrote: 02/01/2024 23:40 skoda fabia 1.2 8-) najlogičniji izbor i ima najvise domacih primjeraka za prodaju jos ako se nadje fin primjerak prst u uho 8-)
HTP jel hahahhahah
Pa ta troši k’o 5.7 HEMI a ne ide.

Najgore auto na svijetu.
Mozda je mislio na onu greenline tdi
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#26811 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Qwerty1234 »

Zanimljive cijene.A gdje su troskovi uvoza i svega ostalog na ovo sve.

https://www.autoscout24.com/lst/audi/a3 ... tate=N%2CU


A ni ovde nije bolje 😂

https://m.mobile.de/auto/search.html?da ... EAR&vc=Car
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#26812 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

Citroen C4 je svemirski brod i za Octaviju a kamoli za Fabiju
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26813 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

tasmanian_devil wrote: 02/01/2024 23:28 Šta bi ste izabrali za mali gradski auto:

C4 1.6HDI: https://olx.ba/artikal/54761719
FIESTA 1.4 TDCI: https://olx.ba/artikal/57155256
208 1.4 HDI: https://olx.ba/artikal/57320598
Za mali gradski bi Fijestu.
C4 bi bio na prvom mjestu da ti treba vece vozilo i da ovaj ima malo vise opreme.
208 ne bih uopce razmatrao.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#26814 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

C4, ostala dva ne bih ni gledao :)
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#26815 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by LikeLike »

EFD22 wrote: 02/01/2024 23:35 Fiestu.

C4 nije mali gradski auto, a taj e-HDI ima problema sa AdBlue.

A 208 je mušičav sav.
Kod mene u autu je e-Hdi 2014. godina i nema ad blue, euro 5 je motor.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#26816 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

C4 je odličan auto, ali ovaj sa oglasa djeluje na slikama sav raštiman, ko da je bio u udesu sa svih strana. :?

U svakom slučaju, bolji je model i od Fieste i od 208. Posle C4 bih gledao 208. Fiesta mi je vala nikakvo auto, ne znam šta vidite u njoj. Tijesna, klaustofobična sa jedim od najružnijih interijera u toj klasi.
Sarma na balkonu
Posts: 61
Joined: 22/02/2013 15:07

#26817 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Sarma na balkonu »

Neka preporuka za auto do 8.000 KM. Polo, Fiat Punto ili neki auto tog tipa.

https://olx.ba/artikal/55679104

Valja li ovaj čemu?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26818 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Ne valja.
ssnddd
Posts: 35
Joined: 15/08/2017 11:01

#26819 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ssnddd »

Sarma na balkonu wrote: 04/01/2024 23:18 Neka preporuka za auto do 8.000 KM. Polo, Fiat Punto ili neki auto tog tipa.
Za te pare ja bi gledo 308 1.6hdi, ona verzija od 66kw po mogucnosti..jeftin za odrzavanje, pouzdan i trosi ko upaljac.
Prostora u kabini ko u prici,ozbiljno auto u poredjenju s puntom i polom..
betametazon
Posts: 1965
Joined: 22/06/2011 23:56

#26820 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by betametazon »

ssnddd wrote: 05/01/2024 00:10
Sarma na balkonu wrote: 04/01/2024 23:18 Neka preporuka za auto do 8.000 KM. Polo, Fiat Punto ili neki auto tog tipa.
Za te pare ja bi gledo 308 1.6hdi, ona verzija od 66kw po mogucnosti..jeftin za odrzavanje, pouzdan i trosi ko upaljac.
Prostora u kabini ko u prici,ozbiljno auto u poredjenju s puntom i polom..
Preporuka za 308 i od mene. Ali dobro pazi - dobro provjeriti motor i njegove performanse, sve se ostalo da srediti, autici laki za upravljati, potrosnja ok, malo njezni sa ovjesom i trapovima pa ces malo cesce mijenjati stabilizatore a mozda cak i aksijalne lezajeve nego kod ostalih ali u voznji sasvim lijepo auto...
betametazon
Posts: 1965
Joined: 22/06/2011 23:56

#26821 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by betametazon »

citroen xm wrote: 03/01/2024 10:41 C4 je odličan auto, ali ovaj sa oglasa djeluje na slikama sav raštiman, ko da je bio u udesu sa svih strana. :?

U svakom slučaju, bolji je model i od Fieste i od 208. Posle C4 bih gledao 208. Fiesta mi je vala nikakvo auto, ne znam šta vidite u njoj. Tijesna, klaustofobična sa jedim od najružnijih interijera u toj klasi.
Na prvu C4 sa oglasa djelovao top, ti kako rece da je rastiman pogledam ga malo poblize...fakat zazori na svim stranama nekakvi cudni, tacno kao da je sklapan...al eto opet ne mora znaciti da je bilo velikih havarija, sta znam
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#26822 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ne znam, ne smijem da tvrdim ali tako mi izgleda.Nekako ni jedan zazor nije dobar. Čini mi se i da je neko nekada pričao da je ta auto kuća i otpad te da često sastavljaju i popravljaju auta za prodaju te da su poprilično drski. Tako mi se čini, mada ne smijem tvrditi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83455
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26823 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Throttle wrote: 04/01/2024 23:20 Ne valja.
:lol:
ssnddd
Posts: 35
Joined: 15/08/2017 11:01

#26824 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ssnddd »

citroen xm wrote: 05/01/2024 10:23 Ne znam, ne smijem da tvrdim ali tako mi izgleda.Nekako ni jedan zazor nije dobar. Čini mi se i da je neko nekada pričao da je ta auto kuća i otpad te da često sastavljaju i popravljaju auta za prodaju te da su poprilično drski. Tako mi se čini, mada ne smijem tvrditi.
Ima tu istine..cak i ako pogledas na olx profilu njihovom dosta auta je ispod cijene sad dal je muljaza s kilometrima u pitanju ili su auta havarisana pa pakovana ne smijem nista 100% tvrdit al da je sumnjivo jeste.

Zazori na c4 definitivno nisu dobri, pogotovo se da primijetit da prednji i zadnji branik ne štimaju nikako..
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#26825 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

Sarma na balkonu wrote: 04/01/2024 23:18 Neka preporuka za auto do 8.000 KM. Polo, Fiat Punto ili neki auto tog tipa.

https://olx.ba/artikal/55679104

Valja li ovaj čemu?
Podijelicu mudre misli mog rahmetli dede, ne daj boze rata i Fiata
Post Reply