Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
beco
Posts: 5094
Joined: 25/08/2004 14:22

#26776 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

kabal1337 wrote: 31/12/2023 17:46
beco wrote: 31/12/2023 17:12 Vazda Mazde precjenjene :skoljka: a ovo :skoljka:

T-Roc 2.0 DSG 4x4 {ZAMJENA MOŽE} Matrix led Volkswagen 4 MOTION (49 500 KM)
https://olx.ba/artikal/57807373
prije ce ga prodati nego bilo koju mazdu
To stoji.

Ali come on 6 godina star auto 190 k km 50 k Km?
Last edited by beco on 31/12/2023 19:01, edited 1 time in total.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26777 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

canvra888 wrote: 31/12/2023 18:39
kravamuzara wrote: 31/12/2023 18:38
canvra888 wrote: 31/12/2023 18:27 A nisi govorio da su ljudi glupa telad kad onaj metne 34 milje za 7 godina staru Mazdu 3. :-)
Onaj je precijenio za 5 a ovaj za 20 :shock:
Jašta je 5. Prvobitno 37 stavio bio. Precijenjena za 9-10, hladno.
Opet ista prica u krug, trazio sam da mi nadjete onakvo auto bilo gdje ispod 17k eura, nema.

Svugdje dizelu strmoglavi cijena a benzinu drzi, osim u bosni.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26778 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

kravamuzara wrote: 31/12/2023 18:15 20.
Hajd nadji ga vani s tim motorom i opremom, godistem, nevezano za kilometre da je ovdje 30 milja, skidam ti kapu
Jedva za 40 moze biti, ako bas bas dobro prodjes al nema ni to
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26779 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

nezz samo o cem prica frajer, govno obislo i bunu i bunicu i ono poredi sa autom od nepunih 50kkm :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26780 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

kravamuzara wrote: 31/12/2023 18:45
canvra888 wrote: 31/12/2023 18:39
kravamuzara wrote: 31/12/2023 18:38

Onaj je precijenio za 5 a ovaj za 20 :shock:
Jašta je 5. Prvobitno 37 stavio bio. Precijenjena za 9-10, hladno.
Opet ista prica u krug, trazio sam da mi nadjete onakvo auto bilo gdje ispod 17k eura, nema.

Svugdje dizelu strmoglavi cijena a benzinu drzi, osim u bosni.
Pa kako će ti naći kad su cijene polovnjaka po zapadu znatno veće nego u BiH od zadnjih poskupljenja, ponavljam ti po koji put već...
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26781 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Throttle wrote: 31/12/2023 18:59
kravamuzara wrote: 31/12/2023 18:15 20.
Hajd nadji ga vani s tim motorom i opremom, godistem, nevezano za kilometre da je ovdje 30 milja, skidam ti kapu
Jedva za 40 moze biti, ako bas bas dobro prodjes al nema ni to
Nov (i facelift) 1.5 TSI DSG i solidna oprema sa 5 godina garancije 60 hiljada, koji kurac bi iko normalan uzimao dizela starog 5 godina i predjenih 200 hiljada za 50 hiljada maraka.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26782 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

canvra888 wrote: 31/12/2023 19:11
kravamuzara wrote: 31/12/2023 18:45
canvra888 wrote: 31/12/2023 18:39

Jašta je 5. Prvobitno 37 stavio bio. Precijenjena za 9-10, hladno.
Opet ista prica u krug, trazio sam da mi nadjete onakvo auto bilo gdje ispod 17k eura, nema.

Svugdje dizelu strmoglavi cijena a benzinu drzi, osim u bosni.
Pa kako će ti naći kad su cijene polovnjaka po zapadu znatno veće nego u BiH od zadnjih poskupljenja, ponavljam ti po koji put već...
A 95% polovnih auta na oglasima frisko iz uvoza, kako ? :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26783 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

kravamuzara wrote: 31/12/2023 19:20
Throttle wrote: 31/12/2023 18:59
kravamuzara wrote: 31/12/2023 18:15 20.
Hajd nadji ga vani s tim motorom i opremom, godistem, nevezano za kilometre da je ovdje 30 milja, skidam ti kapu
Jedva za 40 moze biti, ako bas bas dobro prodjes al nema ni to
Nov (i facelift) 1.5 TSI DSG i solidna oprema sa 5 godina garancije 60 hiljada, koji kurac bi iko normalan uzimao dizela starog 5 godina i predjenih 200 hiljada za 50 hiljada maraka.
Nebitno to, kazes da je precijenjen 20 milja, izvoli pa nadji :D
Dizel, 2018to, dsg i sa dobrom opremom. Kilometrazu zanemari, da ti je lakse :D
To ti je glavni argument za onu mazdu, nadji takvu za te pare vani i da se uveze
Da ti pomognem, nema
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26784 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Evolution_IV wrote: 31/12/2023 19:06 nezz samo o cem prica frajer, govno obislo i bunu i bunicu i ono poredi sa autom od nepunih 50kkm :lol:
Meni ovo kino nebitno, kao i mazda, samo da ga malo resetujem i da mu pokazem kakve gluposti izvaljuje sa svojim procjenama vrijednosti necega. Ako je tolilo skup, nek ga nadje za 30 milja. Nema ga ni vani za 15.000e a pogotovo da dodje ovdje
Prvi palamud foruma
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26785 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Throttle wrote: 31/12/2023 19:36
Evolution_IV wrote: 31/12/2023 19:06 nezz samo o cem prica frajer, govno obislo i bunu i bunicu i ono poredi sa autom od nepunih 50kkm :lol:
Meni ovo kino nebitno, kao i mazda, samo da ga malo resetujem i da mu pokazem kakve gluposti izvaljuje sa svojim procjenama vrijednosti necega. Ako je tolilo skup, nek ga nadje za 30 milja. Nema ga ni vani za 15.000e a pogotovo da dodje ovdje
Prvi palamud foruma
ma nije za tebe, nego strucljaka i strucljake, odo novu slavit, hebo aute...
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26786 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Throttle wrote: 31/12/2023 19:36
Evolution_IV wrote: 31/12/2023 19:06 nezz samo o cem prica frajer, govno obislo i bunu i bunicu i ono poredi sa autom od nepunih 50kkm :lol:
Meni ovo kino nebitno, kao i mazda, samo da ga malo resetujem i da mu pokazem kakve gluposti izvaljuje sa svojim procjenama vrijednosti necega. Ako je tolilo skup, nek ga nadje za 30 milja. Nema ga ni vani za 15.000e a pogotovo da dodje ovdje
Prvi palamud foruma
Ko da marku preko 30k za ono nije normalan i treba ga zatuci.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26787 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

kravamuzara wrote: 31/12/2023 19:26
canvra888 wrote: 31/12/2023 19:11
kravamuzara wrote: 31/12/2023 18:45

Opet ista prica u krug, trazio sam da mi nadjete onakvo auto bilo gdje ispod 17k eura, nema.

Svugdje dizelu strmoglavi cijena a benzinu drzi, osim u bosni.
Pa kako će ti naći kad su cijene polovnjaka po zapadu znatno veće nego u BiH od zadnjih poskupljenja, ponavljam ti po koji put već...
A 95% polovnih auta na oglasima frisko iz uvoza, kako ? :lol:
Pisao sam ti i to već, ili udareno pa sanirano ili leš sa spuštenom kilometražom. Bila je i Norveška rudnik, ali s tim je kraj navodno.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26788 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

@kravamuzara Bice da je to tvoja licna procjena koja je bitna otprilike kao i moja :D
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26789 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Throttle wrote: 31/12/2023 19:45 @kravamuzara Bice da je to tvoja licna procjena koja je bitna otprilike kao i moja :D
Onda mene treba zatuci jer mislim da auto koje je zavrsilo bolju polovicu zivota mora kostati duplo manje od novog sa garancijom.
NediM17
Posts: 26445
Joined: 05/11/2009 11:49

#26790 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

konektovan wrote: 29/12/2023 19:34 Ne zna se sta je gore,..ili slana voda da je dohvati ili huti.. :lol:
Cunami je okup'o. :mrgreen:
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#26791 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

Hajmo nova godina stare rasprave, dosta je bilo spavanja! Ko bi normalan dao 20 hiljada za krompirwagen i zasto Japanci koroziraju
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26792 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

NediM17 wrote: 02/01/2024 11:26
konektovan wrote: 29/12/2023 19:34 Ne zna se sta je gore,..ili slana voda da je dohvati ili huti.. :lol:
Cunami je okup'o. :mrgreen:
bolje i to, nego lesh evropski sa kineskim dijelovima i radnim satima rumuna i slicno :lol:
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#26793 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by noviclan »

Sta uzeti za 10 milja, bemzin, diesel sto mladje to bolje a da nije plivalo
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#26794 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

noviclan wrote: 02/01/2024 16:24 Sta uzeti za 10 milja, bemzin, diesel sto mladje to bolje a da nije plivalo
Sve osim mazde
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26795 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

joj papka☠️
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#26796 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

zigson wrote: 02/01/2024 16:27
noviclan wrote: 02/01/2024 16:24 Sta uzeti za 10 milja, bemzin, diesel sto mladje to bolje a da nije plivalo
Sve osim mazde
Slazem se. Ja bi kineza prije mazGe..
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26797 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

noviclan wrote: 02/01/2024 16:24 Sta uzeti za 10 milja, bemzin, diesel sto mladje to bolje a da nije plivalo
Koja velicina auta, koliko prelazis godisnje?
Jel vise grada ili otvorene voznje?
tasmanian_devil
Posts: 29
Joined: 19/05/2014 14:07

#26798 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by tasmanian_devil »

Šta bi ste izabrali za mali gradski auto:

C4 1.6HDI: https://olx.ba/artikal/54761719
FIESTA 1.4 TDCI: https://olx.ba/artikal/57155256
208 1.4 HDI: https://olx.ba/artikal/57320598
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26799 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Fiestu.

C4 nije mali gradski auto, a taj e-HDI ima problema sa AdBlue.

A 208 je mušičav sav.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17048
Joined: 27/04/2021 22:52

#26800 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by tramvajtrojka »

skoda fabia 1.2 8-) najlogičniji izbor i ima najvise domacih primjeraka za prodaju jos ako se nadje fin primjerak prst u uho 8-)
Post Reply