Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#24126 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

luxferre wrote: 19/10/2023 09:12 Našao sam neke Michelinke CC 21 DOT? Dali je to puno staro? razlika u cijeni je nekih 10 km između dot 22/23
Nije to puno staro, ali ne znam zašto bi to kupovao ako možeš svježe dobiti za samo par maraka više.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#24127 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Truba »

mala razlika u ceni vala
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#24128 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Pa da je 25-30% pa hajd.
User avatar
erotica
Posts: 950
Joined: 08/09/2011 17:56

#24129 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by erotica »

E nek si ostavio link za ovaj shop svaka ti čast, jedini koji imaju BFGoodrich gForce Winter 2 u mojoj dimenziji, sad samo čekam da mi potvrde da je svjež DOT i da se počastim :thumbup:
DonieBrasco
Posts: 20068
Joined: 31/08/2016 16:09

#24130 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by DonieBrasco »

Sad kad krenu guzve kod vulkanizera. :-)
luxferre
Posts: 933
Joined: 25/07/2009 00:23

#24131 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by luxferre »

erotica wrote: 19/10/2023 11:40
luxferre wrote: 18/10/2023 22:10

Ili, jesu li to te?
https://margetic.ba/shop/proizvod/gume- ... -2-ljetna/
E nek si ostavio link za ovaj shop svaka ti čast, jedini koji imaju BFGoodrich gForce Winter 2 u mojoj dimenziji, sad samo čekam da mi potvrde da je svjež DOT i da se počastim :thumbup:
A mene? Bare kafom ;) ako budeš dolazio ovamo proći ćeš i blizu mene :)
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#24132 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Jesu. Eto pazari. Nije ti daleko.
luxferre
Posts: 933
Joined: 25/07/2009 00:23

#24133 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by luxferre »

Truba wrote: 19/10/2023 09:26 mala razlika u ceni vala
da, uravu ste u potpunosti.
Tek sam uzeo auto, mjenjam prvi put gume i nisam baš upućen.

Imam samo malo nedoumicu, Conti Allseason contact 2 ili Micnelin croslimate 2.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#24134 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

luxferre wrote: 19/10/2023 11:58
Truba wrote: 19/10/2023 09:26 mala razlika u ceni vala
da, uravu ste u potpunosti.
Tek sam uzeo auto, mjenjam prvi put gume i nisam baš upućen.

Imam samo malo nedoumicu, Conti Allseason contact 2 ili Micnelin croslimate 2.
Ma Michelin bez dileme
Dobar j ei COnti, ali je Michelin u ovome najvise odmakao, i gume su im najizdrzljivije.
luxferre
Posts: 933
Joined: 25/07/2009 00:23

#24135 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by luxferre »

drug_profi wrote: 19/10/2023 12:00
luxferre wrote: 19/10/2023 11:58

da, uravu ste u potpunosti.
Tek sam uzeo auto, mjenjam prvi put gume i nisam baš upućen.

Imam samo malo nedoumicu, Conti Allseason contact 2 ili Micnelin croslimate 2.
Ma Michelin bez dileme
Dobar j ei COnti, ali je Michelin u ovome najvise odmakao, i gume su im najizdrzljivije.
Ma ne tapkam je puno,2-4k maximalno godisnje, auto mi i ne treba toliko ali ga moram imati zbog nekih drugih stvari
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#24136 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

luxferre wrote: 19/10/2023 12:05
drug_profi wrote: 19/10/2023 12:00

Ma Michelin bez dileme
Dobar j ei COnti, ali je Michelin u ovome najvise odmakao, i gume su im najizdrzljivije.
Ma ne tapkam je puno,2-4k maximalno godisnje, auto mi i ne treba toliko ali ga moram imati zbog nekih drugih stvari
Pa biće ti onda te gume pristojne 5 do 6 godina. Možda i malo duže, ali uz povećan oprez.
User avatar
erotica
Posts: 950
Joined: 08/09/2011 17:56

#24137 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by erotica »

luxferre wrote: 19/10/2023 11:54
erotica wrote: 19/10/2023 11:40

E nek si ostavio link za ovaj shop svaka ti čast, jedini koji imaju BFGoodrich gForce Winter 2 u mojoj dimenziji, sad samo čekam da mi potvrde da je svjež DOT i da se počastim :thumbup:
A mene? Bare kafom ;) ako budeš dolazio ovamo proći ćeš i blizu mene :)
Pošto će mi dostaviti brzom poštom onda neću baš prolaziti pored tebe :mrgreen: a sa cijenom od 210 KM po gumi što ću platiti teško da bi te i mogao makar kafom počastiti 😂😂
luxferre
Posts: 933
Joined: 25/07/2009 00:23

#24138 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by luxferre »

erotica wrote: 19/10/2023 12:28
luxferre wrote: 19/10/2023 11:54

A mene? Bare kafom ;) ako budeš dolazio ovamo proći ćeš i blizu mene :)
Pošto će mi dostaviti brzom poštom onda neću baš prolaziti pored tebe :mrgreen: a sa cijenom od 210 KM po gumi što ću platiti teško da bi te i mogao makar kafom počastiti 😂😂
Platit ću ja, pošto ti nemaš jer daješ za gume 900 kmova :)
di_natale
Posts: 232
Joined: 31/03/2014 21:21

#24139 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by di_natale »

Kupovina je pala, još montaža ovih dana. Izbor je bio raznovrstan, budžet neograničen. Nadam se da nisam pogriješio u odabiru u odnosu na konkurenciju. :mrgreen:

Komar, Nišići, Rostovo, Lanište, Romanija,Ivan Sedlo, Majevica, Karaula, Igman/Bjelašnica, Vlašić, potencijalno Rogoj, malo li je izazova idućih mjeseci.

Valjda nisam šta zaboravio. :lol:

:mrgreen:

ImageImage


:thumbup:
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#24140 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NecuVise »

Koliko su te izašle?
di_natale
Posts: 232
Joined: 31/03/2014 21:21

#24141 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by di_natale »

NecuVise wrote: 19/10/2023 20:21 Koliko su te izašle?
U mojoj dimenziji 185/65/15 127,20 po komadu. Inače 170,20 ali ima neki popust -25%.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#24142 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NecuVise »

Šta ti je to toliko skupa dimenzija :shock: ili je do radnje :?
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#24143 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Nisu nikad ni kostale 170 KM
Marketinski trik i obmana.
di_natale
Posts: 232
Joined: 31/03/2014 21:21

#24144 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by di_natale »

Optimist wrote: 19/10/2023 21:04 Nisu nikad ni kostale 170 KM
Marketinski trik i obmana.
Nek odradi posao, do aprila 30-35k i ja zadovoljan. :mrgreen:
Mada mislim da bi mogle 2 sezone izgurati, iz tog razloga je Conti otpao.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#24145 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

di_natale wrote: 19/10/2023 21:55
Optimist wrote: 19/10/2023 21:04 Nisu nikad ni kostale 170 KM
Marketinski trik i obmana.
Nek odradi posao, do aprila 30-35k i ja zadovoljan. :mrgreen:
Mada mislim da bi mogle 2 sezone izgurati, iz tog razloga je Conti otpao.
Komercijala je zajeban posao, ako je to u pitanju.
Sretno u ocuvanju zivaca po nasim vrletima vozeci medju nasim vozacima.
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#24146 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

ih 170KM za dimenziju 185 65 r15, grohotom se smijem
how yes no
šta je to, citroen c elize, rapid?
nekada je to bila najjeftinija dimenzija 15ke, znam stavljao sam je za zimsku umjesto 195 60 r15.
di_natale
Posts: 232
Joined: 31/03/2014 21:21

#24147 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by di_natale »

Rumunski sedan na plin. :mrgreen:
team87
Posts: 317
Joined: 03/05/2010 14:31

#24148 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by team87 »

drug_profi wrote: 18/10/2023 15:03
team87 wrote: 18/10/2023 14:33

235x60x18

Naravno dao bih sto manje za sto bolje :-D ali eto kontam ako bi se moglo naci nesto za 200-250 po gumi, bilo bi mi okej
Sava ili Fulda u Unitrade ti se uklapaju u budzet.
Srednja klasa. Za bilo sta bolje trebas oko 300-350 ici.
Jedino ako ti @Al'din ne moze ponuditi nekog Nexena ispod 250.
hvala :thumbup:
User avatar
Darh Wader
Posts: 448
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#24149 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Darh Wader »

Jel' ko radio špuru u Delti na Ciglanama kakva su iskustva ?
User avatar
Big Ben
Posts: 171
Joined: 17/12/2010 23:44

#24150 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Big Ben »

Fulda je na akciji u Unitrade, ako kome šta znači. Čini mi se da se po istoj cijeni može dobiti i na ekupi uz 10% sa Visa karticom.

Da li neko ima iskustva s Firestone Winterhawk 4 gumom? Vidim da je neloše prošla u 2023. ADAC testu.
Post Reply