Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#23676 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Ja se opet ponavljam: kome nije problem sačekati do pred kraj novembra, uvijek bude akcija u Guma M na Michelin Alpin 6 u dimenziji 205/55R16. Cijena se zadnjih par sezona kretala oko 110-120 KM po komadu, dok je izvan tog perioda bila između 160 i 185 KM.
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#23677 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Evolution_IV wrote: 12/09/2023 18:22 pa naravno da vrijedi, sava je samo po snijegu odlicna, ostalo li-la...
Pa dobro, baš li la ne bi rekao, vrlo korektna u svemu bez većih mana, evo 3 ili 4 zime već.
Bi li je kupio opet? Da. Za cijenu od 145KM po gumi, ne bi rekao, morao bi pogledati ponudu.
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#23678 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

Dzontra_Volta wrote: 12/09/2023 18:38 Ja se opet ponavljam: kome nije problem sačekati do pred kraj novembra, uvijek bude akcija u Guma M na Michelin Alpin 6 u dimenziji 205/55R16. Cijena se zadnjih par sezona kretala oko 110-120 KM po komadu, dok je izvan tog perioda bila između 160 i 185 KM.
pizde ko i svi ostali, i na tu cijenu pristojno zarade.
Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#23679 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

kabal1337 wrote: 12/09/2023 19:45
Dzontra_Volta wrote: 12/09/2023 18:38 Ja se opet ponavljam: kome nije problem sačekati do pred kraj novembra, uvijek bude akcija u Guma M na Michelin Alpin 6 u dimenziji 205/55R16. Cijena se zadnjih par sezona kretala oko 110-120 KM po komadu, dok je izvan tog perioda bila između 160 i 185 KM.
pizde ko i svi ostali, i na tu cijenu pristojno zarade.
Vjerovatno, neće sigurno u minus. Ali više volim otići kod pizda koje mi nude isto za manje pare.
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#23680 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

pa naravno, nego samo kazem da su cijene prenapuhane. Jos sve dimenzije za kojim postoji velika potraznja, pa sta da je neka cudna dimenzija...
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23681 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Kinezi ce to sve poklopiti,....u neki vakat, pa vjerujem da cemo i kineska auta poceti voziti u vecem broju ako nadju odgovarajucu formulu.. :-)
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#23682 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

kabal1337 wrote: 12/09/2023 20:12 pa naravno, nego samo kazem da su cijene prenapuhane. Jos sve dimenzije za kojim postoji velika potraznja, pa sta da je neka cudna dimenzija...
Stavljao sam video prije par dana

Kazu od ovih svih proizvođača, za proizvodnju na veliko ostat ce toyota i tesla

I da sad rade sa cijenama x5 od proizvodne jer znaju da ce nestati... navodno i jedan od direktora stelantisa isto spomenuo

Mislim da sa EV kinezi pocinju biti primarni igrac
I da ce se desiti kao sa drugim stvarima

3 fabrike
100 brandova, samo lijepi znak koji hoces
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23683 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 12/09/2023 18:34
Evolution_IV wrote: 12/09/2023 18:22 pa naravno da vrijedi, sava je samo po snijegu odlicna, ostalo li-la...
po ostalom skroz normalna guma. Da vrijedi 145 KM, itekako NE 90-100 KM plafon, govna lopovska cuj 200 KM zimska 205 55 15
E to, bas tako :thumbup:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23684 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by JavierBosnia »

Uh prije 2 god sam u sred sezone kupio Alpin 6 u total trade za 155 KM neka akcijs bila, sad 190 KM
205 55 16

Sta birati za dugotrajnost, ne vozi se puno preko zime 4-5.000 km
Michelin ili nesto tako?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23685 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

hopi wrote: 12/09/2023 18:58
Evolution_IV wrote: 12/09/2023 18:22 pa naravno da vrijedi, sava je samo po snijegu odlicna, ostalo li-la...
Pa dobro, baš li la ne bi rekao, vrlo korektna u svemu bez većih mana, evo 3 ili 4 zime već.
Bi li je kupio opet? Da. Za cijenu od 145KM po gumi, ne bi rekao, morao bi pogledati ponudu.
:thumbup:

za 145KM po gumi je li la jbg...
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17055
Joined: 27/04/2021 22:52

#23686 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by tramvajtrojka »

mk ultra wrote: 12/09/2023 21:41
kabal1337 wrote: 12/09/2023 20:12 pa naravno, nego samo kazem da su cijene prenapuhane. Jos sve dimenzije za kojim postoji velika potraznja, pa sta da je neka cudna dimenzija...
Stavljao sam video prije par dana

Kazu od ovih svih proizvođača, za proizvodnju na veliko ostat ce toyota i tesla

I da sad rade sa cijenama x5 od proizvodne jer znaju da ce nestati... navodno i jedan od direktora stelantisa isto spomenuo

Mislim da sa EV kinezi pocinju biti primarni igrac
I da ce se desiti kao sa drugim stvarima

3 fabrike
100 brandova, samo lijepi znak koji hoces
BYD eno radi za Teslu bateriju kao struktirni dio sasije u nekim modelima za teslu Y , te geely sa RNA grupacijom od dacije do volva ce biti jedan motor, siac sa vezama sa vw grupom itd itd.

Bukvalno kako je krenulo bice kao sa xiaomi telefonima za desetak godina, drug uzmi kineski auto :lol:
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#23687 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by topcam »

JavierBosnia wrote: 12/09/2023 21:53 Uh prije 2 god sam u sred sezone kupio Alpin 6 u total trade za 155 KM neka akcijs bila, sad 190 KM
205 55 16

Sta birati za dugotrajnost, ne vozi se puno preko zime 4-5.000 km
Michelin ili nesto tako?
Vec si kupio gumu koja ti treba.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23688 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

JavierBosnia wrote: 12/09/2023 21:53 Uh prije 2 god sam u sred sezone kupio Alpin 6 u total trade za 155 KM neka akcijs bila, sad 190 KM
205 55 16

Sta birati za dugotrajnost, ne vozi se puno preko zime 4-5.000 km
Michelin ili nesto tako?
Ja sam prije 2 god te iste Michelin Alpin 6 za black friday platio 109 KM po gumi, tada su dzaba bile. Sad je sve otislo.

Da sad kupujem zimske uzeo bih Bridgestone Blizzak LM005, najbolje po kisnom vremenu, snijega ionako slabo ima.
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#23689 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Naslovnica »

Ja tušno Mićka nakon 3 sezone za 200KM, planiram Hankook W462 Winter i*cept RS3 205/55 r16, oko 170KM.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23690 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by JavierBosnia »

topcam wrote: 12/09/2023 22:01 Vec si kupio gumu koja ti treba.
Otisla je sa vozilom u medjuvremenu, planiram opet isti model, al eto ima jos nekih opcija :mrgreen:
nitro_90 wrote: 12/09/2023 22:02 Ja sam prije 2 god te iste Michelin Alpin 6 za black friday platio 109 KM po gumi, tada su dzaba bile. Sad je sve otislo.

Da sad kupujem zimske uzeo bih Bridgestone Blizzak LM005, najbolje po kisnom vremenu, snijega ionako slabo ima.
Puno mi je to vidim oko 215 po gumi za mene sto malo vozim i to vecinom grad gdje je cisto i Michelin je previse

Najisplatnije je cekati 24 novembar ako se bude moglo na ljetnim izdrzati pa za black friday traziti sta
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#23691 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by anex »

Kakve su Kumho gume?
User avatar
drug_profi
Posts: 65425
Joined: 16/07/2012 16:00

#23692 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

anex wrote: 12/09/2023 22:32 Kakve su Kumho gume?
Onako osrednje. Mogu posluziti 3-4 sezone ako ih przis.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#23693 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by anex »

Dovoljno dobre...
User avatar
drug_profi
Posts: 65425
Joined: 16/07/2012 16:00

#23694 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

anex wrote: 12/09/2023 22:49 Dovoljno dobre...
Upravo.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23695 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

anex wrote: 12/09/2023 22:32 Kakve su Kumho gume?
Ljerne jako solidne, zimske nisam probao.
User avatar
drug_profi
Posts: 65425
Joined: 16/07/2012 16:00

#23696 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Znaš kako je to. Nema loše gume, ima samo loših vozača.
To je uprošteno rečeno.
Stvar je da svaka guma ima svoje limite i negdje su niži negdje viši.
Vozač mora da ih otkrije i da se ravna prema njima.
Sa lošijom gumom ćeš proći sve što i sa boljom - samo sporije.
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23697 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Total trade, Sailun 205 55 R16 88 KM.
Zivjela kina. :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#23698 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

nitro_90 wrote: 12/09/2023 22:02
Da sad kupujem zimske uzeo bih Bridgestone Blizzak LM005, najbolje po kisnom vremenu, snijega ionako slabo ima.
Smetlje. Jednu sezonu dobre druge uzasne,pocele se listati ,a nenormalno se trose. Nadji nesto bolje.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23699 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

vjeshalica wrote: 13/09/2023 16:11
nitro_90 wrote: 12/09/2023 22:02
Da sad kupujem zimske uzeo bih Bridgestone Blizzak LM005, najbolje po kisnom vremenu, snijega ionako slabo ima.
Smetlje. Jednu sezonu dobre druge uzasne,pocele se listati ,a nenormalno se trose. Nadji nesto bolje.
Alpin 6 je trenutno na zimskom setu. Treca im je sezona ovu zimu. Ne bih ih opet uzeo, jer su touring, previse mi lelujaju u odnosu na ljetni Asymmetric 6, koja je brutalna guma. Ide Pilot Alpin ako bude Michelin.
noviclan
Posts: 15018
Joined: 31/10/2013 06:48

#23700 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

Ako se tako listaju pravac tt & saulin :run:
Post Reply