Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#23676 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja se opet ponavljam: kome nije problem sačekati do pred kraj novembra, uvijek bude akcija u Guma M na Michelin Alpin 6 u dimenziji 205/55R16. Cijena se zadnjih par sezona kretala oko 110-120 KM po komadu, dok je izvan tog perioda bila između 160 i 185 KM.
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#23677 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa dobro, baš li la ne bi rekao, vrlo korektna u svemu bez većih mana, evo 3 ili 4 zime već.Evolution_IV wrote: ↑12/09/2023 18:22 pa naravno da vrijedi, sava je samo po snijegu odlicna, ostalo li-la...
Bi li je kupio opet? Da. Za cijenu od 145KM po gumi, ne bi rekao, morao bi pogledati ponudu.
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23678 Re: Dolazi zima - zimske gume
pizde ko i svi ostali, i na tu cijenu pristojno zarade.Dzontra_Volta wrote: ↑12/09/2023 18:38 Ja se opet ponavljam: kome nije problem sačekati do pred kraj novembra, uvijek bude akcija u Guma M na Michelin Alpin 6 u dimenziji 205/55R16. Cijena se zadnjih par sezona kretala oko 110-120 KM po komadu, dok je izvan tog perioda bila između 160 i 185 KM.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#23679 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vjerovatno, neće sigurno u minus. Ali više volim otići kod pizda koje mi nude isto za manje pare.kabal1337 wrote: ↑12/09/2023 19:45pizde ko i svi ostali, i na tu cijenu pristojno zarade.Dzontra_Volta wrote: ↑12/09/2023 18:38 Ja se opet ponavljam: kome nije problem sačekati do pred kraj novembra, uvijek bude akcija u Guma M na Michelin Alpin 6 u dimenziji 205/55R16. Cijena se zadnjih par sezona kretala oko 110-120 KM po komadu, dok je izvan tog perioda bila između 160 i 185 KM.
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23680 Re: Dolazi zima - zimske gume
pa naravno, nego samo kazem da su cijene prenapuhane. Jos sve dimenzije za kojim postoji velika potraznja, pa sta da je neka cudna dimenzija...
- konektovan
- Posts: 51438
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23681 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kinezi ce to sve poklopiti,....u neki vakat, pa vjerujem da cemo i kineska auta poceti voziti u vecem broju ako nadju odgovarajucu formulu.. 
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#23682 Re: Dolazi zima - zimske gume
Stavljao sam video prije par dana
Kazu od ovih svih proizvođača, za proizvodnju na veliko ostat ce toyota i tesla
I da sad rade sa cijenama x5 od proizvodne jer znaju da ce nestati... navodno i jedan od direktora stelantisa isto spomenuo
Mislim da sa EV kinezi pocinju biti primarni igrac
I da ce se desiti kao sa drugim stvarima
3 fabrike
100 brandova, samo lijepi znak koji hoces
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#23683 Re: Dolazi zima - zimske gume
E to, bas takokabal1337 wrote: ↑12/09/2023 18:34po ostalom skroz normalna guma. Da vrijedi 145 KM, itekako NE 90-100 KM plafon, govna lopovska cuj 200 KM zimska 205 55 15Evolution_IV wrote: ↑12/09/2023 18:22 pa naravno da vrijedi, sava je samo po snijegu odlicna, ostalo li-la...
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23684 Re: Dolazi zima - zimske gume
Uh prije 2 god sam u sred sezone kupio Alpin 6 u total trade za 155 KM neka akcijs bila, sad 190 KM
205 55 16
Sta birati za dugotrajnost, ne vozi se puno preko zime 4-5.000 km
Michelin ili nesto tako?
205 55 16
Sta birati za dugotrajnost, ne vozi se puno preko zime 4-5.000 km
Michelin ili nesto tako?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#23685 Re: Dolazi zima - zimske gume
hopi wrote: ↑12/09/2023 18:58Pa dobro, baš li la ne bi rekao, vrlo korektna u svemu bez većih mana, evo 3 ili 4 zime već.Evolution_IV wrote: ↑12/09/2023 18:22 pa naravno da vrijedi, sava je samo po snijegu odlicna, ostalo li-la...
Bi li je kupio opet? Da. Za cijenu od 145KM po gumi, ne bi rekao, morao bi pogledati ponudu.
za 145KM po gumi je li la jbg...
- tramvajtrojka
- Posts: 17049
- Joined: 27/04/2021 22:52
#23686 Re: Dolazi zima - zimske gume
BYD eno radi za Teslu bateriju kao struktirni dio sasije u nekim modelima za teslu Y , te geely sa RNA grupacijom od dacije do volva ce biti jedan motor, siac sa vezama sa vw grupom itd itd.mk ultra wrote: ↑12/09/2023 21:41Stavljao sam video prije par dana
Kazu od ovih svih proizvođača, za proizvodnju na veliko ostat ce toyota i tesla
I da sad rade sa cijenama x5 od proizvodne jer znaju da ce nestati... navodno i jedan od direktora stelantisa isto spomenuo
Mislim da sa EV kinezi pocinju biti primarni igrac
I da ce se desiti kao sa drugim stvarima
3 fabrike
100 brandova, samo lijepi znak koji hoces
Bukvalno kako je krenulo bice kao sa xiaomi telefonima za desetak godina, drug uzmi kineski auto
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#23687 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vec si kupio gumu koja ti treba.JavierBosnia wrote: ↑12/09/2023 21:53 Uh prije 2 god sam u sred sezone kupio Alpin 6 u total trade za 155 KM neka akcijs bila, sad 190 KM
205 55 16
Sta birati za dugotrajnost, ne vozi se puno preko zime 4-5.000 km
Michelin ili nesto tako?
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#23688 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam prije 2 god te iste Michelin Alpin 6 za black friday platio 109 KM po gumi, tada su dzaba bile. Sad je sve otislo.JavierBosnia wrote: ↑12/09/2023 21:53 Uh prije 2 god sam u sred sezone kupio Alpin 6 u total trade za 155 KM neka akcijs bila, sad 190 KM
205 55 16
Sta birati za dugotrajnost, ne vozi se puno preko zime 4-5.000 km
Michelin ili nesto tako?
Da sad kupujem zimske uzeo bih Bridgestone Blizzak LM005, najbolje po kisnom vremenu, snijega ionako slabo ima.
-
Naslovnica
- Posts: 35452
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23689 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja tušno Mićka nakon 3 sezone za 200KM, planiram Hankook W462 Winter i*cept RS3 205/55 r16, oko 170KM.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23690 Re: Dolazi zima - zimske gume
Otisla je sa vozilom u medjuvremenu, planiram opet isti model, al eto ima jos nekih opcija
Puno mi je to vidim oko 215 po gumi za mene sto malo vozim i to vecinom grad gdje je cisto i Michelin je previse
Najisplatnije je cekati 24 novembar ako se bude moglo na ljetnim izdrzati pa za black friday traziti sta
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#23691 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kakve su Kumho gume?
- drug_profi
- Posts: 65421
- Joined: 16/07/2012 16:00
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#23693 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dovoljno dobre...
- drug_profi
- Posts: 65421
- Joined: 16/07/2012 16:00
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
- drug_profi
- Posts: 65421
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23696 Re: Dolazi zima - zimske gume
Znaš kako je to. Nema loše gume, ima samo loših vozača.
To je uprošteno rečeno.
Stvar je da svaka guma ima svoje limite i negdje su niži negdje viši.
Vozač mora da ih otkrije i da se ravna prema njima.
Sa lošijom gumom ćeš proći sve što i sa boljom - samo sporije.
To je uprošteno rečeno.
Stvar je da svaka guma ima svoje limite i negdje su niži negdje viši.
Vozač mora da ih otkrije i da se ravna prema njima.
Sa lošijom gumom ćeš proći sve što i sa boljom - samo sporije.
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23697 Re: Dolazi zima - zimske gume
Total trade, Sailun 205 55 R16 88 KM.
Zivjela kina.
Zivjela kina.
- vjeshalica
- Posts: 20767
- Joined: 31/03/2019 14:56
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#23699 Re: Dolazi zima - zimske gume
Alpin 6 je trenutno na zimskom setu. Treca im je sezona ovu zimu. Ne bih ih opet uzeo, jer su touring, previse mi lelujaju u odnosu na ljetni Asymmetric 6, koja je brutalna guma. Ide Pilot Alpin ako bude Michelin.vjeshalica wrote: ↑13/09/2023 16:11Smetlje. Jednu sezonu dobre druge uzasne,pocele se listati ,a nenormalno se trose. Nadji nesto bolje.
-
noviclan
- Posts: 15011
- Joined: 31/10/2013 06:48
#23700 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ako se tako listaju pravac tt & saulin 
