Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51438
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23651 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Image

:mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23652 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

:lol:
User avatar
Ateista
Posts: 51684
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#23653 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

Ljetne jutros bez ikakvih problema, malo zaslajdraju na parkinzima gdje se zadrzi snijeg, na cesti lijepe za hladan asValt. :D
User avatar
muha_sa
Posts: 140445
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#23654 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by muha_sa »

Ateista wrote: 04/04/2023 11:06 Ljetne jutros bez ikakvih problema, malo zaslajdraju na parkinzima gdje se zadrzi snijeg, na cesti lijepe za hladan asValt. :D
Hajd preko Vraca na Brajkovac pa mi javi lijepe li za asfalt :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23655 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

daj mi 4x4 i izaci cu i sa ljetnim :D
User avatar
Ateista
Posts: 51684
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#23656 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

muha_sa wrote: 04/04/2023 11:07
Ateista wrote: 04/04/2023 11:06 Ljetne jutros bez ikakvih problema, malo zaslajdraju na parkinzima gdje se zadrzi snijeg, na cesti lijepe za hladan asValt. :D
Hajd preko Vraca na Brajkovac pa mi javi lijepe li za asfalt :lol:
Za vikend mozda na bjelasnicu odem,da testiram. :D
User avatar
muha_sa
Posts: 140445
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#23657 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by muha_sa »

Ateista wrote: 04/04/2023 11:11
muha_sa wrote: 04/04/2023 11:07

Hajd preko Vraca na Brajkovac pa mi javi lijepe li za asfalt :lol:
Za vikend mozda na bjelasnicu odem,da testiram. :D
Mogu i ja sad na Bjelašnicu al niz ovaj strmoglav ne znam ni kako cu pjehoke--morat cu zimske kundure iz špajza vadit :lol:
Gray
Posts: 4037
Joined: 14/06/2005 02:47

#23658 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Gray »

Ako je ko zainteresovan, imam 4 zimske Continental TS860, 225/40 R18, stavljene na auto januar 2021, prešle oko 13.500 km, prodajem radi promjene auta.

Uz njih može ići i set Veriga lanaca za njih :)
Last edited by Gray on 28/08/2023 01:14, edited 2 times in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51438
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23659 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Gray wrote: 27/08/2023 22:44 Ako je ko zainteresovan, imam 4 zimske Continental TS860, stavljene na auto januar 2021, prešle oko 13.500 km, prodajem radi promjene auta.

Uz njih može ići i set Veriga lanaca za njih :)
Prvo navedes dimenziju,.. pa onda ostalo.. :mrgreen:
Gray
Posts: 4037
Joined: 14/06/2005 02:47

#23660 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Gray »

konektovan wrote: 27/08/2023 22:46
Gray wrote: 27/08/2023 22:44 Ako je ko zainteresovan, imam 4 zimske Continental TS860, stavljene na auto januar 2021, prešle oko 13.500 km, prodajem radi promjene auta.

Uz njih može ići i set Veriga lanaca za njih :)
Prvo navedes dimenziju,.. pa onda ostalo.. :mrgreen:

Aaa, izvini, mislio sam da sam stavio, sada ću editovati post. :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23661 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by JavierBosnia »

Gray wrote: 27/08/2023 22:44 Ako je ko zainteresovan, imam 4 zimske Continental TS860, 225/40 R18, stavljene na auto januar 2021, prešle oko 13.500 km, prodajem radi promjene auta.

Uz njih može ići i set Veriga lanaca za njih :)
cijena
Gray
Posts: 4037
Joined: 14/06/2005 02:47

#23662 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Gray »

400 KM, stoja po gumi :)

Ali moraš doći po njih, ne šaljem i ne nosim nigdje :D
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#23663 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kravamuzara »

Gledam danas benvej sa sailunu, prednja lijeva i zadnja desna rotacija naopako :-?

Mislio mu ostaviti cedulju ali nisam imao cime napisati :lol:
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#23664 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Taman posla
Tako sam jednoj rekao, fabia bila sava s3 naopako, iz aviona poznajem šaru, ona nesto odgovori ne znam ništa muž moj vodi računa o autu
Reko dobro izvinite
Kontam u sebi šta govorim uopće
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23665 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Tako sam ja prije desetak čak možda 15 godina jednom komšiji dijasporcu omladincu iz Francuske sa BMW E46 rekao.

Frajer došao iz Francuske na 16” felgama, ovdje kupio nekakve kromirane 19” sa polovnim Eagle F1 (simetrične sa “V” profilom), i kad su ih, pazi, ispred zgrade zavrtali na auto, okrenu ih sve četiri naopako. Ja onako u prolazu, vidim odmah po profilu da to nije to, reko naopako si druže stavio gume, zamijeni strane. Kaže ma nije ba ne brini.

Kontam se boli me kurac.


Ode on za Francusku nakon 15 dana s takvim gumama, i u Sloveniji negdje bilo malo kiše, na autoputu zapliva na 110 km/h i krovira BMW-a. Sekund falio da pogine. Tako mi drugi komšo što mu je pomagao da montira gume ispriča.

Ni dan danas mu nije jasno zašto su mu Eagle F1 zaplivale na maloj barici.


Od tad ne govorim nikom ništa za auta. Boli me kurac savršeno.

:bih:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#23666 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kravamuzara »

hopi wrote: 09/09/2023 22:11 Taman posla
Tako sam jednoj rekao, fabia bila sava s3 naopako, iz aviona poznajem šaru, ona nesto odgovori ne znam ništa muž moj vodi računa o autu
Reko dobro izvinite
Kontam u sebi šta govorim uopće
„Neš jebat“ odgovor :lol:
noviclan
Posts: 15011
Joined: 31/10/2013 06:48

#23667 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

kravamuzara wrote: 09/09/2023 21:09 Gledam danas benvej sa sailunu, prednja lijeva i zadnja desna rotacija naopako :-?

Mislio mu ostaviti cedulju ali nisam imao cime napisati :lol:
Ako je xdrive nema veze :-D
Gray
Posts: 4037
Joined: 14/06/2005 02:47

#23668 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Gray »

Zimske gume Continental TS860 225/40 R18 (400 KM)
https://olx.ba/artikal/55130297
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23669 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by JavierBosnia »

Gdje kupiti celicne felge osim na olx. Prodaje tu raja svasta, ima li neko od ovih sto se time bavi da prodaje da nisu krive i sl?
noviclan
Posts: 15011
Joined: 31/10/2013 06:48

#23670 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

JavierBosnia wrote: 11/09/2023 00:14 Gdje kupiti celicne felge osim na olx. Prodaje tu raja svasta, ima li neko od ovih sto se time bavi da prodaje da nisu krive i sl?
Vidi volan tuzla, afelge k'o felge vidis na njima da li su "nove" jesu li farbane ...
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#23671 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Znam da sam spominjao, ali upravo gledam
sunce ti Žarko koliko je poskupila sava hp2 u 205 55 r16
Ja platijo 85KM po komadu, evo je na 145KM
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23672 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

pa pricao sam prosle godine, smecari, za te pare ima boljih guma sigurno :thumbup:
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#23673 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Pa eto preletih p9nudu, ima gudjer ug9+ za nekih 40KM više po gumi. Hajmo reći da vrijedi.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23674 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

pa naravno da vrijedi, sava je samo po snijegu odlicna, ostalo li-la...
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#23675 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 12/09/2023 18:22 pa naravno da vrijedi, sava je samo po snijegu odlicna, ostalo li-la...
po ostalom skroz normalna guma. Da vrijedi 145 KM, itekako NE 90-100 KM plafon, govna lopovska cuj 200 KM zimska 205 55 15
Post Reply