Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#47201 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bobi »

Euphoria wrote: 11/06/2023 23:44
Bobi wrote: 11/06/2023 23:41

Uslikaj pa da vidimo.
E ti sigurno bi to znao popraviti 😅
Metalnu cijev koja ide iz hladnjaka u motor siguurno ne bi niko mogao popravit, zaato ti kazem da uslikaš :D. Jesi ti to vidjela uopšte ?
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#47202 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Euphoria »

Bobi wrote: 11/06/2023 23:51
Euphoria wrote: 11/06/2023 23:44

E ti sigurno bi to znao popraviti 😅
Metalnu cijev koja ide iz hladnjaka u motor siguurno ne bi niko mogao popravit, zaato ti kazem da uslikaš :D. Jesi ti to vidjela uopšte ?
Jesam Bobi, slikala ali se ne vidi zbog sunca a i ispod motora je zavucena. Tako kazu dva majstora, iz Bihamka i iz komsiluka
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#47203 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

preludezalude wrote: 11/06/2023 13:23
Euphoria wrote: 10/06/2023 17:04 Jel iko mijenjao cijev od hladnjaka do motora, dizel, i koliko para?

Ima li neko to da zavari?
Kakva je cijev od hladnjaka do motora a da se vari?
Neka intercooler ćunerska :run:
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#47204 Dizne Xsara

Post by svjezi_ustipak »

Imam problem sa diznama na Xsari Picasso. Ima li iko preporuku za majstora u Sarajevu koji radi reparaciju dizni?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83412
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#47205 Re: Dizne Xsara

Post by _BataZiv_0809 »

svjezi_ustipak wrote: 12/06/2023 11:51 Imam problem sa diznama na Xsari Picasso. Ima li iko preporuku za majstora u Sarajevu koji radi reparaciju dizni?
Ne moze se za svaki specifican problem otvarati zasebna tema.

Dizne ti cisti Opancic u Jukicevoj kod Bosnalijeka.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#47206 Re: Dizne Xsara

Post by RagibUzoriti »

svjezi_ustipak wrote: 12/06/2023 11:51 Imam problem sa diznama na Xsari Picasso. Ima li iko preporuku za majstora u Sarajevu koji radi reparaciju dizni?
Kupi nove i zavrsi pricu.

Mani se smecara iz Tuzle i Zvornika, naplate ti lopatom, i opet za mjesec dva isto njesra
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#47207 Re: Dizne Xsara

Post by shandrprcSA »

_BataZiv_0809 wrote: 12/06/2023 12:13
svjezi_ustipak wrote: 12/06/2023 11:51 Imam problem sa diznama na Xsari Picasso. Ima li iko preporuku za majstora u Sarajevu koji radi reparaciju dizni?
Ne moze se za svaki specifican problem otvarati zasebna tema.

Dizne ti cisti Opancic u Jukicevoj kod Bosnalijeka.
U Rajlovcu imas i Auto servis AB, reparacija bosch dizni i injektora
Adresa: Safeta Zajke 223b,
Telefon: 061 507 593
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#47208 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by xPaco1337 »

U pitanjui je Peugeot 207 znaci malo auto itd. Gledao sam diskove marke ABS 128KM i plocice comline 40KM...Da li su te marke okej, kao sto reko nije nikakvo masivno auto u pitanju niti kocenja vecinom gradska voznja i sl.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#47209 Re: Dizne Xsara

Post by lavic »

shandrprcSA wrote: 12/06/2023 13:57
_BataZiv_0809 wrote: 12/06/2023 12:13

Ne moze se za svaki specifican problem otvarati zasebna tema.

Dizne ti cisti Opancic u Jukicevoj kod Bosnalijeka.
U Rajlovcu imas i Auto servis AB, reparacija bosch dizni i injektora
Adresa: Safeta Zajke 223b,
Telefon: 061 507 593
Bio je u istoj ulici ispod Gasprom pumpe, "Jasmin MM" servis pumpi i dizni i imao je vrhunsku opremu za dizne i pumpe.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#47210 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

xPaco1337 wrote: 12/06/2023 15:21 U pitanjui je Peugeot 207 znaci malo auto itd. Gledao sam diskove marke ABS 128KM i plocice comline 40KM...Da li su te marke okej, kao sto reko nije nikakvo masivno auto u pitanju niti kocenja vecinom gradska voznja i sl.
Diskovi su Holandija a plocice iz UK, tako da bi trebalo da je OK ako nije "made in China".
Tu ti vise zavisi od toga gdje kupujes. Samo provjereni prodavci.
User avatar
ern11
Posts: 123
Joined: 29/12/2021 23:21

#47211 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ern11 »

2.0 TDI PD, trza pri blagom gasu ili odrzavanju brzine od 1800 do nekih 2200 obrtaja.
Nekada slabije, a nekad bas izrazeno.
U svim brzinama.
Pri jacem i punom gasu nema nikakvih trzanja, ide ko nevrijeme.
Sta bi moglo biti ?
Da li je neko imao slicno iskustvo ? :-?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#47212 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

ern11 wrote: 12/06/2023 22:11 2.0 TDI PD, trza pri blagom gasu ili odrzavanju brzine od 1800 do nekih 2200 obrtaja.
Nekada slabije, a nekad bas izrazeno.
U svim brzinama.
Pri jacem i punom gasu nema nikakvih trzanja, ide ko nevrijeme.
Sta bi moglo biti ?
Da li je neko imao slicno iskustvo ? :-?
Na benzincu isti simptomi prestali nakon ciscenja egr ventila.
User avatar
dajdza-ze
Posts: 360
Joined: 23/10/2012 12:48

#47213 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dajdza-ze »

ern11 wrote: 12/06/2023 22:11 2.0 TDI PD, trza pri blagom gasu ili odrzavanju brzine od 1800 do nekih 2200 obrtaja.
Nekada slabije, a nekad bas izrazeno.
U svim brzinama.
Pri jacem i punom gasu nema nikakvih trzanja, ide ko nevrijeme.
Sta bi moglo biti ?
Da li je neko imao slicno iskustvo ? :-?
Apsolutno ista stvar samo je motor 1,9sdi. Spremem se da blokiram egr. Ako je neko vec blokiro nek se javi sa iskustvima.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#47214 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Sluzbeni Rapid.
Kad se vozi konstantnom brzinom, npr 60 u cetvrtoj brzini, i prilikom laganog dodavanja gasa, a onda i otpustanja, kao da cimne, odnosno trzne.
To cimanje se osjeti i u drugim brzinama, ali manje izrazeno.
Ne znam kako da opisem drugacije.
Do cega to moze biti?
Neki luft u mjenjacu, los set kvacila, nosaci motora, nesto cetvrto?
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#47215 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Ne brini, sluzbeni je :D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#47216 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

boli me kurac za sluzbeno auto :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#47217 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Radnici za poželjeti.

Vozali bi vi meni tako onda Caddye SDI iz ‘97.


A koga vidim da pazi auto k’o svoje, ako treba i T klasu sa kožnim sjedištima i svom mogućom opremom će dobiti.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#47218 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Optimist wrote: 13/06/2023 16:58 Sluzbeni Rapid.
Kad se vozi konstantnom brzinom, npr 60 u cetvrtoj brzini, i prilikom laganog dodavanja gasa, a onda i otpustanja, kao da cimne, odnosno trzne.
To cimanje se osjeti i u drugim brzinama, ali manje izrazeno.
Ne znam kako da opisem drugacije.
Do cega to moze biti?
Neki luft u mjenjacu, los set kvacila, nosaci motora, nesto cetvrto?
Kreneš od nosača, pa onda kvačilo
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#47219 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

EFD22 wrote: 13/06/2023 18:53 Radnici za poželjeti.

Vozali bi vi meni tako onda Caddye SDI iz ‘97.


A koga vidim da pazi auto k’o svoje, ako treba i T klasu sa kožnim sjedištima i svom mogućom opremom će dobiti.
ne sekiraj se ti sefe za jarugu koji se zajebava :wink: - ja nit sam dobio ikad sluzbeno auto niti sam uzivao privilegije.... firmama u kojima sam radio i drzavama sam zaradio kamaru sluzbenih auta od svoje plate za koju su mi krv na slamku pili a zdravlje ostetili .... drugi (uhljupi) su ih dobijali i vozali - a kurcem mrdnuli nisu....

ne sekiram se ja ni za tebe - ostavi ti sebi T klasu nek imaš sevap je - radniku je 100% neces dat nikad ni ti ni Gugl - kad se to desi ja cu govno pojest :thumbup:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#47220 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Nisi potrefio na mene. :mrgreen:

Nas je malo u firmi, pa nikom ništa ne fali. I svi imaju bukvalno sve što požele.
Baš zato što nas je malo, nikad niko nije morao ići po doznake za bolovanje, ni zbog sebe, a pogotovo ne zbog djece. Nit je ko uopće morao pitati za neku vrstu odsustva. Ali zato se svi međusobno dogovorimo i baš zato što posao nikad nije trpio, onda nikad nije ni bilo problema za bilo šta.

Djeci svih uposlenih, bez obzira na godine, se uplaćuje i maksimalna stipendija, iako sam i za to na kraju svakih pet godina iskihao poreznoj bruku para jer ne smijem to raditi. Al’ ko ga jebe, firma je tu da hrani nas 5 i naše familije, a ne mi da robujemo njoj. Uostalom, sve mi to, srećom, zajedno zaradimo. Red je i da podijelimo.

Kad uspiješ da ti se svaki uposlenik prema firmi ponaša kao da je njegova, onda vjerovatno radim dobar posao.

Opet ponavljam, nas je malo, pa je sve to lako.

I na kraju krajeva, da sam takav kao što ti pišeš, ne bih vozio polovnog fordinu, nego bih kupio sebi vjerovatno Q8 ili X5 kakvog voze balijske gazde po Zenici, a radnici im svi odreda kukaju.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#47221 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

super drago mi je da vam je lepo u ringeringeraja svetu cokolade i marmelade.

haj odrezi radniku sa grbace pa ces vidjet kako ce cuvat sluzbeno auto :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#47222 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Pa dobro, ne bih ni ja :mrgreen:

Nije bilo potrebe, još :mrgreen:

Al’ svakako će vjerovatno to sve na bubanj, sooner than later. A najdraža će nam domovina ostat bez četiri mlade porodice. :bih:

Al’ jebo to, odosmo debelo u off. :thumbup:

Nego, na kraju krajeva, ako jedini duži auto, logično je da će ga paziti, zbog sebe, on se vozi u njemu svaki jebeni dan, non stop
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83412
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#47223 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

EFD22 wrote: 13/06/2023 20:44 Nisi potrefio na mene. :mrgreen:

Nas je malo u firmi, pa nikom ništa ne fali. I svi imaju bukvalno sve što požele.
Baš zato što nas je malo, nikad niko nije morao ići po doznake za bolovanje, ni zbog sebe, a pogotovo ne zbog djece. Nit je ko uopće morao pitati za neku vrstu odsustva. Ali zato se svi međusobno dogovorimo i baš zato što posao nikad nije trpio, onda nikad nije ni bilo problema za bilo šta.

Djeci svih uposlenih, bez obzira na godine, se uplaćuje i maksimalna stipendija, iako sam i za to na kraju svakih pet godina iskihao poreznoj bruku para jer ne smijem to raditi. Al’ ko ga jebe, firma je tu da hrani nas 5 i naše familije, a ne mi da robujemo njoj. Uostalom, sve mi to, srećom, zajedno zaradimo. Red je i da podijelimo.

Kad uspiješ da ti se svaki uposlenik prema firmi ponaša kao da je njegova, onda vjerovatno radim dobar posao.

Opet ponavljam, nas je malo, pa je sve to lako.

I na kraju krajeva, da sam takav kao što ti pišeš, ne bih vozio polovnog fordinu, nego bih kupio sebi vjerovatno Q8 ili X5 kakvog voze balijske gazde po Zenici, a radnici im svi odreda kukaju.
Gigante :kiss:
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#47224 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

EFD22 wrote: 13/06/2023 21:00 Pa dobro, ne bih ni ja :mrgreen:

Nije bilo potrebe, još :mrgreen:

Al’ svakako će vjerovatno to sve na bubanj, sooner than later. A najdraža će nam domovina ostat bez četiri mlade porodice. :bih:

Al’ jebo to, odosmo debelo u off. :thumbup:

Nego, na kraju krajeva, ako jedini duži auto, logično je da će ga paziti, zbog sebe, on se vozi u njemu svaki jebeni dan, non stop
Upravo, ne kontam tu logiku unisti, sjebi, zajebi jer je sluzbeno??
Upravo sto je od firme u kojoj zaradjujem hljeb i sa tim vozilom sebi platu, cuvam ga kao svoje.
Prije svega jer sam tako naucen, odgojen i zato sto je moja glava u njemu svaki dan.
Bitno mi je da je ispravan.
Nekad se fkt divim vlasnicima firmi koji da na koristenje masinu od par stotina hiljada maraka radniku koji nastoji da je unisti cim prije ili kako moze.
Ne konta teletabis da njenim kvarom vecu stetu nanosi sebi.
A znam ih masu koji tako razmisljaju i tako se ponasaju.
Unisti mu, kad nemam ja, nek nema ni on.
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#47225 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

EFD22 wrote: 13/06/2023 18:53 Radnici za poželjeti.

Vozali bi vi meni tako onda Caddye SDI iz ‘97.


A koga vidim da pazi auto k’o svoje, ako treba i T klasu sa kožnim sjedištima i svom mogućom opremom će dobiti.
Nedavno sam gledao kako je lik obavljao polukružno sa službenim Caddyjem. U pola frke se čuo udar, valjda opalio u visoki ivičnjak, on ni trepnuo nije nego produžio dalje.
Post Reply