Ljetne gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#8376 Re: Ljetne gume
Kod mene na vratima samo jedna pise 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#8377 Re: Ljetne gume
Imam ja. Samo s tabele na štoku ili gdje se već nalazi. Miran.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#8379 Re: Ljetne gume
Stavio one koje su u knjizi dozvoljene jer su jeftinije od fabricke dimenzije..
Samo su manje udobne i auto je malo sporije.
-
serum
- Posts: 238
- Joined: 08/11/2009 21:10
#8380 Re: Ljetne gume
Druze da ti neko daje 4 skoro nove ljetne gume dot22 za rundu pica, pitao bih te jel fetis 
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#8381 Re: Ljetne gume
Jbg kad je EU svašta nešto standardizirala, trebala je i veličinu točkova. Jer je nelogično da se za skoro isti utrošak materijala guma plaća puno više ako je nestandardne dimenzije.
Razumijem za neka "bijesna" auta, ali svako random auto treba imati gume 195/65/15 ili 205/55/16 i sl.
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#8382 Re: Ljetne gume
Stavljam ja sada u dimenziji 235 45 r17 a original 215 55 r16 tako da odgovara. Skuplje nego 225 45 r17 ali sta ćeš.
A stavljao sam 195 65 R15 umjesto 195 60 R15, pa onda 225 45 r17 umjesto 205 50 r17, onda i 205 55 r16 umjesto 215 55 16 itd šta ja znam više. Vazda mijenjao neke feluge pa tako i dimenziju a i gume.
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#8384 Re: Ljetne gume
Ne vjerujem, bio je isti disk kao i na svakom drugom S60 sa D3 motorom i Geartronic mjenjačem.
Mislim da je ovo najviše zbog ovjesa, jer amortizeri i opruge nisu isti. Ili je čisto zbog izgleda.
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#8385 Re: Ljetne gume
MA sad gledam u knjizi ima bar 10 dimenzija, od toga 4 na 17"
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#8386 Re: Ljetne gume
Ne vozim BMW. Nije bitno na kojoj je osovini vuča. Stvar je u tome da zadnji dio daje pravac vozilu, prednjim se upravlja vozilom. Ako na zadnjem dijelu nesto nije u redu, tipa neravnomjerno potrosen gazeci sloj na gumama, vozilo ne moze ici pravo, nestabilan je itd itd...veselinovic wrote: ↑25/04/2023 05:41I ti vozis BMW ?
Ovo je tacno, kad proklizu prednje imas sansu i da se korigujes, kad na 100 km/h proklizu zadnje,.... Imas par procenata sanse da ostanes na putu.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#8387 Re: Ljetne gume
Danas pored mene Q5 i linglong gume, i vi tu pričate o nekim michelin conti govnima 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#8388 Re: Ljetne gume
Ne može i jare i pare.
Lako je nama sa azijskim nakazama vozit premiJum gume.
Ovi sa premiJum vozilima voze te linglong, to je tako, yin-yang.
Lako je nama sa azijskim nakazama vozit premiJum gume.
Ovi sa premiJum vozilima voze te linglong, to je tako, yin-yang.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
-
player_
- Posts: 1326
- Joined: 30/11/2013 21:56
- Location: Sarajevo
#8390 Re: Ljetne gume
Pola grada vozi i na savi m+s misleci da je to ljeto zima guma...
- Rockefeller
- Posts: 8700
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#8392 Re: Ljetne gume
Ali je zato continental dot 0806 na fabiji ili sava dot iz 11-te prava stvar. Premijum brajo moj.
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#8394 Re: Ljetne gume
A šta fali kelly i matador gumama ? Šta mora biti conti ili michelin ? Ajde ne serite, bitno da su gume nove ili mladog dot-a, nije audi a3 aston martin

- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#8395 Re: Ljetne gume
Kelly je sranje kao i Matador. Ne mora biti premium, ali moze barem Uniroyal ili Hankook, koji su malo skuplji, a puno bolji. Probao sam sranja poput Aplusa, Sportive, Kelly i slicnih, po kisi proklizavaju u trecoj.
-
mali_balon
- Posts: 14559
- Joined: 12/09/2012 09:57
#8397 Re: Ljetne gume
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#8398 Re: Ljetne gume
Sava je sveta, to je posebna kategorija
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#8399 Re: Ljetne gume
De ba preserava se puno oko guma, imao sam debicu tamo 2014-2015 (sadašnji kelly) snježina zaroko nisu stizali čistiti (živim u predgrađu Tešnja) pa uz Šije, gdje je brdo aman ogromno i teže uzaći kad je kišica nego snijeg, uzašao bez problema, nove gume, mekane, duboka šara...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#8400 Re: Ljetne gume
probaj rodjo uzac uz dalmatinsku snjima 
