Ljetne gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#8351 Re: Ljetne gume
Ja sto sam mogao vidjeti bridgestone turanza voli da se "stvrdne" ne bude mekana kao kad je nova.
Michelin svi pricaju traje dugi niz godina, kad je pogledas izbliza vidis da ima tipicni michelin problem tj. da krene da truhne ili sto bi stranci rekli "dry rot".
Michelin svi pricaju traje dugi niz godina, kad je pogledas izbliza vidis da ima tipicni michelin problem tj. da krene da truhne ili sto bi stranci rekli "dry rot".
-
old_spice
- Posts: 339
- Joined: 06/09/2013 19:15
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#8354 Re: Ljetne gume
Trebaju li kome ljetne gume 195/65/15? Pirelli proizvođač, P1 cinturato Verde, dvije sezone vozane i promjenio auto. 100 KM za sve 4 komada.
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#8355 Re: Ljetne gume
Pirelli P7 4. sezona načeta, na ovoj mokroj cesti odličan. Ima bolji grip nego Alpin 6 koji ima li-la lateralni grip na mokrom.
Btw. nakon zimske pauze jedan Pirelli je bio u potpunosti ispuhan. Pregledao je svu, nisam našao nista sporno. Napuhao, drzi već par dana ok. Čudno skroz, za sve ove godine nije mi se desilo da guma nakon pauze skroz čučne. Obično ili ne izgube pritisak nikako, ili to bude nešto sitno, do pola bara.
Btw. nakon zimske pauze jedan Pirelli je bio u potpunosti ispuhan. Pregledao je svu, nisam našao nista sporno. Napuhao, drzi već par dana ok. Čudno skroz, za sve ove godine nije mi se desilo da guma nakon pauze skroz čučne. Obično ili ne izgube pritisak nikako, ili to bude nešto sitno, do pola bara.
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#8356 Re: Ljetne gume
tilvenNediM17 wrote: ↑25/04/2023 21:10 Pirelli P7 4. sezona načeta, na ovoj mokroj cesti odličan. Ima bolji grip nego Alpin 6 koji ima li-la lateralni grip na mokrom.
Btw. nakon zimske pauze jedan Pirelli je bio u potpunosti ispuhan. Pregledao je svu, nisam našao nista sporno. Napuhao, drzi već par dana ok. Čudno skroz, za sve ove godine nije mi se desilo da guma nakon pauze skroz čučne. Obično ili ne izgube pritisak nikako, ili to bude nešto sitno, do pola bara.
tako je i meni bilo, jedna guma skroz ispufala, ostale 3 odlične. Na gumi i felugi nema oštećenja. Napušem par dana ok, možda i koju sedmicu. Onda riknuo ventil.
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#8357 Re: Ljetne gume
Moguće. Otići ću svakako preventivno do vulkanizera, neka on provjeri još jednom i neka promijeni ventil. 
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#8358 Re: Ljetne gume
mozda nije zavrno ventike do kraja. Meni bilo na 2 gume tako.
mozes alat sam napravit m4 saraf ili nesto slicno razrezes po sredini i tjt
mozes alat sam napravit m4 saraf ili nesto slicno razrezes po sredini i tjt
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#8359 Re: Ljetne gume
Ljetne turing gume sam vozio 8 sezona. ER300vjeshalica wrote: ↑25/04/2023 09:59 Bridzston guma je obicna kalosa koja ne vrijedi ni 50 maraka nova. Zimske se izlistale u 3 sezoni, uzas od gume. Ljetne su im beli na istom nivou.
Nakon 6 su bile osjetno losijih performansi, ali jos uvijek prihvatljive, narocito za oklonosti lockdowna i pandemije, besparice itd.
Gume nisu ispucale, presle su oko 50K s tim da su prvu sezonu presle samo 1000 km. Sare ostalo oko 4 mm. Balansirale se bez problema.
Sad sam uzeo Primacy 4+, po izuzetno ugodnoj cijeni, a prvo sam htio Bridgestone T005, medjutim nije ih vise imao na stanju.
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#8360 Re: Ljetne gume
Otisla mu spura pravac u makbel
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#8361 Re: Ljetne gume
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#8362 Re: Ljetne gume
BTW, koji je to fazon sa Makbelom, brojem telefona i saobraćajnom?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8363 Re: Ljetne gume
da te bombarduju reklamama...saobracajna nidje veze, sta te boli q, daj mi te i te gume i cao...
to isto kad trazim po kat broju dio, imal saobracajna, e nema ostala na moru prosle godine
to isto kad trazim po kat broju dio, imal saobracajna, e nema ostala na moru prosle godine
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#8364 Re: Ljetne gume
Otisao ja u Motorex da trazim ukrasne poklopce za sarafe, one plasticne.
Prvo pitanje, koje auto?
Reko nije bitno koje je auto, saraf je M17.
Kaze nemamo na stanju, mozemo poruciti po broju sasije. Morate nam dati saobracajnu dozvolu.
Haj zdravo.
Prvo pitanje, koje auto?
Reko nije bitno koje je auto, saraf je M17.
Kaze nemamo na stanju, mozemo poruciti po broju sasije. Morate nam dati saobracajnu dozvolu.
Haj zdravo.
- sime_cipol
- Posts: 23391
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8365 Re: Ljetne gume
Odem da uzmem ulje i filtere, moze li saobracajna. Evo.
Eto ga dolazi, nosi sve. Govorim nije metalni uljni nego ulozak. Ali broj sasije. Pa dao sam ti. Pa po broju sasije ide metalni. Ne znam sta kaze broj sasije, ali znam sta ide
Uvijek im to uradim
Eto ga dolazi, nosi sve. Govorim nije metalni uljni nego ulozak. Ali broj sasije. Pa dao sam ti. Pa po broju sasije ide metalni. Ne znam sta kaze broj sasije, ali znam sta ide
Uvijek im to uradim
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#8366 Re: Ljetne gume
Eto oni imaju u bazi milion sasija nigdje veze, ja koliko znam da je eliminatorno marka model tip godina kw ccm oznaka motora i je li rucni ili automat to je tosime_cipol wrote: ↑26/04/2023 10:50 Odem da uzmem ulje i filtere, moze li saobracajna. Evo.
Eto ga dolazi, nosi sve. Govorim nije metalni uljni nego ulozak. Ali broj sasije. Pa dao sam ti. Pa po broju sasije ide metalni. Ne znam sta kaze broj sasije, ali znam sta ide![]()
Uvijek im to uradim![]()
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#8367 Re: Ljetne gume
Ne znam jel tuzno ili smijesno da me za ovo pita koji je auto i da mora poruciti po broju sasije.


- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#8368 Re: Ljetne gume
Ma
Naruci sa aliexpresa imas ih milion
Naruci sa aliexpresa imas ih milion
-
Elubrylla
- Posts: 370
- Joined: 07/02/2010 15:12
#8369 Re: Ljetne gume
Imam ponudu za felge i gume 215/45 17 za passata 5+ ili da idem sa standardnom dimenzijom 225/45 17?
-
serum
- Posts: 238
- Joined: 08/11/2009 21:10
#8370 Re: Ljetne gume
Ako.moze pomoc, vidim da se mnogi razumiju ja zaista ne. Imam pasata cc 2009. Na njemu su gume 235/40/18. Sada imam kod kolege ljetne nudi mi za simbolicnu cijenu 235/45/18. Znam da je malo visocija od mojih postojecih ali da li moze to, hoce li cemu stetiti ako ne para guma naravno ?
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#8371 Re: Ljetne gume
Bit ce malo visocija I ici ces malo brze no sto brzinomjer pokazuje!serum wrote: ↑26/04/2023 17:59 Ako.moze pomoc, vidim da se mnogi razumiju ja zaista ne. Imam pasata cc 2009. Na njemu su gume 235/40/18. Sada imam kod kolege ljetne nudi mi za simbolicnu cijenu 235/45/18. Znam da je malo visocija od mojih postojecih ali da li moze to, hoce li cemu stetiti ako ne para guma naravno ?
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#8372 Re: Ljetne gume
Auto 1cm višlje i malo udobnije. Inače nikakvih problema.serum wrote: ↑26/04/2023 17:59 Ako.moze pomoc, vidim da se mnogi razumiju ja zaista ne. Imam pasata cc 2009. Na njemu su gume 235/40/18. Sada imam kod kolege ljetne nudi mi za simbolicnu cijenu 235/45/18. Znam da je malo visocija od mojih postojecih ali da li moze to, hoce li cemu stetiti ako ne para guma naravno ?
-
serum
- Posts: 238
- Joined: 08/11/2009 21:10
#8373 Re: Ljetne gume
Man pitam zbog toga sto na poklopcu rezervara pise 235 40 18, preporuka
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
-
Seawolf
- Posts: 9162
- Joined: 14/06/2012 22:59
#8375 Re: Ljetne gume
Ima li iko na ovom podforumu (sem onih što voze aute sa 195/65 R15 i 205/55 R16) da na auto stavlja neke od propisanih dimenzija guma?
Fetiš neki, šta li?
Fetiš neki, šta li?

