Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44026 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

izvrsni direktor wrote: 17/04/2023 20:38
EFD22 wrote: 17/04/2023 14:47 Nervira me kad zbog retarda za volanom na putu rezervisanom za motorna vozila, na dijelu puta gdje je ograničenje brzine 90 km/h vozimo kao na slici ispod.

Image

I onda sam ja koji hoću da vozim po ograničenju divljak, da onih +10 i ne spominjem.
Al zato mala potrosnja rodjak
0.0 jebote :lol:
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#44027 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

Na fotografiji se ne uočava toliko jačina bijelih svjetiljki koje je ovaj vozač ugradio na stražnji dio svog automobila, koliko su zaista jake.
Ja više ne znam kako da tumačim ovo jarcanje seljakluka i drskosti po cesti :(

Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44028 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Ajde rodijak vidiš da su slabije od maglenki :lol:

Prvo, kad su ikom na tehničkom gledana svjetla, odnosno da se ispravim, da li je ikad iko pao na tehničkom kod nas?

Drugo, da li je ikad ikome napisana kazna za upaljene maglenke kada iste nisu potrebne i kada smetaju jednako kao i duga svjetla?

Da li je ikom napisana kazna zbog crvenih dioda naprijed na vozilu (da li pozicija ili ringova)?

Da li je ikom napisana kazna zbog plavih dioda naprijed ili nazad?

Da li je ikom napisana kazna zbog bijelih dioda nazad?

(Ovdje ne mislim na treptače/blinkere)


Znači rodijak kod nas mere sve, i pomiri se s tim.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#44029 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

EFD22 wrote: 17/04/2023 23:52 Ajde rodijak vidiš da su slabije od maglenki :lol:

Prvo, kad su ikom na tehničkom gledana svjetla, odnosno da se ispravim, da li je ikad iko pao na tehničkom kod nas?

Drugo, da li je ikad ikome napisana kazna za upaljene maglenke kada iste nisu potrebne i kada smetaju jednako kao i duga svjetla?

Da li je ikom napisana kazna zbog crvenih dioda naprijed na vozilu (da li pozicija ili ringova)?

Da li je ikom napisana kazna zbog plavih dioda naprijed ili nazad?

Da li je ikom napisana kazna zbog bijelih dioda nazad?

(Ovdje ne mislim na treptače/blinkere)


Znači rodijak kod nas mere sve, i pomiri se s tim.
Prije par mjeseci na autoputu (dionica Jošanica-Podlugovi) ispred nas P206 sa upaljenom zadnjom maglenkom a naprijed farovi toliko slabi da smo mislili da ih nije ni upalio sve dok ga nismo pretekli.

A meni je prije desetak godina Fiestu vratio sa tehničkog zbog ručne (slabo držala), tačnije poslao me automehaničaru prekoputa da je sredi. Lik ju je tako dobro sredio da je držala duplo slabije, ali sam nekom misterijom prošao tehnički. Da sam zloban, rekao bih da je fora bila ostaviti tom majstoru tridesetak KM. Naravno, dan kasnije sam otišao svom majstoru koji je ručnu podesio kako valja.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#44030 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Pred delegatima bi se trebao naći i Prijedlog zakona o dopuni Zakona o osnovama sigurnosti saobraćaja na putevima u BiH, koji je također predložio Predstavnički dom, a kojim se uvodi zasebna, uvećana novčana kazna za parkiranje na mjestu za invalidne osobe. Predviđeno je da kazna iznosi 200 KM.

Dok invalidi u mozak a mozda i u drugi dio tijela parkiraju po trotoarima i gdje stignu jer su ugrozena kategorija i imaju naljepnicu, mjesta predvidjena za njih zjape prazna. Pa ne mozemo se tako igrati. Treba ukinuti 50% mjesta za njih jer se ne koriste
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#44031 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laik1981 »

JavierBosnia wrote: 18/04/2023 13:26
Dok invalidi u mozak a mozda i u drugi dio tijela parkiraju po trotoarima i gdje stignu jer su ugrozena kategorija i imaju naljepnicu, mjesta predvidjena za njih zjape prazna. Pa ne mozemo se tako igrati. Treba ukinuti 50% mjesta za njih jer se ne koriste
:-)
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#44032 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

HelaS wrote: 17/04/2023 23:34 Na fotografiji se ne uočava toliko jačina bijelih svjetiljki koje je ovaj vozač ugradio na stražnji dio svog automobila, koliko su zaista jake.
Ja više ne znam kako da tumačim ovo jarcanje seljakluka i drskosti po cesti :(

Image
To je da ga radar "ne uslika" :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#44033 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

EFD22 wrote: 17/04/2023 23:52 Ajde rodijak vidiš da su slabije od maglenki :lol:

Prvo, kad su ikom na tehničkom gledana svjetla, odnosno da se ispravim, da li je ikad iko pao na tehničkom kod nas?

Drugo, da li je ikad ikome napisana kazna za upaljene maglenke kada iste nisu potrebne i kada smetaju jednako kao i duga svjetla?

Da li je ikom napisana kazna zbog crvenih dioda naprijed na vozilu (da li pozicija ili ringova)?

Da li je ikom napisana kazna zbog plavih dioda naprijed ili nazad?

Da li je ikom napisana kazna zbog bijelih dioda nazad?

(Ovdje ne mislim na treptače/blinkere)


Znači rodijak kod nas mere sve, i pomiri se s tim.
Zaustavljan sam zbog maglenki (i nije istina da smetaju po bilo kojem osnovu) i zbog plavih dioda naprijed. Prijatelj imao crvene diode naprijed i zaustavljan je zbog toga.
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#44034 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by topcam »

Garant nisu bez razloga.
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#44035 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

Nisu lose ove non oem LED za tablice ko vozi po noci u riverc pofino osvijetle nazad.
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#44036 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Piaty »

bitanga_sa_otesa wrote: 17/04/2023 20:31 ja vise ne izlazim iz kuce i ne nerviram se,presjekao sam vozacku makazama i sad imam dvije :-D
Ti si sretan čovjek.

A odgovor na pitanje "šta vas nervira..." bih izrazio u stihu:

"Zar je toliko teško
jedan žmigavac dati?"
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#44037 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

https://www.instagram.com/reel/Cq-l4Jhg ... MyMTA2M2Y=

Nije kod nas, ali ono komforna voznja...hhhhh
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#44038 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Danas lik parkira VW kombi (čini mi se da je onaj T2) u desnoj traci i nešto kao sa nekim priča. Ono, ništa čudno za Brezu (put od Binga ka Brezi), ali lik je negdje lijevo otd tablica instalirao neko bijelo LED svjetlo toliko jako da me je -vjerovali vi ili ne - zaslijepilo usred bijelog dana. Znači, ubija u oči koliko je jako.

Inače, sve češće se zapitam da li je iko od vozača iz Breze ikad polagao vozački ispit. Da li su oni uopšte bili a makar jednom času obuke? Gledajući kako voze, kao da su prvi put sjeli u auto i udri - i tako decenijama, doživotni početnici. Saobraćajni znaci? Mah! Propisi i zakoni? Koga briga! Svi voze kako im naumpadne.

A još kradu poslove nama, Sarajlijama.
User avatar
Ateista
Posts: 51665
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#44039 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Hodam juce kod onog prosirenja na socijalnom gdje su bile one kamere. Tuka zaustavlja taksi 5m prije prosirenja, a idiot taksista jos gori i staje u desnoj traci, a bukvalno 5m iza je prosirenje na kojem je biko mjesta, ali ne on je zaustavio saobracaj da tuka idje. Ne znam ko je gori od njih dvoje.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#44040 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dzontra_Volta »

Ma treba zabraniti to mahanje i zaustavljanje taksija. Ili idi na štand ili nazovi na telefon. I zdravi6!
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#44041 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

Danas, kao da su svi automobili svijeta došli u Sarajevo da voze gradskim ulicama. I ovako je stanje već duže vremena, od Titove sve do Ilidže :(
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#44042 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

Dzontra_Volta wrote: 20/04/2023 17:00 Ma treba zabraniti to mahanje i zaustavljanje taksija. Ili idi na štand ili nazovi na telefon. I zdravi6!
Ne možeš nekome zabraniti mahanje, ali taxi vozilima je već zabranjeno zaustavljanje i parkiranje na saobraćajnicama, jednako kao i svim drugim vozilima. Kad je neki policajac kaznio taxistu zbog zaustavljanja i stajanja nasred ulice, pa neki čak i višeminutno :-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44043 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

HelaS wrote: 20/04/2023 17:29 Danas, kao da su svi automobili svijeta došli u Sarajevo da voze gradskim ulicama. I ovako je stanje već duže vremena, od Titove sve do Ilidže :(
debili cekaju do zadnjeg dana da kupuju i onda svi navale :lol: :lol: , plus se "Sarajlije" opremaju za odlazak u rodne krajeve na produzeni vikend :evil:
mali_balon
Posts: 14559
Joined: 12/09/2012 09:57

#44044 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mali_balon »

Evolution_IV wrote: 20/04/2023 17:55
HelaS wrote: 20/04/2023 17:29 Danas, kao da su svi automobili svijeta došli u Sarajevo da voze gradskim ulicama. I ovako je stanje već duže vremena, od Titove sve do Ilidže :(
debili cekaju do zadnjeg dana da kupuju i onda svi navale :lol: :lol: , plus se "Sarajlije" opremaju za odlazak u rodne krajeve na produzeni vikend :evil:
i jos oko 2 crkne semafor na alipasnom kod asa-e
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#44045 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

Evolution_IV wrote: 20/04/2023 17:55
HelaS wrote: 20/04/2023 17:29 Danas, kao da su svi automobili svijeta došli u Sarajevo da voze gradskim ulicama. I ovako je stanje već duže vremena, od Titove sve do Ilidže :(
debili cekaju do zadnjeg dana da kupuju i onda svi navale :lol: :lol: , plus se "Sarajlije" opremaju za odlazak u rodne krajeve na produzeni vikend :evil:
Rješenje je Anex 7 iz Daytona :D
User avatar
nepass1
Posts: 14673
Joined: 06/07/2017 07:35

#44046 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Kod suzenja na grbavici je danas havarija bila. A od pekare as do skenderije glavnom stigao za osam minuta
User avatar
reboot
Posts: 702
Joined: 08/05/2018 18:03

#44047 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by reboot »

Ima li nase divne policije sada po ulici da ove rejsere zaustavlja sto su pusteni sa lanca nakon ramazana? Na C. Villi u 3 minute mogao sam poginuti 2 puta zbog idiota koji voze 100+ i ubacuju se iako je na semaforu crveno. Zbog idiota ne mozes se prestrojiti jer se odjednom ukazu u retrovizoru i pukom srecom me ne sastave majku jebali
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#44048 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

reboot wrote: 20/04/2023 22:50 Ima li nase divne policije sada po ulici da ove rejsere zaustavlja sto su pusteni sa lanca nakon ramazana? Na C. Villi u 3 minute mogao sam poginuti 2 puta zbog idiota koji voze 100+ i ubacuju se iako je na semaforu crveno. Zbog idiota ne mozes se prestrojiti jer se odjednom ukazu u retrovizoru i pukom srecom me ne sastave majku jebali
Ne znam gdje to... Noćas je grad jezivo pust. Da ovako ostane koji mjesec, da se malo regeneriramo :D
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#44049 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by xPaco1337 »

reboot wrote: 20/04/2023 22:50 Ima li nase divne policije sada po ulici da ove rejsere zaustavlja sto su pusteni sa lanca nakon ramazana? Na C. Villi u 3 minute mogao sam poginuti 2 puta zbog idiota koji voze 100+ i ubacuju se iako je na semaforu crveno. Zbog idiota ne mozes se prestrojiti jer se odjednom ukazu u retrovizoru i pukom srecom me ne sastave majku jebali
Nisam iz Sarajeva, ali nedavno mi se desilo vozim ljevom trakom jer sam u nju izasao na proslom kruznom i upalim zmigavac ocu u desnu jer cu nastaviti pravo tj na 2 izlazu i neka ženturaca u OUDIu mi se neda prestrojit mase rukama nesto i nece da uspori namjerno gasa, i onda joj se namjerno ubacim...Dolazimo na kruzni i ide zena hladno u unutrasnju traku i izađe na isti izlaz kao i ja...Eto toliko o poznavanju pravila kruznih kod nas. I ako joj je auto 99% automatik njoj je opet mrsko usporit ili stati na kruznom nego uleti nekome u unutrasnji krug i tako ce ubit nekog.

A druga vrsta ljudi je oduzimanje prvenstva u kruznom...I ja to radim naravno, ali na siguran neki nacin i pogotovo kad nema par auta,ali dok sam ja u sred kruznog u guzvi i covjek sa 3 djece u autu mi se ispali na 10 cenata u spred mene nije mi jasno sta je tom covjeku u glavi da mozes ubit i njega i djecu zbog gluposti.
nemezis
Posts: 3065
Joined: 30/01/2011 12:08

#44050 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nemezis »

xPaco1337 wrote: 21/04/2023 07:28 ... Eto toliko o poznavanju pravila kruznih kod nas....
A koja su to pravila?
A druga vrsta ljudi je oduzimanje prvenstva u kruznom...I ja to radim naravno, ali na siguran neki nacin...
Da, uvijek je tako, uvijek drugi prave probleme.
Post Reply