Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
muha_sa
Posts: 140410
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#44001 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

mali_balon wrote: 15/04/2023 07:04
topcam wrote: 14/04/2023 20:58 Image


Ovdje ima prostora za svasta. Mnogi kad dolaze odozdo ne obracaju paznju na znak prvenstva.
Odozdo navali k´o sivonja tek kad vidi da mu nece proci stane.
De se malo objasni ja ne kontam ovo, gdje je ovo...odakle odozdo

Nista, skonto sam gdje je ovo....
De mi pomozi --oči mi ispadoše a ne skontah lokaciju :lol:

Mene sirene nerviraju--treba ih ukinut :D jesam li popustio na živcima :? :D
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#44002 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

el_bake007 wrote: 14/04/2023 20:35
dinao wrote: 14/04/2023 19:50 Ja se ne mogu nacuditi koliko je broj idota za volanom koji voze pola metra zalijepljeni za gepek. I ne shvatam koja je fora voziti po liniji ili po suprotnoj traci.
Ozbiljno razmisljam da kupim neko smece od auta i da im se samo postavljam, da malo zarade limari i mehanicari.

to je obicno znak da ti ili onaj ispred tebe peglate sa penzionerskom voznjom
Ne mora značiti. Već sam pisao: meni se tako lijepe kad vozim 10 preko ograničenja, čak sam neki dan nepažnjom (van naseljenog mjesta) vozio 20 preko ograničenja i opet mi se lik zalijepio za gepek.

Kod nas se vozi ili mnogo ispod ili mnogo iznad. Po ograničenju ili do 10 preko je rizično voziti, odmah ti se neko nalijepi pa ne smiješ ni usmjeriti ni ned'obog kočiti, samo moli Boga da ti neko dijete, čovjek ili životinja ne iskoči pred auto.
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#44003 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Sve više me nerviraju likovi koji voze po nekom svom osjećaju. Ne gledaju uopšte saobraćajne znakove, najmanje znakove ograničenja brzine, pa kad neko zablica ili kad vide policiju/kameru uspore do bezbjednih 30 bez obzira što je desetak metara ranije prošao pored ograničenja 60.
Last edited by Laplace on 15/04/2023 08:54, edited 1 time in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 140410
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#44004 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

Laplace wrote: 15/04/2023 08:49 Sve više me nerviraju likovi koji voze po nekom svom osjećaju. Ne gledaju uopšte saobraćajne znakove, najmanje znakove ograničenja brzine, pa kad neko zablica ili kad vide policiju/kameru uspore do bezbjednih 30 bez obzora što je desetak metara ranije prošao pored ograničenja 60.
:thumbup: :lol:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#44005 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

muha_sa wrote: 15/04/2023 07:19
mali_balon wrote: 15/04/2023 07:04

De se malo objasni ja ne kontam ovo, gdje je ovo...odakle odozdo

Nista, skonto sam gdje je ovo....
De mi pomozi --oči mi ispadoše a ne skontah lokaciju :lol:

Mene sirene nerviraju--treba ih ukinut :D jesam li popustio na živcima :? :D
Gradilište u Ljubljanskoj.
Ispod je OHR i EP puNpa.
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#44006 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

topcam wrote: 14/04/2023 20:58 Image


Ovdje ima prostora za svasta. Mnogi kad dolaze odozdo ne obracaju paznju na znak prvenstva.
Odozdo navali k´o sivonja tek kad vidi da mu nece proci stane.
A onaj znak "prednost za vozila koja dolaze iz suprotnog smjera"?
Koliko vidim, crna je lijeva traka? :)
Samo stvaraju zabunu kod vozača, u 30m prvo ti daje prednost, pa ti je oduzima.
Last edited by Naslovnica on 15/04/2023 09:02, edited 1 time in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 140410
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#44007 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

Naslovnica wrote: 15/04/2023 08:55
muha_sa wrote: 15/04/2023 07:19

De mi pomozi --oči mi ispadoše a ne skontah lokaciju :lol:

Mene sirene nerviraju--treba ih ukinut :D jesam li popustio na živcima :? :D
Gradilište u Ljubljanskoj.
Ispod je OHR i EP puNpa.
Hvala :-D

Kad sam polago vozacki komisija (dvojica milicajaca :D ) me testirala da krenem pod rucnom tik iznad te puNpe ona ulicica desno uzbrdo--zajeban ficolini bio--al sam nekako savlado :D
User avatar
Ateista
Posts: 51673
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#44008 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

drug_profi wrote: 14/04/2023 23:08
el_bake007 wrote: 14/04/2023 20:35


to je obicno znak da ti ili onaj ispred tebe peglate sa penzionerskom voznjom
Baš htjedoh napisati.
Ko što mi je jedan ovdje davno napisao da mi pričamo gluposti da ima gužve i kolona od Sarajeva prema Vogošći. Kaže on nikad nije naišao na kolonu.
Nije jer je kolona brža od njega.
:lol: :lol:
mali_balon
Posts: 14561
Joined: 12/09/2012 09:57

#44009 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mali_balon »

Naslovnica wrote: 15/04/2023 09:01
topcam wrote: 14/04/2023 20:58 Image


Ovdje ima prostora za svasta. Mnogi kad dolaze odozdo ne obracaju paznju na znak prvenstva.
Odozdo navali k´o sivonja tek kad vidi da mu nece proci stane.
A onaj znak "prednost za vozila koja dolaze iz suprotnog smjera"?
Koliko vidim, crna je lijeva traka? :)
Samo stvaraju zabunu kod vozača, u 30m prvo ti daje prednost, pa ti je oduzima.
Znak za prednost se odnosi na skretanje a suzenje puta i prednost odozdo se odnosi samo na dio gdje je gradiliste....
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#44010 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Da, znam...
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#44011 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dzontra_Volta »

Laplace wrote: 15/04/2023 08:45
el_bake007 wrote: 14/04/2023 20:35


to je obicno znak da ti ili onaj ispred tebe peglate sa penzionerskom voznjom
Ne mora značiti. Već sam pisao: meni se tako lijepe kad vozim 10 preko ograničenja, čak sam neki dan nepažnjom (van naseljenog mjesta) vozio 20 preko ograničenja i opet mi se lik zalijepio za gepek.

Kod nas se vozi ili mnogo ispod ili mnogo iznad. Po ograničenju ili do 10 preko je rizično voziti, odmah ti se neko nalijepi pa ne smiješ ni usmjeriti ni ned'obog kočiti, samo moli Boga da ti neko dijete, čovjek ili životinja ne iskoči pred auto.
Ja bih volio jednog takvog ovih dana. Trebao bih u maju predati vozačku na mjesec dana, pa taman da mi limar sredi zadnja vrata i branik. Halalio sam nekom momčiću prošle godine kad me kucnuo s leđa, ali naknadno vidio da ipak ima neke štete, pa taman da i to riješim.
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#44012 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Laplace wrote: 15/04/2023 08:45
el_bake007 wrote: 14/04/2023 20:35


to je obicno znak da ti ili onaj ispred tebe peglate sa penzionerskom voznjom
Ne mora značiti. Već sam pisao: meni se tako lijepe kad vozim 10 preko ograničenja, čak sam neki dan nepažnjom (van naseljenog mjesta) vozio 20 preko ograničenja i opet mi se lik zalijepio za gepek.

Kod nas se vozi ili mnogo ispod ili mnogo iznad. Po ograničenju ili do 10 preko je rizično voziti, odmah ti se neko nalijepi pa ne smiješ ni usmjeriti ni ned'obog kočiti, samo moli Boga da ti neko dijete, čovjek ili životinja ne iskoči pred auto.
Ja takvim klocevima samo pustim gas, i neka prodje. Ha ja. Rijetko mi se to desava jer sam, u principu, cesto nakbrzi na cesti sa 10-20+, ali kad se desi - pustis trkaca da ide, i vozdra.
kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#44013 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Dozer wrote: 15/04/2023 13:48
Laplace wrote: 15/04/2023 08:45

Ne mora značiti. Već sam pisao: meni se tako lijepe kad vozim 10 preko ograničenja, čak sam neki dan nepažnjom (van naseljenog mjesta) vozio 20 preko ograničenja i opet mi se lik zalijepio za gepek.

Kod nas se vozi ili mnogo ispod ili mnogo iznad. Po ograničenju ili do 10 preko je rizično voziti, odmah ti se neko nalijepi pa ne smiješ ni usmjeriti ni ned'obog kočiti, samo moli Boga da ti neko dijete, čovjek ili životinja ne iskoči pred auto.
Ja takvim klocevima samo pustim gas, i neka prodje. Ha ja. Rijetko mi se to desava jer sam, u principu, cesto nakbrzi na cesti sa 10-20+, ali kad se desi - pustis trkaca da ide, i vozdra.
Tako je ako je brzi pustis i nastavis voziti svoju voznju, da su tako svi mozda i stalnih preticanja bi manje bilo jer dosta ih kada vide da je neko brzi onda namjerno uspore i cesce koce i usporavaju ostali saobracaj pa dolazi do preticanja tamo gdje ne treba.
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#44014 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Dozer wrote: 15/04/2023 13:48
Laplace wrote: 15/04/2023 08:45

Ne mora značiti. Već sam pisao: meni se tako lijepe kad vozim 10 preko ograničenja, čak sam neki dan nepažnjom (van naseljenog mjesta) vozio 20 preko ograničenja i opet mi se lik zalijepio za gepek.

Kod nas se vozi ili mnogo ispod ili mnogo iznad. Po ograničenju ili do 10 preko je rizično voziti, odmah ti se neko nalijepi pa ne smiješ ni usmjeriti ni ned'obog kočiti, samo moli Boga da ti neko dijete, čovjek ili životinja ne iskoči pred auto.
Ja takvim klocevima samo pustim gas, i neka prodje. Ha ja. Rijetko mi se to desava jer sam, u principu, cesto nakbrzi na cesti sa 10-20+, ali kad se desi - pustis trkaca da ide, i vozdra.
Pustim ja gas, on iza mene uspori. :-) Nervozan neki, kao preskočio bi me, ali kad ga pustim da me pretekne - ne smije. I onda me pretekne na najgorem mjestu.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2901
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#44015 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by moon_walker_90 »

Danas, 15.04.2023 oko 13:00 sati...kolona na semaforu kod Energoinvesta(smijer prema Ilidzi kod Telemacha), kombi bijele boje (vjerovatno neka dostava ili nesto slicno,nisam stigao da vidim a i bio je udaljen) hladno smota ulijevo preko ivicnjaka i predje preko obe tramvajske pruge i pijeska i ukljuci se u kontra smijer prema gradu. Jos mi se vrti u glavi, fakat ne znam sta da kazem. Jel stvarno bilo potrebe za tim? Razumijem da je guzva,nervoza,zuri svako, al fakat ove postupke ne mogu da razumijem. I da je zivot u pitanju , upali sva cetiri i otvori prozore, siguran sam da bi svako propustio.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44016 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

moydase ćoeku prisra lo
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#44017 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Pegla lik, pegla. Grada Čačka, Bosmal most, nema frajer ni druge i auto mu je u safe mode.
I kako smo izasli na BMS tri trake, ja po gasu, a njemu se valjda muskost probudila i po gasu, ne da..
Kurac ti sa skodom kilavom mozes...
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#44018 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

drug_profi wrote: 16/04/2023 01:22 Pegla lik, pegla. Grada Čačka, Bosmal most, nema frajer ni druge i auto mu je u safe mode.
I kako smo izasli na BMS tri trake, ja po gasu, a njemu se valjda muskost probudila i po gasu, ne da..
Kurac ti sa skodom kilavom mozes...
Zbog takvih kretena kakvih je puna Bosna kupujem iskljucivo jaka auta. Puno je manja sansa da ce me tako zajebat kad pod haubom imam preko 130 kw. :izet:

Postali smo nacija kompleksasa!
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44019 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Nervira me kad zbog retarda za volanom na putu rezervisanom za motorna vozila, na dijelu puta gdje je ograničenje brzine 90 km/h vozimo kao na slici ispod.

Image

I onda sam ja koji hoću da vozim po ograničenju divljak, da onih +10 i ne spominjem.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#44020 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

EFD22 wrote: 17/04/2023 14:47 Nervira me kad zbog retarda za volanom na putu rezervisanom za motorna vozila, na dijelu puta gdje je ograničenje brzine 90 km/h vozimo kao na slici ispod.

Image

I onda sam ja koji hoću da vozim po ograničenju divljak, da onih +10 i ne spominjem.
Preglednost je odlicna, zmigavac i kreni u preticanje. Ne poznajem taj dio puta ali po slici je dupla puna cista glupost i ja bih je zanemario, valjda nema policije, a za sigurnost ne brini samo gas :thumbup:
User avatar
Darh Wader
Posts: 448
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#44021 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Darh Wader »

Kad mentoli voze 30kmph gdje je ograničenje 50 ili 60kmph.U ovom prednjače žene cijepa ga u drugoj motor hoće da iskoči ali ona kao po jajima vozi.Poslije njih dolazi gerijatrija kojim bi ja poslije 60g uzeo vozačke.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#44022 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

I ja sam se prije zbog toga nervirao i pisao ovdje, vise ne. Nisam dzabe kupio svoju jaku 2.0 TDI masinu da bih guslao za takima, 140 KS i golf se pretvori u opaku zvijer, samo je pitanje dal preskacem 2 ili 3 vozila odjednom. Za sada nemam kazni i vozacka mi je jos u dzepu, samo da potraje :bih:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44023 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

ja vise ne izlazim iz kuce i ne nerviram se,presjekao sam vozacku makazama i sad imam dvije :-D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44024 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

bitanga_sa_otesa wrote: 17/04/2023 20:31 ja vise ne izlazim iz kuce i ne nerviram se,presjekao sam vozacku makazama i sad imam dvije :-D
100% najpametnije :mrgreen:
izvrsni direktor
Posts: 14712
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#44025 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by izvrsni direktor »

EFD22 wrote: 17/04/2023 14:47 Nervira me kad zbog retarda za volanom na putu rezervisanom za motorna vozila, na dijelu puta gdje je ograničenje brzine 90 km/h vozimo kao na slici ispod.

Image

I onda sam ja koji hoću da vozim po ograničenju divljak, da onih +10 i ne spominjem.
Al zato mala potrosnja rodjak
Post Reply