SDA-All about

User avatar
Dozer
Posts: 32995
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#83701 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Joooo mantre, jbt :facepalm:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#83702 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

jos jedna mantra koja traje 30 godina

u sarajevu bilo super u toku rata, provodili se, isli na koncerte, imali svega ... :roll:


klasicna prica likova iz malih sredina

svi zaboravljaju 11.000 mrtvih, od toga 1000 djece, xxx desetina ranjenih, invalida ...

4 godine bez hrane, vode i struje, i bez grijanja
pod snajperima, granatama, vbr-ovima ...
50 tona raznih eksplozivnih sredstava je baceno na grad u kojem je bilo 400-500 hiljada ljudi
u jednom jedinom danu je baceno gotovo 4000 granata
niko u gradu nije imao citave prozore
nije bilo neostecene kuce i krova
...


ljudi na selu su imali kakve takve izvore hrane, mi nista, osim humanitarne pomoci, koja je zavislila hoce li cetnici pustiti konvoj
kasnije je bio i tunel, ali samo za aliju i harisa i ostale alijice
u pauzama izmedju nosanja njihovih kofera izaslo/uslo bi ponesto vojske
a sto je hrane uslo kroz tunel - zna se za koga je bilo, za narod nije

nikad nisi bio gladan, ali ono zeljan svega da bi sliku nekog dobrog rucka pojeo

i sad se nasao pricati o yutelu :-)


odradila je sda to fantasticno, ispiranje mozga i stvaranje unutrasnjeg neprijatelja - poznatog kao "bosanac"
User avatar
Dozer
Posts: 32995
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#83703 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

uglavnomja wrote: 12/04/2023 15:09 jos jedna mantra koja traje 30 godina

u sarajevu bilo super u toku rata, provodili se, isli na koncerte, imali svega ... :roll:


klasicna prica likova iz malih sredina

svi zaboravljaju 11.000 mrtvih, od toga 1000 djece, xxx desetina ranjenih, invalida ...

4 godine bez hrane, vode i struje, i bez grijanja
pod snajperima, granatama, vbr-ovima ...
50 tona raznih eksplozivnih sredstava je baceno na grad u kojem je bilo 400-500 hiljada ljudi
u jednom jedinom danu je baceno gotovo 4000 granata
niko u gradu nije imao citave prozore
nije bilo neostecene kuce i krova
...


ljudi na selu su imali kakve takve izvore hrane, mi nista, osim humanitarne pomoci, koja je zavislila hoce li cetnici pustiti konvoj
kasnije je bio i tunel, ali samo za aliju i harisa i ostale alijice
u pauzama izmedju nosanja njihovih kofera izaslo/uslo bi ponesto vojske
a sto je hrane uslo kroz tunel - zna se za koga je bilo, za narod nije

nikad nisi bio gladan, ali ono zeljan svega da bi sliku nekog dobrog rucka pojeo

i sad se nasao pricati o yutelu :-)


odradila je sda to fantasticno, ispiranje mozga i stvaranje unutrasnjeg neprijatelja - poznatog kao "bosanac"
:thumbup:

Interesantno, ali ta mantra se nekako poklapa s Dodickovom, a i Covicevom.... :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#83704 Re: SDA-All about

Post by DaysleepeR »

Dimu1927 wrote: 12/04/2023 15:01
DaysleepeR wrote: 12/04/2023 14:56

Navedi sela koja su se bolje organizovala od Sarajeva.
Koncert Yutel za mir je bio 28 Jula 1991 godine.
Kad je počeo rat u BiH?
1991 napadom na selo ravno
pa onda bijeljina, pa istocna bosna...
mnogo je ljudi ubijeno dok u sarajevu jos metak nije opalio

zavisi koju verziju priznajes, neko kaze tek 2 maja

sto se tice tih sela, bilo ih je dosta u nepovoljnom isturenom polozaju, bilo je i tamo zestokih napada nisu ih prackama gadjali valjda ? teocak, tesanj doboj jug, zepa gradacac.
I šta bi sa ovom pameti uradio 1991 godine?
Napao frontalno na JNA oko Sarajeva?
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#83705 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

Dimu1927 wrote: 12/04/2023 14:44
DaysleepeR wrote: 12/04/2023 14:37

Jako si nedorastao raspravi. i mnogo vrijeđaš hrabre sarajevske borce.
lijepo digitron pa izračunaj površinu u kvadratnim kilometrima koliki je bio front u Sarajevu i bilo koje od tih super organizovanih sela koji bi trebali biti za primjer pa uporedi. Da ne pričamo koliko je JNA kasarni bilo unutar grada na početku rata. Jesi li ti svjestan herojstva i napora sarajevskih branilaca u ratu?

Stid a te bude i sram

koga vrijedjam molim te pa ko je odbranio sarajevo u pocetku nego vikicevci i jos par grupica ? u ovolilkom gradu to je jako malo, gdje je bilo hiljade naoruzanih ljudi dok se nije pravo zakuhalo pa skontalo da ce nas pobiti sve da se mora ratovati

nisi shvatio uopste
Dozer ti je vikićevac...pametnom dosta.
KojiJa
Posts: 395
Joined: 03/03/2023 14:24

#83706 Re: SDA-All about

Post by KojiJa »

Dimu1927 wrote: 12/04/2023 11:19
Blixen wrote: 12/04/2023 11:16

covjek je 100% u pravu
jebo te ba i vjera i religija
nije raja ginula za alaha, vec za odbranu kucnog praga
kad nekoga nema vise, sasvim je nebitno sta pise na grobu/mezaru
ne znas ni napisati Allah ispravno, vjerovatno namjerno da isprovociras :thumbup:

reci nam samo sto su nas ubijali i istrebljivali cetnici, jel zbog vjere ili im se samo svidjao nas kucni prag ?
Po Vuki je alah pravilno
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#83707 Re: SDA-All about

Post by Blixen »

DaysleepeR wrote: 12/04/2023 15:14
I šta bi sa ovom pameti uradio 1991 godine?
Pobjegao 🛫✈️
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#83708 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

ratovi zapocinju zbog materijalnog interesa autora i pokretaca ratova
napadaci-vojnici se malo nafiluju patriotsko-ideoloskom pricom, a puno vise mogucnoscu da pljackaju, siluju, otimaju, prisvajaju ...


mogu se ratovi zapakovati u vjere, druge ideologije, lijepe helene ... cilj je uvijek isti - osvajanje teritorija

a kad se u to udrobi burna istroija ovog dijela planete, hickokovska, u zemlji kroz koju je isla podjela hriscanstva na katolike i prravoslavce dio naroda uzima islam i stvara trecu vjeru u vec haoticnom stanju

i jos nesto, kad padne prva zrtva - nema zaustavljanja


kaze se u ratu pametni sute, a oruzje govori - ne slazem se, u ratu pametnim bude oduzeto pravo da govore, da odlucuju


itd

niko nema pojma sta znaci biti bespomocan i nebitan kad te nose dogadjaji, sila, potreba da prezivis ...

samo mlade junose koje su sve o ratu saznali iz prica i yputube junaka zamisljaju neko herojstvo, taktiku, strategiju :roll:
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83709 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

PM72 wrote: 12/04/2023 15:23
Dimu1927 wrote: 12/04/2023 14:44


koga vrijedjam molim te pa ko je odbranio sarajevo u pocetku nego vikicevci i jos par grupica ? u ovolilkom gradu to je jako malo, gdje je bilo hiljade naoruzanih ljudi dok se nije pravo zakuhalo pa skontalo da ce nas pobiti sve da se mora ratovati

nisi shvatio uopste
Dozer ti je vikićevac...pametnom dosta.
upravo tako i oni kazu
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83710 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

uglavnomja wrote: 12/04/2023 15:09 jos jedna mantra koja traje 30 godina

u sarajevu bilo super u toku rata, provodili se, isli na koncerte, imali svega ... :roll:


klasicna prica likova iz malih sredina

svi zaboravljaju 11.000 mrtvih, od toga 1000 djece, xxx desetina ranjenih, invalida ...

4 godine bez hrane, vode i struje, i bez grijanja
pod snajperima, granatama, vbr-ovima ...
50 tona raznih eksplozivnih sredstava je baceno na grad u kojem je bilo 400-500 hiljada ljudi
u jednom jedinom danu je baceno gotovo 4000 granata
niko u gradu nije imao citave prozore
nije bilo neostecene kuce i krova
...


ljudi na selu su imali kakve takve izvore hrane, mi nista, osim humanitarne pomoci, koja je zavislila hoce li cetnici pustiti konvoj
kasnije je bio i tunel, ali samo za aliju i harisa i ostale alijice
u pauzama izmedju nosanja njihovih kofera izaslo/uslo bi ponesto vojske
a sto je hrane uslo kroz tunel - zna se za koga je bilo, za narod nije

nikad nisi bio gladan, ali ono zeljan svega da bi sliku nekog dobrog rucka pojeo

i sad se nasao pricati o yutelu :-)


odradila je sda to fantasticno, ispiranje mozga i stvaranje unutrasnjeg neprijatelja - poznatog kao "bosanac"
i ti imas problema s citanjem postova izgleda

Jednostavno sam rekao da statisticki gledano s obzirom na velicinu sarajeva nije velik broj ljudi bio organizovan na vrijeme prije nego je opkoljeno

ja sam iz sarajeva i u sarajevu od rodjenja, kakve male sredine... a koliko je boraca iz malih sredina platilo glavom deblokadu sarajeva ? koliko je boraca u tom istom sarajevu doslo iz istocne bosne protjerano pa se ovdje borilo, de malo provjeri na hrasnom brdu odakle je veci broj boraca itd
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#83711 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

Blixen wrote: 12/04/2023 15:25
DaysleepeR wrote: 12/04/2023 15:14
I šta bi sa ovom pameti uradio 1991 godine?
Pobjegao 🛫✈️
:lol: :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#83712 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

uglavnomja wrote: 12/04/2023 15:09 od toga 1000 djece
1601
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83713 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

DaysleepeR wrote: 12/04/2023 15:14
Dimu1927 wrote: 12/04/2023 15:01

1991 napadom na selo ravno
pa onda bijeljina, pa istocna bosna...
mnogo je ljudi ubijeno dok u sarajevu jos metak nije opalio

zavisi koju verziju priznajes, neko kaze tek 2 maja

sto se tice tih sela, bilo ih je dosta u nepovoljnom isturenom polozaju, bilo je i tamo zestokih napada nisu ih prackama gadjali valjda ? teocak, tesanj doboj jug, zepa gradacac.
I šta bi sa ovom pameti uradio 1991 godine?
Napao frontalno na JNA oko Sarajeva?
opet ponavljam, samo sam rekao da mislim da je statisticki gledano prema broju stanovnika manji broj ljudi u sarajevu bio organizovan prije nego je opkoljeno nego u nekim manjim mjestima

mozda i grijesim mozemo normalno razgovarati

nisi mogao napasti jna dok je bila legitimna vojska ovdje nema tu sad ove pameti nazalost
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83714 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

PM72 wrote: 12/04/2023 15:47
Blixen wrote: 12/04/2023 15:25

Pobjegao 🛫✈️
:lol: :thumbup:
hahaha simpaticno predvidjanje, nikad u zivotu, nije mi ni otac pobjegao pa je polozio zivot
User avatar
Dozer
Posts: 32995
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#83715 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Dimu1927 wrote: 12/04/2023 15:43
PM72 wrote: 12/04/2023 15:23

Dozer ti je vikićevac...pametnom dosta.
upravo tako i oni kazu
Ko sta upravo tako kaze...?

Ko je odbranio grad u najkriticnijim momentima? OK, to je jasno k'o dan. Svima, osim SDA "organizatorima i pokretacima otpora".
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83716 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

Dozer wrote: 12/04/2023 15:52
Dimu1927 wrote: 12/04/2023 15:43

upravo tako i oni kazu
Ko sta upravo tako kaze...?

Ko je odbranio grad u najkriticnijim momentima? OK, to je jasno k'o dan. Svima, osim SDA "organizatorima i pokretacima otpora".
pa to sam i ja upravo napisao ranije nego ni kolega pm ne cita izgleda pazljivo
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83717 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

drug_profi wrote: 12/04/2023 15:48
uglavnomja wrote: 12/04/2023 15:09 od toga 1000 djece
1601
koja mu je ovo po redu izmisljotina danas :roll:
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#83718 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

Dimu1927 wrote: 12/04/2023 15:56
Dozer wrote: 12/04/2023 15:52
Ko sta upravo tako kaze...?

Ko je odbranio grad u najkriticnijim momentima? OK, to je jasno k'o dan. Svima, osim SDA "organizatorima i pokretacima otpora".
pa to sam i ja upravo napisao ranije nego ni kolega pm ne cita izgleda pazljivo
Ne paša moj nego ti nemaš respekta i poštovanja prema čovjeku koga nijedna bitna nije mašila...
User avatar
Dozer
Posts: 32995
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#83719 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Dimu1927 wrote: 12/04/2023 15:56
Dozer wrote: 12/04/2023 15:52
Ko sta upravo tako kaze...?

Ko je odbranio grad u najkriticnijim momentima? OK, to je jasno k'o dan. Svima, osim SDA "organizatorima i pokretacima otpora".
pa to sam i ja upravo napisao ranije nego ni kolega pm ne cita izgleda pazljivo
Vidi...neke stvari si ocito prihvatio, vjerovatno jer si od direktnih ucesnika tu i tamo cuo istinu, pa si shvatio da to jeste istina. E, isto tako bi trebao poslusati direktne ucesnike sta kazu i o drugim stvarima, a zanemariti SDA mantre. Onda ces vrlo brzo stici i do puno vise istine o svemu, ukljucujuci i ovo oko cega se sva ova polemika i povela.

Bice ti lakse da shvatis dubinu svega, namjere, aktere, i krajnje ciljeve. Ali i moguce buduce posljedice.


Mislim da sam u pravu ako kazem da ti ne bi volljeo da ti dijete sutra ratuje. Vjeruj mi na rijec, vjera bi ti tada bila zadnja rupa na svirali.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17460
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#83720 Re: SDA-All about

Post by JohnnyS »

DaysleepeR wrote: 12/04/2023 14:20 Nema gluplje devize od te da će nam biti dobro ako budemo više muslimani.

Bukvalno ne postoji islamska država na ovoj planeti u kojoj nije sranje.
Čak i one i kojima nešto i valja kao što su Katar i UAE ili tačnije Dubai, sve što valja je doneseno sa zapada.
Nema ni jedne jedine u kojoj je dobro samo zbog islama.
To su sigurno Amerikanci i Židovi krivi :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#83721 Re: SDA-All about

Post by DaysleepeR »

Dimu1927 wrote: 12/04/2023 15:48
DaysleepeR wrote: 12/04/2023 15:14

I šta bi sa ovom pameti uradio 1991 godine?
Napao frontalno na JNA oko Sarajeva?
opet ponavljam, samo sam rekao da mislim da je statisticki gledano prema broju stanovnika manji broj ljudi u sarajevu bio organizovan prije nego je opkoljeno nego u nekim manjim mjestima

mozda i grijesim mozemo normalno razgovarati

nisi mogao napasti jna dok je bila legitimna vojska ovdje nema tu sad ove pameti nazalost
Onda je sve što si izvorno napisao totalna besmislica eto samo da se nešto napiše i to bi trebao biti fer i priznati i sebi i ostalima

realno nisi stvarno dorastao da razgovaraš o ovoj temi, jer samo nudiš paušalne ocjene koje nisu potkrijepljene nikakvim činjenicama

Sarajevo je bilo izuzetno dobro pripremljeno, da nije, palo bi 2 maja hladno. Stanovnici rubnih naselja grada su držali straže od 1. marta 1992.
Imaju knjige o tome kako se pripremala odbrana Sarajeva, ako te već toliko interesuje nađi i pročitaj.
Ljudi koji su branili grad, sigurno to nisu radili jer su vjernici.
Radili su to iz neokaljane ljubavi prema gradi u domovini, da spasu svoj i život svojih najmilijih.
Vjerska komponenta tek počinje lagano da se ubacuje politički 1993-e. A do tada je bilo bitki i bitki.

Isto tako, rat u Teočaku, Doboju, i ostalim mjestima koja si naveo je počeo tek nakon što je u Sarajevu zapucalo.

Selo Ravno hrvati insistiraju da je početak rata u BiH, ali Ravno je zapaljeno u toku napada na Dubrovnik i dubrovačko zaleđe, Bijeljina s druge strane, kao i Bosanski Brod su gradovi na granici zemlje. I u Zagrebu su ljudi živjeli normalno kao da se ništa ne dešava kada je gorio Dubrovnik, i Vukovar, opet i jedan i drugi grad na samoj granici.
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83722 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

PM72 wrote: 12/04/2023 16:01
Dimu1927 wrote: 12/04/2023 15:56

pa to sam i ja upravo napisao ranije nego ni kolega pm ne cita izgleda pazljivo
Ne paša moj nego ti nemaš respekta i poštovanja prema čovjeku koga nijedna bitna nije mašila...
imam respekta naravno, zasmetalo mi je sta je napisao za nisane i za post i to je to, to je moje pravo kao ucesnika foruma da dam svoje misljenje na te tvrdnje

isto tako sta god da ja napisem a da se neko uvrijedi moze me upozoriti ispraviti itd
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#83723 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

DaysleepeR wrote: 12/04/2023 16:09 Sarajevo je bilo izuzetno dobro pripremljeno, da nije, palo bi 2 maja hladno. Stanovnici rubnih naselja grada su držali straže od 1. marta 1992.
Ovo je tačno jedino ako se misli na karadžićeve Srbe u i oko grada.Oni su bili odlično pripremljeni i naoružani.A da vikićevci,među kojima i Dozer,nisu uletili u Pretis i oteli pun kamion protivoklopa-2 maja bi mogli samo posmatrat ulazak četnika u centar grada i Predsjedništvo.
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83724 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

DaysleepeR wrote: 12/04/2023 16:09
Dimu1927 wrote: 12/04/2023 15:48

opet ponavljam, samo sam rekao da mislim da je statisticki gledano prema broju stanovnika manji broj ljudi u sarajevu bio organizovan prije nego je opkoljeno nego u nekim manjim mjestima

mozda i grijesim mozemo normalno razgovarati

nisi mogao napasti jna dok je bila legitimna vojska ovdje nema tu sad ove pameti nazalost
Onda je sve što si izvorno napisao totalna besmislica eto samo da se nešto napiše i to bi trebao biti fer i priznati i sebi i ostalima

realno nisi stvarno dorastao da razgovaraš o ovoj temi, jer samo nudiš paušalne ocjene koje nisu potkrijepljene nikakvim činjenicama

Sarajevo je bilo izuzetno dobro pripremljeno, da nije, palo bi 2 maja hladno. Stanovnici rubnih naselja grada su držali straže od 1. marta 1992.
Imaju knjige o tome kako se pripremala odbrana Sarajeva, ako te već toliko interesuje nađi i pročitaj.
Ljudi koji su branili grad, sigurno to nisu radili jer su vjernici.
Radili su to iz neokaljane ljubavi prema gradi u domovini, da spasu svoj i život svojih najmilijih.
Vjerska komponenta tek počinje lagano da se ubacuje politički 1993-e. A do tada je bilo bitki i bitki.

Isto tako, rat u Teočaku, Doboju, i ostalim mjestima koja si naveo je počeo tek nakon što je u Sarajevu zapucalo.

Selo Ravno hrvati insistiraju da je početak rata u BiH, ali Ravno je zapaljeno u toku napada na Dubrovnik i dubrovačko zaleđe, Bijeljina s druge strane, kao i Bosanski Brod su gradovi na granici zemlje. I u Zagrebu su ljudi živjeli normalno kao da se ništa ne dešava kada je gorio Dubrovnik, i Vukovar, opet i jedan i drugi grad na samoj granici.
da ne duljim, bas to izvorno sto sam napisao ti nisi shvatio, a i to je bio odgovor na meni konfuzno pitanje drugog forumasa pa sam mu pokusao odgovoriti. tako da je ovo dalje nepotrebno raspravljati kad znamo iste cinjenice, osim da raja u farmerkama i sa lovackim puskama po meni nije dobro pripremljena odbrana glavnog grada

eto jedino se ni mi sami ne mozemo dogovoriti kad je tacno rat poceo :roll:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#83725 Re: SDA-All about

Post by Bloo »

Danas je 2023.?
Post Reply