SDA-All about
- black
- Posts: 18640
- Joined: 19/06/2004 16:00
- Location: ispod tresnje
#83626 Re: SDA-All about
nista novo, klasicni palanacki mentalitet, ilitiga isti stap samo raliciti krajevi, nazor i jedni i drugi 
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83627 Re: SDA-All about
izvoli. Tema zuc podforum devedesete. imas moj odgovor tamo na ovaj post.Dozer wrote: ↑12/04/2023 10:34Hajde ne lazi. Daj mi taj post u kojem sam to napisao.Dimu1927 wrote: ↑12/04/2023 10:19
nemoj ni ti vise, ziv bio, na drugoj temi si nedavno pisao kako ti opasno smetaju natpisi na muslimanskim nisanima... kako ti znas da 90% ljudi koji su tako sahranjeni nemaju nista s islamom itd... tako da kao sto rekoh, po zadatku ili je nesto licno, samo nas postedi
Dozer wrote: ↑10/08/2022 08:36Sve OK, ali pocinje me opasno nervirati ovo stalno utrpavanje Allaha za poginule borce muslimanskog imena. Tacnije, nervira me to oduvijek, jer pouzdano znam da mnogi poginuli, vecina ako cemo iskreno, osim imena i prezimena nisu imali nista vise s islamom. Niti su bili vjernici, niti su ratovali za islam, dzihad i bilo sta po tom osnovu.Leopard_SA wrote: ↑27/07/2022 19:02 Prije 29 godina, heroj Enver Šehović je poginuo na brdu Žuć tokom odbrane grada Sarajeva.
“I ne recite za one koji su na Allahovu putu poginuli: "Mrtvi su!" Ne, oni su živi, ali vi to ne znate“! ( Kur´an / El-Bekare, 154 )
Identicna stvar je i kod onih drugih i trecih, sve se podvodi pod neki krst i vjeru, a u realnosti 90% tih ljudi vjera uopste nije zanimala.
Prije 30 godina je poginuo i Vinko Šamarlić. Na cijem je on putu bio? Isusovom...? Ili Allahovom, jer se borio za BiH....?
- Student_u_Ostavci
- Posts: 3901
- Joined: 04/09/2015 16:50
#83628 Re: SDA-All about
Još ne mogu vjerovati da je neko napisao da je SDA kriva što pred iftar i uopšte uz Ramazan nema raje po Sarajevu na kafama 
- tramvajtrojka
- Posts: 17035
- Joined: 27/04/2021 22:52
#83629 Re: SDA-All about
sta je covjek pogrešno rekao u pravu je 100%, i tacno se vidi kako si ga pokusao lazno diskreditirati i napraviti islamofobomDimu1927 wrote: ↑12/04/2023 10:46izvoli. Tema zuc podforum devedesete. imas moj odgovor tamo na ovaj post.
Dozer wrote: ↑10/08/2022 08:36
Sve OK, ali pocinje me opasno nervirati ovo stalno utrpavanje Allaha za poginule borce muslimanskog imena. Tacnije, nervira me to oduvijek, jer pouzdano znam da mnogi poginuli, vecina ako cemo iskreno, osim imena i prezimena nisu imali nista vise s islamom. Niti su bili vjernici, niti su ratovali za islam, dzihad i bilo sta po tom osnovu.
Identicna stvar je i kod onih drugih i trecih, sve se podvodi pod neki krst i vjeru, a u realnosti 90% tih ljudi vjera uopste nije zanimala.
Prije 30 godina je poginuo i Vinko Šamarlić. Na cijem je on putu bio? Isusovom...? Ili Allahovom, jer se borio za BiH....?
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83630 Re: SDA-All about
i tebi smeta sto je neko sahranjen po muslimanskom obicaju, gsje se ajet iz Kur'ana stavlja na nisane ? hoces da kazes da ih je nekl na silu svih 90% tako sahranio ? i porodice od tih ljudi neko natjerao da podizu takve nisane ?tramvajtrojka wrote: ↑12/04/2023 10:50sta je covjek pogrešno rekao u pravu je 100%, i tacno se vidi kako si ga pokusao lazno diskreditirati i napraviti islamofobom![]()
![]()
i cime je to on izmjerio da tih 90% nema nista s islamom? i kakl je stigao jer je ovdje dojam da je covjek poznati forumas i da je dosta ratovao,kad u tom ludilu stignes toliko istrazivati ko je vjernik a ko ne...
- Saian
- Posts: 16070
- Joined: 08/04/2004 21:50
#83631 Re: SDA-All about
Ti ili notorno lazes tj. namjerno njegov post interpretiras pogresno, ili nisi shvatio uopce. Ne znam sta je gore.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#83632 Re: SDA-All about
Onda je bio vjerski rat iliti džihad...
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#83633 Re: SDA-All about
Evo ja sam svoje zakleo da necu ni hodzu ni popa na sahrani ako poginem. Necu ni moraliste iz brigade ni kakvog politicara. Samo svoje saborce ako dodju.Dimu1927 wrote: ↑12/04/2023 10:53i tebi smeta sto je neko sahranjen po muslimanskom obicaju, gsje se ajet iz Kur'ana stavlja na nisane ? hoces da kazes da ih je nekl na silu svih 90% tako sahranio ? i porodice od tih ljudi neko natjerao da podizu takve nisane ?tramvajtrojka wrote: ↑12/04/2023 10:50
sta je covjek pogrešno rekao u pravu je 100%, i tacno se vidi kako si ga pokusao lazno diskreditirati i napraviti islamofobom![]()
![]()
i cime je to on izmjerio da tih 90% nema nista s islamom? i kakl je stigao jer je ovdje dojam da je covjek poznati forumas i da je dosta ratovao,kad u tom ludilu stignes toliko istrazivati ko je vjernik a ko ne...
Naravno i da ploca bude bez vjerskih obiljezja. grb Republike i to je to.
A znam također i druge koji su htjeli isto pa im porodica uradila po svom. Hodža ili svećenik, a onaj jadnik ne može da ustane da ime jebe sve po spsiku.
- tramvajtrojka
- Posts: 17035
- Joined: 27/04/2021 22:52
#83634 Re: SDA-All about
jesu li ljudi isli dobrovoljno da brane kucni prag, familiju i drzavu il da prave muslimaniju, vecina tih osoba koji dns to imaju na nisanima vjera je bila medju zadnjim idealima zbog kojih su isli u rat , i zasigurno nekih 60% ljudi dok su zivi nije se osjecalo vjernicima a dobili su posthumno te natpiseDimu1927 wrote: ↑12/04/2023 10:53i tebi smeta sto je neko sahranjen po muslimanskom obicaju, gsje se ajet iz Kur'ana stavlja na nisane ? hoces da kazes da ih je nekl na silu svih 90% tako sahranio ? i porodice od tih ljudi neko natjerao da podizu takve nisane ?tramvajtrojka wrote: ↑12/04/2023 10:50
sta je covjek pogrešno rekao u pravu je 100%, i tacno se vidi kako si ga pokusao lazno diskreditirati i napraviti islamofobom![]()
![]()
i cime je to on izmjerio da tih 90% nema nista s islamom? i kakl je stigao jer je ovdje dojam da je covjek poznati forumas i da je dosta ratovao,kad u tom ludilu stignes toliko istrazivati ko je vjernik a ko ne...
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83635 Re: SDA-All about
znaci vi bi sad mjenjali obicaj po kojem se ljudi sahranjuju...
ne nuzno, borba za odbranu svoje porodice kuce grada drzave je takodjer borba na Allahovom putu
na kraju krajeva sto su nas etnicki cistili, jel zbog vjere ili teritorije? kako rece dr dabic ode muslimanski narod u nestanak ?
- Dozer
- Posts: 32995
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#83636 Re: SDA-All about
To je to.drug_profi wrote: ↑12/04/2023 10:43 Evo ja cu reci da su mi sve vjere iste. Bespotrebne.
Najgore je sto se UVIJEK instrumentalizuju za politicke ciljeve i zato i pricamo o tome ovdje na temi SDA uz ramazan.
Jer je dozer primjetio da je i samo obiljezavanje praznika u stvari naglaseno na nacin da se pokaze pripadnost nekoj grupi i istakne razlika od drugih, a to ovdje nikad nije na dobro izaslo.
- Dozer
- Posts: 32995
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#83637 Re: SDA-All about
Molim te, ali zaista - nemoj ti vise tumaciti moje postove. Da ih ne razumijes, to je sasvim jasno, ali ziv bio - nemoj tumaciti ono sto ne razumijes.Dimu1927 wrote: ↑12/04/2023 10:46izvoli. Tema zuc podforum devedesete. imas moj odgovor tamo na ovaj post.
Dozer wrote: ↑10/08/2022 08:36
Sve OK, ali pocinje me opasno nervirati ovo stalno utrpavanje Allaha za poginule borce muslimanskog imena. Tacnije, nervira me to oduvijek, jer pouzdano znam da mnogi poginuli, vecina ako cemo iskreno, osim imena i prezimena nisu imali nista vise s islamom. Niti su bili vjernici, niti su ratovali za islam, dzihad i bilo sta po tom osnovu.
Identicna stvar je i kod onih drugih i trecih, sve se podvodi pod neki krst i vjeru, a u realnosti 90% tih ljudi vjera uopste nije zanimala.
Prije 30 godina je poginuo i Vinko Šamarlić. Na cijem je on putu bio? Isusovom...? Ili Allahovom, jer se borio za BiH....?
Ovo gore, i ono sto si ti napisao da sam rekao, u putu se nije srelo.
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83638 Re: SDA-All about
kakvu muslimaniju ? i tebe nesto pere opasno neko prekrajanje historije. bila je agresija na rbih i odbrana od iste.tramvajtrojka wrote: ↑12/04/2023 11:02jesu li ljudi isli dobrovoljno da brane kucni prag, familiju i drzavu il da prave muslimaniju, vecina tih osoba koji dns to imaju na nisanima vjera je bila medju zadnjim idealima zbog kojih su isli u rat , i zasigurno nekih 60% ljudi dok su zivi nije se osjecalo vjernicima a dobili su posthumno te natpiseDimu1927 wrote: ↑12/04/2023 10:53
i tebi smeta sto je neko sahranjen po muslimanskom obicaju, gsje se ajet iz Kur'ana stavlja na nisane ? hoces da kazes da ih je nekl na silu svih 90% tako sahranio ? i porodice od tih ljudi neko natjerao da podizu takve nisane ?
i cime je to on izmjerio da tih 90% nema nista s islamom? i kakl je stigao jer je ovdje dojam da je covjek poznati forumas i da je dosta ratovao,kad u tom ludilu stignes toliko istrazivati ko je vjernik a ko ne...
sreca pa je neprijatelj bio tako razuman, pa je bio spreman postediti svakoga ko nije vjernik ali eto zadesio se tu... sreca pa nisu pobili stotine srba i hrvata granatiranjem iste te muslimanije
iznosim misljenje, forum je takav, pustis nesto u eter i uvijek ce neko tumaciti, a ja ako sam pogresno shvatio ti mene ili nekog drugog uvijek mozes ispraviti i objasniti
isto tako ako ti nije jasan neki obicaj i ako ga ne shvatas, mozes i ti shvatiti da si pogrijesio
- Blixen
- Posts: 3234
- Joined: 11/02/2019 14:28
- Location: prva decenija bez zeljine titule
#83639 Re: SDA-All about
covjek je 100% u pravuDimu1927 wrote: ↑12/04/2023 10:46Dozer wrote: ↑10/08/2022 08:36
Sve OK, ali pocinje me opasno nervirati ovo stalno utrpavanje Allaha za poginule borce muslimanskog imena. Tacnije, nervira me to oduvijek, jer pouzdano znam da mnogi poginuli, vecina ako cemo iskreno, osim imena i prezimena nisu imali nista vise s islamom. Niti su bili vjernici, niti su ratovali za islam, dzihad i bilo sta po tom osnovu.
Identicna stvar je i kod onih drugih i trecih, sve se podvodi pod neki krst i vjeru, a u realnosti 90% tih ljudi vjera uopste nije zanimala.
Prije 30 godina je poginuo i Vinko Šamarlić. Na cijem je on putu bio? Isusovom...? Ili Allahovom, jer se borio za BiH....?
jebo te ba i vjera i religija
nije raja ginula za alaha, vec za odbranu kucnog praga
kad nekoga nema vise, sasvim je nebitno sta pise na grobu/mezaru
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83640 Re: SDA-All about
ne znas ni napisati Allah ispravno, vjerovatno namjerno da isprovociras
reci nam samo sto su nas ubijali i istrebljivali cetnici, jel zbog vjere ili im se samo svidjao nas kucni prag ?
- tramvajtrojka
- Posts: 17035
- Joined: 27/04/2021 22:52
#83641 Re: SDA-All about
Nije se ni branila drzava zbog Allaha i odbrane vjere nego da se sacuva svoja porodica i kucni prag tako da ti je sva ova prica deplasirana
- Blixen
- Posts: 3234
- Joined: 11/02/2019 14:28
- Location: prva decenija bez zeljine titule
#83642 Re: SDA-All about
alah mi je potpuno nebitan u zivotu
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83643 Re: SDA-All about
tramvajtrojka wrote: ↑12/04/2023 11:21Nije se ni branila drzava zbog Allaha i odbrane vjere nego da se sacuva svoja porodica i kucni prag tako da ti je sva ova prica deplasirana
deplasiran je tvoj selektivni odgovor. agresija je bila na drzavu i narod, domovina i cuvanje iste je u islamu emanet. ubijali su te jer si musliman, bez obzira da li si praktikovao vjeru ili ne, dovoljno je bilo pogresno ime i ides pod noz, sta ti nije jasno vise?
- Blixen
- Posts: 3234
- Joined: 11/02/2019 14:28
- Location: prva decenija bez zeljine titule
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#83645 Re: SDA-All about
Pa sam si rekao da nisu gledali ko je vjernik a ko nije.
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83646 Re: SDA-All about
ne moras, nisu te barbari ni pitali jesi li ili nisi, spremao ti se nestanak.
mnogi koji nisu u islamu su pjevali yutel za mir nije ovo nas rat pa su isto tako neselektivno ubijani
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#83647 Re: SDA-All about
nije bas sasvim tacno. Oni su htjeli teritoriju, i svi koji su bili protiv toga su isli pod noz. Nebitno koje vjere. E sad sto su to vecinom muslimani ima druge razloge. Da su muslimani, tj. Bošnjaci htjeli ostati u krnjoj Jugoslaviji ne bi bilo masovnih zločina. Vidiš Sandžak.Dimu1927 wrote: ↑12/04/2023 11:25tramvajtrojka wrote: ↑12/04/2023 11:21
Nije se ni branila drzava zbog Allaha i odbrane vjere nego da se sacuva svoja porodica i kucni prag tako da ti je sva ova prica deplasirana
deplasiran je tvoj selektivni odgovor. agresija je bila na drzavu i narod, domovina i cuvanje iste je u islamu emanet. ubijali su te jer si musliman, bez obzira da li si praktikovao vjeru ili ne, dovoljno je bilo pogresno ime i ides pod noz, sta ti nije jasno vise?
- Dozer
- Posts: 32995
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#83648 Re: SDA-All about
Ti ili si premlad, ili nisi ni bio u BiH tokom rata, inace ne bi lupetao ove stvari. I sam sebe diskreditujes iz dalje rasprave na ovu temu, jer je ocito da ne znas sta se sve desavalo po tom pitanju ovdje s ARBiH itd.Dimu1927 wrote: ↑12/04/2023 11:13 kakvu muslimaniju ? i tebe nesto pere opasno neko prekrajanje historije. bila je agresija na rbih i odbrana od iste.
sreca pa je neprijatelj bio tako razuman, pa je bio spreman postediti svakoga ko nije vjernik ali eto zadesio se tu... sreca pa nisu pobili stotine srba i hrvata granatiranjem iste te muslimanije
Zaista ne znam zasto je potrebno izvrati nesto napisano nekakvim svojim misljenjem i tumacenjem, kad je sasvim jasno napisano sve cega se to tice.iznosim misljenje, forum je takav, pustis nesto u eter i uvijek ce neko tumaciti, a ja ako sam pogresno shvatio ti mene ili nekog drugog uvijek mozes ispraviti i objasniti
isto tako ako ti nije jasan neki obicaj i ako ga ne shvatas, mozes i ti shvatiti da si pogrijesio
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#83650 Re: SDA-All about
porodice poginulih su bili "ucijenjene" da moraju pristati na naziv sehid i na sva vjerska obiljezja ako zele da drzava plati sahranu
niko od mojih prijatelja koji su poginuli nije bio vjernik, ama bas niko
i nikad ne bi pristali na vjerske ceremonije i sahrane
pogotovo ne na besmislenu iritantnu rijec sehid
borili su su se za svoju zemlju, grad, porodicu ... a ne za vjeru
znam zensku koja se morala pokriti da dobije pare za dijete na osnovu muza, poginulog borca, koji nijje imao veze sa vjerom, kao ni ona
ali bez selama, marame i naziva sehid - mogla je ostati bez svega (mogla se ganajati po sudovima, traziti pravdu kod onih istih koji su dinijeli takve odluke ...)
pricam odmah poslije rata, kad niko osim sda i ivz nije imao para
niko od mojih prijatelja koji su poginuli nije bio vjernik, ama bas niko
i nikad ne bi pristali na vjerske ceremonije i sahrane
pogotovo ne na besmislenu iritantnu rijec sehid
borili su su se za svoju zemlju, grad, porodicu ... a ne za vjeru
znam zensku koja se morala pokriti da dobije pare za dijete na osnovu muza, poginulog borca, koji nijje imao veze sa vjerom, kao ni ona
ali bez selama, marame i naziva sehid - mogla je ostati bez svega (mogla se ganajati po sudovima, traziti pravdu kod onih istih koji su dinijeli takve odluke ...)
pricam odmah poslije rata, kad niko osim sda i ivz nije imao para
