SDA-All about
- Dozer
- Posts: 32995
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#83701 Re: SDA-All about
Joooo mantre, jbt 
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#83702 Re: SDA-All about
jos jedna mantra koja traje 30 godina
u sarajevu bilo super u toku rata, provodili se, isli na koncerte, imali svega ...
klasicna prica likova iz malih sredina
svi zaboravljaju 11.000 mrtvih, od toga 1000 djece, xxx desetina ranjenih, invalida ...
4 godine bez hrane, vode i struje, i bez grijanja
pod snajperima, granatama, vbr-ovima ...
50 tona raznih eksplozivnih sredstava je baceno na grad u kojem je bilo 400-500 hiljada ljudi
u jednom jedinom danu je baceno gotovo 4000 granata
niko u gradu nije imao citave prozore
nije bilo neostecene kuce i krova
...
ljudi na selu su imali kakve takve izvore hrane, mi nista, osim humanitarne pomoci, koja je zavislila hoce li cetnici pustiti konvoj
kasnije je bio i tunel, ali samo za aliju i harisa i ostale alijice
u pauzama izmedju nosanja njihovih kofera izaslo/uslo bi ponesto vojske
a sto je hrane uslo kroz tunel - zna se za koga je bilo, za narod nije
nikad nisi bio gladan, ali ono zeljan svega da bi sliku nekog dobrog rucka pojeo
i sad se nasao pricati o yutelu
odradila je sda to fantasticno, ispiranje mozga i stvaranje unutrasnjeg neprijatelja - poznatog kao "bosanac"
u sarajevu bilo super u toku rata, provodili se, isli na koncerte, imali svega ...
klasicna prica likova iz malih sredina
svi zaboravljaju 11.000 mrtvih, od toga 1000 djece, xxx desetina ranjenih, invalida ...
4 godine bez hrane, vode i struje, i bez grijanja
pod snajperima, granatama, vbr-ovima ...
50 tona raznih eksplozivnih sredstava je baceno na grad u kojem je bilo 400-500 hiljada ljudi
u jednom jedinom danu je baceno gotovo 4000 granata
niko u gradu nije imao citave prozore
nije bilo neostecene kuce i krova
...
ljudi na selu su imali kakve takve izvore hrane, mi nista, osim humanitarne pomoci, koja je zavislila hoce li cetnici pustiti konvoj
kasnije je bio i tunel, ali samo za aliju i harisa i ostale alijice
u pauzama izmedju nosanja njihovih kofera izaslo/uslo bi ponesto vojske
a sto je hrane uslo kroz tunel - zna se za koga je bilo, za narod nije
nikad nisi bio gladan, ali ono zeljan svega da bi sliku nekog dobrog rucka pojeo
i sad se nasao pricati o yutelu
odradila je sda to fantasticno, ispiranje mozga i stvaranje unutrasnjeg neprijatelja - poznatog kao "bosanac"
- Dozer
- Posts: 32995
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#83703 Re: SDA-All about
uglavnomja wrote: ↑12/04/2023 15:09 jos jedna mantra koja traje 30 godina
u sarajevu bilo super u toku rata, provodili se, isli na koncerte, imali svega ...![]()
klasicna prica likova iz malih sredina
svi zaboravljaju 11.000 mrtvih, od toga 1000 djece, xxx desetina ranjenih, invalida ...
4 godine bez hrane, vode i struje, i bez grijanja
pod snajperima, granatama, vbr-ovima ...
50 tona raznih eksplozivnih sredstava je baceno na grad u kojem je bilo 400-500 hiljada ljudi
u jednom jedinom danu je baceno gotovo 4000 granata
niko u gradu nije imao citave prozore
nije bilo neostecene kuce i krova
...
ljudi na selu su imali kakve takve izvore hrane, mi nista, osim humanitarne pomoci, koja je zavislila hoce li cetnici pustiti konvoj
kasnije je bio i tunel, ali samo za aliju i harisa i ostale alijice
u pauzama izmedju nosanja njihovih kofera izaslo/uslo bi ponesto vojske
a sto je hrane uslo kroz tunel - zna se za koga je bilo, za narod nije
nikad nisi bio gladan, ali ono zeljan svega da bi sliku nekog dobrog rucka pojeo
i sad se nasao pricati o yutelu![]()
odradila je sda to fantasticno, ispiranje mozga i stvaranje unutrasnjeg neprijatelja - poznatog kao "bosanac"
Interesantno, ali ta mantra se nekako poklapa s Dodickovom, a i Covicevom....
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#83704 Re: SDA-All about
I šta bi sa ovom pameti uradio 1991 godine?Dimu1927 wrote: ↑12/04/2023 15:011991 napadom na selo ravnoDaysleepeR wrote: ↑12/04/2023 14:56
Navedi sela koja su se bolje organizovala od Sarajeva.
Koncert Yutel za mir je bio 28 Jula 1991 godine.
Kad je počeo rat u BiH?
pa onda bijeljina, pa istocna bosna...
mnogo je ljudi ubijeno dok u sarajevu jos metak nije opalio
zavisi koju verziju priznajes, neko kaze tek 2 maja
sto se tice tih sela, bilo ih je dosta u nepovoljnom isturenom polozaju, bilo je i tamo zestokih napada nisu ih prackama gadjali valjda ? teocak, tesanj doboj jug, zepa gradacac.
Napao frontalno na JNA oko Sarajeva?
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#83705 Re: SDA-All about
Dozer ti je vikićevac...pametnom dosta.Dimu1927 wrote: ↑12/04/2023 14:44DaysleepeR wrote: ↑12/04/2023 14:37
Jako si nedorastao raspravi. i mnogo vrijeđaš hrabre sarajevske borce.
lijepo digitron pa izračunaj površinu u kvadratnim kilometrima koliki je bio front u Sarajevu i bilo koje od tih super organizovanih sela koji bi trebali biti za primjer pa uporedi. Da ne pričamo koliko je JNA kasarni bilo unutar grada na početku rata. Jesi li ti svjestan herojstva i napora sarajevskih branilaca u ratu?
Stid a te bude i sram
koga vrijedjam molim te pa ko je odbranio sarajevo u pocetku nego vikicevci i jos par grupica ? u ovolilkom gradu to je jako malo, gdje je bilo hiljade naoruzanih ljudi dok se nije pravo zakuhalo pa skontalo da ce nas pobiti sve da se mora ratovati
nisi shvatio uopste
-
KojiJa
- Posts: 395
- Joined: 03/03/2023 14:24
#83706 Re: SDA-All about
- Blixen
- Posts: 3234
- Joined: 11/02/2019 14:28
- Location: prva decenija bez zeljine titule
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#83708 Re: SDA-All about
ratovi zapocinju zbog materijalnog interesa autora i pokretaca ratova
napadaci-vojnici se malo nafiluju patriotsko-ideoloskom pricom, a puno vise mogucnoscu da pljackaju, siluju, otimaju, prisvajaju ...
mogu se ratovi zapakovati u vjere, druge ideologije, lijepe helene ... cilj je uvijek isti - osvajanje teritorija
a kad se u to udrobi burna istroija ovog dijela planete, hickokovska, u zemlji kroz koju je isla podjela hriscanstva na katolike i prravoslavce dio naroda uzima islam i stvara trecu vjeru u vec haoticnom stanju
i jos nesto, kad padne prva zrtva - nema zaustavljanja
kaze se u ratu pametni sute, a oruzje govori - ne slazem se, u ratu pametnim bude oduzeto pravo da govore, da odlucuju
itd
niko nema pojma sta znaci biti bespomocan i nebitan kad te nose dogadjaji, sila, potreba da prezivis ...
samo mlade junose koje su sve o ratu saznali iz prica i yputube junaka zamisljaju neko herojstvo, taktiku, strategiju
napadaci-vojnici se malo nafiluju patriotsko-ideoloskom pricom, a puno vise mogucnoscu da pljackaju, siluju, otimaju, prisvajaju ...
mogu se ratovi zapakovati u vjere, druge ideologije, lijepe helene ... cilj je uvijek isti - osvajanje teritorija
a kad se u to udrobi burna istroija ovog dijela planete, hickokovska, u zemlji kroz koju je isla podjela hriscanstva na katolike i prravoslavce dio naroda uzima islam i stvara trecu vjeru u vec haoticnom stanju
i jos nesto, kad padne prva zrtva - nema zaustavljanja
kaze se u ratu pametni sute, a oruzje govori - ne slazem se, u ratu pametnim bude oduzeto pravo da govore, da odlucuju
itd
niko nema pojma sta znaci biti bespomocan i nebitan kad te nose dogadjaji, sila, potreba da prezivis ...
samo mlade junose koje su sve o ratu saznali iz prica i yputube junaka zamisljaju neko herojstvo, taktiku, strategiju
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83709 Re: SDA-All about
upravo tako i oni kazuPM72 wrote: ↑12/04/2023 15:23Dozer ti je vikićevac...pametnom dosta.Dimu1927 wrote: ↑12/04/2023 14:44
koga vrijedjam molim te pa ko je odbranio sarajevo u pocetku nego vikicevci i jos par grupica ? u ovolilkom gradu to je jako malo, gdje je bilo hiljade naoruzanih ljudi dok se nije pravo zakuhalo pa skontalo da ce nas pobiti sve da se mora ratovati
nisi shvatio uopste
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83710 Re: SDA-All about
i ti imas problema s citanjem postova izgledauglavnomja wrote: ↑12/04/2023 15:09 jos jedna mantra koja traje 30 godina
u sarajevu bilo super u toku rata, provodili se, isli na koncerte, imali svega ...![]()
klasicna prica likova iz malih sredina
svi zaboravljaju 11.000 mrtvih, od toga 1000 djece, xxx desetina ranjenih, invalida ...
4 godine bez hrane, vode i struje, i bez grijanja
pod snajperima, granatama, vbr-ovima ...
50 tona raznih eksplozivnih sredstava je baceno na grad u kojem je bilo 400-500 hiljada ljudi
u jednom jedinom danu je baceno gotovo 4000 granata
niko u gradu nije imao citave prozore
nije bilo neostecene kuce i krova
...
ljudi na selu su imali kakve takve izvore hrane, mi nista, osim humanitarne pomoci, koja je zavislila hoce li cetnici pustiti konvoj
kasnije je bio i tunel, ali samo za aliju i harisa i ostale alijice
u pauzama izmedju nosanja njihovih kofera izaslo/uslo bi ponesto vojske
a sto je hrane uslo kroz tunel - zna se za koga je bilo, za narod nije
nikad nisi bio gladan, ali ono zeljan svega da bi sliku nekog dobrog rucka pojeo
i sad se nasao pricati o yutelu![]()
odradila je sda to fantasticno, ispiranje mozga i stvaranje unutrasnjeg neprijatelja - poznatog kao "bosanac"
Jednostavno sam rekao da statisticki gledano s obzirom na velicinu sarajeva nije velik broj ljudi bio organizovan na vrijeme prije nego je opkoljeno
ja sam iz sarajeva i u sarajevu od rodjenja, kakve male sredine... a koliko je boraca iz malih sredina platilo glavom deblokadu sarajeva ? koliko je boraca u tom istom sarajevu doslo iz istocne bosne protjerano pa se ovdje borilo, de malo provjeri na hrasnom brdu odakle je veci broj boraca itd
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#83711 Re: SDA-All about
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83713 Re: SDA-All about
opet ponavljam, samo sam rekao da mislim da je statisticki gledano prema broju stanovnika manji broj ljudi u sarajevu bio organizovan prije nego je opkoljeno nego u nekim manjim mjestimaDaysleepeR wrote: ↑12/04/2023 15:14I šta bi sa ovom pameti uradio 1991 godine?Dimu1927 wrote: ↑12/04/2023 15:01
1991 napadom na selo ravno
pa onda bijeljina, pa istocna bosna...
mnogo je ljudi ubijeno dok u sarajevu jos metak nije opalio
zavisi koju verziju priznajes, neko kaze tek 2 maja
sto se tice tih sela, bilo ih je dosta u nepovoljnom isturenom polozaju, bilo je i tamo zestokih napada nisu ih prackama gadjali valjda ? teocak, tesanj doboj jug, zepa gradacac.
Napao frontalno na JNA oko Sarajeva?
mozda i grijesim mozemo normalno razgovarati
nisi mogao napasti jna dok je bila legitimna vojska ovdje nema tu sad ove pameti nazalost
- Dozer
- Posts: 32995
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83716 Re: SDA-All about
pa to sam i ja upravo napisao ranije nego ni kolega pm ne cita izgleda pazljivo
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83717 Re: SDA-All about
koja mu je ovo po redu izmisljotina danas
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#83718 Re: SDA-All about
- Dozer
- Posts: 32995
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#83719 Re: SDA-All about
Vidi...neke stvari si ocito prihvatio, vjerovatno jer si od direktnih ucesnika tu i tamo cuo istinu, pa si shvatio da to jeste istina. E, isto tako bi trebao poslusati direktne ucesnike sta kazu i o drugim stvarima, a zanemariti SDA mantre. Onda ces vrlo brzo stici i do puno vise istine o svemu, ukljucujuci i ovo oko cega se sva ova polemika i povela.
Bice ti lakse da shvatis dubinu svega, namjere, aktere, i krajnje ciljeve. Ali i moguce buduce posljedice.
Mislim da sam u pravu ako kazem da ti ne bi volljeo da ti dijete sutra ratuje. Vjeruj mi na rijec, vjera bi ti tada bila zadnja rupa na svirali.
- JohnnyS
- Posts: 17454
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#83720 Re: SDA-All about
To su sigurno Amerikanci i Židovi kriviDaysleepeR wrote: ↑12/04/2023 14:20 Nema gluplje devize od te da će nam biti dobro ako budemo više muslimani.
Bukvalno ne postoji islamska država na ovoj planeti u kojoj nije sranje.
Čak i one i kojima nešto i valja kao što su Katar i UAE ili tačnije Dubai, sve što valja je doneseno sa zapada.
Nema ni jedne jedine u kojoj je dobro samo zbog islama.
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#83721 Re: SDA-All about
Onda je sve što si izvorno napisao totalna besmislica eto samo da se nešto napiše i to bi trebao biti fer i priznati i sebi i ostalimaDimu1927 wrote: ↑12/04/2023 15:48opet ponavljam, samo sam rekao da mislim da je statisticki gledano prema broju stanovnika manji broj ljudi u sarajevu bio organizovan prije nego je opkoljeno nego u nekim manjim mjestimaDaysleepeR wrote: ↑12/04/2023 15:14
I šta bi sa ovom pameti uradio 1991 godine?
Napao frontalno na JNA oko Sarajeva?
mozda i grijesim mozemo normalno razgovarati
nisi mogao napasti jna dok je bila legitimna vojska ovdje nema tu sad ove pameti nazalost
realno nisi stvarno dorastao da razgovaraš o ovoj temi, jer samo nudiš paušalne ocjene koje nisu potkrijepljene nikakvim činjenicama
Sarajevo je bilo izuzetno dobro pripremljeno, da nije, palo bi 2 maja hladno. Stanovnici rubnih naselja grada su držali straže od 1. marta 1992.
Imaju knjige o tome kako se pripremala odbrana Sarajeva, ako te već toliko interesuje nađi i pročitaj.
Ljudi koji su branili grad, sigurno to nisu radili jer su vjernici.
Radili su to iz neokaljane ljubavi prema gradi u domovini, da spasu svoj i život svojih najmilijih.
Vjerska komponenta tek počinje lagano da se ubacuje politički 1993-e. A do tada je bilo bitki i bitki.
Isto tako, rat u Teočaku, Doboju, i ostalim mjestima koja si naveo je počeo tek nakon što je u Sarajevu zapucalo.
Selo Ravno hrvati insistiraju da je početak rata u BiH, ali Ravno je zapaljeno u toku napada na Dubrovnik i dubrovačko zaleđe, Bijeljina s druge strane, kao i Bosanski Brod su gradovi na granici zemlje. I u Zagrebu su ljudi živjeli normalno kao da se ništa ne dešava kada je gorio Dubrovnik, i Vukovar, opet i jedan i drugi grad na samoj granici.
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83722 Re: SDA-All about
imam respekta naravno, zasmetalo mi je sta je napisao za nisane i za post i to je to, to je moje pravo kao ucesnika foruma da dam svoje misljenje na te tvrdnje
isto tako sta god da ja napisem a da se neko uvrijedi moze me upozoriti ispraviti itd
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#83723 Re: SDA-All about
Ovo je tačno jedino ako se misli na karadžićeve Srbe u i oko grada.Oni su bili odlično pripremljeni i naoružani.A da vikićevci,među kojima i Dozer,nisu uletili u Pretis i oteli pun kamion protivoklopa-2 maja bi mogli samo posmatrat ulazak četnika u centar grada i Predsjedništvo.DaysleepeR wrote: ↑12/04/2023 16:09 Sarajevo je bilo izuzetno dobro pripremljeno, da nije, palo bi 2 maja hladno. Stanovnici rubnih naselja grada su držali straže od 1. marta 1992.
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83724 Re: SDA-All about
da ne duljim, bas to izvorno sto sam napisao ti nisi shvatio, a i to je bio odgovor na meni konfuzno pitanje drugog forumasa pa sam mu pokusao odgovoriti. tako da je ovo dalje nepotrebno raspravljati kad znamo iste cinjenice, osim da raja u farmerkama i sa lovackim puskama po meni nije dobro pripremljena odbrana glavnog gradaDaysleepeR wrote: ↑12/04/2023 16:09Onda je sve što si izvorno napisao totalna besmislica eto samo da se nešto napiše i to bi trebao biti fer i priznati i sebi i ostalimaDimu1927 wrote: ↑12/04/2023 15:48
opet ponavljam, samo sam rekao da mislim da je statisticki gledano prema broju stanovnika manji broj ljudi u sarajevu bio organizovan prije nego je opkoljeno nego u nekim manjim mjestima
mozda i grijesim mozemo normalno razgovarati
nisi mogao napasti jna dok je bila legitimna vojska ovdje nema tu sad ove pameti nazalost
realno nisi stvarno dorastao da razgovaraš o ovoj temi, jer samo nudiš paušalne ocjene koje nisu potkrijepljene nikakvim činjenicama
Sarajevo je bilo izuzetno dobro pripremljeno, da nije, palo bi 2 maja hladno. Stanovnici rubnih naselja grada su držali straže od 1. marta 1992.
Imaju knjige o tome kako se pripremala odbrana Sarajeva, ako te već toliko interesuje nađi i pročitaj.
Ljudi koji su branili grad, sigurno to nisu radili jer su vjernici.
Radili su to iz neokaljane ljubavi prema gradi u domovini, da spasu svoj i život svojih najmilijih.
Vjerska komponenta tek počinje lagano da se ubacuje politički 1993-e. A do tada je bilo bitki i bitki.
Isto tako, rat u Teočaku, Doboju, i ostalim mjestima koja si naveo je počeo tek nakon što je u Sarajevu zapucalo.
Selo Ravno hrvati insistiraju da je početak rata u BiH, ali Ravno je zapaljeno u toku napada na Dubrovnik i dubrovačko zaleđe, Bijeljina s druge strane, kao i Bosanski Brod su gradovi na granici zemlje. I u Zagrebu su ljudi živjeli normalno kao da se ništa ne dešava kada je gorio Dubrovnik, i Vukovar, opet i jedan i drugi grad na samoj granici.
eto jedino se ni mi sami ne mozemo dogovoriti kad je tacno rat poceo
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#83725 Re: SDA-All about
Danas je 2023.?
