SDA-All about
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83601 Re: SDA-All about
prosvijetlite nas onda sta je problem sto ljudi poste i taj mjesec se promijene obicaji i sabloni kad je negdje guzva a kad nije...
to isto da kazes jes ruzno na moru u septembru nema guzve jer je skola pocela pa su ljudi sa skolskom djecom prisiljeni ljetovati ranije
to isto da kazes jes ruzno na moru u septembru nema guzve jer je skola pocela pa su ljudi sa skolskom djecom prisiljeni ljetovati ranije
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#83602 Re: SDA-All about
ja se ne mogu oteti dojmu da se islam poistovjećuje sa SDA i sa papanlukom. ono jeste da su to najglasniji "konzumenti" i koji kako neko napisa vole od istog praviti turbo folk, ali također priča ne smije ići u smjeru kako je pogrešno što je SCC prazan zbog ramazana.
jer time se npr. meni lično poručuje da nije ok što postim. i što odem na iftar sa rodbinom, prijateljima, kao lijepim povodom za druženje. a nit sam SDA, a koliko znam nisam ni papak.
i ovakvih ljudi nije malo, jer količina ljudi u SCCu u vrijeme ramazana je proporcionalna broju glasova koje je SDA dobila na nivou Kantona.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#83603 Re: SDA-All about
Ja uvijek idem na more početkom septembraDimu1927 wrote: ↑12/04/2023 08:46 prosvijetlite nas onda sta je problem sto ljudi poste i taj mjesec se promijene obicaji i sabloni kad je negdje guzva a kad nije...
to isto da kazes jes ruzno na moru u septembru nema guzve jer je skola pocela pa su ljudi sa skolskom djecom prisiljeni ljetovati ranije
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#83604 Re: SDA-All about
Mislim da generalno broj ljudi u SCC nema neke velike veze sa tim što je ramazan.
Koliko se ja sjećam, prošli ramazan nisi mogao prići Vapianu i Food Coartu u vrijeme iftara, jer mnogi, posebno mlađi, radije pojedu pizzu ili burger za iftar umjesto da jedu kod kuće neko jelo na kašiku svaki dan.
Ja bih pustoš prije pripisao besparici. A nije mane ni ugostiteljima i paprenim cijenama za po šake jada od iftarskog menija.
Koliko se ja sjećam, prošli ramazan nisi mogao prići Vapianu i Food Coartu u vrijeme iftara, jer mnogi, posebno mlađi, radije pojedu pizzu ili burger za iftar umjesto da jedu kod kuće neko jelo na kašiku svaki dan.
Ja bih pustoš prije pripisao besparici. A nije mane ni ugostiteljima i paprenim cijenama za po šake jada od iftarskog menija.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#83605 Re: SDA-All about
ah, to je poseban bezobrazluk. umjesto da ti umanji cijenu na količinu, oni je povećajuDaysleepeR wrote: ↑12/04/2023 08:54 A nije mane ni ugostiteljima i paprenim cijenama za po šake jada od iftarskog menija.
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#83606 Re: SDA-All about
To je meni recimo klasična sdaovština, iftari po restoranima čiji su podovi slipavi od alkohola u ostatku godine, uz muziku uživo.
Onda to dovodi do selfijanja, ko se kako obukao, slikanja iftara, paprenih cijena, i svega onog što ramazan nije.
Javni iftari na otvorenom su posebna tema.
Onda to dovodi do selfijanja, ko se kako obukao, slikanja iftara, paprenih cijena, i svega onog što ramazan nije.
Javni iftari na otvorenom su posebna tema.
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#83607 Re: SDA-All about
i ovo je samo jedan dio
drugi dio je smisljeno politicko djelovanje
manifestacija moci, prebrojavanje, dokazivanje pripadnosti toru ...
stvaranje slike 100% ultravjernickog miljea, koja nije tacna
slika koja se smisljeno pojacava svaki dan clancima o kunti i panti koji poste, o zatvorenicima, nanama, sidranima, hodzama, politicarima, ... djeci
zatim o dzamijama, iftarima, masovnim ili luksuznim, domacim i stranim,
svaki sat samo na klixu bude jedan tekst vezan za ramazan, na avazu vise njih ... i tako citav mjesec
sve sa ciljem da se istakne razlicitost, nemogucnost suzivota,
da dodik sad rahat moze reci - davno sam rekao da je to teheran
mi necemo s njima, oni nece s nama
gradjanska drzava 0 bodova, nastavice se trovlast ove 3 interesne grupe do propasti zemlje
i po ovom pitanju nema razlike izmedju sda i bivsih sda koji su sad na vlasti
osim sto je reis jos uvijek sda ratnik
-
Ali_G
- Posts: 4674
- Joined: 02/03/2002 00:00
#83608 Re: SDA-All about
Tako je. Svi bi htjeli da zivimo skupa u slogi i miru, al eto Ramazan…
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83609 Re: SDA-All about
jes jes, zato u entitetu rs nijedan tender ne moze dobiti firma iz federacije, to je zbog ramazana i posta
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#83610 Re: SDA-All about
Zvali prijatelji da odemo na iftar u jedan restoran. Kaze menu po osobi 50 maraka.Chmoljo wrote: ↑12/04/2023 08:55ah, to je poseban bezobrazluk. umjesto da ti umanji cijenu na količinu, oni je povećajuDaysleepeR wrote: ↑12/04/2023 08:54 A nije mane ni ugostiteljima i paprenim cijenama za po šake jada od iftarskog menija.![]()
50 bogova ti....a ne maraka.
I poslije cujem ima i jos skupljih.
Ateista sam, ali ja ovako vidim stvari: zar ne bi bilo bogu ugodno i drago da iftaris skromno i jeftino, a da visak novca das sirotinji?
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#83611 Re: SDA-All about
Najsmjesnija mi je reklama "Iftar u Pivnici"...DaysleepeR wrote: ↑12/04/2023 09:02 To je meni recimo klasična sdaovština, iftari po restoranima čiji su podovi slipavi od alkohola u ostatku godine, uz muziku uživo.
Onda to dovodi do selfijanja, ko se kako obukao, slikanja iftara, paprenih cijena, i svega onog što ramazan nije.
Javni iftari na otvorenom su posebna tema.
Slika i prilika naseg mentaliteta.
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83612 Re: SDA-All about
pa zato kad objave story da mahala i selo vidi da se ima love da se iftari u skupom restoranu... kako se u svemu takvi ljudi vole pokazivati tako i u tome...drug_profi wrote: ↑12/04/2023 09:38Zvali prijatelji da odemo na iftar u jedan restoran. Kaze menu po osobi 50 maraka.
50 bogova ti....a ne maraka.
I poslije cujem ima i jos skupljih.
Ateista sam, ali ja ovako vidim stvari: zar ne bi bilo bogu ugodno i drago da iftaris skromno i jeftino, a da visak novca das sirotinji?
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#83613 Re: SDA-All about
meni je to bespredmetna prica, svako ima pravo da radi sta hoce u demokratiji, problem je kad jedni drugima pocnu nametat.
sloboda izbora.
sloboda izbora.
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#83614 Re: SDA-All about
Nametanje i ometanje.sumirprimus wrote: ↑12/04/2023 09:44 meni je to bespredmetna prica, svako ima pravo da radi sta hoce u demokratiji, problem je kad jedni drugima pocnu nametat.
sloboda izbora.
Nameces nekom nesto ili nekom remetis normalan zivot provodeci svoje.
To je ono sto se ovdje najcesce desava.
Demokratija zapravo jeste vlast vecine i sloboda pojedinca, ali je nema bez zastite prava manjine, inace je to diktatura.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#83615 Re: SDA-All about
malo ste vi u sarajevu realno specificni.
bez da se UVREDITE I PoVREDITE
bez da se UVREDITE I PoVREDITE
- Dozer
- Posts: 32995
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
- Dozer
- Posts: 32995
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#83617 Re: SDA-All about
- Dozer
- Posts: 32995
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#83618 Re: SDA-All about
Dimu1927 wrote: ↑12/04/2023 08:39sta nas ceka? Scc nece raditi nikako u vrijeme ramazana nikako?
nece biti doceka nove godine, samo hidzretske. 1 januar ce biti radni dan logicno itd... de ba, manje paranoje, pustite ljude da poste u miru, frustracije se mogu i na drugi nacin ispucavati pogotovo sa sda uvijek ima materijala, imaju diplome respiratori i 30 godina pljackanja budzeta
Nemoj vise, Allaha ti....
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83619 Re: SDA-All about
nemoj ni ti vise, ziv bio, na drugoj temi si nedavno pisao kako ti opasno smetaju natpisi na muslimanskim nisanima... kako ti znas da 90% ljudi koji su tako sahranjeni nemaju nista s islamom itd... tako da kao sto rekoh, po zadatku ili je nesto licno, samo nas postediDozer wrote: ↑12/04/2023 10:15Dimu1927 wrote: ↑12/04/2023 08:39
sta nas ceka? Scc nece raditi nikako u vrijeme ramazana nikako?
nece biti doceka nove godine, samo hidzretske. 1 januar ce biti radni dan logicno itd... de ba, manje paranoje, pustite ljude da poste u miru, frustracije se mogu i na drugi nacin ispucavati pogotovo sa sda uvijek ima materijala, imaju diplome respiratori i 30 godina pljackanja budzeta
Nemoj vise, Allaha ti....
- Dozer
- Posts: 32995
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#83621 Re: SDA-All about
E, to je bila poenta mog inicijalnog posta koji je izazvao ovoliko zuci kod pojedinih.uglavnomja wrote: ↑12/04/2023 09:32![]()
i ovo je samo jedan dio
drugi dio je smisljeno politicko djelovanje
manifestacija moci, prebrojavanje, dokazivanje pripadnosti toru ...
stvaranje slike 100% ultravjernickog miljea, koja nije tacna
slika koja se smisljeno pojacava svaki dan clancima o kunti i panti koji poste, o zatvorenicima, nanama, sidranima, hodzama, politicarima, ... djeci
zatim o dzamijama, iftarima, masovnim ili luksuznim, domacim i stranim,
svaki sat samo na klixu bude jedan tekst vezan za ramazan, na avazu vise njih ... i tako citav mjesec
sve sa ciljem da se istakne razlicitost, nemogucnost suzivota,
da dodik sad rahat moze reci - davno sam rekao da je to teheran
mi necemo s njima, oni nece s nama
gradjanska drzava 0 bodova, nastavice se trovlast ove 3 interesne grupe do propasti zemlje
i po ovom pitanju nema razlike izmedju sda i bivsih sda koji su sad na vlasti
osim sto je reis jos uvijek sda ratnik
Sve nabrojano vodi u dodatnu radikalizaciju ionako prilicno radikalizovanog i nepismenog stanovnistva, mladih pogotovo. I ne samo kod B komponente, nego je isto i kod H i S. Sjetimo se samo "malog Ante iz Mostara". Ili, pogledajmo Draska.
I moze onda bilo ko laprdati o BiH, drzava, ovo, ono - nece tu vrlo brzo biti ni BiH, ni drzave, ni bilo cega. Bice, kao sto vec sada jesu, 3 etno-vjerska tora koji na svaku sitnicu kidisu na one druge i trece, dok opet ne plane.
- Dozer
- Posts: 32995
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#83622 Re: SDA-All about
Hajde ne lazi. Daj mi taj post u kojem sam to napisao.Dimu1927 wrote: ↑12/04/2023 10:19nemoj ni ti vise, ziv bio, na drugoj temi si nedavno pisao kako ti opasno smetaju natpisi na muslimanskim nisanima... kako ti znas da 90% ljudi koji su tako sahranjeni nemaju nista s islamom itd... tako da kao sto rekoh, po zadatku ili je nesto licno, samo nas postedi
- tramvajtrojka
- Posts: 17037
- Joined: 27/04/2021 22:52
#83623 Re: SDA-All about
ovako uvijek krene označe te pa postanes ustasa, mrzitelj islama , islamofob sve samo da te ocrne a nigdje dokaza za to stari dobri narativ nisam za sda ali likova kako najlakse ocrniti sugovornika reci da mrzi islam i da se stvori gnjev na forumu prema njemuDozer wrote: ↑12/04/2023 10:34Hajde ne lazi. Daj mi taj post u kojem sam to napisao.Dimu1927 wrote: ↑12/04/2023 10:19
nemoj ni ti vise, ziv bio, na drugoj temi si nedavno pisao kako ti opasno smetaju natpisi na muslimanskim nisanima... kako ti znas da 90% ljudi koji su tako sahranjeni nemaju nista s islamom itd... tako da kao sto rekoh, po zadatku ili je nesto licno, samo nas postedi
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#83624 Re: SDA-All about
Evo ja cu reci da su mi sve vjere iste. Bespotrebne.
Najgore je sto se UVIJEK instrumentalizuju za politicke ciljeve i zato i pricamo o tome ovdje na temi SDA uz ramazan.
Jer je dozer primjetio da je i samo obiljezavanje praznika u stvari naglaseno na nacin da se pokaze pripadnost nekoj grupi i istakne razlika od drugih, a to ovdje nikad nije na dobro izaslo.
Najgore je sto se UVIJEK instrumentalizuju za politicke ciljeve i zato i pricamo o tome ovdje na temi SDA uz ramazan.
Jer je dozer primjetio da je i samo obiljezavanje praznika u stvari naglaseno na nacin da se pokaze pripadnost nekoj grupi i istakne razlika od drugih, a to ovdje nikad nije na dobro izaslo.
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#83625 Re: SDA-All about
Citavu jednu grupu ljudi etiketiras kao ovce i onda se cudi sto njeg neko etiketira ovako ili onako. Pravo logicno.
Samo ispravka netacnog navoda, tri tora i slobodno lutajuce stado.
Samo ispravka netacnog navoda, tri tora i slobodno lutajuce stado.
