SDA-All about

Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83601 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

prosvijetlite nas onda sta je problem sto ljudi poste i taj mjesec se promijene obicaji i sabloni kad je negdje guzva a kad nije...

to isto da kazes jes ruzno na moru u septembru nema guzve jer je skola pocela pa su ljudi sa skolskom djecom prisiljeni ljetovati ranije
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#83602 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

PM72 wrote: 12/04/2023 08:35
Ali_G wrote: 12/04/2023 08:25

Sve to tvoje pije vode da mi ovdje diskutujemo o ljudima koji hodaju gradom i maltretiraju nepostace, nepokrivene, brane konzumiranje alkohola.
Al je diskusija zapocela kako je zaboga cijelo Sarajevo zatucana licemjerna kasaba jer u vrijeme iftara nema guzve u SCC.
Dozer samo upozorava šta nas čeka u bliskoj budućnosti...da se poslije ne čudimo i ne ibretimo.
ja se ne mogu oteti dojmu da se islam poistovjećuje sa SDA i sa papanlukom. ono jeste da su to najglasniji "konzumenti" i koji kako neko napisa vole od istog praviti turbo folk, ali također priča ne smije ići u smjeru kako je pogrešno što je SCC prazan zbog ramazana.

jer time se npr. meni lično poručuje da nije ok što postim. i što odem na iftar sa rodbinom, prijateljima, kao lijepim povodom za druženje. a nit sam SDA, a koliko znam nisam ni papak.

i ovakvih ljudi nije malo, jer količina ljudi u SCCu u vrijeme ramazana je proporcionalna broju glasova koje je SDA dobila na nivou Kantona.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#83603 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

Dimu1927 wrote: 12/04/2023 08:46 prosvijetlite nas onda sta je problem sto ljudi poste i taj mjesec se promijene obicaji i sabloni kad je negdje guzva a kad nije...

to isto da kazes jes ruzno na moru u septembru nema guzve jer je skola pocela pa su ljudi sa skolskom djecom prisiljeni ljetovati ranije
Ja uvijek idem na more početkom septembra :thumbup: jeftinije,manje naroda,ugodno za spavat,more toplo...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#83604 Re: SDA-All about

Post by DaysleepeR »

Mislim da generalno broj ljudi u SCC nema neke velike veze sa tim što je ramazan.
Koliko se ja sjećam, prošli ramazan nisi mogao prići Vapianu i Food Coartu u vrijeme iftara, jer mnogi, posebno mlađi, radije pojedu pizzu ili burger za iftar umjesto da jedu kod kuće neko jelo na kašiku svaki dan.

Ja bih pustoš prije pripisao besparici. A nije mane ni ugostiteljima i paprenim cijenama za po šake jada od iftarskog menija.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#83605 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

DaysleepeR wrote: 12/04/2023 08:54 A nije mane ni ugostiteljima i paprenim cijenama za po šake jada od iftarskog menija.
ah, to je poseban bezobrazluk. umjesto da ti umanji cijenu na količinu, oni je povećaju :lol:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#83606 Re: SDA-All about

Post by DaysleepeR »

To je meni recimo klasična sdaovština, iftari po restoranima čiji su podovi slipavi od alkohola u ostatku godine, uz muziku uživo.

Onda to dovodi do selfijanja, ko se kako obukao, slikanja iftara, paprenih cijena, i svega onog što ramazan nije.

Javni iftari na otvorenom su posebna tema.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#83607 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

KojiJa wrote: 12/04/2023 02:46
Ali_G wrote: 11/04/2023 22:28

Znaci Sarajevo ce biti multi-kulti kad vecina ne bude postila. Dotle cemo biti zaostala i necivilizovana kasaba u kojoj zivi svjetina koja ide u nekakve vjerske objekte.
Naravno, uzrok svega toga je praktikovanje vjere
Ha ja
Ne, pravite od vjere turbofolk. To tebi izgleda nije jasno.
:thumbup:



i ovo je samo jedan dio


drugi dio je smisljeno politicko djelovanje

manifestacija moci, prebrojavanje, dokazivanje pripadnosti toru ...
stvaranje slike 100% ultravjernickog miljea, koja nije tacna
slika koja se smisljeno pojacava svaki dan clancima o kunti i panti koji poste, o zatvorenicima, nanama, sidranima, hodzama, politicarima, ... djeci :(
zatim o dzamijama, iftarima, masovnim ili luksuznim, domacim i stranim,
svaki sat samo na klixu bude jedan tekst vezan za ramazan, na avazu vise njih ... i tako citav mjesec


sve sa ciljem da se istakne razlicitost, nemogucnost suzivota,
da dodik sad rahat moze reci - davno sam rekao da je to teheran
mi necemo s njima, oni nece s nama
gradjanska drzava 0 bodova, nastavice se trovlast ove 3 interesne grupe do propasti zemlje

i po ovom pitanju nema razlike izmedju sda i bivsih sda koji su sad na vlasti
osim sto je reis jos uvijek sda ratnik
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#83608 Re: SDA-All about

Post by Ali_G »

Tako je. Svi bi htjeli da zivimo skupa u slogi i miru, al eto Ramazan…
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83609 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

jes jes, zato u entitetu rs nijedan tender ne moze dobiti firma iz federacije, to je zbog ramazana i posta
User avatar
drug_profi
Posts: 65405
Joined: 16/07/2012 16:00

#83610 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Chmoljo wrote: 12/04/2023 08:55
DaysleepeR wrote: 12/04/2023 08:54 A nije mane ni ugostiteljima i paprenim cijenama za po šake jada od iftarskog menija.
ah, to je poseban bezobrazluk. umjesto da ti umanji cijenu na količinu, oni je povećaju :lol:
Zvali prijatelji da odemo na iftar u jedan restoran. Kaze menu po osobi 50 maraka.
50 bogova ti....a ne maraka.
I poslije cujem ima i jos skupljih.

Ateista sam, ali ja ovako vidim stvari: zar ne bi bilo bogu ugodno i drago da iftaris skromno i jeftino, a da visak novca das sirotinji?
User avatar
drug_profi
Posts: 65405
Joined: 16/07/2012 16:00

#83611 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

DaysleepeR wrote: 12/04/2023 09:02 To je meni recimo klasična sdaovština, iftari po restoranima čiji su podovi slipavi od alkohola u ostatku godine, uz muziku uživo.

Onda to dovodi do selfijanja, ko se kako obukao, slikanja iftara, paprenih cijena, i svega onog što ramazan nije.

Javni iftari na otvorenom su posebna tema.
Najsmjesnija mi je reklama "Iftar u Pivnici"... :-)
Slika i prilika naseg mentaliteta.
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83612 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

drug_profi wrote: 12/04/2023 09:38
Chmoljo wrote: 12/04/2023 08:55

ah, to je poseban bezobrazluk. umjesto da ti umanji cijenu na količinu, oni je povećaju :lol:
Zvali prijatelji da odemo na iftar u jedan restoran. Kaze menu po osobi 50 maraka.
50 bogova ti....a ne maraka.
I poslije cujem ima i jos skupljih.

Ateista sam, ali ja ovako vidim stvari: zar ne bi bilo bogu ugodno i drago da iftaris skromno i jeftino, a da visak novca das sirotinji?
pa zato kad objave story da mahala i selo vidi da se ima love da se iftari u skupom restoranu... kako se u svemu takvi ljudi vole pokazivati tako i u tome...
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#83613 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

meni je to bespredmetna prica, svako ima pravo da radi sta hoce u demokratiji, problem je kad jedni drugima pocnu nametat.
sloboda izbora.
User avatar
drug_profi
Posts: 65405
Joined: 16/07/2012 16:00

#83614 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

sumirprimus wrote: 12/04/2023 09:44 meni je to bespredmetna prica, svako ima pravo da radi sta hoce u demokratiji, problem je kad jedni drugima pocnu nametat.
sloboda izbora.
Nametanje i ometanje.
Nameces nekom nesto ili nekom remetis normalan zivot provodeci svoje.
To je ono sto se ovdje najcesce desava.
Demokratija zapravo jeste vlast vecine i sloboda pojedinca, ali je nema bez zastite prava manjine, inace je to diktatura.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#83615 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

malo ste vi u sarajevu realno specificni.
bez da se UVREDITE I PoVREDITE :chmoljava:
User avatar
Dozer
Posts: 32995
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#83616 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Ali_G wrote: 12/04/2023 08:14
Dozer wrote: 12/04/2023 07:57
Kao sto rekoh, tesko da ce mnogi opet shvatiti....
Pilas naopako kao i na vecini tema na kojima ucestvujes…
Standardna neinteligentna mantra... Kad se nema sta konkretno reci na temu, onda pocni o piscu. :roll:
User avatar
Dozer
Posts: 32995
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#83617 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

PM72 wrote: 12/04/2023 08:35
Ali_G wrote: 12/04/2023 08:25

Sve to tvoje pije vode da mi ovdje diskutujemo o ljudima koji hodaju gradom i maltretiraju nepostace, nepokrivene, brane konzumiranje alkohola.
Al je diskusija zapocela kako je zaboga cijelo Sarajevo zatucana licemjerna kasaba jer u vrijeme iftara nema guzve u SCC.
Dozer samo upozorava šta nas čeka u bliskoj budućnosti...da se poslije ne čudimo i ne ibretimo.
Djaba kreci(mo)s, moj ti... Ne kontaju.
User avatar
Dozer
Posts: 32995
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#83618 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Dimu1927 wrote: 12/04/2023 08:39
PM72 wrote: 12/04/2023 08:35
Dozer samo upozorava šta nas čeka u bliskoj budućnosti...da se poslije ne čudimo i ne ibretimo.
sta nas ceka? Scc nece raditi nikako u vrijeme ramazana nikako?

nece biti doceka nove godine, samo hidzretske. 1 januar ce biti radni dan logicno itd... de ba, manje paranoje, pustite ljude da poste u miru, frustracije se mogu i na drugi nacin ispucavati pogotovo sa sda uvijek ima materijala, imaju diplome respiratori i 30 godina pljackanja budzeta
:facepalm:

Nemoj vise, Allaha ti....
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83619 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

Dozer wrote: 12/04/2023 10:15
Dimu1927 wrote: 12/04/2023 08:39

sta nas ceka? Scc nece raditi nikako u vrijeme ramazana nikako?

nece biti doceka nove godine, samo hidzretske. 1 januar ce biti radni dan logicno itd... de ba, manje paranoje, pustite ljude da poste u miru, frustracije se mogu i na drugi nacin ispucavati pogotovo sa sda uvijek ima materijala, imaju diplome respiratori i 30 godina pljackanja budzeta
:facepalm:

Nemoj vise, Allaha ti....
nemoj ni ti vise, ziv bio, na drugoj temi si nedavno pisao kako ti opasno smetaju natpisi na muslimanskim nisanima... kako ti znas da 90% ljudi koji su tako sahranjeni nemaju nista s islamom itd... tako da kao sto rekoh, po zadatku ili je nesto licno, samo nas postedi
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#83620 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

Dozer wrote: 12/04/2023 10:09
PM72 wrote: 12/04/2023 08:35
Dozer samo upozorava šta nas čeka u bliskoj budućnosti...da se poslije ne čudimo i ne ibretimo.
Djaba kreci(mo)s, moj ti... Ne kontaju.
Skontaće ...al biće kasno
User avatar
Dozer
Posts: 32995
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#83621 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

uglavnomja wrote: 12/04/2023 09:32
KojiJa wrote: 12/04/2023 02:46
Ne, pravite od vjere turbofolk. To tebi izgleda nije jasno.
:thumbup:

i ovo je samo jedan dio

drugi dio je smisljeno politicko djelovanje

manifestacija moci, prebrojavanje, dokazivanje pripadnosti toru ...
stvaranje slike 100% ultravjernickog miljea, koja nije tacna
slika koja se smisljeno pojacava svaki dan clancima o kunti i panti koji poste, o zatvorenicima, nanama, sidranima, hodzama, politicarima, ... djeci :(
zatim o dzamijama, iftarima, masovnim ili luksuznim, domacim i stranim,
svaki sat samo na klixu bude jedan tekst vezan za ramazan, na avazu vise njih ... i tako citav mjesec


sve sa ciljem da se istakne razlicitost, nemogucnost suzivota,
da dodik sad rahat moze reci - davno sam rekao da je to teheran
mi necemo s njima, oni nece s nama
gradjanska drzava 0 bodova, nastavice se trovlast ove 3 interesne grupe do propasti zemlje

i po ovom pitanju nema razlike izmedju sda i bivsih sda koji su sad na vlasti
osim sto je reis jos uvijek sda ratnik
E, to je bila poenta mog inicijalnog posta koji je izazvao ovoliko zuci kod pojedinih.

Sve nabrojano vodi u dodatnu radikalizaciju ionako prilicno radikalizovanog i nepismenog stanovnistva, mladih pogotovo. I ne samo kod B komponente, nego je isto i kod H i S. Sjetimo se samo "malog Ante iz Mostara". Ili, pogledajmo Draska.

I moze onda bilo ko laprdati o BiH, drzava, ovo, ono - nece tu vrlo brzo biti ni BiH, ni drzave, ni bilo cega. Bice, kao sto vec sada jesu, 3 etno-vjerska tora koji na svaku sitnicu kidisu na one druge i trece, dok opet ne plane.
User avatar
Dozer
Posts: 32995
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#83622 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Dimu1927 wrote: 12/04/2023 10:19
Dozer wrote: 12/04/2023 10:15
:facepalm:

Nemoj vise, Allaha ti....
nemoj ni ti vise, ziv bio, na drugoj temi si nedavno pisao kako ti opasno smetaju natpisi na muslimanskim nisanima... kako ti znas da 90% ljudi koji su tako sahranjeni nemaju nista s islamom itd... tako da kao sto rekoh, po zadatku ili je nesto licno, samo nas postedi
Hajde ne lazi. Daj mi taj post u kojem sam to napisao.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17037
Joined: 27/04/2021 22:52

#83623 Re: SDA-All about

Post by tramvajtrojka »

Dozer wrote: 12/04/2023 10:34
Dimu1927 wrote: 12/04/2023 10:19

nemoj ni ti vise, ziv bio, na drugoj temi si nedavno pisao kako ti opasno smetaju natpisi na muslimanskim nisanima... kako ti znas da 90% ljudi koji su tako sahranjeni nemaju nista s islamom itd... tako da kao sto rekoh, po zadatku ili je nesto licno, samo nas postedi
Hajde ne lazi. Daj mi taj post u kojem sam to napisao.
ovako uvijek krene označe te pa postanes ustasa, mrzitelj islama , islamofob sve samo da te ocrne a nigdje dokaza za to stari dobri narativ nisam za sda ali likova kako najlakse ocrniti sugovornika reci da mrzi islam i da se stvori gnjev na forumu prema njemu
User avatar
drug_profi
Posts: 65405
Joined: 16/07/2012 16:00

#83624 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Evo ja cu reci da su mi sve vjere iste. Bespotrebne.
Najgore je sto se UVIJEK instrumentalizuju za politicke ciljeve i zato i pricamo o tome ovdje na temi SDA uz ramazan.
Jer je dozer primjetio da je i samo obiljezavanje praznika u stvari naglaseno na nacin da se pokaze pripadnost nekoj grupi i istakne razlika od drugih, a to ovdje nikad nije na dobro izaslo.
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#83625 Re: SDA-All about

Post by skoronikako »

Citavu jednu grupu ljudi etiketiras kao ovce i onda se cudi sto njeg neko etiketira ovako ili onako. Pravo logicno.

Samo ispravka netacnog navoda, tri tora i slobodno lutajuce stado.
Post Reply