Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46201 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

vjeshalica wrote: 11/04/2023 11:34
skrbavi-admin wrote: 11/04/2023 11:31

banovo te fejyA poyyy :lol:
Nije me banovo, meni se regularno otvara,prije da je tebe
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /230411061
Image

:)

nasalih se - ne prikazuje ti post
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#46202 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

vjeshalica wrote: 11/04/2023 11:34
Nije me banovo, meni se regularno otvara,prije da je tebe
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /230411061
Došla mu žuta minuta kad je vidio koliko košta aditiv za dpf. :mrgreen:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46203 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

kosta vise nego rezervna turbina za govnfa :izet: :-)
User avatar
reboot
Posts: 702
Joined: 08/05/2018 18:03

#46204 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by reboot »

Ne znam jesam li pogodio temu, ima li neko preporuku gdje u Sarajevu ispolirati vozilo + farove? Logično, što jeftinije to bolje. :lol:

Kakvi su ovi burke.ba, izbacuje mi konstantno njihovu reklamu? I vidio sam Monza Detailing, je li imao neko iskustva sa ova dva?
User avatar
konektovan
Posts: 51393
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46205 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ima li kakav dobar dijagnosticar s macolom, pajserom....da malo rasteluje ovjes, nesto lupka, a niko ne zna sta lupka?! :mrgreen:
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#46206 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

exsist12 wrote: 11/04/2023 10:00 Da li neko ima iskustva sa kocionim kliještima TRW ?

Potrebno zamjeniti orginale sto su otisli, a novi koštaju 1400 KM a TRW 600 KM ?

Mitsubishi je u pitanju
A reparacija ne dolazi u obzir?
Imas par servisa koji to rade, jbt klijesta komad gvozdja.
Promijenis gumice, eventualno klip i vozi misko.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#46207 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

konektovan wrote: 11/04/2023 13:14 Ima li kakav dobar dijagnosticar s macolom, pajserom....da malo rasteluje ovjes, nesto lupka, a niko ne zna sta lupka?! :mrgreen:
Dalje od @bitanga_sa_otesa ne trazi!
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#46208 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ne znam je li Sandro Mazzola ziv, on je bio dobar. :mrgreen:

P.S.
Ziv je, 8 banki.
User avatar
konektovan
Posts: 51393
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46209 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

lavic wrote: 11/04/2023 13:23
konektovan wrote: 11/04/2023 13:14 Ima li kakav dobar dijagnosticar s macolom, pajserom....da malo rasteluje ovjes, nesto lupka, a niko ne zna sta lupka?! :mrgreen:
Dalje od @bitanga_sa_otesa ne trazi!
Stavio me na crnu listu,..... :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46210 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Ako treba sta razvalit dodji slobodno :D
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#46211 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

'naci mos za ministra sad. :D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46212 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

imam jarana sa grajferom rado ce pomoc
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#46213 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

reboot wrote: 11/04/2023 12:35 Ne znam jesam li pogodio temu, ima li neko preporuku gdje u Sarajevu ispolirati vozilo + farove? Logično, što jeftinije to bolje. :lol:

Kakvi su ovi burke.ba, izbacuje mi konstantno njihovu reklamu? I vidio sam Monza Detailing, je li imao neko iskustva sa ova dva?
Odvezao ja bio nekim likovima na Stupu jednom da mi ispoliraju auto i urade tu neku lafo zastitu. To reklame på FB,to sve neke recenzije top,vristi raja u delirijumu kako im se auta cakle nakon tretmana,haj kontam isplati se dati par stoja za taj "tretman",da i ja to vidim sta je...

Krenuo iz Sarajeva ka EU,pocela padati kisa u Njemackoj, sva ta zastita,poliranje ili sta vec, sve spalo u po puta :lol: :lol: :lol:

Nikad vise meni takvu foru nece niko prodati. :lol:
User avatar
reboot
Posts: 702
Joined: 08/05/2018 18:03

#46214 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by reboot »

RagibUzoriti wrote: 11/04/2023 14:14
reboot wrote: 11/04/2023 12:35 Ne znam jesam li pogodio temu, ima li neko preporuku gdje u Sarajevu ispolirati vozilo + farove? Logično, što jeftinije to bolje. :lol:

Kakvi su ovi burke.ba, izbacuje mi konstantno njihovu reklamu? I vidio sam Monza Detailing, je li imao neko iskustva sa ova dva?
Odvezao ja bio nekim likovima na Stupu jednom da mi ispoliraju auto i urade tu neku lafo zastitu. To reklame på FB,to sve neke recenzije top,vristi raja u delirijumu kako im se auta cakle nakon tretmana,haj kontam isplati se dati par stoja za taj "tretman",da i ja to vidim sta je...

Krenuo iz Sarajeva ka EU,pocela padati kisa u Njemackoj, sva ta zastita,poliranje ili sta vec, sve spalo u po puta :lol: :lol: :lol:

Nikad vise meni takvu foru nece niko prodati. :lol:
Hahahah, a nisam planirao vala zaštite nikave samo ispolirati zbog ogrebotina. Znaš li tačno koji su bili da zaobilazim :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#46215 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 11/04/2023 11:34
skrbavi-admin wrote: 11/04/2023 11:31

banovo te fejyA poyyy :lol:
Nije me banovo, meni se regularno otvara,prije da je tebe
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /230411061
Policija u Istočnom Sarajevu uhapsila je Sarajliju čiji su inicijali A. J. osumnjičenog da je iz pištolja gađao pod u autoservisu, saopćeno je danas iz Policijske uprave Istočno Sarajevo.
Da li ga je pogodi, zna li se šta?
User avatar
konektovan
Posts: 51393
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46216 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Laplace wrote: 11/04/2023 15:00
vjeshalica wrote: 11/04/2023 11:34
Nije me banovo, meni se regularno otvara,prije da je tebe
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /230411061
Policija u Istočnom Sarajevu uhapsila je Sarajliju čiji su inicijali A. J. osumnjičenog da je iz pištolja gađao pod u autoservisu, saopćeno je danas iz Policijske uprave Istočno Sarajevo.
Da li ga je pogodi, zna li se šta?
Samo nisu naveli, je li pod automobila ili servisa?! :mrgreen:
preludezalude
Posts: 7009
Joined: 07/03/2012 00:09

#46217 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

RagibUzoriti wrote: 11/04/2023 14:14
reboot wrote: 11/04/2023 12:35 Ne znam jesam li pogodio temu, ima li neko preporuku gdje u Sarajevu ispolirati vozilo + farove? Logično, što jeftinije to bolje. :lol:

Kakvi su ovi burke.ba, izbacuje mi konstantno njihovu reklamu? I vidio sam Monza Detailing, je li imao neko iskustva sa ova dva?
Odvezao ja bio nekim likovima na Stupu jednom da mi ispoliraju auto i urade tu neku lafo zastitu. To reklame på FB,to sve neke recenzije top,vristi raja u delirijumu kako im se auta cakle nakon tretmana,haj kontam isplati se dati par stoja za taj "tretman",da i ja to vidim sta je...

Krenuo iz Sarajeva ka EU,pocela padati kisa u Njemackoj, sva ta zastita,poliranje ili sta vec, sve spalo u po puta :lol: :lol: :lol:

Nikad vise meni takvu foru nece niko prodati. :lol:
Ja radio prije gotovo 2 godine u Mostaru na Mercu i Megan. Tip radi sa restorfx i clearfx proizvodima. Mislim da jedini u BiH ima licencu da radi sa tim proizvodima. Svar je da na tvoj postojeci lak nanosi neko sredstvo i dobijas dubinu i sjaj a i debljinu laka. Ja za ove gotovo dvije godine sam samo dva puta oprao spuzvom...sva ostala pranja samo vap. Voda sama spada. Auto se jos uvijek sjaji. Za vece auto je oko 700KM ali cesto daje neke akcije pa bude i puno jeftinije. Radi i keramicku zastitu posebno sa istim proizvodjacem ali je vrhunska 10H zastita. Mozes ga pronaci na facebooku, ima dosta slika.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46218 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

preludezalude wrote: 11/04/2023 16:35
RagibUzoriti wrote: 11/04/2023 14:14

Odvezao ja bio nekim likovima na Stupu jednom da mi ispoliraju auto i urade tu neku lafo zastitu. To reklame på FB,to sve neke recenzije top,vristi raja u delirijumu kako im se auta cakle nakon tretmana,haj kontam isplati se dati par stoja za taj "tretman",da i ja to vidim sta je...

Krenuo iz Sarajeva ka EU,pocela padati kisa u Njemackoj, sva ta zastita,poliranje ili sta vec, sve spalo u po puta :lol: :lol: :lol:

Nikad vise meni takvu foru nece niko prodati. :lol:
Ja radio prije gotovo 2 godine u Mostaru na Mercu i Megan. Tip radi sa restorfx i clearfx proizvodima. Mislim da jedini u BiH ima licencu da radi sa tim proizvodima. Svar je da na tvoj postojeci lak nanosi neko sredstvo i dobijas dubinu i sjaj a i debljinu laka. Ja za ove gotovo dvije godine sam samo dva puta oprao spuzvom...sva ostala pranja samo vap. Voda sama spada. Auto se jos uvijek sjaji. Za vece auto je oko 700KM ali cesto daje neke akcije pa bude i puno jeftinije. Radi i keramicku zastitu posebno sa istim proizvodjacem ali je vrhunska 10H zastita. Mozes ga pronaci na facebooku, ima dosta slika.
ja sam htio taj restofx, sta je to uopste, nisam bas pohvatao, haman ko neki dodatni bezbojni lak ili sta vec?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46219 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

skrbavi-admin wrote: 11/04/2023 14:08 imam jarana sa grajferom rado ce pomoc
gdje treba doci :? :evil:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#46220 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Nista bez keramičke zaštite. Jes da je skupa. Ali traje i vidi se neka razlika…
preludezalude
Posts: 7009
Joined: 07/03/2012 00:09

#46221 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Evolution_IV wrote: 11/04/2023 17:41
preludezalude wrote: 11/04/2023 16:35

Ja radio prije gotovo 2 godine u Mostaru na Mercu i Megan. Tip radi sa restorfx i clearfx proizvodima. Mislim da jedini u BiH ima licencu da radi sa tim proizvodima. Svar je da na tvoj postojeci lak nanosi neko sredstvo i dobijas dubinu i sjaj a i debljinu laka. Ja za ove gotovo dvije godine sam samo dva puta oprao spuzvom...sva ostala pranja samo vap. Voda sama spada. Auto se jos uvijek sjaji. Za vece auto je oko 700KM ali cesto daje neke akcije pa bude i puno jeftinije. Radi i keramicku zastitu posebno sa istim proizvodjacem ali je vrhunska 10H zastita. Mozes ga pronaci na facebooku, ima dosta slika.
ja sam htio taj restofx, sta je to uopste, nisam bas pohvatao, haman ko neki dodatni bezbojni lak ili sta vec?
Tvoj postojeci lak se pripremi i ocisti i zatim nanosi taj proizvod koji najvise lici kao keramika. Mora se raditi brzo i bez prekida na jednom paneli. To je nesto sto prodire u lak. Dobijas dodatnu debljinu laka i super sjaj. Sve lagane parnice koje se inace ne mogu rijesiti poliranjem se popune i vise ne primjecuju. Covjek radi super i treba mu 24 sata za taj posao. Na to moze ici i keramika.
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#46222 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

vala kvalitetan sinteticki vosak traje, ako bar nista par pranja. Al ni jedan ne daje dubinu i sjaj kao Carnauba. S obzirom da je to prirodni vosak, jedno- dva pranja i ode.
Zato imaju sad keramicki quick detail i traju po par mjeseci.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#46223 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

kabal1337 wrote: 11/04/2023 19:31 vala kvalitetan sinteticki vosak traje, ako bar nista par pranja. Al ni jedan ne daje dubinu i sjaj kao Carnauba. S obzirom da je to prirodni vosak, jedno- dva pranja i ode.
Zato imaju sad keramicki quick detail i traju po par mjeseci.
Ja te keramicke u sprej bocama koristim. Ok su. Nije ko pravi keramični sloj. Ali i nije opasan da bi nesta zafrkao, kao ovi pravi.
Ima ih ne znaju sta rade pa sjebu lak i farbu u auta..
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46224 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

NediM17 wrote: 11/04/2023 13:21
exsist12 wrote: 11/04/2023 10:00 Da li neko ima iskustva sa kocionim kliještima TRW ?

Potrebno zamjeniti orginale sto su otisli, a novi koštaju 1400 KM a TRW 600 KM ?

Mitsubishi je u pitanju
A reparacija ne dolazi u obzir?
Imas par servisa koji to rade, jbt klijesta komad gvozdja.
Promijenis gumice, eventualno klip i vozi misko.
Feroda samo mora on skinuti i odnijeti
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#46225 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

I HEN na Stupu.
Naravno, moras donijeti klijesta.
Post Reply