Turske Molfix pelene i Kalyon proizvodi
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- ElRe
- Posts: 16892
- Joined: 12/12/2011 11:28
#11451 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Maga Diskont kod Rimskog mosta danas pun. Puno robe, i kupaca a mali prostor.
Turske Molfix pelene i Kalyon proizvodi
Turske Molfix pelene i Kalyon proizvodi
-
tap3ah75
- Posts: 7593
- Joined: 07/09/2009 14:14
#11452 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bitno je naglastiti da nam blatiš naš Bingo
Ja sam kupio 40
- Mea_parvitas
- Posts: 3100
- Joined: 18/03/2015 01:36
#11453 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#11454 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pišeš gluposti, čuj sir sa 30% m.m. ima veliki sadržaj biljnog ulja. 
- Idemedosumom
- Posts: 8284
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#11455 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Evo bio sam opet u Bingu, uzeo i mami edamera. Fino piše 40% na omotu.
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#11456 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pa i da je 30% ne fali mu ništa, bolji za dijetalce.
https://www.milram.de/produkt/edamer-30 ... ese-theke/
https://www.milram-food-service.de/prod ... -brot-3-kg
Ovaj od 30% m.m. sadrži 16g masti u 100 g proizvoda, a 40 % ima 23 g.
https://www.milram.de/produkt/edamer-30 ... ese-theke/
https://www.milram-food-service.de/prod ... -brot-3-kg
Ovaj od 30% m.m. sadrži 16g masti u 100 g proizvoda, a 40 % ima 23 g.
-
Dino79
- Posts: 1217
- Joined: 05/02/2017 13:41
#11457 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ista roba na istim mjestima osim par polica sto su premjestili. Lafo Konzum renovirano ali parking pun.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
-
KojiJa
- Posts: 395
- Joined: 03/03/2023 14:24
#11459 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Nisu različite deklaracije tj. ovo 40 i 53%.
Ova deklaracija kaže da ima 40% mliječne masti u siru, a zatim ova manja kaže u suhoj tvari da ima 53%, što dovodi do zaključka da je sir 75% suha tvar, a 25% voda, što ćemo se složiti ima smisla.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#11460 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
A sta je ono 30% sto pise?!
-
KojiJa
- Posts: 395
- Joined: 03/03/2023 14:24
#11461 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
To je očigledno lajt verzija, ili nešto, ja samo kažem za onu od 40% na pakovanju i 53% na onoj maloj etiketi.
- ElRe
- Posts: 16892
- Joined: 12/12/2011 11:28
#11462 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U tom Konzumu najčešće kupujem, jer nikad nema gužve (osim nedeljom ujutru na parkingu zbog buvlje pijace). Ali u objektu nikad nema gužve.
Pomjerili su police u desnom dijelu gdje je dječija hrana i higijenski proizvodi.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#11463 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
30% na katalogu je ilustracija. U stvarnosti je 40%.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#11464 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U stvarnosti je ko zna koliko.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#11465 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
-
Hakiz
- Posts: 48379
- Joined: 30/07/2015 20:01
#11466 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Od 1 kg sira, suhe tvari ima 530 g. Mliječne masti ima 40 % od tih 530 g.
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#11467 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja postavih gore koliko u kojem u ima mlijecne masti u apsolutnom iznosu, al' mrsko citat'.
-
Hakiz
- Posts: 48379
- Joined: 30/07/2015 20:01
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#11469 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Hem ne citaju, hem ne umiju procentni racun, osnovna skola. 
- dječak sa šibicama
- Posts: 51127
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11470 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja ne znam cega je bingo kralj, ali dobrih cijena nije sigurno. Odem danas u onaj objekat na Sipu, uvijek se razocaram losom ponudom, nista sto u lokalnom granapu ne mogu naci, a cijene kao u konzumu koji slovi kao skup market.
Interesantnije artikle nadjem u onom malom Bingu na Ciglanama, nego u ovoj "veletrgovini".
Inace pricam sa rodicom iz ljubljane, kod njih su takodje cijene podivljale a najavljuju nova poskupljenja. Ona meso kupuje samo kod mesara, veli da je u mesnicama cijena junetine strasno poskupila, cijene su kao kod nas samo sto je kod nas u markama, kod njih je u eurima. Kila neke junetine za supu, neka rebra, 17 eura. Juneca snicla, 20 eura.
Spas im je sto imaju Lidl, Hofer i ove trgovacke lance, tamo non stop snizenja, samo je tamo meso loseg kvaliteta ali ko mora, kupuje pakovano. Bar ima izbora.
I bar imaju vlast kakvu takvu, uredjenu drzavu, neki dan gledam na N1 penzioneri traze 1000 eura penziju. Ovi nasi nesretnici i dalje na 250 eura.
Interesantnije artikle nadjem u onom malom Bingu na Ciglanama, nego u ovoj "veletrgovini".
Inace pricam sa rodicom iz ljubljane, kod njih su takodje cijene podivljale a najavljuju nova poskupljenja. Ona meso kupuje samo kod mesara, veli da je u mesnicama cijena junetine strasno poskupila, cijene su kao kod nas samo sto je kod nas u markama, kod njih je u eurima. Kila neke junetine za supu, neka rebra, 17 eura. Juneca snicla, 20 eura.
Spas im je sto imaju Lidl, Hofer i ove trgovacke lance, tamo non stop snizenja, samo je tamo meso loseg kvaliteta ali ko mora, kupuje pakovano. Bar ima izbora.
I bar imaju vlast kakvu takvu, uredjenu drzavu, neki dan gledam na N1 penzioneri traze 1000 eura penziju. Ovi nasi nesretnici i dalje na 250 eura.
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
- problemnatravunu
- Posts: 18744
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#11472 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
jebemumater , znači Ukrajina i teglama snabdijevala ovu planetu ..... 
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#11473 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Zbog Ukrajine poskupio i parking i Coca Cola skocila na 3 KM kao da je rat u AmeriKi
Zbog Ukrajine i BHTelecom diže pretplatu Extra paketa za 3 markice pa najjeftiniji paket 25 KM...
Do kad ce ovaj narod da šuti i trpi?!
Penzioneri zadovoljni mrvicama. Fadil im zamaže oči sa par markica povečanja
Na zapadu zahtjevaju najnužu penziju 1000 € a kod nas minimalna 250€ uz vece cijene nego u EU!
Zato je fond PIO prebacen u federalni budžet jer bi pio davno bankrotirao da nije tako
Radnici ocito zadovoljni sa oko 1000 km plate
Sta treba da se desi da vlast nesta poduzme?
Zbog Ukrajine i BHTelecom diže pretplatu Extra paketa za 3 markice pa najjeftiniji paket 25 KM...
Do kad ce ovaj narod da šuti i trpi?!
Penzioneri zadovoljni mrvicama. Fadil im zamaže oči sa par markica povečanja
Na zapadu zahtjevaju najnužu penziju 1000 € a kod nas minimalna 250€ uz vece cijene nego u EU!
Zato je fond PIO prebacen u federalni budžet jer bi pio davno bankrotirao da nije tako
Radnici ocito zadovoljni sa oko 1000 km plate
Sta treba da se desi da vlast nesta poduzme?
-
daario naharis
- Posts: 1064
- Joined: 17/06/2015 19:42
#11474 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Nece se nista desiti jer narod nije nista bolje ni zasluzio. Politicari su ogledalo naroda i to je to.
Treba da ulje bude 100KM, a banane 200 KM.
Treba da ulje bude 100KM, a banane 200 KM.
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#11475 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Neće se ništa desiti. Jedino ako neka stranka izvede svoje članove na ulice, pa to prikažu kao "bunt" narodadaario naharis wrote: ↑05/03/2023 09:43 Nece se nista desiti jer narod nije nista bolje ni zasluzio. Politicari su ogledalo naroda i to je to.
Treba da ulje bude 100KM, a banane 200 KM.![]()

