INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#11426 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

acuupo wrote: 03/03/2023 15:48 :-D :-D
Samo jos konTome da krene proozvoditi :bih: Image
1.95KM idemo dalje :izet:
Pa ne proizvodi nego uvozi iz srbije kao i kečap. A kao i 90% drugih stvari pod brendom Bingo

Više Konzum sa Kplus ima domaćih proizvoda nego "naš" Bingo
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#11427 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hajvan »

K tome jedinu bosansku majonezu Royal, radnica srpskog polimarka sakriva tako i sto ono malo jada na rafi zatrpa srpskim majonezama. Kad sam joj skrenuo paznju, radojka rece da oni placaju prostor na rafi.

No izgleda im malo placeni, pa daj uzmi i tudji prostor

Klasika nestanka…. Bosanskih proizvoda





Jedva cekam njemacki lidl da satare ovo govno od srpskog binga
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#11428 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

Nije da branim ove iz Binga ali mi je jednom radnica rekla da stvarno ti komercijalisti dođu pa im sranje prave na rafama i frižiderima.
Sklanjaju etikete sa cijenama tuđe robe i zaklanjaju tuđu robu
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11429 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

tap3ah75 wrote: 03/03/2023 23:59 Nije da branim ove iz Binga ali mi je jednom radnica rekla da stvarno ti komercijalisti dođu pa im sranje prave na rafama i frižiderima.
Sklanjaju etikete sa cijenama tuđe robe i zaklanjaju tuđu robu
Stare finte komercijalista...sreća, pa imaš skener za provjeru cijene.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#11430 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by laik1981 »

Ma to rade unapredjivaci prodaje.. Oni koji pune police.. I rade to radnici svih firmi.. To im dodje u opisu radnog mjesta..
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8284
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#11431 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Idemedosumom »

Edamer Milram 9,95 KM/kg u Bingu, nezz da li je neko već pisao
Naslovnica
Posts: 35420
Joined: 20/03/2013 15:38

#11432 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

Idemedosumom wrote: 04/03/2023 10:09 Edamer Milram 9,95 KM/kg u Bingu, nezz da li je neko već pisao
I pisao i kupio
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 3100
Joined: 18/03/2015 01:36

#11433 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Mea_parvitas »

Bitno je naglasiti da je to sir sa 30% m.m.?!
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8284
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#11434 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Idemedosumom »

Naslovnica wrote: 04/03/2023 10:14 I pisao i kupio
Ide odmah 1,5 kg. Otkad nisam samog sira jeo :lol:

@Mea_parvitas mislim da je 40%, ali već sam izašao iz Binga
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#11435 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ironmen »

Sta kazu cijene hrane vec 10 mjeseci u padu, od zitarica pa sve do ostalog, kod nas divljanje pekara, restorana, mesa, mlijecnih proizvoda :thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11436 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

Konzum Wisa onaj lafo renovirani juce 2,95 banane :lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11437 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Mea_parvitas wrote: 04/03/2023 10:17 Bitno je naglasiti da je to sir sa 30% m.m.?!
Image
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8284
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#11438 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Idemedosumom »

@konektovan
Da, to je taj, hvala :thumbup:
moee
Posts: 3133
Joined: 07/06/2011 10:44

#11439 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by moee »

Idemedosumom wrote: 04/03/2023 10:18
Naslovnica wrote: 04/03/2023 10:14 I pisao i kupio
Ide odmah 1,5 kg. Otkad nisam samog sira jeo :lol:

@Mea_parvitas mislim da je 40%, ali već sam izašao iz Binga
Medo, ti si se počastio Mazdom, mogao bi sad i nešto dobro pojesti...problem je što ne možeš šta hoćeš, moraš Amara pitati šta se jede 😁

Šala, ne zamjeri :bih:
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 3100
Joined: 18/03/2015 01:36

#11440 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Mea_parvitas »

konektovan wrote: 04/03/2023 10:45
Mea_parvitas wrote: 04/03/2023 10:17 Bitno je naglasiti da je to sir sa 30% m.m.?!
Image
Na katalogu je ovako:

Image
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#11441 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by oldtajmer »

vjeshalica wrote: 04/03/2023 10:45 Konzum Wisa onaj lafo renovirani juce 2,95 banane :lol: :lol:
prolazim danas b-fazom i navratim do konzuma da vidim ima li sta na akciji kad ono mucak,nista,a banane 3,75 :lol:
kaze zena idu banane ko halva ,neki dan u smjeni prodali 40 kg,prava smo banana drzava sve sami bananameni :-)
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11442 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

oldtajmer wrote: 04/03/2023 11:53
vjeshalica wrote: 04/03/2023 10:45 Konzum Wisa onaj lafo renovirani juce 2,95 banane :lol: :lol:
prolazim danas b-fazom i navratim do konzuma da vidim ima li sta na akciji kad ono mucak,nista,a banane 3,75 :lol:
kaze zena idu banane ko halva ,neki dan u smjeni prodali 40 kg,prava smo banana drzava sve sami bananameni :-)
Msm mozda jer su ga renovirali kofol pa spustili
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#11443 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ironmen »

Jbt banana postala luksuz :lol: :lol:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#11444 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Snake Eyes »

Banana - marka.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8284
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#11445 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Idemedosumom »

moee wrote: 04/03/2023 11:13 Medo, ti si se počastio Mazdom, mogao bi sad i nešto dobro pojesti...problem je što ne možeš šta hoćeš, moraš Amara pitati šta se jede 😁

Šala, ne zamjeri :bih:
Nema jesti u autu. Barem neko vrijeme haha :-D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11446 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

Mea_parvitas wrote: 04/03/2023 11:30
konektovan wrote: 04/03/2023 10:45

Image
Na katalogu je ovako:

Image
Fakat...
Image

Image
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 3100
Joined: 18/03/2015 01:36

#11447 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Mea_parvitas »

3 razlicite deklaracije, 30, 40 i 53% :lol:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8284
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#11448 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Idemedosumom »

Sve Špiček do Špičeka, pa umiju razlikovati te sireve po okusu :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11449 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

Mea_parvitas wrote: 04/03/2023 14:20 3 razlicite deklaracije, 30, 40 i 53% :lol:
Kupovna ima 40 na ambalazi, a na 2 deklaracije 53
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11450 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

Idemedosumom wrote: 04/03/2023 15:07 Sve Špiček do Špičeka, pa umiju razlikovati te sireve po okusu :lol:
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... b7jVcZCsfW
Post Reply