INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#11451 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ElRe »

Maga Diskont kod Rimskog mosta danas pun. Puno robe, i kupaca a mali prostor.
Turske Molfix pelene i Kalyon proizvodi :thumbup:
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#11452 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

Mea_parvitas wrote: 04/03/2023 10:17 Bitno je naglasiti da je to sir sa 30% m.m.?!
Bitno je naglastiti da nam blatiš naš Bingo
Ja sam kupio 40
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 3100
Joined: 18/03/2015 01:36

#11453 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Mea_parvitas »

tap3ah75 wrote: 04/03/2023 16:49
Mea_parvitas wrote: 04/03/2023 10:17 Bitno je naglasiti da je to sir sa 30% m.m.?!
Bitno je naglastiti da nam blatiš naš Bingo
Ja sam kupio 40
😅😅 Ja samo komentarisem sta je bilo u letku, sir koji ima 30% m.m. ima i velik procenat biljnog ulja, takav sir tukne i nije sir za mene... Ali 40% je vec bolje pa sam uzeo pola kg danas. Bingo je najjaci market. 👍
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#11454 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by NediM17 »

Pišeš gluposti, čuj sir sa 30% m.m. ima veliki sadržaj biljnog ulja. :-)
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8284
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#11455 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Idemedosumom »

Evo bio sam opet u Bingu, uzeo i mami edamera. Fino piše 40% na omotu.
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#11456 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by NediM17 »

Pa i da je 30% ne fali mu ništa, bolji za dijetalce.

https://www.milram.de/produkt/edamer-30 ... ese-theke/

https://www.milram-food-service.de/prod ... -brot-3-kg

Ovaj od 30% m.m. sadrži 16g masti u 100 g proizvoda, a 40 % ima 23 g.
Dino79
Posts: 1217
Joined: 05/02/2017 13:41

#11457 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Dino79 »

vjeshalica wrote: 04/03/2023 10:45 Konzum Wisa onaj lafo renovirani juce 2,95 banane :lol: :lol:
Ista roba na istim mjestima osim par polica sto su premjestili. Lafo Konzum renovirano ali parking pun.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11458 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

NediM17 wrote: 04/03/2023 17:25 Pišeš gluposti, čuj sir sa 30% m.m. ima veliki sadržaj biljnog ulja. :-)
Ma pusti. Nek procita pravilnike i usuti.
KojiJa
Posts: 395
Joined: 03/03/2023 14:24

#11459 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by KojiJa »

Mea_parvitas wrote: 04/03/2023 14:20 3 razlicite deklaracije, 30, 40 i 53% :lol:
Nisu različite deklaracije tj. ovo 40 i 53%.

Ova deklaracija kaže da ima 40% mliječne masti u siru, a zatim ova manja kaže u suhoj tvari da ima 53%, što dovodi do zaključka da je sir 75% suha tvar, a 25% voda, što ćemo se složiti ima smisla.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#11460 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

KojiJa wrote: 04/03/2023 20:54
Mea_parvitas wrote: 04/03/2023 14:20 3 razlicite deklaracije, 30, 40 i 53% :lol:
Nisu različite deklaracije tj. ovo 40 i 53%.

Ova deklaracija kaže da ima 40% mliječne masti u siru, a zatim ova manja kaže u suhoj tvari da ima 53%, što dovodi do zaključka da je sir 75% suha tvar, a 25% voda, što ćemo se složiti ima smisla.
A sta je ono 30% sto pise?!
KojiJa
Posts: 395
Joined: 03/03/2023 14:24

#11461 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by KojiJa »

Naslovnica wrote: 04/03/2023 21:01
KojiJa wrote: 04/03/2023 20:54

Nisu različite deklaracije tj. ovo 40 i 53%.

Ova deklaracija kaže da ima 40% mliječne masti u siru, a zatim ova manja kaže u suhoj tvari da ima 53%, što dovodi do zaključka da je sir 75% suha tvar, a 25% voda, što ćemo se složiti ima smisla.
A sta je ono 30% sto pise?!
To je očigledno lajt verzija, ili nešto, ja samo kažem za onu od 40% na pakovanju i 53% na onoj maloj etiketi.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#11462 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ElRe »

Dino79 wrote: 04/03/2023 19:56
vjeshalica wrote: 04/03/2023 10:45 Konzum Wisa onaj lafo renovirani juce 2,95 banane :lol: :lol:
Ista roba na istim mjestima osim par polica sto su premjestili. Lafo Konzum renovirano ali parking pun.
U tom Konzumu najčešće kupujem, jer nikad nema gužve (osim nedeljom ujutru na parkingu zbog buvlje pijace). Ali u objektu nikad nema gužve.
Pomjerili su police u desnom dijelu gdje je dječija hrana i higijenski proizvodi.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11463 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

Naslovnica wrote: 04/03/2023 21:01
KojiJa wrote: 04/03/2023 20:54

Nisu različite deklaracije tj. ovo 40 i 53%.

Ova deklaracija kaže da ima 40% mliječne masti u siru, a zatim ova manja kaže u suhoj tvari da ima 53%, što dovodi do zaključka da je sir 75% suha tvar, a 25% voda, što ćemo se složiti ima smisla.
A sta je ono 30% sto pise?!
30% na katalogu je ilustracija. U stvarnosti je 40%.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#11464 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote: 04/03/2023 21:10
Naslovnica wrote: 04/03/2023 21:01

A sta je ono 30% sto pise?!
30% na katalogu je ilustracija. U stvarnosti je 40%.
U stvarnosti je ko zna koliko. :-)
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11465 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

KojiJa wrote: 04/03/2023 20:54
Mea_parvitas wrote: 04/03/2023 14:20 3 razlicite deklaracije, 30, 40 i 53% :lol:
Nisu različite deklaracije tj. ovo 40 i 53%.

Ova deklaracija kaže da ima 40% mliječne masti u siru, a zatim ova manja kaže u suhoj tvari da ima 53%, što dovodi do zaključka da je sir 75% suha tvar, a 25% voda, što ćemo se složiti ima smisla.
Image
Hakiz
Posts: 48385
Joined: 30/07/2015 20:01

#11466 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

KojiJa wrote: 04/03/2023 20:54
Mea_parvitas wrote: 04/03/2023 14:20 3 razlicite deklaracije, 30, 40 i 53% :lol:
Nisu različite deklaracije tj. ovo 40 i 53%.

Ova deklaracija kaže da ima 40% mliječne masti u siru, a zatim ova manja kaže u suhoj tvari da ima 53%, što dovodi do zaključka da je sir 75% suha tvar, a 25% voda, što ćemo se složiti ima smisla.
Od 1 kg sira, suhe tvari ima 530 g. Mliječne masti ima 40 % od tih 530 g.
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#11467 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by NediM17 »

Ja postavih gore koliko u kojem u ima mlijecne masti u apsolutnom iznosu, al' mrsko citat'.
Hakiz
Posts: 48385
Joined: 30/07/2015 20:01

#11468 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

NediM17 wrote: 04/03/2023 21:25 Ja postavih gore koliko u kojem u ima mlijecne masti u apsolutnom iznosu, al' mrsko citat'.
Stavila vješalica deklaraciju, 23 %.
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#11469 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by NediM17 »

Hem ne citaju, hem ne umiju procentni racun, osnovna skola. :-)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51140
Joined: 29/06/2011 23:39

#11470 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Ja ne znam cega je bingo kralj, ali dobrih cijena nije sigurno. Odem danas u onaj objekat na Sipu, uvijek se razocaram losom ponudom, nista sto u lokalnom granapu ne mogu naci, a cijene kao u konzumu koji slovi kao skup market.

Interesantnije artikle nadjem u onom malom Bingu na Ciglanama, nego u ovoj "veletrgovini".

Inace pricam sa rodicom iz ljubljane, kod njih su takodje cijene podivljale a najavljuju nova poskupljenja. Ona meso kupuje samo kod mesara, veli da je u mesnicama cijena junetine strasno poskupila, cijene su kao kod nas samo sto je kod nas u markama, kod njih je u eurima. Kila neke junetine za supu, neka rebra, 17 eura. Juneca snicla, 20 eura.
Spas im je sto imaju Lidl, Hofer i ove trgovacke lance, tamo non stop snizenja, samo je tamo meso loseg kvaliteta ali ko mora, kupuje pakovano. Bar ima izbora.
I bar imaju vlast kakvu takvu, uredjenu drzavu, neki dan gledam na N1 penzioneri traze 1000 eura penziju. Ovi nasi nesretnici i dalje na 250 eura.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18744
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#11472 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by problemnatravunu »

jebemumater , znači Ukrajina i teglama snabdijevala ovu planetu ..... :lol:
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#11473 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by bumerangss »

Zbog Ukrajine poskupio i parking i Coca Cola skocila na 3 KM kao da je rat u AmeriKi
Zbog Ukrajine i BHTelecom diže pretplatu Extra paketa za 3 markice pa najjeftiniji paket 25 KM...

Do kad ce ovaj narod da šuti i trpi?!
Penzioneri zadovoljni mrvicama. Fadil im zamaže oči sa par markica povečanja
Na zapadu zahtjevaju najnužu penziju 1000 € a kod nas minimalna 250€ uz vece cijene nego u EU!
Zato je fond PIO prebacen u federalni budžet jer bi pio davno bankrotirao da nije tako

Radnici ocito zadovoljni sa oko 1000 km plate

Sta treba da se desi da vlast nesta poduzme?
daario naharis
Posts: 1065
Joined: 17/06/2015 19:42

#11474 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by daario naharis »

Nece se nista desiti jer narod nije nista bolje ni zasluzio. Politicari su ogledalo naroda i to je to.

Treba da ulje bude 100KM, a banane 200 KM. :thumbup:
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#11475 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by HelaS »

daario naharis wrote: 05/03/2023 09:43 Nece se nista desiti jer narod nije nista bolje ni zasluzio. Politicari su ogledalo naroda i to je to.

Treba da ulje bude 100KM, a banane 200 KM. :thumbup:
Neće se ništa desiti. Jedino ako neka stranka izvede svoje članove na ulice, pa to prikažu kao "bunt" naroda :D
Post Reply