INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- konektovan
- Posts: 51387
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#11276 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Samo kinderland sto se tiče igraonice...
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#11277 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Nisu i dalje ce u igraonice ali ne u ovu. Bezobrazluk prezirem. Imam ali ne dam.Hakiz wrote: ↑26/02/2023 14:45Zar nisu ovo bold i ovo italik u kontradikciji?Nokian808 wrote: ↑26/02/2023 13:12 Danas snjeg hajd odvedoh juniorku u SCS igraonicu voli tu radi tobogana bilo skuplje nego drugdje ali ne previse (kad se uzmu u obzir bonusi kod uplate). Formalno bio sat 8 KM ali kad napunis odjednom karticu izlazilo me 5 KM sat a njena sreca nema cijenu...ali odsad ide drugdje jer ovo sta su uradili u SCS je fakat bezobrazno hajd da su samo pogorsali bonuse na uplatu pa covjek bi nekako progutao ali ovo je drska bezobrazna pohlepa - prvo bonuse ukinuli odnosno pogorsali na nezamislive granice (150 KM uplati dobijes 40 gratis bodova a prije na takvim uplatama bilo praktično duplanje) + sat igraonice digli da je 12 KM
Da dobro ste procitali sat igraonice je 12 KM. One jeftine drmusaljke bile 1 KM sada 2 KM....znaci kad se uzme u obzir sve bukvalno 100% poskupljenje globalno a pola im inventara NE RADI.
Vratio im karticu koju imam vec 6 godina odsad ce sto se mene tice ugoscavati samo arapcad i sda podmladak...
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#11278 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pa i nema znam koliko je ljudi tamo nedjeljom kad je ruzno vrijeme...vidljivo manje musterija.
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#11281 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Otkad smo mi u Hrvatskoj ?
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#11282 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Od četvrtka inšalah
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#11283 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Masallah
Tesko nama sto ostadosmo ovdje
Tesko nama sto ostadosmo ovdje
-
ado_n
- Posts: 142
- Joined: 15/10/2021 13:24
#11284 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Zna li iko šta se može prenijeti preko granice,ne mogu nigdje da nađem ništa o tome
Ovaj mjesec sam bio dva puta u Metkoviću, skoro ništa nisam kupio
.
Ovaj mjesec sam bio dva puta u Metkoviću, skoro ništa nisam kupio
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
- pepeljara
- Posts: 7347
- Joined: 22/08/2003 00:00
#11286 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Znaci dosao fakat da se vishe nista ne nosi na more sa sobom
hahaha
-
Ali_G
- Posts: 4674
- Joined: 02/03/2002 00:00
#11287 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja sam bas sinoc komentaris’o cijene onih aparata. Ranije za 10KM su mogli 6x odigrati nesto, sada je to 3x. Samo poskupljenje i nekako, al su makar mogli ostaviti stare bonuse pri uplati na karticu.Nokian808 wrote: ↑26/02/2023 13:12 Danas snjeg hajd odvedoh juniorku u SCS igraonicu voli tu radi tobogana bilo skuplje nego drugdje ali ne previse (kad se uzmu u obzir bonusi kod uplate). Formalno bio sat 8 KM ali kad napunis odjednom karticu izlazilo me 5 KM sat a njena sreca nema cijenu...ali odsad ide drugdje jer ovo sta su uradili u SCS je fakat bezobrazno hajd da su samo pogorsali bonuse na uplatu pa covjek bi nekako progutao ali ovo je drska bezobrazna pohlepa - prvo bonuse ukinuli odnosno pogorsali na nezamislive granice (150 KM uplati dobijes 40 gratis bodova a prije na takvim uplatama bilo praktično duplanje) + sat igraonice digli da je 12 KM
Da dobro ste procitali sat igraonice je 12 KM. One jeftine drmusaljke bile 1 KM sada 2 KM....znaci kad se uzme u obzir sve bukvalno 100% poskupljenje globalno a pola im inventara NE RADI.
Vratio im karticu koju imam vec 6 godina odsad ce sto se mene tice ugoscavati samo arapcad i sda podmladak...
-
ado_n
- Posts: 142
- Joined: 15/10/2021 13:24
#11288 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#11289 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kada budes ulazio u Hr i izlazio iz BiH,pitaj onog sto stembilja pasos sta se smije prenijeti...oni bi ti najbolje trebali odgovoriti.
-
akcija007
- Posts: 4313
- Joined: 17/05/2008 23:50
#11290 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Mozes u BiH unijeti to mlijeko. Govorim na Metkovicu jer pola Hercegovine od Mostara preko Capljine i Gabele kupuje u Metkovicu.
Ja licno ne bi kupio to mlijeko, poljsko ili slovacko. Radije kupujem K plus mlijeko hrvatskih farmi za 0,92 eur po 1 l ili Zbergov po 0,97 eur za 1l
Ja licno ne bi kupio to mlijeko, poljsko ili slovacko. Radije kupujem K plus mlijeko hrvatskih farmi za 0,92 eur po 1 l ili Zbergov po 0,97 eur za 1l
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#11291 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Jedno ili drugo bi vjerojatno i progutao ali ovakav udar po dva osnova je cista pohlepa i ta igraonica vise ne postoji za mene.Ali_G wrote: ↑26/02/2023 21:36Ja sam bas sinoc komentaris’o cijene onih aparata. Ranije za 10KM su mogli 6x odigrati nesto, sada je to 3x. Samo poskupljenje i nekako, al su makar mogli ostaviti stare bonuse pri uplati na karticu.Nokian808 wrote: ↑26/02/2023 13:12 Danas snjeg hajd odvedoh juniorku u SCS igraonicu voli tu radi tobogana bilo skuplje nego drugdje ali ne previse (kad se uzmu u obzir bonusi kod uplate). Formalno bio sat 8 KM ali kad napunis odjednom karticu izlazilo me 5 KM sat a njena sreca nema cijenu...ali odsad ide drugdje jer ovo sta su uradili u SCS je fakat bezobrazno hajd da su samo pogorsali bonuse na uplatu pa covjek bi nekako progutao ali ovo je drska bezobrazna pohlepa - prvo bonuse ukinuli odnosno pogorsali na nezamislive granice (150 KM uplati dobijes 40 gratis bodova a prije na takvim uplatama bilo praktično duplanje) + sat igraonice digli da je 12 KM
Da dobro ste procitali sat igraonice je 12 KM. One jeftine drmusaljke bile 1 KM sada 2 KM....znaci kad se uzme u obzir sve bukvalno 100% poskupljenje globalno a pola im inventara NE RADI.
Vratio im karticu koju imam vec 6 godina odsad ce sto se mene tice ugoscavati samo arapcad i sda podmladak...
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#11292 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Gledam Plodine katalog 1 kg banana 1,12 Eura. Znaci banane 2 KM u Hrvatskoj. Mlijeko manje od 2 KM. Dokle je doslo da idemo u Hrvatsku po nize cijene iako imaju veci PDV i vece plate radnika u trgovini pa bi po logici trebalo kod nas biti povoljnije sve.
-
akcija007
- Posts: 4313
- Joined: 17/05/2008 23:50
#11293 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U Hrvatskoj ima konkurencije kod nas je nema. Kod nas je samo duopol.Bingo VS Mercator/Konzum.
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
- VladaFBiH
- Posts: 6599
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#11295 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
igraonica u SCC-u (mislim na aparate) je bila za otpada kada je otvorena 2014. godine a sada je u nivou muzeja. Večina aparata je tada bila stara 8+ godina.Ali_G wrote: ↑26/02/2023 21:36Ja sam bas sinoc komentaris’o cijene onih aparata. Ranije za 10KM su mogli 6x odigrati nesto, sada je to 3x. Samo poskupljenje i nekako, al su makar mogli ostaviti stare bonuse pri uplati na karticu.Nokian808 wrote: ↑26/02/2023 13:12 Danas snjeg hajd odvedoh juniorku u SCS igraonicu voli tu radi tobogana bilo skuplje nego drugdje ali ne previse (kad se uzmu u obzir bonusi kod uplate). Formalno bio sat 8 KM ali kad napunis odjednom karticu izlazilo me 5 KM sat a njena sreca nema cijenu...ali odsad ide drugdje jer ovo sta su uradili u SCS je fakat bezobrazno hajd da su samo pogorsali bonuse na uplatu pa covjek bi nekako progutao ali ovo je drska bezobrazna pohlepa - prvo bonuse ukinuli odnosno pogorsali na nezamislive granice (150 KM uplati dobijes 40 gratis bodova a prije na takvim uplatama bilo praktično duplanje) + sat igraonice digli da je 12 KM
Da dobro ste procitali sat igraonice je 12 KM. One jeftine drmusaljke bile 1 KM sada 2 KM....znaci kad se uzme u obzir sve bukvalno 100% poskupljenje globalno a pola im inventara NE RADI.
Vratio im karticu koju imam vec 6 godina odsad ce sto se mene tice ugoscavati samo arapcad i sda podmladak...
- VladaFBiH
- Posts: 6599
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#11296 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
transport je isto tako značajno poskupio (ne branim ih da ne bude zabune).Sanjarko wrote: ↑26/02/2023 08:30To je 25% poskupljenje ali ovdje su banane skočile više.Haris.ba wrote: ↑26/02/2023 07:56
Ne mozes ocekivati istu cijenu za voce i povrce tokom cijele godine.
Cijena banana je u zadnju godinu skocila sa 1200 na 1500 dolara po metrickoj toni.
Nego....
https://avaz.ba/vijesti/bih/812130/naft ... uka-vlasti
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#11297 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U Holandiji je mlijeko u prosjeku 90 euro centi, a sto mi je zapalo za oci je da je milka velika od 3 do 3.5 eura.
U Holandiji je prosjecna neto plata oko 2500 eura.

U Holandiji je prosjecna neto plata oko 2500 eura.
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
#11298 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U Holandiji su posticaji za poljoprivrednu i stocarstvo ogromni, mi mozemo samo sanjati o zastiti drzave.
-
Dino79
- Posts: 1217
- Joined: 05/02/2017 13:41
#11299 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Zasto ne Poljsko ili Slovacko ?akcija007 wrote: ↑27/02/2023 00:21 Mozes u BiH unijeti to mlijeko. Govorim na Metkovicu jer pola Hercegovine od Mostara preko Capljine i Gabele kupuje u Metkovicu.
Ja licno ne bi kupio to mlijeko, poljsko ili slovacko. Radije kupujem K plus mlijeko hrvatskih farmi za 0,92 eur po 1 l ili Zbergov po 0,97 eur za 1l
I ono je po EU standardu.
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#11300 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Poskupljena su najvecim dijelom rezultat ciste pohlebe pogotovo distributera i trgovaca.
Evo jos jednog dokaza vlasnik Orbica koji je 2022. Imao ubjedljivo najuspješniju godinu i najvece profite i dalje najavljuje dizanja cijena i i svojim izjavama dokazuje da je veliko govno.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/sef ... i_ostalo_d
Ja sam fino odlucio da bojkotiram sve sto Orbico distribuira hvala bogu ima konkurencije dovoljno.
Evo jos jednog dokaza vlasnik Orbica koji je 2022. Imao ubjedljivo najuspješniju godinu i najvece profite i dalje najavljuje dizanja cijena i i svojim izjavama dokazuje da je veliko govno.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/sef ... i_ostalo_d
Ja sam fino odlucio da bojkotiram sve sto Orbico distribuira hvala bogu ima konkurencije dovoljno.

