INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11276 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Samo kinderland sto se tiče igraonice...
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#11277 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Hakiz wrote: 26/02/2023 14:45
Nokian808 wrote: 26/02/2023 13:12 Danas snjeg hajd odvedoh juniorku u SCS igraonicu voli tu radi tobogana bilo skuplje nego drugdje ali ne previse (kad se uzmu u obzir bonusi kod uplate). Formalno bio sat 8 KM ali kad napunis odjednom karticu izlazilo me 5 KM sat a njena sreca nema cijenu...ali odsad ide drugdje jer ovo sta su uradili u SCS je fakat bezobrazno hajd da su samo pogorsali bonuse na uplatu pa covjek bi nekako progutao ali ovo je drska bezobrazna pohlepa - prvo bonuse ukinuli odnosno pogorsali na nezamislive granice (150 KM uplati dobijes 40 gratis bodova a prije na takvim uplatama bilo praktično duplanje) + sat igraonice digli da je 12 KM
Da dobro ste procitali sat igraonice je 12 KM. One jeftine drmusaljke bile 1 KM sada 2 KM....znaci kad se uzme u obzir sve bukvalno 100% poskupljenje globalno a pola im inventara NE RADI.
Vratio im karticu koju imam vec 6 godina odsad ce sto se mene tice ugoscavati samo arapcad i sda podmladak...
Zar nisu ovo bold i ovo italik u kontradikciji?
Nisu i dalje ce u igraonice ali ne u ovu. Bezobrazluk prezirem. Imam ali ne dam.
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#11278 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Haris.ba wrote: 26/02/2023 13:39
Nokian808 wrote: 26/02/2023 13:12 Vratio im karticu koju imam vec 6 godina odsad ce sto se mene tice ugoscavati samo arapcad i sda podmladak..
Pa to im je i cilj izgleda. Vise zarade po satu. Zato su i digli cijene. Ocito ima musterija.
Pa i nema znam koliko je ljudi tamo nedjeljom kad je ruzno vrijeme...vidljivo manje musterija.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#11279 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Haris.ba »

Nokian808 wrote: 26/02/2023 15:54 Pa i nema znam koliko je ljudi tamo nedjeljom kad je ruzno vrijeme...vidljivo manje musterija
Pa manje musterija, a ista zarada.

Manje habanja materijala, manje rada.

Da su u gubitku spustili bi cijenu.
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#11281 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

Naslovnica wrote: 26/02/2023 18:26 Image
Otkad smo mi u Hrvatskoj ? :lol:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#11282 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

zippoo87 wrote: 26/02/2023 18:47
Naslovnica wrote: 26/02/2023 18:26 Image
Otkad smo mi u Hrvatskoj ? :lol:
Od četvrtka inšalah
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#11283 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

Masallah
Tesko nama sto ostadosmo ovdje :lol:
ado_n
Posts: 142
Joined: 15/10/2021 13:24

#11284 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ado_n »

Zna li iko šta se može prenijeti preko granice,ne mogu nigdje da nađem ništa o tome
Ovaj mjesec sam bio dva puta u Metkoviću, skoro ništa nisam kupio :lol: .
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#11285 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

ado_n wrote: 26/02/2023 20:35 Zna li iko šta se može prenijeti preko granice,ne mogu nigdje da nađem ništa o tome
Ovaj mjesec sam bio dva puta u Metkoviću, skoro ništa nisam kupio :lol: .
Iz Hr u BiH moRes svega a obrnuto haman pa nista :lol:
Samo ja bih izbjegavao meso i tako te kvarljive stvari .
User avatar
pepeljara
Posts: 7347
Joined: 22/08/2003 00:00

#11286 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

Znaci dosao fakat da se vishe nista ne nosi na more sa sobom :D hahaha
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#11287 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ali_G »

Nokian808 wrote: 26/02/2023 13:12 Danas snjeg hajd odvedoh juniorku u SCS igraonicu voli tu radi tobogana bilo skuplje nego drugdje ali ne previse (kad se uzmu u obzir bonusi kod uplate). Formalno bio sat 8 KM ali kad napunis odjednom karticu izlazilo me 5 KM sat a njena sreca nema cijenu...ali odsad ide drugdje jer ovo sta su uradili u SCS je fakat bezobrazno hajd da su samo pogorsali bonuse na uplatu pa covjek bi nekako progutao ali ovo je drska bezobrazna pohlepa - prvo bonuse ukinuli odnosno pogorsali na nezamislive granice (150 KM uplati dobijes 40 gratis bodova a prije na takvim uplatama bilo praktično duplanje) + sat igraonice digli da je 12 KM
Da dobro ste procitali sat igraonice je 12 KM. One jeftine drmusaljke bile 1 KM sada 2 KM....znaci kad se uzme u obzir sve bukvalno 100% poskupljenje globalno a pola im inventara NE RADI.
Vratio im karticu koju imam vec 6 godina odsad ce sto se mene tice ugoscavati samo arapcad i sda podmladak...
Ja sam bas sinoc komentaris’o cijene onih aparata. Ranije za 10KM su mogli 6x odigrati nesto, sada je to 3x. Samo poskupljenje i nekako, al su makar mogli ostaviti stare bonuse pri uplati na karticu.
ado_n
Posts: 142
Joined: 15/10/2021 13:24

#11288 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ado_n »

zippoo87 wrote: 26/02/2023 21:17
ado_n wrote: 26/02/2023 20:35 Zna li iko šta se može prenijeti preko granice,ne mogu nigdje da nađem ništa o tome
Ovaj mjesec sam bio dva puta u Metkoviću, skoro ništa nisam kupio :lol: .
Iz Hr u BiH moRes svega a obrnuto haman pa nista :lol:
Samo ja bih izbjegavao meso i tako te kvarljive stvari .
Ništa onda od mlijeka što je naslovnica postavio :cry:
Mogu li barem jedno pet kila banana,da zahebajem forumsko pučanstvo :D
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#11289 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

ado_n wrote: 26/02/2023 21:59
zippoo87 wrote: 26/02/2023 21:17

Iz Hr u BiH moRes svega a obrnuto haman pa nista :lol:
Samo ja bih izbjegavao meso i tako te kvarljive stvari .
Ništa onda od mlijeka što je naslovnica postavio :cry:
Mogu li barem jedno pet kila banana,da zahebajem forumsko pučanstvo :D
Kada budes ulazio u Hr i izlazio iz BiH,pitaj onog sto stembilja pasos sta se smije prenijeti...oni bi ti najbolje trebali odgovoriti.
akcija007
Posts: 4313
Joined: 17/05/2008 23:50

#11290 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by akcija007 »

Mozes u BiH unijeti to mlijeko. Govorim na Metkovicu jer pola Hercegovine od Mostara preko Capljine i Gabele kupuje u Metkovicu.
Ja licno ne bi kupio to mlijeko, poljsko ili slovacko. Radije kupujem K plus mlijeko hrvatskih farmi za 0,92 eur po 1 l ili Zbergov po 0,97 eur za 1l
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#11291 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Ali_G wrote: 26/02/2023 21:36
Nokian808 wrote: 26/02/2023 13:12 Danas snjeg hajd odvedoh juniorku u SCS igraonicu voli tu radi tobogana bilo skuplje nego drugdje ali ne previse (kad se uzmu u obzir bonusi kod uplate). Formalno bio sat 8 KM ali kad napunis odjednom karticu izlazilo me 5 KM sat a njena sreca nema cijenu...ali odsad ide drugdje jer ovo sta su uradili u SCS je fakat bezobrazno hajd da su samo pogorsali bonuse na uplatu pa covjek bi nekako progutao ali ovo je drska bezobrazna pohlepa - prvo bonuse ukinuli odnosno pogorsali na nezamislive granice (150 KM uplati dobijes 40 gratis bodova a prije na takvim uplatama bilo praktično duplanje) + sat igraonice digli da je 12 KM
Da dobro ste procitali sat igraonice je 12 KM. One jeftine drmusaljke bile 1 KM sada 2 KM....znaci kad se uzme u obzir sve bukvalno 100% poskupljenje globalno a pola im inventara NE RADI.
Vratio im karticu koju imam vec 6 godina odsad ce sto se mene tice ugoscavati samo arapcad i sda podmladak...
Ja sam bas sinoc komentaris’o cijene onih aparata. Ranije za 10KM su mogli 6x odigrati nesto, sada je to 3x. Samo poskupljenje i nekako, al su makar mogli ostaviti stare bonuse pri uplati na karticu.
Jedno ili drugo bi vjerojatno i progutao ali ovakav udar po dva osnova je cista pohlepa i ta igraonica vise ne postoji za mene.
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#11292 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Gledam Plodine katalog 1 kg banana 1,12 Eura. Znaci banane 2 KM u Hrvatskoj. Mlijeko manje od 2 KM. Dokle je doslo da idemo u Hrvatsku po nize cijene iako imaju veci PDV i vece plate radnika u trgovini pa bi po logici trebalo kod nas biti povoljnije sve.
akcija007
Posts: 4313
Joined: 17/05/2008 23:50

#11293 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by akcija007 »

U Hrvatskoj ima konkurencije kod nas je nema. Kod nas je samo duopol.Bingo VS Mercator/Konzum.
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#11294 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ironmen »

akcija007 wrote: 27/02/2023 07:07 U Hrvatskoj ima konkurencije kod nas je nema. Kod nas je samo duopol.Bingo VS Mercator/Konzum.
Konkurencija je smrt za lihvare i domace bogatune :thumbup: :thumbup:

Zato snazno moramo podrzati bilo kakav oblik konkurencije jer je to patriotski :thumbup:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#11295 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by VladaFBiH »

Ali_G wrote: 26/02/2023 21:36
Nokian808 wrote: 26/02/2023 13:12 Danas snjeg hajd odvedoh juniorku u SCS igraonicu voli tu radi tobogana bilo skuplje nego drugdje ali ne previse (kad se uzmu u obzir bonusi kod uplate). Formalno bio sat 8 KM ali kad napunis odjednom karticu izlazilo me 5 KM sat a njena sreca nema cijenu...ali odsad ide drugdje jer ovo sta su uradili u SCS je fakat bezobrazno hajd da su samo pogorsali bonuse na uplatu pa covjek bi nekako progutao ali ovo je drska bezobrazna pohlepa - prvo bonuse ukinuli odnosno pogorsali na nezamislive granice (150 KM uplati dobijes 40 gratis bodova a prije na takvim uplatama bilo praktično duplanje) + sat igraonice digli da je 12 KM
Da dobro ste procitali sat igraonice je 12 KM. One jeftine drmusaljke bile 1 KM sada 2 KM....znaci kad se uzme u obzir sve bukvalno 100% poskupljenje globalno a pola im inventara NE RADI.
Vratio im karticu koju imam vec 6 godina odsad ce sto se mene tice ugoscavati samo arapcad i sda podmladak...
Ja sam bas sinoc komentaris’o cijene onih aparata. Ranije za 10KM su mogli 6x odigrati nesto, sada je to 3x. Samo poskupljenje i nekako, al su makar mogli ostaviti stare bonuse pri uplati na karticu.
igraonica u SCC-u (mislim na aparate) je bila za otpada kada je otvorena 2014. godine a sada je u nivou muzeja. Večina aparata je tada bila stara 8+ godina.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#11296 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by VladaFBiH »

Sanjarko wrote: 26/02/2023 08:30
Haris.ba wrote: 26/02/2023 07:56

Ne mozes ocekivati istu cijenu za voce i povrce tokom cijele godine.

Cijena banana je u zadnju godinu skocila sa 1200 na 1500 dolara po metrickoj toni.

Nego....

https://avaz.ba/vijesti/bih/812130/naft ... uka-vlasti

To je 25% poskupljenje ali ovdje su banane skočile više.
transport je isto tako značajno poskupio (ne branim ih da ne bude zabune).
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#11297 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Trappist »

U Holandiji je mlijeko u prosjeku 90 euro centi, a sto mi je zapalo za oci je da je milka velika od 3 do 3.5 eura.
U Holandiji je prosjecna neto plata oko 2500 eura.
:bih:
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#11298 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ironmen »

Trappist wrote: 27/02/2023 10:32 U Holandiji je mlijeko u prosjeku 90 euro centi, a sto mi je zapalo za oci je da je milka velika od 3 do 3.5 eura.
U Holandiji je prosjecna neto plata oko 2500 eura.
:bih:
U Holandiji su posticaji za poljoprivrednu i stocarstvo ogromni, mi mozemo samo sanjati o zastiti drzave.
Dino79
Posts: 1217
Joined: 05/02/2017 13:41

#11299 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Dino79 »

akcija007 wrote: 27/02/2023 00:21 Mozes u BiH unijeti to mlijeko. Govorim na Metkovicu jer pola Hercegovine od Mostara preko Capljine i Gabele kupuje u Metkovicu.
Ja licno ne bi kupio to mlijeko, poljsko ili slovacko. Radije kupujem K plus mlijeko hrvatskih farmi za 0,92 eur po 1 l ili Zbergov po 0,97 eur za 1l
Zasto ne Poljsko ili Slovacko ?
I ono je po EU standardu.
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#11300 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Poskupljena su najvecim dijelom rezultat ciste pohlebe pogotovo distributera i trgovaca.
Evo jos jednog dokaza vlasnik Orbica koji je 2022. Imao ubjedljivo najuspješniju godinu i najvece profite i dalje najavljuje dizanja cijena i i svojim izjavama dokazuje da je veliko govno.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/sef ... i_ostalo_d
Ja sam fino odlucio da bojkotiram sve sto Orbico distribuira hvala bogu ima konkurencije dovoljno.
Post Reply