INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#11226 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

Štae sirotiljo

Image

Image

:D :gunjastajl:
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#11227 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by bumerangss »

Akova pileci dimljeni fileti 25 KM :-)

Bili 13,70 KM

To je skoro 100% skuplje :run:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28402
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#11228 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

Kupila meni stara 3 banane za 3 KM, bit ce mi 2-3 dana.
User avatar
drugtito2011
Posts: 2978
Joined: 01/08/2011 18:45

#11229 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by drugtito2011 »

Naslovnica wrote: 25/02/2023 10:51 Štae sirotiljo

Image

Image

:D :gunjastajl:
2.95 u Amku
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8289
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#11230 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Idemedosumom »

Kolega mi reče, da se u Bingu ujutro rano mogu banane za ca. 1,7-1,8KM/kg uzeti, druga klasa ali jako dobre, nisu pocrnjele. Samo se razgrabe u prvih pola sata radnog vremena.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11231 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Idemedosumom wrote: 25/02/2023 14:05 Kolega mi reče, da se u Bingu ujutro rano mogu banane za ca. 1,7-1,8KM/kg uzeti, druga klasa ali jako dobre, nisu pocrnjele. Samo se razgrabe u prvih pola sata radnog vremena.
Takoe, .i nije samo u bingu, zna biti i u drugim marketima.
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#11232 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

Crvena babura, paprika, Bingo više od 10 KM, Mercator kažu oko 14, pijaca Otoka danas 6 KM.
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#11233 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

drugtito2011 wrote: 25/02/2023 13:45
Naslovnica wrote: 25/02/2023 10:51 Štae sirotiljo

Image

Image

:D :gunjastajl:
2.95 u Amku
Ali nije Bonita.
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#11234 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by bumerangss »

Ekonomski banane su najneisplativije voce jer baciš debelu koru 40 ako ne i 50% od kile banana je težina kore :D

Zato jedite samo maline iako su 7 8 KM :lol:

malo šale ali i istinito

I savjet nutricioniste je da su mnogo zdravije zrele banane one sa tačkicama (ne baš truhle) jer su u njima zreli fermenti koji se apsorbuju u crijevima samo u tom stadiju zrelosti tj iskoriste se svi minerali, vitamini... a ako jedete zelenu tj nezrelu banan ona prođe neiskorišteno kroz digestivni trakt i sve što valja završi u kanalizaciji :-D
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#11235 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by teskeredzic_22 »

Vox_liberi wrote: 24/02/2023 13:59 Gdje se otvara mega na otoci? Vidim oglas za radna mjesta
Da , zna li iko gdje otvaraju ?

Tnx
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#11236 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by bumerangss »

Image

Zar je file oslica izašao na 20 KM?!!!! :-)
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#11237 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by oldtajmer »

naletim danas u cm i vidim old spice stikovi po cijeni 9,10 :-) pitam zenu sto radi otkad je ova cijena, kaze to je jos jeftino bit ce preko 10 ubrzo :lol: pa nije dior u pm, fakat su cijene postale smijesne i bez ikakve logike
User avatar
Quaresma
Posts: 7932
Joined: 19/07/2010 16:37

#11238 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Quaresma »

al kako ovako šaltaju cijene. zar smiju ovo raditi?
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#11239 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by laserShow »

Naravno da mogu, zasto ne bi mogli? Sta ih ogranicava?
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#11240 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

Zbog odlaska u inostranstvo na prodaju Rexona Cobalt stick, malo korišten.
Ponude u pp.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#11241 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Haris.ba »

Eno u Velikoj Britaniji nestasica voca i povrca. Nema.
Quaresma wrote: 25/02/2023 19:28 al kako ovako šaltaju cijene. zar smiju ovo raditi?
Cijene se slobodno formiraju na trzistu.
aston_martin
Posts: 489
Joined: 26/09/2020 18:41

#11242 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by aston_martin »

oldtajmer wrote: 25/02/2023 19:24 naletim danas u cm i vidim old spice stikovi po cijeni 9,10 :-) pitam zenu sto radi otkad je ova cijena, kaze to je jos jeftino bit ce preko 10 ubrzo :lol: pa nije dior u pm, fakat su cijene postale smijesne i bez ikakve logike
moraju se gazde dodatno bogatit preko ledja gradjana.
aston_martin
Posts: 489
Joined: 26/09/2020 18:41

#11243 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by aston_martin »

Haris.ba wrote: 25/02/2023 19:33 Eno u Velikoj Britaniji nestasica voca i povrca. Nema.
Quaresma wrote: 25/02/2023 19:28 al kako ovako šaltaju cijene. zar smiju ovo raditi?
Cijene se slobodno formiraju na trzistu.
sve nam je ko na zapadu, osim plata naravno, da isprate troskove. jbo to trziste.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11244 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

Zna se ko stoji iza tajkuna, sta se ocekivali, kofol povecali plate,sad opet poskupljuju da uzmu to sto su povecali. Klasicni teror ratnih tajkuna i njihove svercerske marze.
Ali najveci problem su krezavi bolidi koji idu da grabe i kupuju nemilice.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11245 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 25/02/2023 16:53 Crvena babura, paprika, Bingo više od 10 KM, Mercator kažu oko 14, pijaca Otoka danas 6 KM.
Crvena babura je uvijek bila skupa, ali roga je bila jeftinija. U sezoni je znala ici do 1,5KM,sad je u sezoni bila oko 3KM kratko, pa je otisla na 6 kad joj je i bio vakat.
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#11246 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

vjeshalica wrote: 25/02/2023 23:23
Hakiz wrote: 25/02/2023 16:53 Crvena babura, paprika, Bingo više od 10 KM, Mercator kažu oko 14, pijaca Otoka danas 6 KM.
Crvena babura je uvijek bila skupa, ali roga je bila jeftinija. U sezoni je znala ici do 1,5KM,sad je u sezoni bila oko 3KM kratko, pa je otisla na 6 kad joj je i bio vakat.
Roga danas na Otoci 5.

Jeste babura uvijek bila skupa, mene čudi ogromna razlika u cijenama. A ne bih se začudio da i lanci i pijaca imaju isti izvor snabdijevanja.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11247 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 25/02/2023 23:24
vjeshalica wrote: 25/02/2023 23:23

Crvena babura je uvijek bila skupa, ali roga je bila jeftinija. U sezoni je znala ici do 1,5KM,sad je u sezoni bila oko 3KM kratko, pa je otisla na 6 kad joj je i bio vakat.
Roga danas na Otoci 5.
Ma proso joj je vakat davno
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#11248 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dgL_ »

zippoo87 wrote: 22/02/2023 22:49 Jebale vas banane...7 dana prica o bananama,kao da je voda pa bez nje ne mozes .
Meni je psiholoska granica za banane 2 KM i to one najbolje,zute krupne kada budu a ne one truhle :lol:
Znaci taman mislim šta je furka sa bananama kad mi ovaj tvoj komentar pročita misli...

Koji je q sa bananama znal se šta? Jesul 3 il 4 KM?
Last edited by dgL_ on 25/02/2023 23:32, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#11249 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

A niko da pohvali kako je ulje otišlo debelo ispod 4KM.
8-)
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#11250 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dgL_ »

Naslovnica wrote: 25/02/2023 23:31 A niko da pohvali kako je ulje otišlo debelo ispod 4KM.
8-)
I d5 2.61... jbg banane su sad najbitnije
Post Reply