INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#11176 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by komsinica_s_drugog »

Sad sam u Mega Diskontu kupila skoljku M jaja za 7, 50 KM. To je usteda od najmanje 3 KM. Mlijeko 2,0 mm 2 KM bez cepa.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#11177 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by oldtajmer »

koje tablete za masinu za sudje uzimate, ranije se moglo normalno uzeti kutija tableta za nekih 20 markica, sad je to redovno oko 30
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11178 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

oldtajmer wrote: 22/02/2023 09:59 koje tablete za masinu za sudje uzimate, ranije se moglo normalno uzeti kutija tableta za nekih 20 markica, sad je to redovno oko 30
Bude na akciji fairy platinum 20 kom 7-8 KM al' to ono kad je plata. :mrgreen:
A najčešće se koristi dm tableta...
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#11179 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

oldtajmer wrote: 22/02/2023 09:59 koje tablete za masinu za sudje uzimate, ranije se moglo normalno uzeti kutija tableta za nekih 20 markica, sad je to redovno oko 30

One koje su na akciji :-D ...samo gledati da je prava akcija
Teufik
Posts: 4886
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#11180 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Teufik »

oldtajmer wrote: 22/02/2023 09:59 koje tablete za masinu za sudje uzimate, ranije se moglo normalno uzeti kutija tableta za nekih 20 markica, sad je to redovno oko 30
U DM-u

https://www.dm-drogeriemarkt.ba/denkmit ... 16172.html
65 komada - 8,70 KM

Top su.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#11181 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by oldtajmer »

vazda sam mogao naci ranije somat i finish oko cvaje 100/120 komada, nekako su mi se najbolje pokazale, sad uglavnom oko 30 markica, cak u amke vidjeh finish 120 komada 42 marke :lol: a vidjeh i kod amke domestos 5,40 :-)

evo kratki pijacni barometar onog sto mi zape za oko danas u b-fazi:
mladi kupus 3,5
spinat 6
patlidzan 8

ko voli nek izvoli :D
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#11182 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by oldtajmer »

Teufik wrote: 22/02/2023 14:04
oldtajmer wrote: 22/02/2023 09:59 koje tablete za masinu za sudje uzimate, ranije se moglo normalno uzeti kutija tableta za nekih 20 markica, sad je to redovno oko 30
U DM-u

https://www.dm-drogeriemarkt.ba/denkmit ... 16172.html
65 komada - 8,70 KM

Top su.
nisam probao odavno, mogao bi :thumbup:
probook
Posts: 5042
Joined: 13/10/2013 22:38

#11183 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by probook »

Kad smo vec kod banana vidim juce u Bingu cijena 3,65 KM i raf prilicno prazan :-) Znaci nije to skupo, moze ici i preko 4 KM :-)
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#11184 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by duh_sa_sjekirom »

probook wrote: 22/02/2023 14:41 Kad smo vec kod banana vidim juce u Bingu cijena 3,65 KM i raf prilicno prazan :-) Znaci nije to skupo, moze ici i preko 4 KM :-)
Sad će tebi ovdje objasniti da su to pokupovali ovi što su dobili na lotu i ovi što moraju jesti isključivo banane da bi preživjeli i da to njima nije skupo...
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11185 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

probook wrote: 22/02/2023 14:41 Kad smo vec kod banana vidim juce u Bingu cijena 3,65 KM i raf prilicno prazan :-) Znaci nije to skupo, moze ici i preko 4 KM :-)
Kupuje raja po bananu, dvije..vjeruj mi koliko hoćeš..
Imaš pored korpu sa onim "crnim" bananama koje su snižene na 2.25 KM.
I to pukne za tren...
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#11186 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ironmen »

konektovan wrote: 22/02/2023 18:55
probook wrote: 22/02/2023 14:41 Kad smo vec kod banana vidim juce u Bingu cijena 3,65 KM i raf prilicno prazan :-) Znaci nije to skupo, moze ici i preko 4 KM :-)
Kupuje raja po bananu, dvije..vjeruj mi koliko hoćeš..
Imaš pored korpu sa onim "crnim" bananama koje su snižene na 2.25 KM.
I to pukne za tren...
Danas u Bingu banane 2,95, cim padne potraznja i raja ne kupuje moraju spustiti cijenu.
Hakiz
Posts: 48385
Joined: 30/07/2015 20:01

#11187 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

Ne bi meni bilo previše žao da najveći iznos ode radniku na plantaži. Ali, preprodavač uzme najviše :(
korisnicki
Posts: 527
Joined: 13/03/2021 12:12

#11188 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by korisnicki »

Ironmen wrote: 22/02/2023 20:57
konektovan wrote: 22/02/2023 18:55

Kupuje raja po bananu, dvije..vjeruj mi koliko hoćeš..
Imaš pored korpu sa onim "crnim" bananama koje su snižene na 2.25 KM.
I to pukne za tren...
Danas u Bingu banane 2,95, cim padne potraznja i raja ne kupuje moraju spustiti cijenu.
Bojkotujem banane sve dok su iznad 2,5 KM. U Hrvatskoj TC Plodine banane 1,05E.

Do prije tri godine bile među najpovoljnim voćem.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3491
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#11189 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Matijevic_Vlado »

Ma vala je i te banane svako i jeo. Neka su poskupile
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11190 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Matijevic_Vlado wrote: 22/02/2023 21:17 Ma vala je i te banane svako i jeo. Neka su poskupile
:lol: :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11191 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

U konzumu akcija 4 dana banane ispod 3 km
User avatar
pepeljara
Posts: 7347
Joined: 22/08/2003 00:00

#11192 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

Truba wrote: 22/02/2023 22:01 U konzumu akcija 4 dana banane ispod 3 km
3-75 danas. Ne znam u kojem :D
User avatar
nepass1
Posts: 14670
Joined: 06/07/2017 07:35

#11193 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Eno i u bingu 2.90
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#11194 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Mrvice_ba »

Propalo tone banane. Banana nije gorivo da stoji. 2-3 i mozes baciti.
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#11195 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

Jebale vas banane...7 dana prica o bananama,kao da je voda pa bez nje ne mozes .
Meni je psiholoska granica za banane 2 KM i to one najbolje,zute krupne kada budu a ne one truhle :lol:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#11196 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

Mogli bi malo o čokoladnim bananicama...
:lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11197 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

pepeljara wrote: 22/02/2023 22:20
Truba wrote: 22/02/2023 22:01 U konzumu akcija 4 dana banane ispod 3 km
3-75 danas. Ne znam u kojem :D
Od sutra su nove cijene 2.95 KM
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11198 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Naslovnica wrote: 22/02/2023 23:01 Mogli bi malo o čokoladnim bananicama...
:lol:
Šta je ono 'nako,..ne more čojka zasititi 2 kile..da pojedeš :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#11199 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

konektovan wrote: 22/02/2023 23:07
Naslovnica wrote: 22/02/2023 23:01 Mogli bi malo o čokoladnim bananicama...
:lol:
Šta je ono 'nako,..ne more čojka zasititi 2 kile..da pojedeš :mrgreen:
boles' sestrem
sjećate li se Zorine prodavnice i bananica, rum pločica i želea na kilu?
:lol:
Bananice vazda prve puknu
sarajevo-x.com
Posts: 860
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#11200 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by sarajevo-x.com »

Red maslaca red banana :mrgreen:
Post Reply