OLX.BA - sve o tome

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3626 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Image
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25481
Joined: 12/08/2013 12:51

#3627 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by insaneinthebrain »

mbenz wrote: 17/02/2023 10:05 sto sverceri kukaju :lol: :lol: :lol:
propade im poso :zzzz:
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#3628 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by nlt »

Uzeše im poso
Blue heat
Posts: 127
Joined: 09/01/2012 21:50

#3629 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Blue heat »

Truba wrote: 17/02/2023 07:41 Sada po dogovoru je postalo na upit
I izgubilo je smisao

Po dogovoru je bas bilo ok

Ovo je ono da prodavaci ne znaju jedni dtugima cijene :mrgreen:
Po dogovoru je jedna od glupljih opcija. Znači trebam svakog prodavca da pitam za cijenu nekog artikla, umjesto da je istaknuta cijena i kontaktiram one koji mi odgovaraju. Uostalom, nikad i ne gledam te oglase po dogovoru.
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3630 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

tebi je glupo
meni je odlično i potrebno
pregovarati oko cijene za neke izložene artikle
Walter-SA
Posts: 11
Joined: 29/11/2015 17:42

#3631 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Walter-SA »

Je li sad nema opcije da završeni artikal objaviš ponovo?
Kao ni opcija da vidiš međusobnu konverzaciju sa nekim drugim profilom?

Niđe veze ne mogu da vjerujem da su i to ukinuli.
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3632 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

jaoj tramsfera blama
poruke svoje čitam iz 2011 o betonskim pločama i ugovaranju prevoza
iznajmljivanju građevisnkih pulčeva
jaoj sramota me
peglanje neke cure da proda samo jednu knjigu iz kolekcije 21 knjige
stid me
Blue heat
Posts: 127
Joined: 09/01/2012 21:50

#3633 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Blue heat »

Truba wrote: 17/02/2023 11:26 tebi je glupo
meni je odlično i potrebno
pregovarati oko cijene za neke izložene artikle
A koja bi to cijena bila, pa da se pregovara oko nje ? Ona koju proizvoljno daš, pa ko se upeca, upeca. Pregovarati se može i sa istaknutom cijenom. Trgovina je što bolja ponuda (cijena i kvalitet), a ne muljanje "po dogovoru"
Uostalom, čudi me da Ebay, Amazon i ostali sajtovi za kupovinu nemaju tako nešto, a baš je "dobro i korisno". :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3634 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

evo ti mene pitaš

cijena??? pozz

a ja odgovorim

poštovani,
mogu tražiti koliko hoću npr 90
ali to nije realno... molim vas da vi ponudite cijenu koja je vama OK ali
molim da poštujete izloženi artikal... također...vidi se koliko traže drugi olxovci za isti artikal


to bude otprilike moj odgovor za 2-3 artikla koji su od 100-tinjak na po drogovoru

takodjer usput dodam ako nemate 90 maraka i manje
možemo se dogovoriti (prodjem mu ponudu)
dajte mi to i to plus 30 maraka


po dogovoru je poziv na priču i razgovor
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#3635 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Naslovnica »

Kakve sam gluposti i krševe stavljao u spašene arrtikle, tamo nekad aprije desetak godina...
:lol:
chombe trajla be
Posts: 245
Joined: 22/09/2015 19:53

#3636 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by chombe trajla be »

Kako Bosanac uspije pokvariti sve što valja??? :bih:

Ovo što su napravili sa novom stranicom je najbolji pokazatelj toga. Potpuno glupo, nepotrebno i nelogično. Pošalješ upit, čovjek ti odgovori, tebi se ne pojavi obavijest da ti je odgovorio. Kad uđeš u poruke tek onda vidiš da ti je čovjek napisao, ali nemaš pojma za koji artikal. Uđeš mu u profil i vidiš da lik ima 30 artikiala, ne možeš se sjetiti za šta si konkretno pitao.

Kad hoćeš da obnoviš artikal, nema mogućnosti da izračunaš cijenu olx kredita na npr. 14 dana, već ti prvo traže da aktiviraš oglas, odbiju ti 100 olx kredita, pa tek onda možeš unaprijed izračunati koliko košta postavljanje oglasa.

A sam izgled stranice ne vrijedi komentarisati jer je katastrofalan. Ko ih je kleo nije dangubio jer je očajno. Onako dobru stranicu imali i razjebali je... :run:

Čestitam MAJMUNI
Blue heat
Posts: 127
Joined: 09/01/2012 21:50

#3637 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Blue heat »

Truba wrote: 17/02/2023 11:55 evo ti mene pitaš

cijena??? pozz

a ja odgovorim

poštovani,
mogu tražiti koliko hoću npr 90
ali to nije realno... molim vas da vi ponudite cijenu koja je vama OK ali
molim da poštujete izloženi artikal... također...vidi se koliko traže drugi olxovci za isti artikal


to bude otprilike moj odgovor za 2-3 artikla koji su od 100-tinjak na po drogovoru

takodjer usput dodam ako nemate 90 maraka i manje
možemo se dogovoriti (prodjem mu ponudu)
dajte mi to i to plus 30 maraka


po dogovoru je poziv na priču i razgovor
Možda ti kao prodavcu odgovara taj način trgovine, meni kao kupcu ne. Npr, tražim dio za auto (tu uglavnom preovladava taj način prodaje, po dogovoru), i 90% dijelova ima umjesto cijene, istaknuto "po dogovoru" . Znači treba da kontaktiram 10 prodavaca, da pitam za cijenu, čekam odgovor koji mi uglavnom ne odgovara, a takodje nemam ni sa čim da uporedim, jer kao što sam napisao, za auto dijelove na OLX-u uglavnom nema cijena. Znači gubim vrijeme, živce, umjesto da pogledam po cijenama i odlučim se koji mi je najpovoljniji dio, kontaktiram prodavca i kupim.
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#3638 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tap3ah75 »

Dopušta li vama editovanje (uređivanje) postojećih oglasa.
Mene izbaci iz aplikacije svaki put
.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3639 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

jaha_97 wrote: 17/02/2023 07:40 Da li neko zna kako zavrsiti artikal, a ne sakriti !?
Otkrio sam i taj hack 😂
Kliknes gore desno kod nicka na ovu strelicu i ides na aktivne oglase.
Onda kada se to otvori,dodjes misom na oglas koji zelis zavrsiti i tu postavis mis,pojave se opcije
tap3ah75 wrote: 17/02/2023 12:27 Dopušta li vama editovanje (uređivanje) postojećih oglasa.
Mene izbaci iz aplikacije svaki put
.
Uradi update aplikacije...jucer sam imao identican problem koji je rijesen nakon updatea
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#3640 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Hajvan »

lol, to noviklo na vazda isto
daj him mochvare I mutne ode


salu na stranu, ovo je izgleda globalni rebranding:

https://www.olx.com

Image
jaha_97
Posts: 21
Joined: 01/11/2017 13:13

#3641 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by jaha_97 »

zippoo87 wrote: 17/02/2023 12:52
jaha_97 wrote: 17/02/2023 07:40 Da li neko zna kako zavrsiti artikal, a ne sakriti !?
Otkrio sam i taj hack 😂
Kliknes gore desno kod nicka na ovu strelicu i ides na aktivne oglase.
Onda kada se to otvori,dodjes misom na oglas koji zelis zavrsiti i tu postavis mis,pojave se opcije
tap3ah75 wrote: 17/02/2023 12:27 Dopušta li vama editovanje (uređivanje) postojećih oglasa.
Mene izbaci iz aplikacije svaki put
.
Uradi update aplikacije...jucer sam imao identican problem koji je rijesen nakon updatea
Pojavilo se jutros, nakon sto sam postavio pitanje. Strasnoooooooooo :roll:
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3642 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Evo ima opet novi update od 5 MB za android aplikaciju na playstoreu
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3643 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by agent_zero »

Znači odron od nove platforme, i vizuelno i funkcionalno!
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#3644 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Hajvan »

No, i dalje na iOSu nema svih kategorija niti im se moze pristupiti vec samo odabranim/popularnim

u trazilicukad ukucam naziv ategorije koj me zanima, izlisata samo oglase koji iamju taj izraz u sebi
na prethodnoj verziji to nije bio slucaj, a ja najvise koristim app uprvo na taj nacin- pretrazujuci par kategorija koje me zanimaju

funkcionalno, veliki minus
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#3645 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by ElRe »

chombe trajla be wrote: 17/02/2023 12:20 Kako Bosanac uspije pokvariti sve što valja???
za olx je južno-afrikanac
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3646 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

ukucam franjo tuđman
izbaci france :lol:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6606
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#3647 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by VladaFBiH »

Blue heat wrote: 17/02/2023 10:59
Truba wrote: 17/02/2023 07:41 Sada po dogovoru je postalo na upit
I izgubilo je smisao

Po dogovoru je bas bilo ok

Ovo je ono da prodavaci ne znaju jedni dtugima cijene :mrgreen:
Po dogovoru je jedna od glupljih opcija. Znači trebam svakog prodavca da pitam za cijenu nekog artikla, umjesto da je istaknuta cijena i kontaktiram one koji mi odgovaraju. Uostalom, nikad i ne gledam te oglase po dogovoru.
uvijek koristim filter "prikaži samo sa cijenom" - ne znam ko još pita ove "po dogovoru"... za mene taj oglas ne postoji :)
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6606
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#3648 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by VladaFBiH »

Kupi dugme - da li neko zna gdje je nestalo? Ima samo opcija naruči i onda mi nudi OLX dostavu a ja već preuzeo proizvod :D

Kako da sada razmijenimo utiske?
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#3649 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by probook »

Hajvan wrote: 17/02/2023 13:39 No, i dalje na iOSu nema svih kategorija niti im se moze pristupiti vec samo odabranim/popularnim

u trazilicukad ukucam naziv ategorije koj me zanima, izlisata samo oglase koji iamju taj izraz u sebi
na prethodnoj verziji to nije bio slucaj, a ja najvise koristim app uprvo na taj nacin- pretrazujuci par kategorija koje me zanimaju

funkcionalno, veliki minus
U filterima nema pola opcija, tipa nema da biras hoces li novo ili polovno :-)
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#3650 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by shandrprcSA »

nema više ni da pregledaš dojmove
Post Reply