OLX.BA - sve o tome

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3601 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

-Chesterfield- wrote: 16/02/2023 21:56
stronghold wrote: 16/02/2023 21:22 Objavim artikal, kad za sat vremena momak naručuje preko olx dostave. Drago mi,kliknem na prihvati narudžbu,jok,ni čuti,ažuriram aplikaciju,haj sad, opet ništa. Na laptopu pokušam,0 bodova. E svašta.
Srećom 48 sati je narudžba aktivna pa se nadam da će to riješiti,nimalo nije mala cifra u pitanju.
Pokušaj unijeti svoju adresu jer se sve obrisalo.

Image
Jbte nisam ni znao da su i to obrisali.
Da ti ovo ne napisa,ja ne bi ni znao da mi je adresa i podaci obrisani.
Sada sam nanovo ukucao sve.Hvala
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#3602 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by laserShow »

stronghold wrote: 16/02/2023 21:22 Na laptopu pokušam,0 bodova. E svašta.
Dodaj adresu u postavkama profila s laptopa i radi. Tako sam danas odobrio dvije dostave, nije moglo dok nisam dodao adresu
Dany97
Posts: 264
Joined: 25/06/2017 15:50

#3603 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Dany97 »

Sto se moje zarade dojmova tice (prodaje) znaci apsolutno nista,mozda da uspijem dobiti 1 godisnje hahah.
Po mom nekom misljenju trenutni sistem dojmova ce imati priliku dobijati samo shopovi,ili neki veci profili/radnje gdje prodaju nesto bas ozboljni,teh.opremo,auto opremu itd.
Jbt pa kako da sad uopste dobijem pozitivno misljenje i povjerenje za profil,sta da prodam hah.
Fali mi sigurno 5 dojmova od prodaje,oko 10 olx dostava,a od njih nigdje nikakvog dojma,ni kupca ni prodavca...
Sto mi ovo "napredovanje" i pokusaj za nekakvo poboljsanje ide na nervne zivce.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#3604 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tindbe »

kakav haos, nema sna ovih noći za stručnjake koji su radili ovo
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#3605 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Hajvan »

a dje su im Kategorije? :lol:
Limited Sky
Posts: 493
Joined: 01/02/2019 02:00
Location: rajvoSa

#3606 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Limited Sky »

Prodajem nesto, i izdvojio artikal na 2 dana da bude na naslovnici, i da se svaka 3 sata objavljuje, preko 200 olx kredita kostalo, a uopste se nije izdvojilo kako sam uradio, pise artikal izdvojen jos 1 dan, a pored toga sljedeca automatska obnova 23.2 :lol:
i broj pregleda se za dan povecao za cca 50,60 dok je prije na isto izdvajanje bilo 400+ pregleda dnevno.
tragedija, nadam se da ce vratiti uzalud potroseni kredit, zbog njihovih silnih bagova.
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#3607 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by laserShow »

Hajvan wrote: 16/02/2023 22:54 a dje su im Kategorije? :lol:
treba faq za koristenje, ili kliknuti na lupu :D
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#3608 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Hajvan »

laserShow wrote: 16/02/2023 23:01
Hajvan wrote: 16/02/2023 22:54 a dje su im Kategorije? :lol:
treba faq za koristenje, ili kliknuti na lupu :D
da, nije intuitivno uopste
onih par izdvojenih katgorija s ikonicama ispod search bara zbune

UI nije los uposte, fino osvjezenje
cini se kao da su API pohebali
Elubrylla
Posts: 370
Joined: 07/02/2010 15:12

#3609 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Elubrylla »

Za 16 dana izlazi nova platforma koja ce imati i aukcije. :izet:
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3610 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Napravio nalog i na roba.ba i objavio dva artikla,da probam.
Stranica je pregledna i jako brza...objavljivanje oglasa je manje vise standardno,osim sto se mora zezati malo da napravis dostavu,jer moras unijeti tezinu,cijenu,kolicinu i svasta nesto.
Primjetio sam i tamo ima bugova prilikom unosenja podataka...recimo za mobitel ne mozes odabrati ram da bde 6 GB,jer ta opcija ne postoji.
Takodjer velicine ekrana isto pola ih nema,pa moras staviti pribliznu velicinu.
Slika se moze ubaciti poprilicno ali je kompresija preagresivna,totalno shebe sliku i kvalitet.
Bolje da su stavili 10 slika ali bolji kvalitet,nego 20 a losiji.
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#3611 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mirota »

zippoo87 wrote: 17/02/2023 01:04 Napravio nalog i na roba.ba i objavio dva artikla,da probam.
Stranica je pregledna i jako brza...objavljivanje oglasa je manje vise standardno,osim sto se mora zezati malo da napravis dostavu,jer moras unijeti tezinu,cijenu,kolicinu i svasta nesto.
Primjetio sam i tamo ima bugova prilikom unosenja podataka...recimo za mobitel ne mozes odabrati ram da bde 6 GB,jer ta opcija ne postoji.
Takodjer velicine ekrana isto pola ih nema,pa moras staviti pribliznu velicinu.
Slika se moze ubaciti poprilicno ali je kompresija preagresivna,totalno shebe sliku i kvalitet.
Bolje da su stavili 10 slika ali bolji kvalitet,nego 20 a losiji.
a posjecenost sajta 00 bodova, dabogda, imam i ja par oglasa ali, nikoooo da se javi, a vidim i broj ljudi sto su ga gledali jednocifren
Operativac11
Posts: 152
Joined: 11/04/2022 12:30

#3612 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Operativac11 »

E jesu mu yebali majku. :shock:
User avatar
mayab
Posts: 30840
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3613 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mayab »

joj strane im igovana , dizajna igovana ....
Uz to, sinoć "objavim" oglas , ali izgleda da se nije "primio", niđe ga ....
kakva blamaža
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#3614 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Snake Eyes »

Koliko nas je ovaj redizajn OLX-a pogodio sasvim su mogući i javni protesti, nasilni.
corave okice
Posts: 98
Joined: 28/07/2013 10:29

#3615 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by corave okice »

Jebo ih pas, prvo mi nisu dali da pristupim, pa haj zaboravljena sifra, ne moze, pise token istekao kada mijenjam. Pokusao i na mail i na broj telefona...Jesu ga usrali u PM :run:
jaha_97
Posts: 21
Joined: 01/11/2017 13:13

#3616 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by jaha_97 »

Da li neko zna kako zavrsiti artikal, a ne sakriti !?
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3617 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Sada po dogovoru je postalo na upit
I izgubilo je smisao

Po dogovoru je bas bilo ok

Ovo je ono da prodavaci ne znaju jedni dtugima cijene :mrgreen:
IJQ
Posts: 46
Joined: 29/12/2020 13:26

#3618 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by IJQ »

Koja je najezda lažnih profila, ali srećom primijetio sam da ih banuju :D :izet:
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#3619 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by nlt »

Je#ote
Dolaze mi poruke na znam ni da li su friške ili stare mjesecima
elk
Posts: 3153
Joined: 14/08/2006 12:03

#3620 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by elk »

Ovo radili "developeri' sa fakulteta u kobiljaci? :roll:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#3621 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by SanskiBiser »

Snake Eyes wrote: 17/02/2023 06:47 Koliko nas je ovaj redizajn OLX-a pogodio sasvim su mogući i javni protesti, nasilni.
kolega @Truba da nas povede :D

Image
denis1212
Posts: 873
Joined: 16/02/2014 18:27

#3622 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by denis1212 »

"Genijalno" su ovo odradili.

Javi ti se neko na olx.ba na oglas ali ti ne vidiš za koji oglas ti se javio. Također, inbox mi pun poruka od prije godinu dvije kao da su mi ljudi tek poslali. Jučer mi se neko javio i ja mu kažem da mi napiše za koji oglas se javio jer to se u porukama više ne prikazuje. Sad gledam uopšte nema više te poruke.

Broj realiziranih brzih dostava prepolovili. Dojmove mi neke pobrisali i više se ne vidi za šta su ljudi ostavili dojam.

Idealan tajming za nekoga ko zna ovo brzinski složiti da im napravi konkurenciju. Svi su nezadovoljni i mislim da bi svi prešli na novu platformu drage volje.

Je li im stvarno ovo trebalo?
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3623 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Image
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3624 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

evo probio sam se do trećeg akaunta
izgleda bolje :D

od kuće više na xp ne mogu pristupiti neki plagin treba za firefoks
ode komp iz 2008 na vikendicu :( :(
User avatar
mbenz
Posts: 1019
Joined: 18/06/2013 16:26

#3625 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mbenz »

sto sverceri kukaju :lol: :lol: :lol:
Post Reply