Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43351 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

ma serendaju svugdje, sto se mene tice nisu nikad ni trebali pravit AP :run:
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#43352 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Mrvice_ba »

drug_profi wrote: 14/02/2023 15:19 Pa a takve otresem brate, Udarim 170-180 i odem odmaknem se 2-3 kilometra i onda opet tempomat.
Ja vama puknem 200, pa me pretekni ako mozes :D :run:
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#43353 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Ateista wrote: 14/02/2023 22:15
BadBoy wrote: 14/02/2023 15:44

A dešava mi se to redovno i dešavalo mi se to u Hrvatskoj i u Srbiji. Jednostavno ne kontam takve vozače, šta oni rade? Vozi u rasponu od 90 km/h do 160 km/h. Nekad spusti na 90 pa gusla par kilometara, onda složi gas i vozi 160 km/h nekoliko kilometara, pa opet uspori. Ja sve vrijeme na tempomatu držim 140 km/h. Šta je u pitanju tu? Strah od presretača, prosječne brzine, bahiluk, papanluk, nešto treće?
Vozis 140? :shock:
Ja mislio ti postujes propise. :D :wink:
Poštujem, unutar sam nekažnjivih 10 km/h.
User avatar
drug_profi
Posts: 65431
Joined: 16/07/2012 16:00

#43354 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Mrvice_ba wrote: 14/02/2023 23:37
drug_profi wrote: 14/02/2023 15:19 Pa a takve otresem brate, Udarim 170-180 i odem odmaknem se 2-3 kilometra i onda opet tempomat.
Ja vama puknem 200, pa me pretekni ako mozes :D :run:
Ako, ako... da hoce bogdo tako pa nek ide.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#43355 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

Evolution_IV wrote: 14/02/2023 23:05
Optimist wrote: 14/02/2023 21:31

Ako vozim na tempomat i stizem evidentno sporije vozilo, zasto da stiscem kad preticanje mogu obaviti istim tempom, na tempomat?
sta znam, ja sam uvijek tako radio, kontam moze me stic kakav bmw i slicno :D
A kad nema nikog kilometrima u blizini Amare?
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#43356 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

Pa prestignite emku ako možete :D
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43357 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

BadBoy wrote: 14/02/2023 23:44
Ateista wrote: 14/02/2023 22:15

Vozis 140? :shock:
Ja mislio ti postujes propise. :D :wink:
Poštujem, unutar sam nekažnjivih 10 km/h.
To sto nema kazne za 10km/h preko ogranicenja, to ne znaci da ne krsis zakon i da je to ok. :D
Sta da neko dijete krene za loptom? :D
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#43358 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by artur morgan »

Leon16v wrote: 15/02/2023 07:33 Pa prestignite emku ako možete :D
Ovi što pretiču tempomatom ...? :?: :D
User avatar
Laplace
Posts: 14705
Joined: 19/11/2012 18:37

#43359 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 14/02/2023 15:19 Pa a takve otresem brate, Udarim 170-180 i odem odmaknem se 2-3 kilometra i onda opet tempomat.
I onda te snimi kamera na tih par stotina metara vožnje iznad ograničenja pa ti ostaneš bez vozačke umjesto da bez nje ostane onaj idiot.

Nama pod hitno trebaju presretači na autoputu koji bi ovakve zaustavljali i žestoko kažnjavali. Na ove koji preteknu pa uspore mislim, ne smatram problemom vožnju brzinom 180 km/h dok pretičeš takvog (iako je to prekršaj). Ili kamere koje će pratiti neko odjeljenje policije pa ga na naplatnim zaustavi policija i neka njima objasni zašto je pretekao pa usporio i zašto ubrzava dok ga neko pretiče.
User avatar
Laplace
Posts: 14705
Joined: 19/11/2012 18:37

#43360 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

canvra888 wrote: 14/02/2023 15:33
bitanga_sa_otesa wrote: 14/02/2023 15:07

to je mozdani rasklop ...
masovni nažalost..
drug_profi wrote: 14/02/2023 15:19 Pa a takve otresem brate, Udarim 170-180 i odem odmaknem se 2-3 kilometra i onda opet tempomat.
To sam i ja uradio danas, al me iznervira kad mi neko poremeti tempo bez ikakvog razloga.

Pipno ničeg nisam bio do te situacije, relativno prazan AP bio i onda dođe kreten koji se ponaša ko da će mu lijevo mudo otpast ako ga pretekne neko koga je on već pretekao... i to zbog njegovog apsolutno bespotrebnog usporavanja.
I ja sam prije godinu ili dvije tako lika pretekao debelo iznad ograničenja na autoputu, iz istih razloga. A inače sam protiv vožnje preko ograničenja i nikad ne vozim preko tolerancije, ali ovaj je predstavljao opasnost i bezbjednije ga je bilo otresti nego voziti za njim.

Znači, likovi doslovno natjeraju vozače koji nisu skloni jurcanju da debelo prekorače brzinu, bez razloga, valjda iz čiste dosade i viška slobodnog vremena.
User avatar
Laplace
Posts: 14705
Joined: 19/11/2012 18:37

#43361 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Evolution_IV wrote: 14/02/2023 20:08 @Naslovnica

jbg, svako vozi dns, od kako su radari aktivirani to je ludilo kako koce, sto je u jednu ruku i opasno :-)
Da. Juče prilazim tunelu, vozilo ispred usporava ispod 90, ja ga lagano obiđem lijevom a da pri tome nisam prekoračio ni onih 100 km/h a kamoli 10 tolerancije. Jedini smo bili na tom dijelu ceste. Znači, na ograničenju 100 (jasno najavljeno saobraćajnim znacima i semaforima) on iz nekog razloga usporava na vjerovatnih 80 jer - za svaki slučaj.

Ili se plaši tunela (sjećam se nekad davno kako je profesionalni vozač kamiona pričao kako se plaši tunela i prede tunelom znatno usporava vožnju - a vozi velike kamione).
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#43362 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mali_balon »

Image
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#43363 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Ako si ljut onda znaci, Sta radis koji k. :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43364 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Ako nije ljut onda moze biti i znak da nekog pusta. :D
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#43365 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by artur morgan »

Ili priča na telefon pa rukom maše :D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#43366 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

artur morgan wrote: 15/02/2023 09:34
Leon16v wrote: 15/02/2023 07:33 Pa prestignite emku ako možete :D
Ovi što pretiču tempomatom ...? :?: :D
I ubrzavaju na dugme :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#43367 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Optimist wrote: 14/02/2023 20:47 Hr tempomat 150, SLO 130 i AT 140. :D
Slab :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43368 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

mozda je slika iz italije :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 102823
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#43369 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

mali_balon wrote: 15/02/2023 11:41 Image
Sta radis koje pm
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43370 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 15/02/2023 01:50
Evolution_IV wrote: 14/02/2023 23:05

sta znam, ja sam uvijek tako radio, kontam moze me stic kakav bmw i slicno :D
A kad nema nikog kilometrima u blizini Amare?
isto radim, jer necu da razmisljam uopstw da li ce me sta sustic :)
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#43371 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

Evolution_IV wrote: 15/02/2023 16:49
canvra888 wrote: 15/02/2023 01:50

A kad nema nikog kilometrima u blizini Amare?
isto radim, jer necu da razmisljam uopstw da li ce me sta sustic :)
Kakvo razmišljanje ako pratiš okolinu u retrovizorima? Može se pravovremeno reagovati ako pratiš...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43372 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 15/02/2023 16:57
Evolution_IV wrote: 15/02/2023 16:49
isto radim, jer necu da razmisljam uopstw da li ce me sta sustic :)
Kakvo razmišljanje ako pratiš okolinu u retrovizorima? Može se pravovremeno reagovati ako pratiš...
mah naravno da gledam al eto...
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#43373 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Throttle wrote: 15/02/2023 14:43
Optimist wrote: 14/02/2023 20:47 Hr tempomat 150, SLO 130 i AT 140. :D
Slab :D
Rekli mi da slovenci ne prastaju prekoracenje te da imaju visoke kazne. Strpim se pola sata dok je ne prodjem.
Najcesci pravac koji koristim je Gruskovlje-Sentilj.
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#43374 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

Bi li Kanton Sarajevo mogao donijeti izmjene i dopune zakona o zaobraćaju, pa da se za sudare automobila i slične smetnje saobraćaja glavnim gradskim saobraćajnicama u vrijeme špice, u periodu 16-18 sati radnim danima, kažnjava trostruko od redovne kazne, peterostruko,najmanje, za krivce, naravno, a desetorostruko za one koji se sudaraju u kružnim tokovima :-)

Image
Image
Image
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /230215186
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#43375 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Optimist wrote: 15/02/2023 18:11
Throttle wrote: 15/02/2023 14:43

Slab :D
Rekli mi da slovenci ne prastaju prekoracenje te da imaju visoke kazne. Strpim se pola sata dok je ne prodjem.
Najcesci pravac koji koristim je Gruskovlje-Sentilj.
Ja jos nisam vidio radar u Slo. Jednom me zaustavili na lokalnoj cesti cisto kontrole radi jer su vidjeli nase tablice, dosli za mnom. Ja sam dugo vozio tom autocestom jer sam pretezno isao za Maribor, Benedikt ili Lendavu. Sad mi je stanica Ljubljana, idem na Breganu pa cesto dalje za Kopar, povremeno Maribor i okolina ili rjedje Austrija. Kroz Austriju ne idem preko ogranicenja, maks +10. Slovenija i Hrvatska gazimo zesce. Do kad, vidjecemo :D
Inace mi je fino voziti kroz Slo, kroz Hr je dosadno, sve isto okolo :D
Post Reply