Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#43301 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

skrbavi-admin wrote: 13/02/2023 20:26 ja sam se kanio budalestine od alkohola sa volanom - prije sam to radio - sad mi je puno jednacina u glavi kad je to u pitanju
Ovako:
Image

Ili ovako:
Image
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#43302 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skrbavi-admin »

EFD22 wrote: 13/02/2023 20:27
skrbavi-admin wrote: 13/02/2023 20:26 ja sam se kanio budalestine od alkohola sa volanom - prije sam to radio - sad mi je puno jednacina u glavi kad je to u pitanju
Ovako:
Image

Ili ovako:
Image
tako nekako stari, osiguranje, premije, krivica, osjecaj da mogu nekog ubit, uglavnom - jebo te je sistem (van BIH) ako te skleptaju pjanog za volanom - a ovdje je sve + od 0-e - cao vozacka
Naslovnica
Posts: 35467
Joined: 20/03/2013 15:38

#43303 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Kada se sjetim šta se radilo...divna su nam djeca.
:lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#43304 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skrbavi-admin »

Naslovnica wrote: 13/02/2023 20:41 Kada se sjetim šta se radilo...divna su nam djeca.
:lol:
ma jeza me slozi, trebala bi mi vesela sveska da napisem kakve sam pizdarije pravio....

kreno da pisem svasta... ma jebace me kerovi sa foruma ko amara :lol: :bih:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#43305 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

Pominjana situacija 100 puta ovdje, al nek bude i 101. put.

Nervira me kad na AP vozim normala na tempomatu, konstantna brzina dakle i pretekne me neki kreten da bi za 2-3 km počeo sporije voziti, nego što je vozio... U lijevu traku sa žmigavcem preticanje, moja brzina ostala netaknuta, i dalje na tempomatu sve i onda na pola dužine njegovog auta frajko počne ubrzavat da ga ne preteknem. Koji je to mentalni sklop, ima l' neko objašnjenje...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43306 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

canvra888 wrote: 14/02/2023 15:03 Koji je to mentalni sklop, ima l' neko objašnjenje...
to je mozdani rasklop ...
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#43307 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Pa a takve otresem brate, Udarim 170-180 i odem odmaknem se 2-3 kilometra i onda opet tempomat.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#43308 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

bitanga_sa_otesa wrote: 14/02/2023 15:07
canvra888 wrote: 14/02/2023 15:03 Koji je to mentalni sklop, ima l' neko objašnjenje...
to je mozdani rasklop ...
masovni nažalost..
drug_profi wrote: 14/02/2023 15:19 Pa a takve otresem brate, Udarim 170-180 i odem odmaknem se 2-3 kilometra i onda opet tempomat.
To sam i ja uradio danas, al me iznervira kad mi neko poremeti tempo bez ikakvog razloga.

Pipno ničeg nisam bio do te situacije, relativno prazan AP bio i onda dođe kreten koji se ponaša ko da će mu lijevo mudo otpast ako ga pretekne neko koga je on već pretekao... i to zbog njegovog apsolutno bespotrebnog usporavanja.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43309 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

canvra888 wrote: 14/02/2023 15:33
masovni nažalost..
neizivljene papcine i seljacine se dokopale auta isto kao sto su se dokopali interneta pa misle nema niko pametniji i brzi od njih...
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#43310 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

canvra888 wrote: 14/02/2023 15:03 Pominjana situacija 100 puta ovdje, al nek bude i 101. put.

Nervira me kad na AP vozim normala na tempomatu, konstantna brzina dakle i pretekne me neki kreten da bi za 2-3 km počeo sporije voziti, nego što je vozio... U lijevu traku sa žmigavcem preticanje, moja brzina ostala netaknuta, i dalje na tempomatu sve i onda na pola dužine njegovog auta frajko počne ubrzavat da ga ne preteknem. Koji je to mentalni sklop, ima l' neko objašnjenje...
A dešava mi se to redovno i dešavalo mi se to u Hrvatskoj i u Srbiji. Jednostavno ne kontam takve vozače, šta oni rade? Vozi u rasponu od 90 km/h do 160 km/h. Nekad spusti na 90 pa gusla par kilometara, onda složi gas i vozi 160 km/h nekoliko kilometara, pa opet uspori. Ja sve vrijeme na tempomatu držim 140 km/h. Šta je u pitanju tu? Strah od presretača, prosječne brzine, bahiluk, papanluk, nešto treće?
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#43311 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

canvra888 wrote: 14/02/2023 15:33
bitanga_sa_otesa wrote: 14/02/2023 15:07

to je mozdani rasklop ...
masovni nažalost..
drug_profi wrote: 14/02/2023 15:19 Pa a takve otresem brate, Udarim 170-180 i odem odmaknem se 2-3 kilometra i onda opet tempomat.
To sam i ja uradio danas, al me iznervira kad mi neko poremeti tempo bez ikakvog razloga.

Pipno ničeg nisam bio do te situacije, relativno prazan AP bio i onda dođe kreten koji se ponaša ko da će mu lijevo mudo otpast ako ga pretekne neko koga je on već pretekao... i to zbog njegovog apsolutno bespotrebnog usporavanja.
Nedavno se meni svezao neki mercedes sa danJskim tablicama od Gradiške do Dvoboja.
Vozi lijevom iza mene nekih 10-15 metara. Vozimo tako oko 140. Jebe me kad nekog stignem ne znam smijem li krenut obilaziti. Odmaknem se, naberem, ubrza i on lagano me stigne i opet isto lagano lijevom iza mene kao da sam štićeno vozilo.
Usporim, prođe me i odmakne malo i onda i on uspori na oko 130 i normalno ja ga stignem. Ali i dalje lik u lijevoj. Stignem ga ja, on se pomjeri desno, i cim ga prođem, on opet isto u lijevu i vozi za mnom.
Kontam koji ti je kurac debilu...
Dzontra_Volta
Posts: 8006
Joined: 20/01/2011 11:10

#43312 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dzontra_Volta »

BadBoy wrote: 14/02/2023 15:44
canvra888 wrote: 14/02/2023 15:03 Pominjana situacija 100 puta ovdje, al nek bude i 101. put.

Nervira me kad na AP vozim normala na tempomatu, konstantna brzina dakle i pretekne me neki kreten da bi za 2-3 km počeo sporije voziti, nego što je vozio... U lijevu traku sa žmigavcem preticanje, moja brzina ostala netaknuta, i dalje na tempomatu sve i onda na pola dužine njegovog auta frajko počne ubrzavat da ga ne preteknem. Koji je to mentalni sklop, ima l' neko objašnjenje...
A dešava mi se to redovno i dešavalo mi se to u Hrvatskoj i u Srbiji. Jednostavno ne kontam takve vozače, šta oni rade? Vozi u rasponu od 90 km/h do 160 km/h. Nekad spusti na 90 pa gusla par kilometara, onda složi gas i vozi 160 km/h nekoliko kilometara, pa opet uspori. Ja sve vrijeme na tempomatu držim 140 km/h. Šta je u pitanju tu? Strah od presretača, prosječne brzine, bahiluk, papanluk, nešto treće?
Na 90 km/h priča na mobitel.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#43313 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

BadBoy wrote: 14/02/2023 15:44
canvra888 wrote: 14/02/2023 15:03 Pominjana situacija 100 puta ovdje, al nek bude i 101. put.

Nervira me kad na AP vozim normala na tempomatu, konstantna brzina dakle i pretekne me neki kreten da bi za 2-3 km počeo sporije voziti, nego što je vozio... U lijevu traku sa žmigavcem preticanje, moja brzina ostala netaknuta, i dalje na tempomatu sve i onda na pola dužine njegovog auta frajko počne ubrzavat da ga ne preteknem. Koji je to mentalni sklop, ima l' neko objašnjenje...
A dešava mi se to redovno i dešavalo mi se to u Hrvatskoj i u Srbiji. Jednostavno ne kontam takve vozače, šta oni rade? Vozi u rasponu od 90 km/h do 160 km/h. Nekad spusti na 90 pa gusla par kilometara, onda složi gas i vozi 160 km/h nekoliko kilometara, pa opet uspori. Ja sve vrijeme na tempomatu držim 140 km/h. Šta je u pitanju tu? Strah od presretača, prosječne brzine, bahiluk, papanluk, nešto treće?
Nejasno je i meni to, al hajde u nekoj krajnosti krajnjoj, nek mu i fluktuira brzina što se mene tiče, al debilu pusti me da te preteknem ako već idem brže od tebe i ako sam već debelo u radnji preticanja, nemoj u tom momentu dodavat gas mazgo neiživljena. Čim te preteknem, što se mene tiče zabij gas do poda i istog momenta me preteci opet, al' nemoj bit sirovina i poklopit gas dok idemo paralelno.
User avatar
Optimist
Posts: 15529
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#43314 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

canvra888 wrote: 14/02/2023 15:54
BadBoy wrote: 14/02/2023 15:44

A dešava mi se to redovno i dešavalo mi se to u Hrvatskoj i u Srbiji. Jednostavno ne kontam takve vozače, šta oni rade? Vozi u rasponu od 90 km/h do 160 km/h. Nekad spusti na 90 pa gusla par kilometara, onda složi gas i vozi 160 km/h nekoliko kilometara, pa opet uspori. Ja sve vrijeme na tempomatu držim 140 km/h. Šta je u pitanju tu? Strah od presretača, prosječne brzine, bahiluk, papanluk, nešto treće?
Nejasno je i meni to, al hajde u nekoj krajnosti krajnjoj, nek mu i fluktuira brzina što se mene tiče, al debilu pusti me da te preteknem ako već idem brže od tebe i ako sam već debelo u radnji preticanja, nemoj u tom momentu dodavat gas mazgo neiživljena. Čim te preteknem, što se mene tiče zabij gas do poda i istog momenta me preteci opet, al' nemoj bit sirovina i poklopit gas dok idemo paralelno.
Ista stvar dozivljena vise puta.
Ali sam skontao jednu foru za takve. Krenem u preticanje, naravno ja sve vrijeme na tempomatu. On krene da ubrzava, krenem ubrzavati i ja. A sve vrijeme vozim paralelno sa njim ili malo ispred njega. I tako ubrzavamo i vozimo dok on ne naidje na auto u desnoj traci.
Eh u tom momentu pocinje kociti, al kocim i ja dok ne vratim na tempomat zadanu brzinu. I onda nastavim dalje svojim prijasnjim tempom.
Naravno ovo izvoditi kad nema neko treci iza kojeg bih ometao i usporavao.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#43315 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by artur morgan »

Pa sta je poenta toga ?

Pretices na tempomatu :?

Gas do poda, zavrti motor, prodji ga...ako je slabasan motor pomiri se sa tim da preticanje ne ide bas jednostavno.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#43316 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Nema preticanja na autoputu. :mrgreen:
izvrsni direktor
Posts: 14756
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#43317 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by izvrsni direktor »

BadBoy wrote: 14/02/2023 15:44
Vozi u rasponu od 90 km/h do 160 km/h. Nekad spusti na 90 pa gusla par kilometara, onda složi gas i vozi 160 km/h nekoliko kilometara, pa opet uspori.
Kad me neko pretice pustim ga, ne zezam nikog na putu, ali vozim ovako, zabavnije mi je, kad moram 1000km vozit, tempomat me smori. 120-160 raspon, a u DE koliko se moze zakolutat govno. Trosim gorivo jbg
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43318 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

artur morgan wrote: 14/02/2023 19:41 Pa sta je poenta toga ?

Pretices na tempomatu :?

Gas do poda, zavrti motor, prodji ga...ako je slabasan motor pomiri se sa tim da preticanje ne ide bas jednostavno.
i ja evo citam i ne vjerujem, jebem majke redovno na ap, najvise zbog ne gledanja u retrovizor i uvaljivanja, on sa svojih 100/110 na mojih 140 :-) , a da ne pricam o preticanjima koja traju vjecnost jer ce pokazat board 10l/100km, umjesto 7.5 :run:

blicnem redovno da me primjete da se priblizavam, al dzaba je, jerbo sami su na cesti i samo se njihovo pika...
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#43319 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

canvra888 wrote: 14/02/2023 15:54
BadBoy wrote: 14/02/2023 15:44

A dešava mi se to redovno i dešavalo mi se to u Hrvatskoj i u Srbiji. Jednostavno ne kontam takve vozače, šta oni rade? Vozi u rasponu od 90 km/h do 160 km/h. Nekad spusti na 90 pa gusla par kilometara, onda složi gas i vozi 160 km/h nekoliko kilometara, pa opet uspori. Ja sve vrijeme na tempomatu držim 140 km/h. Šta je u pitanju tu? Strah od presretača, prosječne brzine, bahiluk, papanluk, nešto treće?
Nejasno je i meni to, al hajde u nekoj krajnosti krajnjoj, nek mu i fluktuira brzina što se mene tiče, al debilu pusti me da te preteknem ako već idem brže od tebe i ako sam već debelo u radnji preticanja, nemoj u tom momentu dodavat gas mazgo neiživljena. Čim te preteknem, što se mene tiče zabij gas do poda i istog momenta me preteci opet, al' nemoj bit sirovina i poklopit gas dok idemo paralelno.
Ma jasno, za dodavanje gasa dok se prestiže nema opravdanja.

Ali me ovi debili nerviraju što ih moram nekoliko puta preticati :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#43320 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

artur morgan wrote: 14/02/2023 19:41 Pa sta je poenta toga ?

Pretices na tempomatu :?

Gas do poda, zavrti motor, prodji ga...ako je slabasan motor pomiri se sa tim da preticanje ne ide bas jednostavno.
Pa preticanje na tempomatu u situacijama kad frajer ide minimalno 20 km/h sporije, baš kao što je danas i bilo. Najnormalnije i bez ikakvog kilavljenja bi bio preteknut u tom režimu, da nije dodao gas baš kad sam paralelno bio sa njim, kakvo kilavljenje i teško preticanje spominjete :roll:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43321 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

ja recimo obozavam kad se pocnu kurcit sa slabim autima i nekim leshicima, misli da cu ja maksuz usporit sa 140 na 100 u desnoj da on prodje :lol: :lol: :lol:
Naslovnica
Posts: 35467
Joined: 20/03/2013 15:38

#43322 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Lagano se i na ono malo autoputa prenosi psihoza sa lokalnih cesta...
Koti se stoka, isto žohari
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#43323 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by artur morgan »

canvra888 wrote: 14/02/2023 19:56
artur morgan wrote: 14/02/2023 19:41 Pa sta je poenta toga ?

Pretices na tempomatu :?

Gas do poda, zavrti motor, prodji ga...ako je slabasan motor pomiri se sa tim da preticanje ne ide bas jednostavno.
Pa preticanje na tempomatu u situacijama kad frajer ide minimalno 20 km/h sporije, baš kao što je danas i bilo. Najnormalnije i bez ikakvog kilavljenja bi bio preteknut u tom režimu, da nije dodao gas baš kad sam paralelno bio sa njim, kakvo kilavljenje i teško preticanje spominjete :roll:
Post se nije odnosio na tebe :)


I kako je zavrsila ta situacija kad vec spominjes :D
Last edited by artur morgan on 14/02/2023 20:11, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43324 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

@Naslovnica

jbg, svako vozi dns, od kako su radari aktivirani to je ludilo kako koce, sto je u jednu ruku i opasno :-)
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#43325 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

artur morgan wrote: 14/02/2023 20:06
canvra888 wrote: 14/02/2023 19:56

Pa preticanje na tempomatu u situacijama kad frajer ide minimalno 20 km/h sporije, baš kao što je danas i bilo. Najnormalnije i bez ikakvog kilavljenja bi bio preteknut u tom režimu, da nije dodao gas baš kad sam paralelno bio sa njim, kakvo kilavljenje i teško preticanje spominjete :roll:
Post se nije odnosio na tebe :)


I kako je zavrsila ta situacija kad vec spominjes :D
Odgovorio sam profiju, gas do poda, pretekao ga, nabr'o ga pofino i odmak'o od stoke da teško bude u vidokrugu :D

Ali sam vozio van naumljene vožnje i van ograničenja
Post Reply