Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#43351 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ma serendaju svugdje, sto se mene tice nisu nikad ni trebali pravit AP 
-
Mrvice_ba
- Posts: 1338
- Joined: 28/01/2020 08:33
#43352 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja vama puknem 200, pa me pretekni ako mozesdrug_profi wrote: ↑14/02/2023 15:19 Pa a takve otresem brate, Udarim 170-180 i odem odmaknem se 2-3 kilometra i onda opet tempomat.
-
BadBoy
- Posts: 9609
- Joined: 01/11/2005 21:55
#43353 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Poštujem, unutar sam nekažnjivih 10 km/h.Ateista wrote: ↑14/02/2023 22:15Vozis 140?BadBoy wrote: ↑14/02/2023 15:44
A dešava mi se to redovno i dešavalo mi se to u Hrvatskoj i u Srbiji. Jednostavno ne kontam takve vozače, šta oni rade? Vozi u rasponu od 90 km/h do 160 km/h. Nekad spusti na 90 pa gusla par kilometara, onda složi gas i vozi 160 km/h nekoliko kilometara, pa opet uspori. Ja sve vrijeme na tempomatu držim 140 km/h. Šta je u pitanju tu? Strah od presretača, prosječne brzine, bahiluk, papanluk, nešto treće?![]()
Ja mislio ti postujes propise.![]()
![]()
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#43354 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ako, ako... da hoce bogdo tako pa nek ide.Mrvice_ba wrote: ↑14/02/2023 23:37Ja vama puknem 200, pa me pretekni ako mozesdrug_profi wrote: ↑14/02/2023 15:19 Pa a takve otresem brate, Udarim 170-180 i odem odmaknem se 2-3 kilometra i onda opet tempomat.![]()
![]()
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#43355 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
A kad nema nikog kilometrima u blizini Amare?Evolution_IV wrote: ↑14/02/2023 23:05sta znam, ja sam uvijek tako radio, kontam moze me stic kakav bmw i slicno![]()
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#43356 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa prestignite emku ako možete 
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43359 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
I onda te snimi kamera na tih par stotina metara vožnje iznad ograničenja pa ti ostaneš bez vozačke umjesto da bez nje ostane onaj idiot.drug_profi wrote: ↑14/02/2023 15:19 Pa a takve otresem brate, Udarim 170-180 i odem odmaknem se 2-3 kilometra i onda opet tempomat.
Nama pod hitno trebaju presretači na autoputu koji bi ovakve zaustavljali i žestoko kažnjavali. Na ove koji preteknu pa uspore mislim, ne smatram problemom vožnju brzinom 180 km/h dok pretičeš takvog (iako je to prekršaj). Ili kamere koje će pratiti neko odjeljenje policije pa ga na naplatnim zaustavi policija i neka njima objasni zašto je pretekao pa usporio i zašto ubrzava dok ga neko pretiče.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43360 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
I ja sam prije godinu ili dvije tako lika pretekao debelo iznad ograničenja na autoputu, iz istih razloga. A inače sam protiv vožnje preko ograničenja i nikad ne vozim preko tolerancije, ali ovaj je predstavljao opasnost i bezbjednije ga je bilo otresti nego voziti za njim.canvra888 wrote: ↑14/02/2023 15:33masovni nažalost..
To sam i ja uradio danas, al me iznervira kad mi neko poremeti tempo bez ikakvog razloga.drug_profi wrote: ↑14/02/2023 15:19 Pa a takve otresem brate, Udarim 170-180 i odem odmaknem se 2-3 kilometra i onda opet tempomat.
Pipno ničeg nisam bio do te situacije, relativno prazan AP bio i onda dođe kreten koji se ponaša ko da će mu lijevo mudo otpast ako ga pretekne neko koga je on već pretekao... i to zbog njegovog apsolutno bespotrebnog usporavanja.
Znači, likovi doslovno natjeraju vozače koji nisu skloni jurcanju da debelo prekorače brzinu, bez razloga, valjda iz čiste dosade i viška slobodnog vremena.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43361 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Da. Juče prilazim tunelu, vozilo ispred usporava ispod 90, ja ga lagano obiđem lijevom a da pri tome nisam prekoračio ni onih 100 km/h a kamoli 10 tolerancije. Jedini smo bili na tom dijelu ceste. Znači, na ograničenju 100 (jasno najavljeno saobraćajnim znacima i semaforima) on iz nekog razloga usporava na vjerovatnih 80 jer - za svaki slučaj.Evolution_IV wrote: ↑14/02/2023 20:08 @Naslovnica
jbg, svako vozi dns, od kako su radari aktivirani to je ludilo kako koce, sto je u jednu ruku i opasno![]()
Ili se plaši tunela (sjećam se nekad davno kako je profesionalni vozač kamiona pričao kako se plaši tunela i prede tunelom znatno usporava vožnju - a vozi velike kamione).
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#43363 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ako si ljut onda znaci, Sta radis koji k. 
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43364 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ako nije ljut onda moze biti i znak da nekog pusta. 
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#43365 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ili priča na telefon pa rukom maše 
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#43366 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
I ubrzavaju na dugme
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#43368 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
mozda je slika iz italije 
- Logovan
- Posts: 102831
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#43369 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Sta radis koje pm
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#43370 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
isto radim, jer necu da razmisljam uopstw da li ce me sta susticcanvra888 wrote: ↑15/02/2023 01:50A kad nema nikog kilometrima u blizini Amare?Evolution_IV wrote: ↑14/02/2023 23:05
sta znam, ja sam uvijek tako radio, kontam moze me stic kakav bmw i slicno![]()
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#43371 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kakvo razmišljanje ako pratiš okolinu u retrovizorima? Može se pravovremeno reagovati ako pratiš...Evolution_IV wrote: ↑15/02/2023 16:49isto radim, jer necu da razmisljam uopstw da li ce me sta sustic![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#43372 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
mah naravno da gledam al eto...canvra888 wrote: ↑15/02/2023 16:57Kakvo razmišljanje ako pratiš okolinu u retrovizorima? Može se pravovremeno reagovati ako pratiš...Evolution_IV wrote: ↑15/02/2023 16:49
isto radim, jer necu da razmisljam uopstw da li ce me sta sustic![]()
- Optimist
- Posts: 15529
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#43374 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Bi li Kanton Sarajevo mogao donijeti izmjene i dopune zakona o zaobraćaju, pa da se za sudare automobila i slične smetnje saobraćaja glavnim gradskim saobraćajnicama u vrijeme špice, u periodu 16-18 sati radnim danima, kažnjava trostruko od redovne kazne, peterostruko,najmanje, za krivce, naravno, a desetorostruko za one koji se sudaraju u kružnim tokovima



https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /230215186



https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /230215186
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#43375 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja jos nisam vidio radar u Slo. Jednom me zaustavili na lokalnoj cesti cisto kontrole radi jer su vidjeli nase tablice, dosli za mnom. Ja sam dugo vozio tom autocestom jer sam pretezno isao za Maribor, Benedikt ili Lendavu. Sad mi je stanica Ljubljana, idem na Breganu pa cesto dalje za Kopar, povremeno Maribor i okolina ili rjedje Austrija. Kroz Austriju ne idem preko ogranicenja, maks +10. Slovenija i Hrvatska gazimo zesce. Do kad, vidjecemo
Inace mi je fino voziti kroz Slo, kroz Hr je dosadno, sve isto okolo

