Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#45276 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Naslovnica wrote: 12/02/2023 18:24
Throttle wrote: 12/02/2023 18:04 Ja imam plin, vozim stalno na benzin :D auto ljepse radi, ima vise snage. Radi ok i na plin al nije to to.
Umenemi govno 1.6 8v 75kW, svejedno mu apsolutno.
Ne ide na šta god da ga okrenem.
Slabo ti to zavrces u obrtaje rodijak
preludezalude wrote: 12/02/2023 19:18
Throttle wrote: 12/02/2023 18:04 Ja imam plin, vozim stalno na benzin :D auto ljepse radi, ima vise snage. Radi ok i na plin al nije to to.
A bas bi na plin trebao ljepse raditi, tise.
Ma radi tiho al onako mi nekako ljepse na benzin. Nema nekog objasnjenja, jednostavno nije isto auto. Neko ko ne vozi stalno mozda ne bi ni primjetio razliku
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45277 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kad si vec kod toga, vazda me zanimalo sta je bolje?

Krace opruge+standardni amortizer ili obicne opruge+tvrdji sporCki amortizer uz zadrzavanje standardne visine auta

@bitanga_sa_otesa ??
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#45278 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Filter wrote: 12/02/2023 19:53 malo skrsen kljuc od nissan micre, odem po rezervni, skrsen i on.
dakleM, pitanje, gdje iskopirati kljuc, micra je 2004. vjerovatno treba i kodirati, ako ovo cudo ima kod. hudini ili ima jos neko u sarajevu?

fala
Imas na Otoci, ne znam ime radnji.
43.84778351125214, 18.365283389475422
Znači gdje je ovaj pin na mapi.
Naslovnica
Posts: 35448
Joined: 20/03/2013 15:38

#45279 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Throttle wrote: 12/02/2023 20:21
Naslovnica wrote: 12/02/2023 18:24
Umenemi govno 1.6 8v 75kW, svejedno mu apsolutno.
Ne ide na šta god da ga okrenem.
Slabo ti to zavrces u obrtaje rodijak
preludezalude wrote: 12/02/2023 19:18

A bas bi na plin trebao ljepse raditi, tise.
Ma radi tiho al onako mi nekako ljepse na benzin. Nema nekog objasnjenja, jednostavno nije isto auto. Neko ko ne vozi stalno mozda ne bi ni primjetio razliku
Slabo, zao mi goriva
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#45280 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

@Evolution_IV
Sta znam, ja kupio eibach 30/30. Kazu da je preko 30mm vec lose za tvornicki amortizer. I ovih 30mm ce mu skratit vijek garant al jednom se zivi. Ti sportski amortizeri su pretezno kraci koliko sam upratio. Ja ovo sto sam guglo, preporucuje se eibach il h&r +koni yellow amortizeri. Kao to je top varijanta ko nece gevinde. Eibach je navodno udobniji, h&r tvrdji al padne 40tak mm auto. A time opterecuje i amortizer vise. Jos ovim bila top cijena
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45281 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Evolution_IV wrote: 12/02/2023 20:23 kad si vec kod toga, vazda me zanimalo sta je bolje?

Krace opruge+standardni amortizer ili obicne opruge+tvrdji sporCki amortizer uz zadrzavanje standardne visine auta

@bitanga_sa_otesa ??
za sta sta je bolje???
amortizer nema veze s visinom auta,samo sa upijanjem rupa/zadrzavanjem stabilnosti...
za cestu i normalnu voznju je najbolje kako fabrika napravi :thumbup:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#45282 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Jes' najbolje al visoko :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45283 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

do 30 mm mjera :thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45284 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

bitanga_sa_otesa wrote: 12/02/2023 20:31
Evolution_IV wrote: 12/02/2023 20:23 kad si vec kod toga, vazda me zanimalo sta je bolje?

Krace opruge+standardni amortizer ili obicne opruge+tvrdji sporCki amortizer uz zadrzavanje standardne visine auta

@bitanga_sa_otesa ??
za sta sta je bolje???
amortizer nema veze s visinom auta,samo sa upijanjem rupa/zadrzavanjem stabilnosti...
za cestu i normalnu voznju je najbolje kako fabrika napravi :thumbup:
drzanje ceste,


hvala :thumbup:
User avatar
Filter
Posts: 8669
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#45285 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

drug_profi wrote: 12/02/2023 20:26
Filter wrote: 12/02/2023 19:53 malo skrsen kljuc od nissan micre, odem po rezervni, skrsen i on.
dakleM, pitanje, gdje iskopirati kljuc, micra je 2004. vjerovatno treba i kodirati, ako ovo cudo ima kod. hudini ili ima jos neko u sarajevu?

fala
Imas na Otoci, ne znam ime radnji.
43.84778351125214, 18.365283389475422
Znači gdje je ovaj pin na mapi.
odlicno, hvala :thumbup:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#45286 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

kabal1337 wrote: 12/02/2023 20:41 do 30 mm mjera :thumbup:
Vidjet cemo kad padne na sta ce licit :D
Mislim da ce bit ok, pogotovo na 18kama. Trazio opruge i nadjem u Slo na akciji set za 160e. Nisu neke pare, kod nas je skuplje dosta. A i kod ostalih vani
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#45287 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

Evolution_IV wrote: 12/02/2023 20:23 kad si vec kod toga, vazda me zanimalo sta je bolje?

Krace opruge+standardni amortizer ili obicne opruge+tvrdji sporCki amortizer uz zadrzavanje standardne visine auta

@bitanga_sa_otesa ??
Fabricke opruge i adaptivni amortizeri.
Corksport ima adaptivne za sesticu ali mislim da nema za tricu.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45288 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Throttle wrote: 12/02/2023 20:51
kabal1337 wrote: 12/02/2023 20:41 do 30 mm mjera :thumbup:
Vidjet cemo kad padne na sta ce licit :D
Mislim da ce bit ok, pogotovo na 18kama. Trazio opruge i nadjem u Slo na akciji set za 160e. Nisu neke pare, kod nas je skuplje dosta. A i kod ostalih vani
ma mene bi nerviralo jer bi geometrija otisla u pm, pogtovo zadnji kraj kod mene, sad je nagib nazad oko -2.5, otislo bi i dalje kad bi se spustilo, ja to ne bi stavio dok ne bi stelujuce krajnice i stabilizatore nabavio :mrgreen:

mozda nekad pokusam sa b6 bilstein ili kyb sport...
Last edited by Evolution_IV on 12/02/2023 20:58, edited 1 time in total.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#45289 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Evolution_IV wrote: 12/02/2023 20:23 kad si vec kod toga, vazda me zanimalo sta je bolje?

Krace opruge+standardni amortizer ili obicne opruge+tvrdji sporCki amortizer uz zadrzavanje standardne visine auta

Ja sam imao H&R 35mm i fabricke amortizere na jednom mome vozilu davno. Super se ponasao.

Sve preko toga mislim da rizikujes da amortizeri vrisnu.
User avatar
pesimist
Posts: 193
Joined: 20/03/2013 12:58

#45290 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pesimist »

Zna li neko dobrog majstora za vw vozila mehanika elektronika al da se bas dobro razumije i da nema momcica na praksi da rade ? Samo Sarajevo
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45291 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Throttle wrote: 12/02/2023 20:51
kabal1337 wrote: 12/02/2023 20:41 do 30 mm mjera :thumbup:
Vidjet cemo kad padne na sta ce licit :D
Mislim da ce bit ok, pogotovo na 18kama. Trazio opruge i nadjem u Slo na akciji set za 160e. Nisu neke pare, kod nas je skuplje dosta. A i kod ostalih vani
Bit ce taman, ja sam imao -50mm. Toliko je davalo povjerenja u krivinama, ali je bilo pretvrdo za nase ceste. Cim veca rupa, odmah bottom out amortizera i bas me nerviralo. Da su nam gradske ceste tipa magistrala ili autoputa bilo bi ok. Ali eto tvrdji ovjes nije bolji po mokrom.
Ja sam vratio nakon manje od mjesec dana fabricke i prezadovoljan sam :mrgreen:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#45292 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bordo gandalf »

Gdje kupiti prstenove za felge sa 65.1 na 63.4? :mrgreen: na piku svi koji prodaju nemaju ovaj prelaz
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45293 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

ebay, tokar ili 3d print. Ja sam sebi printao od pc abs. Nije bilo da se kupi...
vortex768
Posts: 18
Joined: 12/10/2021 19:52

#45294 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vortex768 »

Koje bi diskove i plocice preporucili, da ne skripi prilikom kocenja?
Za Audi A3 8P 2.0 TDO 103kW.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45295 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

vortex768 wrote: 12/02/2023 21:37 Koje bi diskove i plocice preporucili, da ne skripi prilikom kocenja?
Za Audi A3 8P 2.0 TDO 103kW.
strejt pajp
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#45296 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

vortex768 wrote: 12/02/2023 21:37 Koje bi diskove i plocice preporucili, da ne skripi prilikom kocenja?
Za Audi A3 8P 2.0 TDO 103kW.
Brembo ili Ate
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#45297 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

Zavisi sve, kolega uzeo Brembo diskove i Bosch pločice škripale su toliko ma to je haos, jednostavno nisu kompaktibilni ili su neki falš, haj ga znaj :izet: :izet:
ja71
Posts: 5648
Joined: 31/03/2006 14:45

#45298 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ja71 »

njam njam
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#45299 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

preludezalude wrote: 12/02/2023 19:48
Naslovnica wrote: 12/02/2023 19:37
Kada si zadnji put mijenjao filtere plina?
Prije 5000
Godina ili kilometara?
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45300 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

emotivac wrote: 13/02/2023 07:27 Zavisi sve, kolega uzeo Brembo diskove i Bosch pločice škripale su toliko ma to je haos, jednostavno nisu kompaktibilni ili su neki falš, haj ga znaj :izet: :izet:
nisu bili kompaktibilni zbog cd diskova ili kocionih diskova
Post Reply