SDA-All about

User avatar
GandalfSivi
Posts: 22786
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#82126 Re: SDA-All about

Post by GandalfSivi »

Chmoljo wrote: 10/02/2023 22:42 samo i ovdje da ponovim
Chmoljo wrote: 10/02/2023 22:07 Fascinantna je nadobudnost i nedostatak ikakvog stida SDA i Asima, ali i gutaca njihovih fekalija u vezi oslobadjajuce presude.

Snimak nije uzet kao dokaz, ali to ne znaci da je oslobadjajuca pravedna, nego da nije tuzilastvo uspjelo pruziti dovoljno dokaza da bi bio osudjen. Valjda trebamo nevjerovati svojim ocima i usima da se poslovi ne zavrsavaju preko veza, i da je onaj snimak namjesten.

Crna lista SAD sigurno nije jer su se nasekirali zbog izbora Fikreta Prevljaka za predsjednika KO SDA.
Kome, cemu ponavljati?
geoxx
Posts: 2493
Joined: 08/08/2015 23:39

#82127 Re: SDA-All about

Post by geoxx »

Sta je moglo Tuzilastvo drugacije? Nisu mogli naknadno ozakoniti snimak. Imali su jednog svjedoka. Snimak je izasao u javnost i tu je vec stvar komplikovanija. Da je recimo ovaj sa snimkom dosao u Tuzilastvo, a ne kod Efendica mozda bi se i mogla istraga bolje provesti.

Ovako je priroda samog slucaja takva da ides all in sa ovim jednim svjedokom, sto je u pravilu i dovoljno. Ostalo je na sudu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#82128 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

GandalfSivi wrote: 10/02/2023 22:46
Chmoljo wrote: 10/02/2023 22:42 samo i ovdje da ponovim

Kome, cemu ponavljati?
sebi valjda, da napomenem dijete dok se i on nije zajebo.
User avatar
Logovan
Posts: 102831
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#82129 Re: SDA-All about

Post by Logovan »

pici wrote: 10/02/2023 14:38
OPĆINSKI SUD
Asim Sarajlić oslobođen optužbi u aferi "Asim" za trgovinu utjecajem
Image

I eto riješeno
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22786
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#82130 Re: SDA-All about

Post by GandalfSivi »

Chmoljo wrote: 10/02/2023 22:52
GandalfSivi wrote: 10/02/2023 22:46

Kome, cemu ponavljati?
sebi valjda, da napomenem dijete dok se i on nije zajebo.
Nemoj, ni sebi, samo ces cir dobiti ako ga vec nemas. Pogledaj botove po forumu, slave uveliko, sve se ono supacki pitajuci za stanje u tuzilastvu. Mi ostali znamo i bez presude, ali jebo nas. Vjerovao ili ne, ispalio sam se tamo neke 2006. i danas sam prvi put, nakon sto pogledah u svoje dijete, bas mi je ono drago bilo sto sam se ispalio. Do sada je bilo, jebiga bilo bi mi dobro gdje god da sam, od danas vise ne. (Ovo nije trljanje u nos onima koji su ostali, samo jedno licno i intimno razmisljanje koje inace ne dijelim).

Anyhow, jebo to, napravio sam rastiku svjetsku, odoh postaviti sliku :)
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#82131 Re: SDA-All about

Post by n+1 »

Chmoljo wrote: 10/02/2023 22:42 samo i ovdje da ponovim
Chmoljo wrote: 10/02/2023 22:07 Fascinantna je nadobudnost i nedostatak ikakvog stida SDA i Asima, ali i gutaca njihovih fekalija u vezi oslobadjajuce presude.

Snimak nije uzet kao dokaz, ali to ne znaci da je oslobadjajuca pravedna, nego da nije tuzilastvo uspjelo pruziti dovoljno dokaza da bi bio osudjen. Valjda trebamo nevjerovati svojim ocima i usima da se poslovi ne zavrsavaju preko veza, i da je onaj snimak namjesten.

Crna lista SAD sigurno nije jer su se nasekirali zbog izbora Fikreta Prevljaka za predsjednika KO SDA.
Pa i to je problem tužilaštva. Ako nisu imali ništa drugo doli nezakonitog pribavljenog snimka, bolje da nisu pokretali postupak. Njihova tupavost je ta koja je Asimu na koncu obezbijedila papir da nije kriv, kojim će ovaj mahati do kraja života, mada on, Bakir, sudinica, i kompletna javnost znaju da jeste kriv.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22786
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#82132 Re: SDA-All about

Post by GandalfSivi »

n+1 wrote: 11/02/2023 02:58
Chmoljo wrote: 10/02/2023 22:42 samo i ovdje da ponovim

Pa i to je problem tužilaštva. Ako nisu imali ništa drugo doli nezakonitog pribavljenog snimka, bolje da nisu pokretali postupak. Njihova tupavost je ta koja je Asimu na koncu obezbijedila papir da nije kriv, kojim će ovaj mahati do kraja života, mada on, Bakir, sudinica, i kompletna javnost znaju da jeste kriv.
Imali su izjave svjedoka, istoga koji je snimao ovo. Imali su i vise nego dovoljno, ali po milioniti put, odredjene kasta se ne diraju…
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#82133 Re: SDA-All about

Post by n+1 »

GandalfSivi wrote: 11/02/2023 03:00
n+1 wrote: 11/02/2023 02:58

Pa i to je problem tužilaštva. Ako nisu imali ništa drugo doli nezakonitog pribavljenog snimka, bolje da nisu pokretali postupak. Njihova tupavost je ta koja je Asimu na koncu obezbijedila papir da nije kriv, kojim će ovaj mahati do kraja života, mada on, Bakir, sudinica, i kompletna javnost znaju da jeste kriv.
Imali su izjave svjedoka, istoga koji je snimao ovo. Imali su i vise nego dovoljno, ali po milioniti put, odredjene kasta se ne diraju…
Izjava čovjeka koji je nezakonito snimao? :D

Čisto proceduralno, ovo je flop tužilaštva, koji ne bi prošao ni u mnogo uređenijim društvima. Sasvim druga stvar je to što bi u uređenijim društvima Asim završio svoju političku i javnu karijeru onog trenutka kada je snimak objavljen.

Ali takva politička kultura podrazumijea izvjestan IQ glasačkog tijela, koje kažnjava stvari na izborima. Kod nas će Asim opet sutra imati 20 hiljada glasova.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22786
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#82134 Re: SDA-All about

Post by GandalfSivi »

n+1 wrote: 11/02/2023 03:03
GandalfSivi wrote: 11/02/2023 03:00

Imali su izjave svjedoka, istoga koji je snimao ovo. Imali su i vise nego dovoljno, ali po milioniti put, odredjene kasta se ne diraju…
Izjava čovjeka koji je nezakonito snimao? :D

Čisto proceduralno, ovo je flop tužilaštva, koji ne bi prošao ni u mnogo uređenijim društvima. Sasvim druga stvar je to što bi u uređenijim društvima Asim završio svoju političku i javnu karijeru onog trenutka kada je snimak objavljen.

Ali takva politička kultura podrazumijea izvjestan IQ glasačkog tijela, koje kažnjava stvari na izborima. Kod nas će Asim opet sutra imati 20 hiljada glasova.
Ne, nego izjava covjeka koji je bio pod pritiskom da glasa mimo svoje volje. Necu vise, ne da mi se baviti glupostima, ti slobodno nastavi…
doktor78
Posts: 3948
Joined: 14/09/2006 11:02

#82135 Re: SDA-All about

Post by doktor78 »

Koliko poslije jučerašnje presude naivno zvuči Dinina najava da će procesuirati Hodžu zbog kupovine delegata za Dom naroda :roll:
User avatar
Qler
Posts: 25834
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#82136 Re: SDA-All about

Post by Qler »

Asim sila, završio sebi i ovo :D ne može im niko ništa. Jači od države.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#82137 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

Chuck Norris je mala maca za Asima Almighty :D
Avis
Posts: 85
Joined: 07/12/2022 16:44

#82138 Re: SDA-All about

Post by Avis »

Image
U nekim drzavama ti ne pomaze ni da si rodjeni brat predsjednika, pa zaglibis na pet godina zatvora.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17546
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#82139 Re: SDA-All about

Post by JohnnyS »

Kad izađe iz zatvora, može u Barcelonu na ljetovanje, ne riješi li Mossad odmetnutu gradonačelnicu
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#82140 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

Avis wrote: 12/02/2023 16:51 Image
U nekim drzavama ti ne pomaze ni da si rodjeni brat predsjednika, pa zaglibis na pet godina zatvora.
Jest ali je i taj brat poslove dobivao radi brata predsjednika...da je kakav zemljoradnik ili čoban dobio bi...
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#82141 Re: SDA-All about

Post by Seyfo »

Meni je fascinantno kako se Asim po izlasku sa suda slavodobitno cerekao,spominje pjesmu "neka visi Pedro"..Ja bih na njegovom mjestu gledao u pod koja sam budala. Ali možda je to stanje svijesti kod SDA kriminalaca. Oni čvrsto vjeruju da obavljaju Božiji posao,da su bozija produžena ruka na zemlji, da njihova krađa i kriminal imaju podlogu u vjeri,da je neko zaista trebao da bude u ratu ubijan,ranjavan,mučen,silovan i pljackan da bi nastala ovakva država u kojoj je samo njima sve dozvoljeno... Isto kao što se recimo Fikret malinar cerekao pri svakom dolasku na sud...zaboli njega što javnost pjeni od bijesa,on se javnosti smije u lice,isto kao Asim...i sutra će Fikret opet kad ga oslobode, kao što će i Sebija kad joj potvrde diplomu. Fuuj sjeme im se zatrlo pogano odvratno kriminalno talibansko pljačkaško,umotano u vjerski celofan. Pljuc
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#82142 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

Seyfo wrote: 12/02/2023 23:17 Meni je fascinantno kako se Asim po izlasku sa suda slavodobitno cerekao,spominje pjesmu "neka visi Pedro"..Ja bih na njegovom mjestu gledao u pod koja sam budala. Ali možda je to stanje svijesti kod SDA kriminalaca. Oni čvrsto vjeruju da obavljaju Božiji posao,da su bozija produžena ruka na zemlji, da njihova krađa i kriminal imaju podlogu u vjeri,da je neko zaista trebao da bude u ratu ubijan,ranjavan,mučen,silovan i pljackan da bi nastala ovakva država u kojoj je samo njima sve dozvoljeno... Isto kao što se recimo Fikret malinar cerekao pri svakom dolasku na sud...zaboli njega što javnost pjeni od bijesa,on se javnosti smije u lice,isto kao Asim...i sutra će Fikret opet kad ga oslobode, kao što će i Sebija kad joj potvrde diplomu. Fuuj sjeme im se zatrlo pogano odvratno kriminalno talibansko pljačkaško,umotano u vjerski celofan. Pljuc
E, zato ti prijatelju nisi na njegovom mjestu.
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#82143 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

Podoban i "sposoban".

Definicija esdeaovca.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#82144 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Ja se samo pitam kad bi visili kod naroda koji drzi do sebe. Francuza npr. Pa i Albanaca.
Visili bi jos '98. Ne bi se cekalo 30 godina da ih jebu.
giannibelif
Posts: 2524
Joined: 28/01/2017 22:11

#82145 Re: SDA-All about

Post by giannibelif »

Ovdje niko ne može otići u zatvor. Može, ali sirotinja. U Rumuniji danas apsolutno niko nije siguran da neće dobiti bar pet godina i otići na ležanje u Mioveni za korupciju i trgovinu uticajem. I što je najvažnije, stvorila se kultura traženja odgovornosti, a tamo je traže tako što se za sat skupi 100 hiljada ljudi ili se čak ide pred kuću određenog protagoniste nekog društveno-političkog dešavanja.
Sociolog
Posts: 5769
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#82146 Re: SDA-All about

Post by Sociolog »

JohnnyS wrote: 12/02/2023 16:54 Kad izađe iz zatvora, može u Barcelonu na ljetovanje, ne riješi li Mossad odmetnutu gradonačelnicu
Jel istina da je Jevrejka?
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#82147 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

SDA je idealna opozicija.

Prozivaju vlast koja je imala četiri godine da riješi problem koji oni nisu u dvadeset i kusur godina.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-kri ... /230213015
Sarajevska SDA krivi vladajuće u glavnom gradu zbog toga što je zrak ponovo zagađen. Smatraju da ništa nisu uradili za rješavanje ovog višedecenijskog problema.

Kako su saopćili iz ove stranke, u uvodu famoznog i nidokle provedenog programa rada "najbolje vlade ikada" stoji da je to
"vlada koja želi da promijeni život građana na bolje, da kanton učini boljim mjestom za život, u kojem će naša djeca i djeca naše djece željeti da u njemu odrastaju, rade i ostaju" te da "poboljšanje kvaliteta svakodnevnog života podrazumijeva smanjenje zagađenosti zraka".

U tu, kako su konstatovali, obimnu zbirku floskula, kojoj su se divili i neki strani diplomati, ne vjeruju ni oni koju su je pisali.

"Koliko su uspješni Trojkini (NiP, SDP i NS) programi i strategije najbolje potvrđuje jučerašnji izvještaj o indeksu kvaliteta zraka, prema kojem je Sarajevo najzagađeniji grad na svijetu, prvi na neslavnoj listi koja pripada isključivo azijskim gradovima. Sarajevo je evropska prijestolnica, čiji građani također umiru u smogu, izloženi negativnim utjecajima na zdravlje, koji naročito pogađaju trudnice, djecu i starije osobe", istakli su.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#82148 Re: SDA-All about

Post by Styling »

Novak20 wrote: 13/02/2023 09:10 SDA je idealna opozicija.

Prozivaju vlast koja je imala četiri godine da riješi problem koji oni nisu u dvadeset i kusur godina.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-kri ... /230213015
Sarajevska SDA krivi vladajuće u glavnom gradu zbog toga što je zrak ponovo zagađen. Smatraju da ništa nisu uradili za rješavanje ovog višedecenijskog problema.

Kako su saopćili iz ove stranke, u uvodu famoznog i nidokle provedenog programa rada "najbolje vlade ikada" stoji da je to
"vlada koja želi da promijeni život građana na bolje, da kanton učini boljim mjestom za život, u kojem će naša djeca i djeca naše djece željeti da u njemu odrastaju, rade i ostaju" te da "poboljšanje kvaliteta svakodnevnog života podrazumijeva smanjenje zagađenosti zraka".

U tu, kako su konstatovali, obimnu zbirku floskula, kojoj su se divili i neki strani diplomati, ne vjeruju ni oni koju su je pisali.

"Koliko su uspješni Trojkini (NiP, SDP i NS) programi i strategije najbolje potvrđuje jučerašnji izvještaj o indeksu kvaliteta zraka, prema kojem je Sarajevo najzagađeniji grad na svijetu, prvi na neslavnoj listi koja pripada isključivo azijskim gradovima. Sarajevo je evropska prijestolnica, čiji građani također umiru u smogu, izloženi negativnim utjecajima na zdravlje, koji naročito pogađaju trudnice, djecu i starije osobe", istakli su.
A, da se ne lazemo, pretezno su njihovi glasaci ti koji zagadjuju zrak jer su im dozvolili bespravne kuce i mogucnost da loze sta im padne na pamet.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#82149 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

Ne postoji vlast koja može riješit problem zagađenja u Sarajevu
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#82150 Re: SDA-All about

Post by addem »

PM72 wrote: 13/02/2023 10:13 Ne postoji vlast koja može riješit problem zagađenja u Sarajevu
Ne postoji vlast koja smije rijesiti problem zagadjenja.
Post Reply