https://vm.tiktok.com/ZMY6cKfbu/
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#45204 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zaledila “ručna”?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#45206 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je univerzalni kvar, ----DICNELeon16v wrote: ↑10/02/2023 19:22 Imam situaciju vibraciju,
Kako je ovo hladno, osjetim vibracije (moja strana) na 1100 do 1300 obrtaja, preko i ispod tih obrtaja sve mirno.
Najviše vibracija kad krenem u rikverc na uzbrdici gdje čak vidim da hauba drhti, i pri naglom kočenju kad motor pređe preko navedenih obrtaja. Zvuk (rrrrr), bez dagadadagda
Sta bi moglo raditi takvo sranje? Cim je toplo to je izrazito manje
Ford fiesta jbg![]()
- skrbavi-admin
- Posts: 7120
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#45207 Re: Pitamo Mehanicare ?
po snijegu, nije... prije bih rekao alahimanet EPB kojem se ispraznila baterija tj dekalibriran ili prazan komulator koji je kumovo svemu
uglavnom - jedan eklatantan primjer ciganluka - dje se vozi preMIJUm, a nea se para je l
+/- poderace zadnje 2 gume koje kostaju minimum 200 eura, potencijalno pojebat jos sto sta - al kako nije cudo da ovakva auta voze nepismeni degenerici jer bi pametan coek zvao barem pomoc na cesti - tako je opet matematika 0
Last edited by skrbavi-admin on 11/02/2023 09:35, edited 2 times in total.
-
sarajevowintwr
- Posts: 222
- Joined: 18/06/2011 09:22
#45209 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav publikumu. Molim vas treba mi preporuka za mehanicara koji ce detaljno ispitati trap, nosace motora, set kvacila i druge elemente kako bi se ustanovio kvar. Naime, pored zvuka motora ispod blatobrana i lijevog i desnog tocka cuje se zvuk sa linka, na temp motora od 70 do 90 stepeni. Kada ono naglo sjecnem po gasu bilo sa stisnutim ili pustenim kvacilom nekad se cuje klik. Auto je vw 2.0 sa 110000km, i kod mene je od prvog dana, dakle kupljeno novo. Auto tiho pali i gasi ide kao metak i bez ikakvih vibracija i trzaja, povlaci i sa niskih obrtaja, bukvalno lagano krece bez gasa... Svaki koristan odgovor je dobrodosao.
- skrbavi-admin
- Posts: 7120
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#45210 Re: Pitamo Mehanicare ?
je l se ovaj zvuk javlja bez ili sa pritiskom na kvacilo - meni se cuje ko kvacilo..... mozda se rasuo i zamajac.... da je do motora stalno bi mljeo.....
-
sarajevowintwr
- Posts: 222
- Joined: 18/06/2011 09:22
#45211 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zvuk se mijenja pritiskom kvacila. Ne cuje se nikako kad je motor hladan niti kad se potpuno ugrije.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#45213 Re: Pitamo Mehanicare ?
druk lezaj je ako se cuje kad je pritisnuto kvacilo
ako se cuje kad nije pritisnuto kvacilo onda su lezajevi snopova u mjenjacu.
ako se cuje kad nije pritisnuto kvacilo onda su lezajevi snopova u mjenjacu.
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
-
sarajevowintwr
- Posts: 222
- Joined: 18/06/2011 09:22
#45215 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pri pritisku kvacila u pocetku cuje se i zvuk bu bu bu lagano, a ovaj zvuk sa snimka nekako u rasponu gore navedene temperature. Sta mislis sasto se ponekad cuje kao klang pri sjeckanju po gasu? Ako si rad da pogledas nekad ili neka preporuka? Nije problem zamjeniti zamajac i sta treba, al je problem ako to ne budebitanga_sa_otesa wrote: ↑11/02/2023 13:09 druk lezaj je ako se cuje kad je pritisnuto kvacilo
ako se cuje kad nije pritisnuto kvacilo onda su lezajevi snopova u mjenjacu.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#45216 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa otidji nekome ko se razumije i nek sjedne i proba,znat ce reci okvirno sta je. ja sam ugasio biznis,ne radim vise-peMzija.sarajevowintwr wrote: ↑11/02/2023 13:29
Pri pritisku kvacila u pocetku cuje se i zvuk bu bu bu lagano, a ovaj zvuk sa snimka nekako u rasponu gore navedene temperature. Sta mislis sasto se ponekad cuje kao klang pri sjeckanju po gasu? Ako si rad da pogledas nekad ili neka preporuka? Nije problem zamjeniti zamajac i sta treba, al je problem ako to ne bude![]()
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45217 Re: Pitamo Mehanicare ?
potpalis vatru ispod auta
- skrbavi-admin
- Posts: 7120
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#45218 Re: Pitamo Mehanicare ?
ili auto 
-
sarajevowintwr
- Posts: 222
- Joined: 18/06/2011 09:22
#45219 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uoravo snimio zvuk na hladnom motoru. Pa cu pokusati da uhvatim i kasnije kada digne temperaturu.
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45220 Re: Pitamo Mehanicare ?
sta ces snimat spremi 1000 KM i majstorusarajevowintwr wrote: ↑11/02/2023 16:06
Uoravo snimio zvuk na hladnom motoru. Pa cu pokusati da uhvatim i kasnije kada digne temperaturu.
Btw. sta ne ono Bosch disk plocice made in china
Last edited by kabal1337 on 11/02/2023 18:18, edited 1 time in total.
-
ucenik1234
- Posts: 1191
- Joined: 06/11/2012 22:10
#45221 Re: Pitamo Mehanicare ?
Najbolje ti je Bluetooth ELM 327 port kupiti, i povezati sa laptopom. Ja imam već 5 godina ovakav:Dope_Man wrote: ↑10/02/2023 12:33 Pitanje za ove koji znaju oko dijagnostika. Imam igrom slucaja neku Delphi dijagnostiku (kopirao sebi kad sam mehanicaru iz komsiluka sredjivao laptop, rekoh da se nadje). Nadjoh to jucer nakon par godina skupljanja prasine, pa sad nesto razmisljam da konacno uzmem i neki OBDII - USB kabal, onako da mogu par puta godislje vidjeti da li sta auto ima za reci pa ako ima da se najavim doktoru.
Vidim ima pun klinac kablova itd.. je li svejedno koji se uzima jer svakako softver radi citanje, il ipak treba ganjati neki specifican/kompatibilan sa tim programom?
https://www.ebay.com/itm/283821808257?h ... R4j9vJfIYQ
I instalirao na mobitelu Car Scanner, i kad mi se check engine upali zbog loseg plina nekada, ponistim gresku, a mozes i pratit parametre live tokom voznje. Uglavnom, prejaka stvar
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45222 Re: Pitamo Mehanicare ?
ucenik1234 wrote: ↑11/02/2023 18:14treba ti wurth wow ili delphi ds150e ( imaju dvije, jedna ima problema sa odredjenim bmw modelima) Ako se dobro sjecam ta sto ima rijesen problem ima crvene nec komponente. Ali ovo ti podrzava vozila do 2016/17 godine. Koliko znam nije izasla nova verzija...Dope_Man wrote: ↑10/02/2023 12:33 Pitanje za ove koji znaju oko dijagnostika. Imam igrom slucaja neku Delphi dijagnostiku (kopirao sebi kad sam mehanicaru iz komsiluka sredjivao laptop, rekoh da se nadje). Nadjoh to jucer nakon par godina skupljanja prasine, pa sad nesto razmisljam da konacno uzmem i neki OBDII - USB kabal, onako da mogu par puta godislje vidjeti da li sta auto ima za reci pa ako ima da se najavim doktoru.
Vidim ima pun klinac kablova itd.. je li svejedno koji se uzima jer svakako softver radi citanje, il ipak treba ganjati neki specifican/kompatibilan sa tim programom?
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#45223 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel imas samo software Delphi/Wurth/AutoCom ili sve tutokompleto?Dope_Man wrote: ↑10/02/2023 12:33 Pitanje za ove koji znaju oko dijagnostika. Imam igrom slucaja neku Delphi dijagnostiku (kopirao sebi kad sam mehanicaru iz komsiluka sredjivao laptop, rekoh da se nadje). Nadjoh to jucer nakon par godina skupljanja prasine, pa sad nesto razmisljam da konacno uzmem i neki OBDII - USB kabal, onako da mogu par puta godislje vidjeti da li sta auto ima za reci pa ako ima da se najavim doktoru.
Vidim ima pun klinac kablova itd.. je li svejedno koji se uzima jer svakako softver radi citanje, il ipak treba ganjati neki specifican/kompatibilan sa tim programom?
Ako imas samo instaliran software,morao si prilikom instalacije upisati broj hardwera dijagnostike koju ces koristiti...
Tako da cisto sumnjam da mozes tu sta ako sam te pravilno razumio?
- Dope_Man
- Posts: 8021
- Joined: 03/06/2016 16:31
#45224 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imam samo softver, kao sto rekoh kopirao od komsije mehanicara kad sam njemu reinstalirao sistem, pa sam mu i to reinstalirao na njegovom laptopu, krekovana verzija naravno.RagibUzoriti wrote: ↑11/02/2023 18:28Jel imas samo software Delphi/Wurth/AutoCom ili sve tutokompleto?Dope_Man wrote: ↑10/02/2023 12:33 Pitanje za ove koji znaju oko dijagnostika. Imam igrom slucaja neku Delphi dijagnostiku (kopirao sebi kad sam mehanicaru iz komsiluka sredjivao laptop, rekoh da se nadje). Nadjoh to jucer nakon par godina skupljanja prasine, pa sad nesto razmisljam da konacno uzmem i neki OBDII - USB kabal, onako da mogu par puta godislje vidjeti da li sta auto ima za reci pa ako ima da se najavim doktoru.
Vidim ima pun klinac kablova itd.. je li svejedno koji se uzima jer svakako softver radi citanje, il ipak treba ganjati neki specifican/kompatibilan sa tim programom?
Ako imas samo instaliran software,morao si prilikom instalacije upisati broj hardwera dijagnostike koju ces koristiti...
Tako da cisto sumnjam da mozes tu sta ako sam te pravilno razumio?
A ne mogu se sjetiti da li sam mu tad unosio taj broj il nesto, mada bilo je to prije cca 3 godine pa moguce da sam samo zaboravio.
Evo probacu kasnije da instaliram da vidim sta uopste trazi jer nisam ni probao instalirati sebi jos uvijek.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#45225 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imas 5cifreni broj hardwera koji uneses a onda ID SW u zavisnosti sta instaliras.
