Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#45176 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

samo Image dizel power
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45177 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#45178 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

kravamuzara wrote: 09/02/2023 20:27 Ti sto plate auto 200k su posebno stisnuti za platiti „bespotrebno“ :D

Ovlastenima su takvi najdrazi, za muku mogu istresti ogromne pare a ne raspitaju se unaprijed sami nista.
Ne razumijem sta hoces da kazes. Neko istresao 200k KM i sad mu milja problem?
Gdje ce i sta ce se raspitivati kad kupuje novo vozilo koje je tek bilo izaslo?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45179 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

treba lezaj 45x75x19

gdje ima tih cuda kupit? :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#45180 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Evolution_IV wrote: 09/02/2023 22:55 treba lezaj 45x75x19

gdje ima tih cuda kupit? :D
Ležaj Trade na Stupu, CLK Interpromet u Hifzi Bjelevca, Fibex na Koševu.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45181 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

EFD22 wrote: 09/02/2023 23:06
Evolution_IV wrote: 09/02/2023 22:55 treba lezaj 45x75x19

gdje ima tih cuda kupit? :D
Ležaj Trade na Stupu, CLK Interpromet u Hifzi Bjelevca, Fibex na Koševu.
:thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#45182 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

ili u prevodu gdje god vidis skf prodavnicu
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#45183 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

RagibUzoriti wrote: 09/02/2023 10:56
Optimist wrote: 08/02/2023 21:57

Senad Malagic, Anex, iznad suda BiH.
Dobro radi ako ima vremena. Ako ima vise auta odjednom,hoce da sfuseri.
Kako sfuseri, losa priprema, losa pokrivenost, prasina, spojevi....
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#45184 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

Optimist wrote: 09/02/2023 21:20
kravamuzara wrote: 09/02/2023 20:27 Ti sto plate auto 200k su posebno stisnuti za platiti „bespotrebno“ :D

Ovlastenima su takvi najdrazi, za muku mogu istresti ogromne pare a ne raspitaju se unaprijed sami nista.
Ne razumijem sta hoces da kazes. Neko istresao 200k KM i sad mu milja problem?
Gdje ce i sta ce se raspitivati kad kupuje novo vozilo koje je tek bilo izaslo?
Naravno da ne mora i taj takav biti ali sve koje poznajem sa takvim autima su stisnuti za 50 maraka a kamoli hiljadu i ismijali bi te da im kazes da uloze nesto preventivno u svoju svetu kravu.

Ovlasteni im naravno nece nista reci unaprijed, zasto bi kad ce im kasnije doci na bolju naplatu, iako dobro znaju te dizel probleme.

A oni sami se nece raspitati, ne zamaraju se ko mi plebejci forumasi kad bi kojem auto sta moglo crknuti.
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#45185 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

kravamuzara wrote: 10/02/2023 10:07
Optimist wrote: 09/02/2023 21:20

Ne razumijem sta hoces da kazes. Neko istresao 200k KM i sad mu milja problem?
Gdje ce i sta ce se raspitivati kad kupuje novo vozilo koje je tek bilo izaslo?
Naravno da ne mora i taj takav biti ali sve koje poznajem sa takvim autima su stisnuti za 50 maraka a kamoli hiljadu i ismijali bi te da im kazes da uloze nesto preventivno u svoju svetu kravu.

Ovlasteni im naravno nece nista reci unaprijed, zasto bi kad ce im kasnije doci na bolju naplatu, iako dobro znaju te dizel probleme.

A oni sami se nece raspitati, ne zamaraju se ko mi plebejci forumasi kad bi kojem auto sta moglo crknuti.
Ja ti pokusavam objasniti da ako je neko stisnut za 50 KM kako pricas, ne bi kupio auto od 200.000 KM vec bi uzeo daciju i gledao da se vozi sto jeftinije.

Vozilo je kupljeno novo, tek izaslo, i kod koga se to mogao raspitati za bilo sta?

Uostalom, auto popravljeno i vozi se i dalje. Da je stipsa kao sto zelis predstaviti, ne bi valjda dao 43k KM za popravak?
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#45186 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

Kakve veze sto je novo, nije moralo biti jos ni nacrtano da se zna da ce moderni dizel zacepiti usisnu granu.

Necu dalje ulaziti u razmisljanje lokalnih bogatasa, ali kao sto sam rekao ove koje znam ce dati 200k za auto a biti stisnuti za sto maraka za nesto sto smatraju "bespotrebnim".
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#45187 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Da su tako rasipali pare ne bi imali 200k za auto. :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#45188 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

ko kupi auto za 200k i da mu kazu popravka 40k, nabit ce to auto nogom i kupiti drugo novo
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#45189 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dope_Man »

Pitanje za ove koji znaju oko dijagnostika. Imam igrom slucaja neku Delphi dijagnostiku (kopirao sebi kad sam mehanicaru iz komsiluka sredjivao laptop, rekoh da se nadje :D ). Nadjoh to jucer nakon par godina skupljanja prasine, pa sad nesto razmisljam da konacno uzmem i neki OBDII - USB kabal, onako da mogu par puta godislje vidjeti da li sta auto ima za reci pa ako ima da se najavim doktoru.

Vidim ima pun klinac kablova itd.. je li svejedno koji se uzima jer svakako softver radi citanje, il ipak treba ganjati neki specifican/kompatibilan sa tim programom?
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#45190 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

Octavia Combi 1.4 TFSI 2015. DSG TMBJC9NE1F0190131 CH porijeklo :mrgreen:
Stručnjaci, kakvi su ovi 1.4 TFSI motori novije generacije?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#45191 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

U svakom slučaju bolji od starih. Mada mi neki dan kolega koji obožava sve što je VW kaže da je 1.4 TSI sranje bez obzira na godište, ja sam ostao paf.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#45192 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Dobri motori za normalnog insana.

Za divljake da im dadnes tenk, razvalit ce ga...
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#45193 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

sve je dobro ako se servisira :D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7119
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45194 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Optimist wrote: 09/02/2023 20:18

Neko ko plati auto 200.000 maraka sigurno da ima i 1.000 KM za servis.
Neko ko plati toliko ono sto sam ja vidio obicno koristi sve moguce opcije da ne plati marku za parking a kamo li za servis..... ima radnike al daje im za hranu i prevoz..... uglavnom to je sorta smetljara.... i to turbosmetljara......

I nije to dijagnoza za BIH - u njemackoj sam bio svjedokom dje Ferrari kurton (doduse balkanjeros) nece da plati i dolaze da mu stave "naruknicu".... :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7119
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45195 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

kravamuzara wrote: 09/02/2023 20:27 Ti sto plate auto 200k su posebno stisnuti za platiti „bespotrebno“ :D

Ovlastenima su takvi najdrazi, za muku mogu istresti ogromne pare a ne raspitaju se unaprijed sami nista.
:thumbup:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#45196 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Imam situaciju vibraciju,

Kako je ovo hladno, osjetim vibracije (moja strana) na 1100 do 1300 obrtaja, preko i ispod tih obrtaja sve mirno.
Najviše vibracija kad krenem u rikverc na uzbrdici gdje čak vidim da hauba drhti :-) , i pri naglom kočenju kad motor pređe preko navedenih obrtaja. Zvuk (rrrrr), bez dagadadagda

Sta bi moglo raditi takvo sranje? Cim je toplo to je izrazito manje

Ford fiesta jbg :sad:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#45197 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Radil ikad da-dam :D
User avatar
Haris033
Posts: 5098
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#45198 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Haris033 »

Jaranu se istrošio akumulator (start/stop) na vozilu BMW 318d Gran Turismo iz 2013. g.
Koji akumulator preporučujete da kupi (da nije preskup) i gdje?
Hvala
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#45199 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

mozda je neki od nosaca motora
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#45200 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Throttle wrote: 10/02/2023 19:24 Radil ikad da-dam :D
To ako izleti motor :D

@kabal1337 I ja kontam isto, sad vjerovatno neki na mojoj strani
Post Reply