dizel powerPitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#45178 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne razumijem sta hoces da kazes. Neko istresao 200k KM i sad mu milja problem?kravamuzara wrote: ↑09/02/2023 20:27 Ti sto plate auto 200k su posebno stisnuti za platiti „bespotrebno“![]()
Ovlastenima su takvi najdrazi, za muku mogu istresti ogromne pare a ne raspitaju se unaprijed sami nista.
Gdje ce i sta ce se raspitivati kad kupuje novo vozilo koje je tek bilo izaslo?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45179 Re: Pitamo Mehanicare ?
treba lezaj 45x75x19
gdje ima tih cuda kupit?
gdje ima tih cuda kupit?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#45180 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ležaj Trade na Stupu, CLK Interpromet u Hifzi Bjelevca, Fibex na Koševu.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45181 Re: Pitamo Mehanicare ?
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45182 Re: Pitamo Mehanicare ?
ili u prevodu gdje god vidis skf prodavnicu
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#45183 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako sfuseri, losa priprema, losa pokrivenost, prasina, spojevi....RagibUzoriti wrote: ↑09/02/2023 10:56Dobro radi ako ima vremena. Ako ima vise auta odjednom,hoce da sfuseri.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#45184 Re: Pitamo Mehanicare ?
Naravno da ne mora i taj takav biti ali sve koje poznajem sa takvim autima su stisnuti za 50 maraka a kamoli hiljadu i ismijali bi te da im kazes da uloze nesto preventivno u svoju svetu kravu.Optimist wrote: ↑09/02/2023 21:20Ne razumijem sta hoces da kazes. Neko istresao 200k KM i sad mu milja problem?kravamuzara wrote: ↑09/02/2023 20:27 Ti sto plate auto 200k su posebno stisnuti za platiti „bespotrebno“![]()
Ovlastenima su takvi najdrazi, za muku mogu istresti ogromne pare a ne raspitaju se unaprijed sami nista.
Gdje ce i sta ce se raspitivati kad kupuje novo vozilo koje je tek bilo izaslo?
Ovlasteni im naravno nece nista reci unaprijed, zasto bi kad ce im kasnije doci na bolju naplatu, iako dobro znaju te dizel probleme.
A oni sami se nece raspitati, ne zamaraju se ko mi plebejci forumasi kad bi kojem auto sta moglo crknuti.
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#45185 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja ti pokusavam objasniti da ako je neko stisnut za 50 KM kako pricas, ne bi kupio auto od 200.000 KM vec bi uzeo daciju i gledao da se vozi sto jeftinije.kravamuzara wrote: ↑10/02/2023 10:07Naravno da ne mora i taj takav biti ali sve koje poznajem sa takvim autima su stisnuti za 50 maraka a kamoli hiljadu i ismijali bi te da im kazes da uloze nesto preventivno u svoju svetu kravu.
Ovlasteni im naravno nece nista reci unaprijed, zasto bi kad ce im kasnije doci na bolju naplatu, iako dobro znaju te dizel probleme.
A oni sami se nece raspitati, ne zamaraju se ko mi plebejci forumasi kad bi kojem auto sta moglo crknuti.
Vozilo je kupljeno novo, tek izaslo, i kod koga se to mogao raspitati za bilo sta?
Uostalom, auto popravljeno i vozi se i dalje. Da je stipsa kao sto zelis predstaviti, ne bi valjda dao 43k KM za popravak?
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#45186 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakve veze sto je novo, nije moralo biti jos ni nacrtano da se zna da ce moderni dizel zacepiti usisnu granu.
Necu dalje ulaziti u razmisljanje lokalnih bogatasa, ali kao sto sam rekao ove koje znam ce dati 200k za auto a biti stisnuti za sto maraka za nesto sto smatraju "bespotrebnim".
Necu dalje ulaziti u razmisljanje lokalnih bogatasa, ali kao sto sam rekao ove koje znam ce dati 200k za auto a biti stisnuti za sto maraka za nesto sto smatraju "bespotrebnim".
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
#45187 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da su tako rasipali pare ne bi imali 200k za auto. 
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45188 Re: Pitamo Mehanicare ?
ko kupi auto za 200k i da mu kazu popravka 40k, nabit ce to auto nogom i kupiti drugo novo
- Dope_Man
- Posts: 8021
- Joined: 03/06/2016 16:31
#45189 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitanje za ove koji znaju oko dijagnostika. Imam igrom slucaja neku Delphi dijagnostiku (kopirao sebi kad sam mehanicaru iz komsiluka sredjivao laptop, rekoh da se nadje
). Nadjoh to jucer nakon par godina skupljanja prasine, pa sad nesto razmisljam da konacno uzmem i neki OBDII - USB kabal, onako da mogu par puta godislje vidjeti da li sta auto ima za reci pa ako ima da se najavim doktoru.
Vidim ima pun klinac kablova itd.. je li svejedno koji se uzima jer svakako softver radi citanje, il ipak treba ganjati neki specifican/kompatibilan sa tim programom?
Vidim ima pun klinac kablova itd.. je li svejedno koji se uzima jer svakako softver radi citanje, il ipak treba ganjati neki specifican/kompatibilan sa tim programom?
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
#45190 Re: Pitamo Mehanicare ?
Octavia Combi 1.4 TFSI 2015. DSG TMBJC9NE1F0190131 CH porijeklo
Stručnjaci, kakvi su ovi 1.4 TFSI motori novije generacije?
Stručnjaci, kakvi su ovi 1.4 TFSI motori novije generacije?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#45191 Re: Pitamo Mehanicare ?
U svakom slučaju bolji od starih. Mada mi neki dan kolega koji obožava sve što je VW kaže da je 1.4 TSI sranje bez obzira na godište, ja sam ostao paf.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#45192 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobri motori za normalnog insana.
Za divljake da im dadnes tenk, razvalit ce ga...
Za divljake da im dadnes tenk, razvalit ce ga...
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45193 Re: Pitamo Mehanicare ?
sve je dobro ako se servisira 
- skrbavi-admin
- Posts: 7118
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#45194 Re: Pitamo Mehanicare ?
Neko ko plati toliko ono sto sam ja vidio obicno koristi sve moguce opcije da ne plati marku za parking a kamo li za servis..... ima radnike al daje im za hranu i prevoz..... uglavnom to je sorta smetljara.... i to turbosmetljara......
I nije to dijagnoza za BIH - u njemackoj sam bio svjedokom dje Ferrari kurton (doduse balkanjeros) nece da plati i dolaze da mu stave "naruknicu"....
- skrbavi-admin
- Posts: 7118
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#45195 Re: Pitamo Mehanicare ?
kravamuzara wrote: ↑09/02/2023 20:27 Ti sto plate auto 200k su posebno stisnuti za platiti „bespotrebno“![]()
Ovlastenima su takvi najdrazi, za muku mogu istresti ogromne pare a ne raspitaju se unaprijed sami nista.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#45196 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imam situaciju vibraciju,
Kako je ovo hladno, osjetim vibracije (moja strana) na 1100 do 1300 obrtaja, preko i ispod tih obrtaja sve mirno.
Najviše vibracija kad krenem u rikverc na uzbrdici gdje čak vidim da hauba drhti
, i pri naglom kočenju kad motor pređe preko navedenih obrtaja. Zvuk (rrrrr), bez dagadadagda
Sta bi moglo raditi takvo sranje? Cim je toplo to je izrazito manje
Ford fiesta jbg
Kako je ovo hladno, osjetim vibracije (moja strana) na 1100 do 1300 obrtaja, preko i ispod tih obrtaja sve mirno.
Najviše vibracija kad krenem u rikverc na uzbrdici gdje čak vidim da hauba drhti
Sta bi moglo raditi takvo sranje? Cim je toplo to je izrazito manje
Ford fiesta jbg
- Haris033
- Posts: 5098
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
#45198 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jaranu se istrošio akumulator (start/stop) na vozilu BMW 318d Gran Turismo iz 2013. g.
Koji akumulator preporučujete da kupi (da nije preskup) i gdje?
Hvala
Koji akumulator preporučujete da kupi (da nije preskup) i gdje?
Hvala
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45199 Re: Pitamo Mehanicare ?
mozda je neki od nosaca motora
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo

