SDA-All about

Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#82101 Re: SDA-All about

Post by Bossona »

Image
I još će mučenik profitirati u trodecenijskom privatiziranom krimomafijaškom SDA brlogu.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ko-sda- ... /230210173
User avatar
Haris.ba
Posts: 35300
Joined: 08/09/2005 20:08

#82102 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

Mishelinke wrote: 10/02/2023 16:45 Kakva je da je, presuda je presuda, i od kakvog je suda, da je, nevin je i tu treba zatvoriti raspravu.

Komentarisanje, negiranje ili nepriznavanje presuda nas vodi u anarhiju.

Dokle god imamo sud kakav imamo, dok ne dobijemo bolji, ili dok se pravosuđe ne reformiše, presude su konačne i ne treba dalje komentarisati, već ih samo primiti k znanju i idemo dalje.
Cuj komentarisanje presuda vodi u anarhiju.

E, svasta.

Komentarisanje presuda, sudskoh odluka je veoma pozeljno. Sudstvo je samo jedan od organa vlasti, i kao takvo podlozno je i komentarisanju i kritici.

Nek osnuju privatni sud i vode ga iz svog dzepa ako sudije i tuzioci ne zele kome tarisanje i kritiku.
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#82103 Re: SDA-All about

Post by Seyfo »

Snimak doduše jeste los, nema titla niti prevoda na bilo koji jezik,ne može se dokazati koji Asim govori od toliko Asima na kugli zemaljskoj, mahsuz što je snimak nelegalno napravljen ( gluho bilo ). Stvarno je Asim zaslužio da ga se nagradi za svu patnju i bol koju je potpuno nevin predeverao. Desetak miliona naknade bi bilo dosta. Ojra
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17056
Joined: 27/04/2021 22:52

#82104 Re: SDA-All about

Post by tramvajtrojka »

Haris.ba wrote: 10/02/2023 18:37
Mishelinke wrote: 10/02/2023 16:45 Kakva je da je, presuda je presuda, i od kakvog je suda, da je, nevin je i tu treba zatvoriti raspravu.

Komentarisanje, negiranje ili nepriznavanje presuda nas vodi u anarhiju.

Dokle god imamo sud kakav imamo, dok ne dobijemo bolji, ili dok se pravosuđe ne reformiše, presude su konačne i ne treba dalje komentarisati, već ih samo primiti k znanju i idemo dalje.
Cuj komentarisanje presuda vodi u anarhiju.

E, svasta.
ma Tesla trola ponovno kako je sa bagerima na vlakovu za vrijeme covida tako je samo i sad nastavio :mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35300
Joined: 08/09/2005 20:08

#82105 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

tramvajtrojka wrote: 10/02/2023 18:40 ma Tesla trola ponovno kako je sa bagerima na vlakovu za vrijeme covida tako je samo i sad nastavio
Zar on nije baniran? :mrgreen:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17056
Joined: 27/04/2021 22:52

#82106 Re: SDA-All about

Post by tramvajtrojka »

Haris.ba wrote: 10/02/2023 18:42
tramvajtrojka wrote: 10/02/2023 18:40 ma Tesla trola ponovno kako je sa bagerima na vlakovu za vrijeme covida tako je samo i sad nastavio
Zar on nije baniran? :mrgreen:
pa jeste ovo je rebranding 8-) 8-) :mrgreen:
RtrnOfSalisbury
Posts: 3981
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#82107 Re: SDA-All about

Post by RtrnOfSalisbury »

u mog jare dursuma drukciji slucaj. da prostis, vrco med i ufatilo ga sa medom na rukama u djepovima ... med svukuda i nes vjerovat tuzilastvo jos uvijek prikuplja dokaze ... izgleda da je med bio presladak pa sud nece da razmatra slucaj :?
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#82108 Re: SDA-All about

Post by kluz franjo »

Haris.ba wrote: 10/02/2023 17:33
kluz franjo wrote: 10/02/2023 16:25 Nije snimak jedini dokaz. Svjedok je dao kompletan iskaz.

Sutkinja je očigledno i to svjedočenje ocjenila sa "Ja, i?", "montirano", "ne čuje se"...
Tako je. Bice zanimljivo procitati obrazlozenje.

Nije bez razloga u javnost izaslo obrazlozenje za nezakonito snimanje. U načelu sjedoci su dovoljni.

Meni je bizarno da se uopce sudilo po ovom krivicnom djelu. Jer, upitno je da li unutarstranacki izbori potpadaju pod to krivicno djelo.
Ako je po ovom KD, onda je OK.
Primanje nagrade ili drugog oblika koristi za trgovinu uticajem
(1) Ko posredno ili neposredno zahtijeva (...) obećanje (...) koristi za (..) drugog, da korištenjem svog stvarnog ili pretpostavljenog službenog ili društvenog ili uticajnog položaja ili drugog statusa posreduje da službena ili odgovorna osoba u Federaciji (...) izvrši (...) službenu iii drugu radnju bit će kažnjen kaznom zatvora u trajanju od šest mjeseci do pet godina.
Ili ukratko: Asim i posredno i neposredno zahtjeva od Tvrtkovića obećanje koristi za Prevljaka, zauzvrat bi Asim korištenjem svog uticajnog položaja posredovao da Ministar "Glumac" izvrši radnju zapošljavanja supruge od Tvrtkovića.

Naravno. To što tužilaštvo nije detaljno istražilo saznanja o "postrojavanju gradskih vijećnika i njihovih roditelja", o "sređivanju gradonačelnika" i učešću direktora OSA-e u svemu tome je poseban par rukava.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51265
Joined: 29/06/2011 23:39

#82109 Re: SDA-All about

Post by dječak sa šibicama »

Pravda je pobjedila, cetnicko ustaska trojka pokusava podmetati postenim bosnjacima koji se bore za drzavu
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#82110 Re: SDA-All about

Post by Styling »

Anquilla wrote: 10/02/2023 16:39 Ja nikakvu drugačiju presudu nisam ni očekivala :run:
Godine razočarenja su me naučile da je stranka u ovoj državi jača od pravde, zakona, suda, svih ovozemaljskih stvari.
Naravno. Da je on pao, povukao bi ih sve za sobom.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51265
Joined: 29/06/2011 23:39

#82111 Re: SDA-All about

Post by dječak sa šibicama »

kluz franjo wrote: 10/02/2023 15:38 Vjerujte Asimu na riječ da nije, a ne slušajte baš sada svaku Asimovu riječ kako ipak jeste.
Hvala legitimnoj stranci!


Ovdje je jasno kao dan da se na snimku nista ne cuje, nerazgovjetno je i nerazmljivo, samo trojkasi tu nesto cuju.

Asime spasime
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#82112 Re: SDA-All about

Post by Mishelinke »

tramvajtrojka wrote: 10/02/2023 18:40
Haris.ba wrote: 10/02/2023 18:37

Cuj komentarisanje presuda vodi u anarhiju.

E, svasta.
ma Tesla trola ponovno kako je sa bagerima na vlakovu za vrijeme covida tako je samo i sad nastavio :mrgreen:
Haris.ba wrote: 10/02/2023 18:42
tramvajtrojka wrote: 10/02/2023 18:40 ma Tesla trola ponovno kako je sa bagerima na vlakovu za vrijeme covida tako je samo i sad nastavio
Zar on nije baniran? :mrgreen:
tramvajtrojka wrote: 10/02/2023 18:48
Haris.ba wrote: 10/02/2023 18:42

Zar on nije baniran? :mrgreen:
pa jeste ovo je rebranding 8-) 8-) :mrgreen:
Al živite u zabludi, al baš velikoj zabludi :mrgreen:
kvinoja
Posts: 481
Joined: 03/12/2021 23:37

#82113 Re: SDA-All about

Post by kvinoja »

Spit_fire wrote: 10/02/2023 17:22
Anquilla wrote: 10/02/2023 16:50

Jest da je pogrešna tema, ali me interesuje da li je zakonom predviđeno da se ne može suditi ponovo istim optuženim za isto djelo?
Ovo upravo pitam za slučaj Memić - ukoliko se otkrije onaj koji je ubio Dženana, dostave novi dokazi za prikrivanje, da li se ovim oslobođenim može suditi za prikrivanje dokaza?
A sta ako se ispostavi da su cigani koje je muriz vec oslobodio
"Muriz oslobodio". Nisam znao da je on bio u tri sudska vijeća Kantonalnog i Vrhovnog suda. Bravo nadam se da će sendvič u centrali biti ukusan.

Btw. srećom da je tema o Memiću zaključana ali to SDA botove očito ne ometa da svoje mentalne proljeve prosipaju na drugim temama.
konami666
Posts: 3697
Joined: 11/05/2015 21:57

#82114 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

Stranka iznad svega, i države i boga :)
User avatar
hepekcina
Posts: 1802
Joined: 29/09/2009 12:28
Location: Mliječni put

#82115 Re: SDA-All about

Post by hepekcina »

Asim je borac, ranjavan i nije u redu da ga vucaju po sudovima ni za šta. Sada neka tuži državu i traži odštetu za nanesenu duševnu bol i materijalne gubitke.

Za to vrijeme će polupismeni klocevi koji sjede u Tužilaštvu lagano gladit jaja, primati platu i vrlo brzo očekujte da nam nekog ćunjoglavca iz ove grupe idiota predstave kao golemog pravnog eksperta.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3981
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#82116 Re: SDA-All about

Post by RtrnOfSalisbury »

bem ti sto nije kupio telefon sa boljim mikrafonom kad je vec hotio snimat iz potaje :oops: vako sve propade :cry: treba tuzit proizvodzaca telefona :idea:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35300
Joined: 08/09/2005 20:08

#82117 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

kluz franjo wrote: 10/02/2023 18:53
Haris.ba wrote: 10/02/2023 17:33

Tako je. Bice zanimljivo procitati obrazlozenje.

Nije bez razloga u javnost izaslo obrazlozenje za nezakonito snimanje. U načelu sjedoci su dovoljni.

Meni je bizarno da se uopce sudilo po ovom krivicnom djelu. Jer, upitno je da li unutarstranacki izbori potpadaju pod to krivicno djelo.
Ako je po ovom KD, onda je OK.
Primanje nagrade ili drugog oblika koristi za trgovinu uticajem
(1) Ko posredno ili neposredno zahtijeva (...) obećanje (...) koristi za (..) drugog, da korištenjem svog stvarnog ili pretpostavljenog službenog ili društvenog ili uticajnog položaja ili drugog statusa posreduje da službena ili odgovorna osoba u Federaciji (...) izvrši (...) službenu iii drugu radnju bit će kažnjen kaznom zatvora u trajanju od šest mjeseci do pet godina.
Ili ukratko: Asim i posredno i neposredno zahtjeva od Tvrtkovića obećanje koristi za Prevljaka, zauzvrat bi Asim korištenjem svog uticajnog položaja posredovao da Ministar "Glumac" izvrši radnju zapošljavanja supruge od Tvrtkovića.

Naravno. To što tužilaštvo nije detaljno istražilo saznanja o "postrojavanju gradskih vijećnika i njihovih roditelja", o "sređivanju gradonačelnika" i učešću direktora OSA-e u svemu tome je poseban par rukava.
Mislim da nije po tom kd. Vec po ovom.
Član 381

Davanje dara i drugih oblika koristi

(1) Ko službenoj ili odgovornoj osobi u Federaciji, uključujući i stranu službenu osobu ili arbitra ili sudiju porotnika, učini ili obeća dar ili kakvu drugu korist, da u okviru svoje funkcije učini što ne bi smjela učiniti ili da ne učini što bi morala učiniti, ili ko posreduje pri ovakvom podmićivanju službene ili odgovorne osobe, kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

(2) Ko službenoj ili odgovornoj osobi u Federaciji, uključujući i stranu službenu osobu ili arbitra ili sudiju porotnika, učini ili obeća dar ili kakvu drugu korist, da u okviru svoje funkcije učini što bi morala učiniti ili da ne učini što ne bi smjela učiniti, ili ko posreduje pri ovakvom podmićivanju službene ili odgovorne osobe, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.

(3) Učinitelj krivičnog djela iz st. 1. i 2. ovog člana koji je dao mito na zahtjev službene ili odgovorne osobe u Federaciji, uključujući i stranu službenu osobu ili arbitra ili sudiju porotnika, i prijavio krivično djelo prije njegovog otkrivanja ili saznanja da je otkriveno, može se osloboditi kazne.

(4) Primljeni dar ili imovinska korist oduzet će se, a u slučaju iz stava 3. ovog člana može se vratiti osobi koja je dala mito.
A, problematican je i taj clan koji si postavio.

Iako ovo nije iz optuznice, ali ovo je sustina opisa radnji.
Optužnica ih je tereila da su od 20. do 25. februara 2020. godine, prije zakazanih unutarstranačkih izbora Stranke demokratske akcije za predsjednika Kantonalnog odbora SDA Sarajevo, na kojima su predloženi kandidati bili Semir Efendić, načelnik Opštine Novi Grad Sarajevo, te Fikret Prevljak, posredstvom Muhameda Šehovića ugovorili sastanak s delegatom Velidom Tvrtkovićem.

Sarajlić je bivši potpredsjednik i bivši šef kadrovske komisije vodeće bošnjačke Stranke demokratske akcije (SDA).

Delalić je bio poslanik SDA u Skupštini Kantona Sarajevo. Šehović je bivši opštinski vijećnik SDA u Novom Gradu Sarajevu.

Tvrtkoviću su, prema optužnici, obećali da će korištenjem svog utjecaja na osnovu pozicija unutar SDA, zaposliti njegovu suprugu. Tvrtković je trebao zauzvrat svoj glas dati kandidatu Fikretu Prevljaku.
Last edited by Haris.ba on 10/02/2023 21:27, edited 2 times in total.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#82118 Re: SDA-All about

Post by Student_u_Ostavci »

Sud je na osnovu ovog lakrdijaškog dokaznog materijala morao donijeti oslobađajuću presudu. Optužnica koju bi oborio i ja a ne dobar advokat kakav je Fahro.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35300
Joined: 08/09/2005 20:08

#82119 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

Student_u_Ostavci wrote: 10/02/2023 21:23 Sud je na osnovu ovog lakrdijaškog dokaznog materijala morao donijeti oslobađajuću presudu. Optužnica koju bi oborio i ja a ne dobar advokat kakav je Fahro.
Pa i ne bas. Bice zanimljivo kako je sud ocjenio svjedoke. Sa svjedocima u postupku nije uopce tuzilac ni morao snimak da koristi.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#82120 Re: SDA-All about

Post by MarlboroGold »

Ma taj čitav proces je bio samo za javnost i ništa više. Tako će na kraju biti i za respiratore. Naći će neku glupost i oboriti čitav slučaj.

Ko fol eto da se nešto radi i da postoji bar trunka pravne države.

Komedija i to žestoka.
geoxx
Posts: 2493
Joined: 08/08/2015 23:39

#82121 Re: SDA-All about

Post by geoxx »

Haris.ba wrote: 10/02/2023 17:33
kluz franjo wrote: 10/02/2023 16:25 Nije snimak jedini dokaz. Svjedok je dao kompletan iskaz.

Sutkinja je očigledno i to svjedočenje ocjenila sa "Ja, i?", "montirano", "ne čuje se"...
Tako je. Bice zanimljivo procitati obrazlozenje.

Nije bez razloga u javnost izaslo obrazlozenje za nezakonito snimanje. U načelu sjedoci su dovoljni.

Meni je bizarno da se uopce sudilo po ovom krivicnom djelu. Jer, upitno je da li unutarstranacki izbori potpadaju pod to krivicno djelo.
U pravu ste, ali je ova sustinski i obrazlozila to u vezi svjedoka, odnosno ono standardno - kao dokaz postoji iskaz samo jednog svjedoka. To je meni preglupo kod pojedinih sudija.

Sud nije vezan nikakvim dokaznim pravilima, nigdje ti i ne pise kako se i cime sta dokazuje, a samim tim i da se presuda ne moze zasnovati na iskazu jednog svjedoka. U tom slucaju moze cijeniti iskljucivo vjerodostojnost i uvjerljivost tog iskaza, dakle bitan je kvalitet, a ne kvantitet svjedoka.

Meni je ovo iduce nigdje veze. Kaze trebao je kontaktirati policiju da se odrede posebne istrazne radnje i snimak bi bio zakonit. A covjek na glavnom pretresu izjavio da mu se ovaj javio da ima ponudu za njega i da se trebaju sastati, nakon cega je odmah i nastao snimak. Pa kako ces u tom slucaju odrediti posebne istrazne radnje, fakticki u toj fazi na osnovu “imam ponudu za tebe i haj da se sastanemo” nemas nikakvog krivicnog djela.
User avatar
pici
Posts: 46396
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#82122 Re: SDA-All about

Post by pici »

NAKON OSLOBAĐAJUĆE PRESUDE
SDA sretna zbog Sarajlića, traže da mu se nadoknadi šteta: Prošao je javni linč i neviđenu harangu
Neg zahiragic podnese ostavku i metnite ga mjest njega, zasluzeno.Pa lik prizno da je namjestio skaku i nikom nista.Sudstvo pod hitno reformisati, sudije gore od kriminalaca.Svi na sdO platnoj listi.
User avatar
dembele
Posts: 4214
Joined: 19/06/2014 09:15

#82123 Re: SDA-All about

Post by dembele »

Od ponedjeljka ponovo u funkciji servis za podršku nezaposlenim-"Selam-posl'o me Asim".
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#82124 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

samo i ovdje da ponovim
Chmoljo wrote: 10/02/2023 22:07 Fascinantna je nadobudnost i nedostatak ikakvog stida SDA i Asima, ali i gutaca njihovih fekalija u vezi oslobadjajuce presude.

Snimak nije uzet kao dokaz, ali to ne znaci da je oslobadjajuca pravedna, nego da nije tuzilastvo uspjelo pruziti dovoljno dokaza da bi bio osudjen. Valjda trebamo nevjerovati svojim ocima i usima da se poslovi ne zavrsavaju preko veza, i da je onaj snimak namjesten.

Crna lista SAD sigurno nije jer su se nasekirali zbog izbora Fikreta Prevljaka za predsjednika KO SDA.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#82125 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

Zoooka wrote: 10/02/2023 16:42 Sve na stranu ali tuzilastvo ponovo ispada glupo kao u mnogo drugih slucajeva tipa Memic. Na nezakonitom dokazu su pokusali zasnovati slucaj. Pa to nigdje ne moze proci.

Realnost je da svi znamo ko je i sta je Asim, ali brate dragi daj potrudi se malo
što je možda bila i intencija?
Post Reply