SDA-All about

User avatar
dembele
Posts: 4214
Joined: 19/06/2014 09:15

#82076 Re: SDA-All about

Post by dembele »

Je li na kraju bilo:"Neka institucije rade svoj posao!"
izvrsni direktor
Posts: 14756
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#82077 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

kluz franjo wrote: 10/02/2023 15:38 Vjerujte Asimu na riječ da nije, a ne slušajte baš sada svaku Asimovu riječ kako ipak jeste.
Hvala legitimnoj stranci!

Namjestili mu da kaze nesto sto nije rekao. Ako malo bolje poslusas cut ces da on nije rekao ovo sto cujes da je on rekao. Mozemo imat misljenje o njemu kako hocemo ali moramo vjerovati odluci nezavisno suda a ne svojim usima. Na kraju krajeva, svako cuje onako kako njegove usi i mozak percipiraju, kako mozes garantovati da sudijin mozak percipira zvukove kao tvoj?
izvrsni direktor
Posts: 14756
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#82078 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

dembele wrote: 10/02/2023 16:00 Je li na kraju bilo:"Neka institucije rade svoj posao!"
Nezavisno sudstvo!
elk
Posts: 3154
Joined: 14/08/2006 12:03

#82079 Re: SDA-All about

Post by elk »

E cuj bogu se zahvaljuje :lol:
Jebo li ga bog u usta skrbava
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#82080 Re: SDA-All about

Post by Seyfo »

Asim je patriota,vjernik,muHmin,ljudina,poštenjacina koja mrava ne bi zgazila. Svi to znaju,sud potvrdio. Zar neko nije legalista pa ne vjeruje sistemu svoje zemlje ??? Asime ne osvrci se na dusmane i kjafire koji mrze svoju zemlju,vjeru i narod. Večeras ga zalomi kako i treba, samo pazi da te ko ne snimi (opet).
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#82081 Re: SDA-All about

Post by Athlon64 »

DonieBrasco wrote: 10/02/2023 14:52 Zar je neko realno oscekivao da ga osude ?

Ovako ce biti i za respiratore, za slucaj Memic.
Jbg, sud sudi na osnovu dokaza.

Respiratori idu 100% oslobadjajuca presuda, u najboljem slucaju - nesto sitno za krsenje procedura (a ako je tada bilo proglaseno vanredno stanje, nesto se ne sjecam, onda tesko i za to). Glavni dokaz u tom slucaju fali - tj. dokaz da je neko od optuzenih primio novac ili neku drugu korist u toj aferi. Citaj: bankovna transakcija, oznacene novcanice.... etc. to fali... a toga nema...
User avatar
dembele
Posts: 4214
Joined: 19/06/2014 09:15

#82082 Re: SDA-All about

Post by dembele »

Sad će Dilfa ove kineske skalamerije poslati turskim i sirijskim bolnicama.
Još će na kraju ispasti i dobrotvor.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#82083 Re: SDA-All about

Post by Spit_fire »

Athlon64 wrote: 10/02/2023 16:08
DonieBrasco wrote: 10/02/2023 14:52 Zar je neko realno oscekivao da ga osude ?

Ovako ce biti i za respiratore, za slucaj Memic.
Jbg, sud sudi na osnovu dokaza.

Respiratori idu 100% oslobadjajuca presuda, u najboljem slucaju - nesto sitno za krsenje procedura (a ako je tada bilo proglaseno vanredno stanje, nesto se ne sjecam, onda tesko i za to). Glavni dokaz u tom slucaju fali - tj. dokaz da je neko od optuzenih primio novac ili neku drugu korist u toj aferi. Citaj: bankovna transakcija, oznacene novcanice.... etc. to fali... a toga nema...
Pravda i pravo nisu isto jbg...mi se satro zgrazavamo ovdje a kad bi samo malo pogledali za kakave sve stvari kroz rupe u zakonu i dobre advokate se ljudi oslobadjaju na tom progresivnom zapadu...

Respiratore ne znam, al eo vidim ufatili se i memica..da su oni ljudi sve i da jesu krivi presudjeni na osnovu one optuznice i "dokaza"...slobodno bi mogli kljuc u bravu stavit pa nek rulja sudi i vjesa po bascarsiji

Samo kad sutra "ti" dodjes na red jer je komsija digao hajku onda nemoj plakat..nego u miru otidji na vjesala
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#82084 Re: SDA-All about

Post by mirza_15 »

Ovo, iako nam je svima jasno, bez dodatnih dokaza i na osnovu audio snimka nije moglo drugačije završiti. Džaba sve, to nije legalan dokaz. Tužilaštvo je ovdje veći problem. Veći će problem biti kada oslobode Fadila and co. Tu ima hrpa dokaza, a siguran sam da će i njih osloboditi.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#82085 Re: SDA-All about

Post by kluz franjo »

Nije snimak jedini dokaz. Svjedok je dao kompletan iskaz.

Sutkinja je očigledno i to svjedočenje ocjenila sa "Ja, i?", "montirano", "ne čuje se"...
statixx
Posts: 9837
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#82086 Re: SDA-All about

Post by statixx »

Unistise covjeku politicku karijeru. Umjesto da sad sjedi u DN i gura nas u NATO, covjek mora trazit posao.
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#82087 Re: SDA-All about

Post by Anquilla »

Ja nikakvu drugačiju presudu nisam ni očekivala :run:
Godine razočarenja su me naučile da je stranka u ovoj državi jača od pravde, zakona, suda, svih ovozemaljskih stvari.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#82088 Re: SDA-All about

Post by Zoooka »

Sve na stranu ali tuzilastvo ponovo ispada glupo kao u mnogo drugih slucajeva tipa Memic. Na nezakonitom dokazu su pokusali zasnovati slucaj. Pa to nigdje ne moze proci.

Realnost je da svi znamo ko je i sta je Asim, ali brate dragi daj potrudi se malo
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#82089 Re: SDA-All about

Post by Mishelinke »

Kakva je da je, presuda je presuda, i od kakvog je suda, da je, nevin je i tu treba zatvoriti raspravu.

Komentarisanje, negiranje ili nepriznavanje presuda nas vodi u anarhiju.

Dokle god imamo sud kakav imamo, dok ne dobijemo bolji, ili dok se pravosuđe ne reformiše, presude su konačne i ne treba dalje komentarisati, već ih samo primiti k znanju i idemo dalje.
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#82090 Re: SDA-All about

Post by Anquilla »

Zoooka wrote: 10/02/2023 16:42 Sve na stranu ali tuzilastvo ponovo ispada glupo kao u mnogo drugih slucajeva tipa Memic. Na nezakonitom dokazu su pokusali zasnovati slucaj. Pa to nigdje ne moze proci.

Realnost je da svi znamo ko je i sta je Asim, ali brate dragi daj potrudi se malo
Jest da je pogrešna tema, ali me interesuje da li je zakonom predviđeno da se ne može suditi ponovo istim optuženim za isto djelo?
Ovo upravo pitam za slučaj Memić - ukoliko se otkrije onaj koji je ubio Dženana, dostave novi dokazi za prikrivanje, da li se ovim oslobođenim može suditi za prikrivanje dokaza?
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#82091 Re: SDA-All about

Post by Zoooka »

Anquilla wrote: 10/02/2023 16:50
Zoooka wrote: 10/02/2023 16:42 Sve na stranu ali tuzilastvo ponovo ispada glupo kao u mnogo drugih slucajeva tipa Memic. Na nezakonitom dokazu su pokusali zasnovati slucaj. Pa to nigdje ne moze proci.

Realnost je da svi znamo ko je i sta je Asim, ali brate dragi daj potrudi se malo
Jest da je pogrešna tema, ali me interesuje da li je zakonom predviđeno da se ne može suditi ponovo istim optuženim za isto djelo?
Ovo upravo pitam za slučaj Memić - ukoliko se otkrije onaj koji je ubio Dženana, dostave novi dokazi za prikrivanje, da li se ovim oslobođenim može suditi za prikrivanje dokaza?
Ja znam za ono ne bis in idem, da se ne moze dva puta suditi za isto djelo odnosno ako je oslobodjen pravosnaznom sudskom odlukom. Eh sad, prikrivanje dokaza je novo krivicno djelo tako da bi trebalo moci
Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#82092 Re: SDA-All about

Post by Bossona »

kluz franjo wrote: 10/02/2023 15:38 Vjerujte Asimu na riječ da nije, a ne slušajte baš sada svaku Asimovu riječ kako ipak jeste.
Hvala legitimnoj stranci!

Ja i, ............šta ste očekivali drugačiji ishod da krivosuđe osudi mašijaše koje imenuju i kontrolišu njihove stranke i krimomafijaške poglavice.



NAŠI SDA MUNAFI(K)RAKIJAŠI

Predratni konobar ilidžanskih hotela u poslijeratnom vlasništvu SDA tajkuna Alije Budnje, Asim Sarajlić prvi do Bakira i donadavni potpredsjednik SDA je trebao biti u zatvoru zbog udesa kojeg je izazvao u alkoholiziranom stanju, I...............

Zbog saobraćajnog udesa kojeg je Asim Sarajlić počinio u alkoholiziranom stanju 26. decembra 2003. godine, kada je Asim Sarajlić, potpredsjednik SDA, a tadašnji načelnik općine Vogošća, nakon pijanke u hotelu Terme, gdje je služio kao bivši konobar, u ranim jutarnjim satima vozio kroz Podlugove, izazvao je saobraćajnu nesreću,
U autu marke „Škoda felicija“ s njim su bili Salih Rizah i Meho Pilić. Prilikom udesa Sarajlić je vozio brzinom 113 kilometara na sat.
Njegovi saputnici pretrpjeli su teške povrede glava i brojne lomove na tijelu. Policija je utvrdila da se u krvi načelnika Sarajlića nalazilo 1,14 promila alkohola.
Zanimljivo je da je optužnica protiv Sarajlića dugo zataškavana. A šokantno je da je Tužilaštvo uz optužnicu predložilo da se Sarajliću izda kazneni nalog kojim bi se izrekla uvjetna kazna od deset mjeseci, što znači da ne bi izdržavao kaznu ukoliko za godinu dana ne bi počinio isto krivično djelo. Ako bi to Sarajlić odbio, tek onda bi došlo do sudskog procesa.
Kako predloženo tako riješeno, na esdeaovski način!
Image
User avatar
dembele
Posts: 4214
Joined: 19/06/2014 09:15

#82093 Re: SDA-All about

Post by dembele »

Evo ga, instantno se nakon presude ide na naknadu štete zbog nanesenih duševnih boli i zbog "montiranog procesa" kako vele saigrači iz stranke.
izvrsni direktor
Posts: 14756
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#82094 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

Mishelinke wrote: 10/02/2023 16:45 Kakva je da je, presuda je presuda, i od kakvog je suda, da je, nevin je i tu treba zatvoriti raspravu.

Komentarisanje, negiranje ili nepriznavanje presuda nas vodi u anarhiju.
Kako da ne. Kad 30 godina sutis na kriminal, nepotizam, korupciju, ukradene milijarde, dobijes na kraju ovaku presudu. U anarhiju vode ovake presude, a ne komentarisanje presuda.

Ali...suti ne talasaj, moze bit gore, samo nek ne puca, suti ne tice te se, sta te briga, suti nije to za tebe, suti nek ne dira tebe, gledaj svoja posla, okreni glavu, snašo se asim....
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#82095 Re: SDA-All about

Post by Spit_fire »

Anquilla wrote: 10/02/2023 16:50
Zoooka wrote: 10/02/2023 16:42 Sve na stranu ali tuzilastvo ponovo ispada glupo kao u mnogo drugih slucajeva tipa Memic. Na nezakonitom dokazu su pokusali zasnovati slucaj. Pa to nigdje ne moze proci.

Realnost je da svi znamo ko je i sta je Asim, ali brate dragi daj potrudi se malo
Jest da je pogrešna tema, ali me interesuje da li je zakonom predviđeno da se ne može suditi ponovo istim optuženim za isto djelo?
Ovo upravo pitam za slučaj Memić - ukoliko se otkrije onaj koji je ubio Dženana, dostave novi dokazi za prikrivanje, da li se ovim oslobođenim može suditi za prikrivanje dokaza?
A sta ako se ispostavi da su cigani koje je muriz vec oslobodio
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17056
Joined: 27/04/2021 22:52

#82096 Re: SDA-All about

Post by tramvajtrojka »

izvrsni direktor wrote: 10/02/2023 17:22
Mishelinke wrote: 10/02/2023 16:45 Kakva je da je, presuda je presuda, i od kakvog je suda, da je, nevin je i tu treba zatvoriti raspravu.

Komentarisanje, negiranje ili nepriznavanje presuda nas vodi u anarhiju.
Kako da ne. Kad 30 godina sutis na kriminal, nepotizam, korupciju, ukradene milijarde, dobijes na kraju ovaku presudu. U anarhiju vode ovake presude, a ne komentarisanje presuda.

Ali...suti ne talasaj, moze bit gore, samo nek ne puca, suti ne tice te se, sta te briga, suti nije to za tebe, suti nek ne dira tebe, gledaj svoja posla, okreni glavu, snašo se asim....
Image

al ovo iz kantonalnog odbora SDA su stoka i ljudska kanalizacija da ih nema vece :lol: :lol: , kad ovakav tekst napisu devic i zaha kud ces dalje :run:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35300
Joined: 08/09/2005 20:08

#82097 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

kluz franjo wrote: 10/02/2023 16:25 Nije snimak jedini dokaz. Svjedok je dao kompletan iskaz.

Sutkinja je očigledno i to svjedočenje ocjenila sa "Ja, i?", "montirano", "ne čuje se"...
Tako je. Bice zanimljivo procitati obrazlozenje.

Nije bez razloga u javnost izaslo obrazlozenje za nezakonito snimanje. U načelu sjedoci su dovoljni.

Meni je bizarno da se uopce sudilo po ovom krivicnom djelu. Jer, upitno je da li unutarstranacki izbori potpadaju pod to krivicno djelo.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#82098 Re: SDA-All about

Post by meridiyan »

A sto je ovaj bolji od Asima?

izvrsni direktor
Posts: 14756
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#82099 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

Također, audiosnimka je, kako je dalje navedeno u obrazloženju suda, izrazito lošeg kvaliteta i "ne može se čuti gotovo ništa" te je zbog toga ocijenjen da je u "suprotnosti sa Evropskom poveljom o ljudskim pravima".
Eto, sudija gotovo nista nije cuo na snimci :-)
mishic
Posts: 8408
Joined: 28/04/2011 16:29

#82100 Re: SDA-All about

Post by mishic »

S Bakirom na čelu i NATO bi propao!
Post Reply