Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16451 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

vjeshalica wrote: 08/02/2023 22:17 kad srolje napisu podizaci stakala, pa jel to ima neko auto koje dolazi bez podizaca stakala ili najblaze na ono vitlo osim Lade? :lol:
pa mantra je ista iz 90-ih full fullEva ,sem klime i kože :lol:
User avatar
bonovoxjasen
Posts: 182
Joined: 03/01/2023 19:22
Location: Stavanger, Norway

#16452 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bonovoxjasen »

bitangeIprinceze wrote: 08/02/2023 22:11
bonovoxjasen wrote: 08/02/2023 20:48

drug 3 auta uzeo kod njih za 5 godina, sve top !!! iz Italije vecinom... ne ocekujem problema puno, auto je 2.0 motor, automatik, 4x4, milina za voziti... :kiss: :izet: :izet:
Dobro ti to ide, tri auta za pet godina. :thumbup:
a godisnje prelazi 50 000
bitangeIprinceze
Posts: 4492
Joined: 29/01/2018 22:14

#16453 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitangeIprinceze »

bonovoxjasen wrote: 08/02/2023 22:35
bitangeIprinceze wrote: 08/02/2023 22:11
Dobro ti to ide, tri auta za pet godina. :thumbup:
a godisnje prelazi 50 000
Preporuči mu helikopter.
User avatar
bonovoxjasen
Posts: 182
Joined: 03/01/2023 19:22
Location: Stavanger, Norway

#16454 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bonovoxjasen »

bitangeIprinceze wrote: 08/02/2023 22:42
bonovoxjasen wrote: 08/02/2023 22:35

a godisnje prelazi 50 000
Preporuči mu helikopter.
ne moze ga zapasti od Dodika :thumbup: :run:
bitangeIprinceze
Posts: 4492
Joined: 29/01/2018 22:14

#16455 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitangeIprinceze »

bonovoxjasen wrote: 09/02/2023 00:07
bitangeIprinceze wrote: 08/02/2023 22:42
Preporuči mu helikopter.
ne moze ga zapasti od Dodika :thumbup: :run:
Sto ne može?
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8289
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#16456 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Treb'o danas zavrsiti onu Kugu, covjek krenuo do mene da se nadjemo kod mog majstora, kad zove, problem, izbacilo mu nekakvu system malfunction gresku na boardu. Pa se vratio kod sebe, navodno mu veli dijagnostika neka greska na onim dugmicima na mjenjacu, za manuelno prebacivanje brzina. On je ponistio. Sad sam bas nesiguran, da li da odustanem, da li je neka sitnica u pitanju, ili nesto krupnije...
Last edited by Idemedosumom on 09/02/2023 14:06, edited 1 time in total.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#16457 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Ma jok...samo kupi bajo moj :izet: :lol: :lol:

Od samog pocetka prica smrdi. Da li ti nisi htio da priznas ili ne, ali meni cijena odmah u startu bila nerealna.

Za tu cijenu lave, ne mozes je ni u EU naci... :-)
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8289
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#16458 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

RagibUzoriti wrote: 09/02/2023 13:57 Ma jok...samo kupi bajo moj :izet: :lol: :lol:

Od samog pocetka prica smrdi. Da li ti nisi htio da priznas ili ne, ali meni cijena odmah u startu bila nerealna.

Za tu cijenu lave, ne mozes je ni u EU naci... :-)
Covjek mi zaista ne djeluje kao prevarant. Nije mi morao ni javljati da je gresku izbacilo, mogao se vratiti do svoje garaze, ponistiti pa onda doci do mene...

Na kraju krajeva kontam da ipak i moj mehanicar pogleda i dadne misljenje.
User avatar
drug_profi
Posts: 65404
Joined: 16/07/2012 16:00

#16459 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Prilika je dobra, pa je šteta radi šuhve odbaciti.
Pregledaj auto dobro kod profesionalca. Odvedi ga i u ovlašteni ako treba, ako je elektronika sporna.

Makar da znaš koliko košta mogući kvar.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8289
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#16460 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Kontam da nema veze s problemom kojeg je @EFD22 vise puta spominjao, zbog kombinacije 4x4 + powershift.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16461 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

a sta mu garantuje pregled?

da se nece prosrat elektronika jel :lol: :run:
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#16462 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Od jeftina mesa čorba za plot. :mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#16463 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

odustani
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#16464 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Predlozite mu novu daciju.

Pa ako je povoljna uzmi i popravi ako je kvar. Nije kraj svijeta.
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#16465 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Ja bih otišao svakako provjeriti, ali obavezno u ovlašteni servis gdje ti mogu i više reći o toj greški. Ako je neka glupost u pitanju, nije problem ni naknadno popraviti taj kvar. Auto sa (je l' ono bi) 50-ak kkm bi generalno rijetko kad trebalo imati nekih prevelikih problema.
luxferre
Posts: 933
Joined: 25/07/2009 00:23

#16466 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by luxferre »

Pozdrav,

Kakav je ovaj mini countrymen. Jel to teško servisirati kod nas. tko uopšte servisira ta vozila, BMW ili svaki majstor, gledam ove countrymen-e, nisu nešto loši sa cijenom (valjda što su dobri :D ) po EU....
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 413
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#16467 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by rahmetli dedo »

Spusti kugu oš 5000
Onda otidi nek ti dobar majstor napravi engine swap za 1.9tdi, transmission swap sa golf IV 4motion i body swap sa bilo kojim karavan vw s početka stoljeća.
Ostalo prodaš u dijelove i ostane ti auto parekselans za sve prilike od teatra do njive.
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16468 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Auto kojem se lampice tj.greške dešavaju na 50 hiljada predjenih km, je kurchevo auto. :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#16469 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

luxferre wrote: 09/02/2023 15:20 Pozdrav,

Kakav je ovaj mini countrymen. Jel to teško servisirati kod nas. tko uopšte servisira ta vozila, BMW ili svaki majstor, gledam ove countrymen-e, nisu nešto loši sa cijenom (valjda što su dobri :D ) po EU....
Rodjak dugo ima Mini One benzin, moze se stosta rjesavat kod majstora, za neke stvari je morao u ovlasteni. Ja bih zaobisao. BMW ovlasteni nije bas jeftin.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#16470 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ovde jedno 5 ljudi vreba da se zaleti kada odustaneš od te Kuge. :mrgreen:
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#16471 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seyfo »

Minija izabrati samo ako ti je u životu dosadno pa hoćeš malo problema. Nova tri najbolja jarana će biti mehaničari. Izuzetak je ako je baš nov.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16472 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

oprostio bi john cooper worksu :thumbup:

makar ima nekog duha u sebi, nesto, nije monotija...samo je steta sto nije original englez :D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#16473 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

citroen xm wrote: 09/02/2023 17:55 Ovde jedno 5 ljudi vreba da se zaleti kada odustaneš od te Kuge. :mrgreen:
Prvi ovaj konektovani :mrgreen:
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#16474 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

On bi samo vozačko sjedište kupio. :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16475 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

:lol: :lol:

hej kakav sam vts vidio neki dan, istopio bi se frajer kad bi vidio :D
Post Reply