Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16301 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Evolution_IV wrote: 05/02/2023 11:10
skrbavi-admin wrote: 05/02/2023 10:38

odem u specijalne prodavnice igracaka u Minhenu - i razbolio sam se kakvih ima modela.... nema razlike sa "pravim" al cifre su bas tako oko od vise stotina eura do cak par hiljada..... izadjem, i suza kanu u oku ona djecja i jebanje dana kad sam se rodio u usranom Tamnom Vilajetu :lol:
:thumbup:

https://www.ebay.co.uk/itm/175176985529 ... %3A2047675

:skoljka:
Ja započeo, pored hotwheels kolekcije, i 1:18 kolekciju nedavno.

Pogodi koje je prvo vozilo u kolekciji :mrgreen:

Image

Image

Image
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7102
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#16302 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

propuši ga malo jebo te kutija :izet: :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16303 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Bit će, dok mali naraste, jedna polica sa ovim vozilicama. Sad je još rano, trenutno je sve u ormaru, skriveno :mrgreen:

A htio sam ga izvaditi sad da ga uslikam, al’ šuška ambalaža a i žena i mali spavaju, bi me zaklala kad bi hin probudio :lol:
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#16304 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Juka Jebach »

Sta li znaci EA1 trim level kod Renaulta
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#16305 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

bitanga_sa_otesa wrote: 05/02/2023 11:35 on je sve samo nije idiot ,trebas skontati poentu :D
Realno smetlje od sadržaja. Znam da je ismijavanje u pitanju (ne samo auta, nego općenito trendova, one epizode sa dizajnerskim 'radnim' tenama), al ništa on nema korisniji sadržaj od ovih naših jućubera, čak naprotiv.

Da je zanimljivo za gledat, jest, da je smeće od sadržaja i realno bacanje para i to jest.

Engineering explained npr. kanal od kojeg se svako može okoristit, od ovoga se niko ne može okoristit.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16306 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

canvra888 wrote: 05/02/2023 19:14



Da je zanimljivo za gledat, jest, da je smeće od sadržaja i realno bacanje para i to jest.

slazem se sa svim,meni je on razonoda,takodjer ne moze se porediti s nasim smecarima,jer oni nemaju ni desetinu onoga sto on ima ....tehnicke stvari uglavnom znam ,ne trebam to gledati po jutubu :D
kenomax
Posts: 406
Joined: 24/07/2013 18:54

#16307 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kenomax »

NediM17 wrote: 05/02/2023 09:56
Laplace wrote: 05/02/2023 09:46

Ali te 1.0 sad prave sa većom, snagom, preko 100 KS. On koji su vozili kažu da dobro povuče. Ja bih radije ipak makar 1.4.
Evo npr. KIA Stonic 1.0 T od 100 KS brži za 10 km/h, startniji do 100 km/h za 2 sekunde i manje troši od Stonica atmosferca 1.4 sa isto KS.
A možda si mislio na 1.4 T. :D
Naravno, ljudi danas vide malu kubikažu 1.0, 1.3, 1.6, itd i odmah misle da nema snage. Danas to ne vrijedi s turbinama različitih vrsta, tehnologijama varijabilnih tajminga, itd. Ja sad vozim 1.6 turbak sa 180ks, prije imao 2.0 dizel sa 184ks. Bolje i zdravije ovaj 1.6 ide u sport modu nego što je onaj stari ikad mogao. Isto imamo Juke u porodici, 1.0 117ks. Auto leti u svakoj brzini. Na autoputu 180 k'o od šale. Dok voziš rekao bi da je puno veći motor unutra.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#16308 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Ma napisah i ja prije par stranica - nebitno je li iz 1000 ili 10000 kubika, njutnmetri su njutnmetri. Auto će ići onako kako krivulja kaže, u odgovarajućem stepenu prenosa. A i stepeni prenosa su danas, uglavnom, bolje usklađeniji nego što su bili prije, dakle iskorištenost okretnog momenta je maksimalna.

Pouzdanost downsize-ovanih motora je druga stvar, mada i tu ljudi često subjektivno pričaju o nekoj krajnosti.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16310 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

dobar :thumbup: :run:
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#16311 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by xoklix »

Uhh ovaj baš brutalno dobro izgleda...
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#16312 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

There is no replacement for cubic displacement. :thumbup:
Jebo te turbine i 1.0 fenovi.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7102
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#16314 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

joj rugobe stari, slozim facu ko treba kad menzes ima kad ga vidim
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16315 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

ima dobar gepek, a nije x6

opet, x5 e70 3.0d, ako bude kuveta da se prohoda do NL :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16316 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Meni je ovaj F07 vrh. 5m lađa.
Na platformi F01 serije 7, a ne na F10 serije 5. I stvarno je unutra veći za broj od F10.

Za ljubitelje BMW-a sa djecom ne treba bolji auto. A nije govno od SUV-a i milion posto se bolje ponaša od X5 na cesti.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#16317 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

https://www.olx.ba/artikal/51680216/renault-captur/

Eto vam novo auto za 24 tisućice :D
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#16318 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Bolje onda ovo kupiti "novo" staro 5 godina.

https://www.olx.ba/artikal/50304264/alf ... -led-novo/

P.S.
Jaran od nekog forumaša je kupio jednu, ne napisa ništa više.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16319 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Eh da je 1.5 dci 90

I ja bih prije Giuliettu
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#16320 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by lavic »

NediM17 wrote: 06/02/2023 09:39 Bolje onda ovo kupiti "novo" staro 5 godina.

https://www.olx.ba/artikal/50304264/alf ... -led-novo/

P.S.
Jaran od nekog forumaša je kupio jednu, ne napisa ništa više.
Moj jaran kupio, top auto, zadovoljan, voza se i kad nema potrebu kao pubertetlija :lol: :lol: :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16321 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

lavic wrote: 06/02/2023 13:06
NediM17 wrote: 06/02/2023 09:39 Bolje onda ovo kupiti "novo" staro 5 godina.

https://www.olx.ba/artikal/50304264/alf ... -led-novo/

P.S.
Jaran od nekog forumaša je kupio jednu, ne napisa ništa više.
Moj jaran kupio, top auto, zadovoljan, voza se i kad nema potrebu kao pubertetlija :lol: :lol: :lol:
E to je Alfa. Užitak
sarajevo-x.com
Posts: 860
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#16322 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sarajevo-x.com »

Leon16v wrote: 06/02/2023 09:34 https://www.olx.ba/artikal/51680216/renault-captur/

Eto vam novo auto za 24 tisućice :D
U hiljadama 24.5 :(
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16323 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 06/02/2023 09:39 Bolje onda ovo kupiti "novo" staro 5 godina.

https://www.olx.ba/artikal/50304264/alf ... -led-novo/

P.S.
Jaran od nekog forumaša je kupio jednu, ne napisa ništa više.
Primijetio sam da "ova" alfa dobro drži cijenu,..već godinu i kusur :lol:
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#16324 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by duh_sa_sjekirom »

A jes ga Dževdo zacijenio, svaka mu čast:

https://www.olx.ba/artikal/51668940/for ... -6-b-plin/

:lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16325 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

duh_sa_sjekirom wrote: 06/02/2023 14:53 A jes ga Dževdo zacijenio, svaka mu čast:

https://www.olx.ba/artikal/51668940/for ... -6-b-plin/

:lol:
Uzmi ili ostavi... :lol:
Post Reply