Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mirota
Posts: 4677
Joined: 11/01/2018 11:42

#23376 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

sinoc Rogoj na Riken doduse 4x4 skoro ko po suvom, a put onako, ima leda ali ne strasno
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#23377 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

Ko jos ide na kruzni tok kad ima kraci put, sreca pa vecina ne zna za njega i jedva vidim par auta tuda. :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#23378 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

mirota wrote: 05/02/2023 09:34 ako stede na soli ka Jahorini onda smo dotakli dno...imas 1 ozbiljan ski centar i onda ti jedan jedini put nije osposobljen za malo snijega sto je palo ( ni 10 cm ) :izet:
Gde si bio prosle godine da vidis kaldrmu prema Ja'orini pogotovo od Pala, hahah to samo zaspu kamenicama jer so ispod -4 ne djeluje, a gore uvece pada i do -20. Tako da ne mlavinđaš.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#23379 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

Ne pisite vise nista po temi, apsolvirali smo da lanci ne trebaju u davnim svađama oko policijskog bezobrazluka tako da...
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23380 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

mirota wrote: 05/02/2023 09:34 ako stede na soli ka Jahorini onda smo dotakli dno...imas 1 ozbiljan ski centar i onda ti jedan jedini put nije osposobljen za malo snijega sto je palo ( ni 10 cm ) :izet:
Sve nam je tako..
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#23381 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by HelaS »

vjeshalica wrote: 05/02/2023 12:25
mirota wrote: 05/02/2023 09:34 ako stede na soli ka Jahorini onda smo dotakli dno...imas 1 ozbiljan ski centar i onda ti jedan jedini put nije osposobljen za malo snijega sto je palo ( ni 10 cm ) :izet:
Gde si bio prosle godine da vidis kaldrmu prema Ja'orini pogotovo od Pala, hahah to samo zaspu kamenicama jer so ispod -4 ne djeluje, a gore uvece pada i do -20. Tako da ne mlavinđaš.
Zar nije ispod -7C :?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#23382 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

HelaS wrote: 05/02/2023 12:39
vjeshalica wrote: 05/02/2023 12:25

Gde si bio prosle godine da vidis kaldrmu prema Ja'orini pogotovo od Pala, hahah to samo zaspu kamenicama jer so ispod -4 ne djeluje, a gore uvece pada i do -20. Tako da ne mlavinđaš.
Zar nije ispod -7C :?
Hajde nadji neki clanak da me demantujes, jer si se nakacio da mi modeliras na svaku objavu. -4
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#23383 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by HelaS »

vjeshalica wrote: 05/02/2023 12:46
HelaS wrote: 05/02/2023 12:39

Zar nije ispod -7C :?
Hajde nadji neki clanak da me demantujes, jer si se nakacio da mi modeliras na svaku objavu. -4
Nekad prije, dok sam radio sa marokanskom industrijskom soli za posipanje cesta, na deklaracijama je pisala topivost do -7C. Neke soli imaju tu granicu na -5C. Nisam do sada čuo za granicu -4C.

Smiri strasti, ti mi nisi zanimljiva, šta više :-)
User avatar
mirota
Posts: 4677
Joined: 11/01/2018 11:42

#23384 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

neko joj drma kavez...ko da je bitno, ni na -2 ne posipaju sol, nego kamencice, vozim preko Cemerna znam sta sipaju, uzas
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#23385 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

sta kukate, ne moze. Stani na prosirenje stavi lance i lagano. Ako ne moze ni to, vrati se kuci.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23386 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

nek se vrate na polaganje :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23387 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 05/02/2023 14:26 sta kukate, ne moze. Stani na prosirenje stavi lance i lagano. Ako ne moze ni to, vrati se kuci.
mora nasilu na planinu da skija jbg, pokondirile se tikve :D
Dzontra_Volta
Posts: 8006
Joined: 20/01/2011 11:10

#23388 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Ateista wrote: 05/02/2023 12:23
Ko jos ide na kruzni tok kad ima kraci put, sreca pa vecina ne zna za njega i jedva vidim par auta tuda. :D
Taj put na koji misliš je duži za cca 800 m. Jedino što je manja gužva.
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#23389 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Naslovnica »

Dzontra_Volta wrote: 05/02/2023 16:19
Ateista wrote: 05/02/2023 12:23

Ko jos ide na kruzni tok kad ima kraci put, sreca pa vecina ne zna za njega i jedva vidim par auta tuda. :D
Taj put na koji misliš je duži za cca 800 m. Jedino što je manja gužva.
Ako je ovamo bio ovakav pičvajz, ne vjerujem da je preko Grkarice bilo išta bolje, a obzirom na procenat uspona... :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23390 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

auuu pa potrosi se tu jos deca dvije goriva,bolje je starim putem :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#23391 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 05/02/2023 16:27 auuu pa potrosi se tu jos deca dvije goriva,bolje je starim putem :thumbup:
:thumbup:
Na taj aspekt priče sam totalno zaboravio.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#23392 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

mirota wrote: 05/02/2023 13:48 neko joj drma kavez...ko da je bitno, ni na -2 ne posipaju sol, nego kamencice, vozim preko Cemerna znam sta sipaju, uzas
Sta kazes, samo te naruzili na telefon i ti obeco neces vise i oproste ti zabranu? :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#23393 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

bitanga_sa_otesa wrote: 05/02/2023 14:41 nek se vrate na polaganje :lol:
Na polaganju se ne uci stavljanje lanaca niti se uci kretanje u ovakvim uslovima. :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#23394 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

HelaS wrote: 05/02/2023 12:53
vjeshalica wrote: 05/02/2023 12:46

Hajde nadji neki clanak da me demantujes, jer si se nakacio da mi modeliras na svaku objavu. -4
Nekad prije, dok sam radio sa marokanskom industrijskom soli za posipanje cesta, na deklaracijama je pisala topivost do -7C. Neke soli imaju tu granicu na -5C. Nisam do sada čuo za granicu -4C.

Smiri strasti, ti mi nisi zanimljiva, šta više :-)
Trebao si da naglasis da so koja se uvozila iz Egipta i Maroka je ubjedljivo NAJGORA SO i to laboratorijski dokazano, a da je nasa Tuzlanska sto puta bolja po svemu. ;)
Smiri strasti,ko ti nije zanimljiv ne citiraj ;)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23395 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

vjeshalica wrote: 05/02/2023 16:50
bitanga_sa_otesa wrote: 05/02/2023 14:41 nek se vrate na polaganje :lol:
Na polaganju se ne uci stavljanje lanaca niti se uci kretanje u ovakvim uslovima. :lol:
onda nek plate nekome privatno da ih nauĆi :D
User avatar
mirota
Posts: 4677
Joined: 11/01/2018 11:42

#23396 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

vjeshalica wrote: 05/02/2023 16:49
mirota wrote: 05/02/2023 13:48 neko joj drma kavez...ko da je bitno, ni na -2 ne posipaju sol, nego kamencice, vozim preko Cemerna znam sta sipaju, uzas
Sta kazes, samo te naruzili na telefon i ti obeco neces vise i oproste ti zabranu? :lol:
nije bas tako bilo, ili ne citas pazljivo ili nisi u stanju da skapiras poentu... toliko :-D
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#23397 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

Dzontra_Volta wrote: 05/02/2023 16:19
Ateista wrote: 05/02/2023 12:23

Ko jos ide na kruzni tok kad ima kraci put, sreca pa vecina ne zna za njega i jedva vidim par auta tuda. :D
Taj put na koji misliš je duži za cca 800 m. Jedino što je manja gužva.
Mozda, nisam mjerio, imamo sam utisak da je kraci, valjda upravo zato sto nikad nema guzve.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#23398 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

Danas prema trebevicu, cesta bas lose ociscena, ali opet se moze proci sa solidnim gumama bez problema, bar sam ja prosao, par auta zaglavilo. Ne kontam na kakvum gumama voze ili su bas toliko neki ljudi smotani, sto uopste idu takvi na planinu...
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#23399 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

mirota wrote: 05/02/2023 18:41
vjeshalica wrote: 05/02/2023 16:49

Sta kazes, samo te naruzili na telefon i ti obeco neces vise i oproste ti zabranu? :lol:
nije bas tako bilo, ili ne citas pazljivo ili nisi u stanju da skapiras poentu... toliko :-D
Samo te naružili dobro si proso,mogo si i zabranu dobiti
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#23400 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

bitanga_sa_otesa wrote: 05/02/2023 17:29
vjeshalica wrote: 05/02/2023 16:50

Na polaganju se ne uci stavljanje lanaca niti se uci kretanje u ovakvim uslovima. :lol:
onda nek plate nekome privatno da ih nauĆi :D
Pitanje je kome ce platiti kad svaki drugi ne zna haha
Post Reply