Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#16101 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ma ovaj Nisan je odličan, ali nije to uporedivo auto sa Tuaregom. Niti klasa, niti namjena... Nego gledajući koliko našim ljudima stvarno trebaju terenska auta i kolimo stvarno koriste te pogodnosti za neke vikend izlete u prirodu, onaj Tuareg ne da je dovoljan nego je nezaustavljiv. :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16102 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

bitanga_sa_otesa wrote: 02/02/2023 16:14
mk ultra wrote: 02/02/2023 15:52 ja bih molio da mi se napiše kako će se (osim ako se ne siluje namjerno) pokvariti 2 komada željeza u ulju :mrgreen:
produzeni interval yamijene ulja ili ulje se ne mijenja nikad :lol:
Samo neki to ovdje tesko da shvate... ispade kvare se mjenjaci diferencijali motori sami od sebe, programirali da crkne komad zeljeza na 197.545km
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#16103 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Da, da, samo komad zeljeza, nema elektronike, mehatronike, softvera.
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#16104 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Evolution_IV wrote: 02/02/2023 18:03 https://www.olx.ba/artikal/51517960/nis ... 1-vlasnik/

meni vise vrijedi nesto sto moze po terenu hodat ko koza :D


289 hiljada, ne djeluje ni da se oznojio :)
I ti bi dao 30k KM za auto staro 20 god?
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#16105 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

mk ultra wrote: 02/02/2023 18:52
bitanga_sa_otesa wrote: 02/02/2023 16:14

produzeni interval yamijene ulja ili ulje se ne mijenja nikad :lol:
Samo neki to ovdje tesko da shvate... ispade kvare se mjenjaci diferencijali motori sami od sebe, programirali da crkne komad zeljeza na 197.545km
Nije ni manuelni komad zeljeza bez mogucnosti kvara, a ne automatik star 14 godina sa nepoznatom historijom odrzavanja..
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#16106 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

citroen xm wrote: 02/02/2023 18:19 Ma ovaj Nisan je odličan, ali nije to uporedivo auto sa Tuaregom. Niti klasa, niti namjena... Nego gledajući koliko našim ljudima stvarno trebaju terenska auta i kolimo stvarno koriste te pogodnosti za neke vikend izlete u prirodu, onaj Tuareg ne da je dovoljan nego je nezaustavljiv. :mrgreen:
pa realno i bolja opcija, moze vuc, nema saltaj gore dole. Al jbg nema ford znak ili mazdin da ga se ne pljuje po forumu
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#16107 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Meni je takvo starije auto sa V6 motorom u dobrom stanju totalno neisplativo prodavati. Pa se uvijek postavlja pitanje sto ga prodaju ? Zbog cijene redovnog i povremeno nekog vanrednog odrzavanja ? Nema sanse da je to razlog. Kupovina mladjeg ? Moze biti ali racunajte da mladje polovno te klase kosta 2, 3 ili 4 puta vise i pitanje koliko njih to moze. Skupi kvarovi na autu ? Meni je to cest razlog.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#16108 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

a patrol, pajero kao isplatljiviji ? Pa sve trazi ulaganja i odrzavanje
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#16109 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Da, i za njih to vazi
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16110 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

mk ultra wrote: 02/02/2023 18:52
bitanga_sa_otesa wrote: 02/02/2023 16:14

produzeni interval yamijene ulja ili ulje se ne mijenja nikad :lol:
Samo neki to ovdje tesko da shvate... ispade kvare se mjenjaci diferencijali motori sami od sebe, programirali da crkne komad zeljeza na 197.545km
nece nikad ni shvatiti,papak je u stanju givikt pokvariti,a ne komplikovane mehanicke sklopove ....
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#16111 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

AUDI s8 5.2 v10 2008 GOD (29.900 KM)
https://www.olx.ba/r/47081139/1345059

@mk ultra :wink: :-D
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#16112 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Evolution_IV wrote: 02/02/2023 18:03 https://www.olx.ba/artikal/51517960/nis ... 1-vlasnik/

meni vise vrijedi nesto sto moze po terenu hodat ko koza :D


289 hiljada, ne djeluje ni da se oznojio :)
Ima Lada Niva amare, ta se penje ko divokoza kad već spominješ terensku vožnju :izet: :D
User avatar
B6Redhell
Posts: 7816
Joined: 25/12/2010 04:56

#16113 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Ma nekad se o tom touregu po forumu prica kao da nemoze meda cim s asfalta sidje.
Nabaciti mu vece gume, podici ovjes. I 100% moze ko i nisan na off road. Ako cak nije i bolji..
Gledam one ruse po jutube po tundri zarove ih u blato. I izlaze s njim..
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#16114 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

B6Redhell wrote: 02/02/2023 20:06 Ma nekad se o tom touregu po forumu prica kao da nemoze meda cim s asfalta sidje.
Nabaciti mu vece gume, podici ovjes. I 100% moze ko i nisan na off road. Ako cak nije i bolji..
Gledam one ruse po jutube po tundri zarove ih u blato. I izlaze s njim..
Ma Darkside je tu odradio Tuarega ozbiljno, a vala i skodu yetija
Jos dizelcine :evil:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16115 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

B6Redhell wrote: 02/02/2023 20:06 Ma nekad se o tom touregu po forumu prica kao da nemoze meda cim s asfalta sidje.
Nabaciti mu vece gume, podici ovjes. I 100% moze ko i nisan na off road. Ako cak nije i bolji..
Gledam one ruse po jutube po tundri zarove ih u blato. I izlaze s njim..
Moze i to vrhunski
Mozda cak bolje sa 2.5TDI manual
Zakljucavanje diferencknala, niska brzina...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16116 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Optimist wrote: 02/02/2023 19:09
Evolution_IV wrote: 02/02/2023 18:03 https://www.olx.ba/artikal/51517960/nis ... 1-vlasnik/

meni vise vrijedi nesto sto moze po terenu hodat ko koza :D


289 hiljada, ne djeluje ni da se oznojio :)
I ti bi dao 30k KM za auto staro 20 god?
dao bi, iz prostog razloga jer bi mi trebao za nekih 15-20km makadama, pogotovo zimi :thumbup:

isto tako bi dao 150 da imam za skyline gtr 1995 :)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16117 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 02/02/2023 19:54
Evolution_IV wrote: 02/02/2023 18:03 https://www.olx.ba/artikal/51517960/nis ... 1-vlasnik/

meni vise vrijedi nesto sto moze po terenu hodat ko koza :D


289 hiljada, ne djeluje ni da se oznojio :)
Ima Lada Niva amare, ta se penje ko divokoza kad već spominješ terensku vožnju :izet: :D
daj bjezi ba...kupi je sebi
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#16118 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Evolution_IV wrote: 02/02/2023 20:34
Optimist wrote: 02/02/2023 19:09

I ti bi dao 30k KM za auto staro 20 god?
dao bi, iz prostog razloga jer bi mi trebao za nekih 15-20km makadama, pogotovo zimi :thumbup:

isto tako bi dao 150 da imam za skyline gtr 1995 :)
Dao bi, al u panjevima. Hajmo biti malo realni.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16119 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Optimist wrote: 02/02/2023 20:44
Evolution_IV wrote: 02/02/2023 20:34

dao bi, iz prostog razloga jer bi mi trebao za nekih 15-20km makadama, pogotovo zimi :thumbup:

isto tako bi dao 150 da imam za skyline gtr 1995 :)
Dao bi, al u panjevima. Hajmo biti malo realni.
ne, uzeo bi amg gt umjesto skyline, jer sam to ja, de ba, nisam od juce ovde...
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#16120 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

ne zna se ko je veci bombas serif ili forumasi
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16121 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Šerif
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#16122 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Svi ba svašta nešto... sve dok ih ne treba izbrojat i predat :D
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#16123 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Uvijek bilo :-D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#16124 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

kabal1337 wrote: 02/02/2023 20:57 ne zna se ko je veci bombas serif ili forumasi
Serif makar vozi prava kola :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16125 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

artur morgan wrote: 02/02/2023 19:41 AUDI s8 5.2 v10 2008 GOD (29.900 KM)
https://www.olx.ba/r/47081139/1345059

@mk ultra :wink: :-D
Toppp
Al’ drveni volan i unutrašnjost u S8. Gurbetluk u pm.
Post Reply