Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16076 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

kravamuzara wrote: 02/02/2023 12:08 Tih 238 hiljada je drugi krug.
ja, i?
sjedneš u kola, daš gas, ide kako treba, vuče rade, mjenjač radi... može milion pisati što se mene tiče
izvrsni direktor
Posts: 14719
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#16077 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

kravamuzara wrote: 02/02/2023 12:08 Tih 238 hiljada je drugi krug.
Jesi to procijenio na osnovu stanja volana ili sjedista?
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#16078 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Joj mentolijade na ovom Olx-u...

Pošaljem upit za jedan auto, stvarno zainteresovan za kupovinu. Ništa lik, ne odgovara preko dan, a sakrio i broj mobitela sa profila i zadnju aktivnost. Pošaljem upit za broj mobitela sa drugog profila kojeg sam napravio nekad prije 10ak godina, ništa lik ni na taj ne odgovara. Kad jučer je još i povećao cijenu auta u međuvremenu.

Izgleda da ni naplaćivanje oglasa nije skroz isfiltriralo ove pikidiote
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16079 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

prodaju,a mole boga da nista ne prodaju ...
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#16080 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

mk ultra wrote: 02/02/2023 12:16
kravamuzara wrote: 02/02/2023 12:08 Tih 238 hiljada je drugi krug.
ja, i?
sjedneš u kola, daš gas, ide kako treba, vuče rade, mjenjač radi... može milion pisati što se mene tiče
I da je stvarnih 238 opet mu je 14 godina, samo cekas kad ce te sta oguliti.
I one standardne popravke su za tu klasu auta mnogo skupe (nosaci motora, seleni, amortizeri...) a kamoli mjenjac, turbina, dizne.
DPF i AGR su svakako dosad ugaseni najvjerovatnije.

Lanac na tom cudu pitanje je ima li u citavoj drzavi majstor da zna zamijeniti kako treba (naravno mnogi se prihvate posla ali vecinom ispadne lose).
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#16081 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

kravamuzara wrote: 02/02/2023 14:34

Lanac na tom cudu pitanje je ima li u citavoj drzavi majstor da zna zamijeniti kako treba (naravno mnogi se prihvate posla ali vecinom ispadne lose).
Ko da je lanac problem zamjeniti. Ja mjenjao do sad 100 puta...

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16082 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

ja znam jednog maistora u vogosci koji zna zamijenit te lance :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16083 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

kravamuzara wrote: 02/02/2023 14:34
mk ultra wrote: 02/02/2023 12:16

ja, i?
sjedneš u kola, daš gas, ide kako treba, vuče rade, mjenjač radi... može milion pisati što se mene tiče
I da je stvarnih 238 opet mu je 14 godina, samo cekas kad ce te sta oguliti.
I one standardne popravke su za tu klasu auta mnogo skupe (nosaci motora, seleni, amortizeri...) a kamoli mjenjac, turbina, dizne.
DPF i AGR su svakako dosad ugaseni najvjerovatnije.

Lanac na tom cudu pitanje je ima li u citavoj drzavi majstor da zna zamijeniti kako treba (naravno mnogi se prihvate posla ali vecinom ispadne lose).
majkemi meni se čini da ovdje niko ne vozi kola samo gledaju po internetu što se kvari :lol:

ja ti opet kažem
sjednem u kola, gas -> razvija snagu kako treba -> ne ljulja ništa -> kakve veze ima kilometraža
blok ti možeš oguliti i na 100k

mjenjač ako je izdržao 400k izdržat će i 800k, zašto ne bi?
jedino da je neko u inat držao gas i kočnicu, ili namjerno šlajdrao na sva4 pola sata svaki dan
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#16084 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Aj logike ako je 400 onda ce 800 :run:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16085 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

ja bih molio da mi se napiše kako će se (osim ako se ne siluje namjerno) pokvariti 2 komada željeza u ulju :mrgreen:
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#16086 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by shalla »

konektovan wrote: 01/02/2023 22:07
hopi wrote: 01/02/2023 22:05
Pa šefe što se odjavio? Ispisao se s foruma skroz?
Nije valjda zbog kola?
Pa lampica ova, ona,.ad blue.. :lol:
Hahahaha, sad vidim ovo. Ma ispisao sam se generalno malo sa društvenih mreža, rješavam nekih sranja milion. Hvala Bogu, sa autom je sve u redu, sad će još malo godinu dana od kupovine, NIJEDNOG trenutka se nisam pokajao... :sax:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16087 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

mk ultra wrote: 02/02/2023 15:52 ja bih molio da mi se napiše kako će se (osim ako se ne siluje namjerno) pokvariti 2 komada željeza u ulju :mrgreen:
produzeni interval yamijene ulja ili ulje se ne mijenja nikad :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51426
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16088 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

shalla wrote: 02/02/2023 15:57
konektovan wrote: 01/02/2023 22:07

Pa lampica ova, ona,.ad blue.. :lol:
Hahahaha, sad vidim ovo. Ma ispisao sam se generalno malo sa društvenih mreža, rješavam nekih sranja milion. Hvala Bogu, sa autom je sve u redu, sad će još malo godinu dana od kupovine, NIJEDNOG trenutka se nisam pokajao... :sax:
Super da je tako, ja ne sumnjam u peugeot i hdi uopšte. :mrgreen: :thumbup:

Malo smo se našalili..halali. :mrgreen:
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#16089 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Mlad i Nevin »

kravamuzara wrote: 02/02/2023 14:34
mk ultra wrote: 02/02/2023 12:16

ja, i?
sjedneš u kola, daš gas, ide kako treba, vuče rade, mjenjač radi... može milion pisati što se mene tiče
I da je stvarnih 238 opet mu je 14 godina, samo cekas kad ce te sta oguliti.
I one standardne popravke su za tu klasu auta mnogo skupe (nosaci motora, seleni, amortizeri...) a kamoli mjenjac, turbina, dizne.
DPF i AGR su svakako dosad ugaseni najvjerovatnije.

Lanac na tom cudu pitanje je ima li u citavoj drzavi majstor da zna zamijeniti kako treba (naravno mnogi se prihvate posla ali vecinom ispadne lose).
Auto je dosta dugo na tržištu i ima dijelova za njega kakvih hoces, skuplje je od golfa naravno ali ko hoce Tuarega mora i da plati malo vise, kad bi svi tako razmišljali vozale bi se samo mrtve Dacie.
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#16090 NoRe: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Qwerty1234 »

Bravo :thumbup:

Logicno je da je odrzavanje touarega skupo tj za takva auta se ne pita koliko trose i kakvi su za odrzavat...
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16091 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

To isto ovaj jedan u Zenici što je imao Phaetona 6.0 W12, kaže skup mu za održavanje i puno troši.

Druže voziš luksuzno vozilo uz to još i sa vanserijskim motorom, halo? :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16092 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Bolje patrola 4.2td kupit :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16093 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

I ubacit 3.0 M57
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16094 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Može i Pajero i ubacit M57 :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16095 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Neka hvala, hakaret od nissana, to samo rade ljudi koji ne zele da cekaju dijelove i koji se boje da im glava ne ode jer je skupa i malo ih ima :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#16096 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Da je mazda ili ford bio bi odlican
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16097 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

nema sta da radi u tom autu, pored toliko dobrih nissan sestaka, eto to...nego dijelovi neki su jebenica prava za nabavit kod nas, zato ide bmw motor...
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#16098 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

mislio sam na tuarega
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16099 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ma ok je tuareg ba :-D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16100 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

https://www.olx.ba/artikal/51517960/nis ... 1-vlasnik/

meni vise vrijedi nesto sto moze po terenu hodat ko koza :D


289 hiljada, ne djeluje ni da se oznojio :)
Post Reply